Włoski filozof staje w obronie ks. Wierzbickiego - zdjęcie
13.10.20, 12:55Fot. screenshot - YouTube (Studio TV NIEDZIELA, Tv KUL - telewizja dla Ciebie!)

Włoski filozof staje w obronie ks. Wierzbickiego

26

Wybitny włoski filozof i znawca myśli św. Jana Pawła II prof. Rocco Buttiglione, w geście solidarności z ks. prof. Alfredem Wierzbickim, zrezygnował z wygłoszenia wykładu inauguracyjnego na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Tradycyjnie, organizowany przez Katolicki Uniwersytet Lubelski Kongres Kultury Chrześcijańskiej miał zakończyć się uroczystą inauguracją nowego roku akademickiego na tej uczelni. W tym roku 18. października wykład inauguracyjny zatytułowany „Wielkie Świadectwo i trudne Dziedzictwo. W stulecie urodzin Jana Pawła II” miał wygłosić prof. Rocco Buttiglione. To były włoski polityk, a obecnie nauczyciel akademicki. Jest jednym z najlepszych znawców filozofii św. Jana Pawła II. Aby móc czytać dzieła Polaka w oryginale, nauczył się j. polskiego.

Uczony zrezygnował jednak z wygłoszenia wykładu na polskiej uczelni. Jak informuje „Więź”, wszystko za sprawą postępowania dyscyplinarnego, jakie KUL rozpoczął wobec ks. prof. Alfreda Wierzbickiego. W rozmowie z „Więzią” włoski filozof podkreśla, że czyni to z wielkim bólem, ponieważ lubelski uniwersytet jest mu szczególnie bliski. Nie biorąc udziału w inauguracji chce jednak zaprotestować przeciwko dyscyplinowaniu ks. prof. Wierzbickiego:

- „W takiej sytuacji nie mogę dotrzymać mojego zobowiązania” – mówi.

Odnosi się do własnych doświadczeń sprzed kilku lat, kiedy wiele protestów wywołały jego słowa w Parlamencie Europejskim dot. homoseksualizmu:

- „Dziś ks. Alfred Wierzbicki jest atakowany podobnie jak ja 16 lat temu – tyle że z prawicy, a nie z lewicy, i za przypomnienie innej części nauki Katechizmu Kościoła katolickiego: o szacunku wobec osób homoseksualnych” – mówi prof. Buttiglione.

- „Gdy mówiłem, że mam prawo uważać czyny homoseksualne za grzeszne, to nie odmawiałem praw obywatelskich osobom homoseksualnym. W obronie tych właśnie praw występuje dziś prof. Wierzbicki. To nie jest działanie przeciwko antropologii chrześcijańskiej, lecz zgodne z nauczaniem Kościoła” – dodaje.

Ks. prof. Alfred Wierzbicki, wykładowca etyki na KUL, ma stanąć przed rzecznikiem dyscyplinarnym w związku ze swoimi wypowiedziami dot. kwestii LGBT. I nie chodzi tu bynajmniej o ochronę godności i szacunku mniejszości seksualnych. Ks. prof. Wierzbicki od wielu lat słynie z afirmacji ideologii gender. W 2014 roku na łamach „Gazety Wyborczej” ukazał się jego artykuł zatytułowany „Maryja, matka gender”. Ostatnio zasłynął poręczeniem za Michała Szutowicza, któremu prokuratura zarzuca wandalizm. Duchowny zdawał się nie widzieć nic niewłaściwego w wulgarnych atakach, jakie aktywista kieruje w stronę Kościoła i Polski.

kak/wiez.com.pl

Komentarze (26):

