Wildstein ostro o apelu prof. Manowskiej: To kapitulacja! - zdjęcie
31.07.21, 09:45Fot. screenshot - YouTube (Instytut Książki, Polskie Radio)

Wildstein ostro o apelu prof. Manowskiej: To kapitulacja!

73

I prezes SN prof. Małgorzata Manowska skierowała wczoraj apel o podjęcie działań mających uregulować funkcjonowanie systemu odpowiedzialności sędziów w Polsce do prezydenta, premiera i marszałków obu izb. Bardzo krytycznie do jej listu odniósł się na łamach portalu wPolityce.pl Bronisław Wildstein, który działania prof. Manowskiej określa „kapitulacją”.

I prezes Sądu Najwyższego zaapelowała wczoraj do prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu o skorzystanie z inicjatywy ustawodawczej w celu wprowadzenia rozwiązań w sposób „efektywny i niebudzący zastrzeżeń” regulujących funkcjonowanie systemu odpowiedzialności sędziów w Polsce.

- „Niezależnie od grożących Rzeczpospolitej Polskiej, ewentualnych, daleko idących konsekwencji finansowych niewykonania orzeczeń TSUE, zwracam uwagę na wynikający ze wspomnianych orzeczeń, faktyczny paraliż systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów, który utrzymuje się od roku, a w ostatnich tygodniach drastycznie się nasilił”

- podkreśliła prof. Małgorzata Manowska.

- „Tym samym, doprowadzenie do stanu zgodności z prawem europejskim oraz standardami formułowanymi na podstawie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, w oczywisty sposób wymaga dokonania niezwłocznie, a nade wszystko przemyślanych, zmian ustawowych”

- dodała.

Zdaniem Bronisława Wildsteina „deklaracja Manowskiej to pełna kapitulacja wobec uzurpacji TSUE, który ze względów politycznych nie tylko radykalnie wykroczył poza przypisane mu kompetencje, złamał obowiązujące traktaty, ale jeszcze ostentacyjnie potraktował Polskę gorzej niż inne państwa UE”.

Publicysta zauważa, że w ostatnim czasie wyższość prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym potwierdziły trybunały w Niemczech, Francji, Hiszpanii i Rumunii. Jednak tylko w przypadku Polski Komisja Europejska podejmuje tak daleko idące działania.

- „Czy to moment, aby ogłaszać pełną kapitulację?”

- pyta autor.

Przekonuje, że list prof. Manowskiej „jest uznaniem nadrzędności sądu z Luksemburga nad polskim porządkiem prawnym, a więc lekceważeniem polskiej konstytucji i roli naszego Trybunału Konstytucyjnego”.

kak/wPolityce.pl

Komentarze (73):

Marek2021.08.2 4:15
Wildsteinowi nic nie grozi. Manowska wie, że za łamanie prawa może iść siedzieć.
Realista2021.08.1 21:30
Najpierw zrobią POrządek z ID i całym SN ,a POtem wezmą się za TK ...
Olo2021.08.1 7:53
Coraz bardziej mi się podobają obaj panowie Wildstein, Polskę ma się w sercu.
klaus2021.08.1 7:07
skoro osoby z tytułem profesorskim wskazują ,że prawo unijne ma wyższość nad prawem polskim to rząd polski powinien szybko wywalić wszystkich tak myślących i zaprzestać co miesiąc wypłacać po kilkanascie tys. zł. pensji niech to bractwo idzie na wikt i opierunek do Brukseli,tak samo Polacy powinni zrobić z Senatorami z KO,PSL, Lewicy, oraz posłami skoro ich tak Państwo Polskie i Polacy uwiera,paragrafy na jurgielników są, ale prawo działa w Państwie silnym a nie teoretycznym.
Jacuś2021.08.1 6:50
Najgorsze, że nie potrafimy korzystać z naszego Polskiego prawa i Konstytucji, a tak szybko wchodzimy w narzucone prawo z zewnątrz, które łamie wszelkie wcześniej zapisane ustalenia.
man.of.Stagira2021.08.1 6:