Panie butelka2020.10.15 17:47
a jakich to praw nie mają w Polsce zboczeńcy?
Też Absolwent2020.10.14 6:18
Jestem również absolwentem tej Uczlni i ze smutkiem patrzę jak Katolicki Uniwersytet Lubelski zamienia się w Lewacki Uniwersytet Lubelski, w skrócie: LUL. Smutne to i żałosne.
nicolo2020.10.14 6:13
Czy pod nickiem: "Absolwent?" kryją się żałosne wypociny niejakiego Wierzbickiego, ulubieńca tego włoskiego lewaka?
Stach2020.10.14 5:34
Proszę księdza wstyd i hańba. Opowiedzial sie ksiądz po stronie zboczeńców.
Edek2020.10.14 5:31
Wierzbicki poprostu jeest zboczeńcem
Jan2020.10.13 20:21
Całkowicie słusznie! Są jeszcze ludzie wierzący w Ewangelię a nie jej pokraczną, narodowo - faszystowską karykaturę lansowaną przez Rydzyka z Pisem
dz2020.10.13 18:42
Prawda mi miła, lecz Wierzbicki milszy. A ja miałem nadzieję, że taki człowiek stanie po stronie prawdy.
Anonim2020.10.13 16:53
Człowiek który tworzy "nową ewangielię" nie może nazywać sie księdzem. Stawia się przed Jezusem w swoich wyzwolonych teoriach.
bz2020.10.13 16:07
Z powodu braku obecności Rocco Buttiglione na inauguracji roku akademickiego KUL-owi nie ubędzie. Przybędzie natomiast wiarygodności i wierności Ewangelii w wyniku przywołania ks. Wierzbickiego do porządku.
Lukrecja2020.10.13 16:12
KUL to skansen. Nikogo nie obchodzi.
Anonim2020.10.13 16:45
Brak zainteresowania z twojej strony nie jest miernikiem popularności KUL-u.
Lukrecja2020.10.13 17:29
Widziałeś może kiedyś KUL na jakiejkolwiek pozycji w światowym ratingu uniwersytetów?
Randka już teraz, teraz ... tylko $102020.10.13 14:46
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Zarabiaj Nawet 200$ dziennie2020.10.13 14:43
Praca Zdalna dla Każdego - Nowy biznes 0nline, Wysokie zarobki miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://bit.ly/34QZpbj ---- Od razu po zapisaniu otrzymasz system do zarabiania, który pozwoli Ci jeszcze dziś zarobić pierwsze pieniądze!
Absolwent KUL2020.10.13 14:25
Okazuje się, że włoski filozof zna język polski chyba nie najlepiej, skoro nie zapoznał się zarówno z gorszącymi, nie mającymi nic wspólnego z nauką, poglądami ks. A. Wierzbickiego, jak i merytoryczną polemiką z jego ideologicznymi wypowiedziami oraz akcjami. Najprawdopodobniej zna sprawę jedynie z relacji osób sprzyjających ks. A. Wierzbickiemu lub od niego samego, natomiast nie zadał sobie trudu, by zapytać o zdanie innych naukowców czy osoby ze środowiska KUL obserwujące 'naukowe' harce ks. A. Wierzbickiego. To, co od pewnego czasu robi ks. A. Wierzbicki, przynosi wielką szkodę dobremu imieniu tego prestiżowego niegdyś uniwersytetu, którego bytu w czasach komunistycznych z determinacją bronili prześladowani przez władze rektorzy i profesorowie.
Absolwent?2020.10.13 16:11
Czy Absolwent mógłby wyjawić, skąd dysponuje informacjami, o których pisze? Dlaczego uważa pana Buttiglione za idiotę, który nie potrafi dotrzeć do wiarygodnych informacji, które przecież dostępne są każdemu i to bez wielkiego wysiłku...
Absolwent KUL2020.10.13 16:55
Nie napisałem, że jest idiotą i proszę mi nie imputować czegoś, czego nie powiedziałem, a ponadto nie posługuję się w poważnych sprawach takim językiem. Wyraziłem jedynie przypuszczenie, że włoski filozof zna sprawę tylko z jednej strony.
Absolwent?2020.10.13 17:35
A to przypuszczenie na jakiej podstawie, jeśli wolno spytać? Skoro KUL zaprosił go do wygłoszenia wykładu na otwarcie roku, to chyba go poważał. Gdy ktoś kogo poważamy, mówi nam, że jesteśmy w błędzie, to powinniśmy się co najmniej zastanowić. I nie twierdzić, że się myli, bo nie zapytał kogo trzeba. To byłoby właśnie traktowanie go jak idioty, niezdolnego do oceny źródeł informacji. Ale przecież samo nasze zaproszenie jest dowodem, że uważamy, iż źródła oceniać umie.
Zych2020.10.13 13:32
Czy na Zachodzie jest ktoś w stanie sięgnąć po informacje z innych źródeł, niż GW? Ręce opadają.
Dobrze poinformowany2020.10.13 14:10
Jest w stanie, ale brakuje dobrej woli. Wszechwładne media żydowskie są opiniotwórcze, kreują "fakty" nie wg stanu faktycznego, ale wg swoich interesów. To się wkrótce skończy wraz z repolonizacją mediów, poniosą wymierne straty, stąd ten kwik.
Fakt2020.10.13 16:14
Oczywiście, że jest w stanie i to robi. Po czym uruchamia mózg i stwierdza, które informacje wyglądają wiarygodnie a które są propagandą. Oni tam na zachodzie na prawdę nie są wszyscy idiotami, zapewniam.
nie stawiaj przecinka przed NIŻ2020.10.13 15:27
:O
rec2020.10.13 13:27
Rocco Buttiglione skapcaniał. Nie jest już w stanie porządnie się dowiedzieć o co chodzi w sprawie ks. Wierzbickiego. Starość?
Anonim2020.10.13 13:26
"Włoski filozof staje w obronie ks. Wierzbickiego"; a co z prof. Nalaskowskim, prof. Polakiem?......Jeszcze kilkoro naukowców znalazłoby się do obrony.
Anonim2020.10.13 13:17
Ten filozof to jakaś rodzina Rocco Antonio Tano? Ojciec?
Ja, Szatan2020.10.13 12:59
INSTRUKCJA DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, czcicieli trupa Lenina, wyznawców masonów i brukselskich neomarksistów: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki ***** 1. Ja sam nigdy nie odważę się bluźnić Tej, której Imienia nie zdołam nawet wypowiedzieć, a która, zgodnie z wolą Boga, zmiażdży mi głowę. A tym bardziej nie odważę się bluźnić Jej Synowi. Więc róbcie to wy! ***** 2. Szukajcie niewygodnych dla Kościoła pojedynczych faktów, wyolbrzymiajcie je i hałaśliwie nagłaśniajcie; gdy takich nie ma – prowokujcie i stwarzajcie kłamliwe plotki, rozgłaszajcie je i obłudnie rozdzierajcie szaty z oburzenia: „Co to się teraz dzieje w tym Kościele!…”, „Wkrótce jego nieuchronny koniec!”. ***** 3. Nieliczne (a często naciągane lub wręcz zmyślone) przypadki pedofilii wśród kleru rozciągajcie na CAŁY kler. Pozujcie na troskliwych obrońców dzieci. ***** 4. Udawajcie rozsądnych, racjonalnych i naukowych („Przecież mamy XXI wiek!”, „Kto dziś jeszcze wierzy w te bajki?!”, „Ciemnogród”), ironizujcie („Co bierzesz?”, „Zmień lekarza!”), w ostateczności, z braku rzeczowych argumentów, przeklinajcie (tego chyba nie muszę was uczyć…). ***** 5. Ostro punktujcie każdy, nawet najmniejszy przejaw majątku Kościoła („Widziałeś te marmury w kościołach?”, „Te ołtarze kapiące od złota?”, „A nowy samochód proboszcza?”). Wiadomo, że forsa niezawodnie działa na wielu. ***** 6. Biblię przedstawiajcie zawsze jako naiwne bajki starożytnych pasterzy, Eucharystię – jako „wafelek” przenoszący wirusy, Różaniec (o, jak ja nienawidzę Różańca!…) i inne praktyki religijne – jako prymitywne zabobony, Świętych – jako demagogów i niezdiagnozowanych pomyleńców, Dekalog – jako zniewolenie człowieka, ewidentne cuda, szczególne eucharystyczne – jako wymysły dla łatwowiernych. A wreszcie, i to jest najważniejsze, samo piekło – jako fikcję wymyśloną przez przebiegły kler dla straszenia i podporządkowania sobie naiwnych prostaków. ***** 7. Szczególnie mocno próbujcie podważać autorytet Jana Pawła II, który mi tyle dusz odebrał! Wykreujcie go na „obrońcę pedofilów w sutannach”. Nieważna prawda, ważny skutek. ********** Gdy już to wszystko zrealizujecie, wówczas niektórzy nabiorą się na to i wpadną na całą wieczność w moje sidła. A wtedy ja powiem im z satysfakcją: „Już za późno. Trzeba było słuchać księży!” ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”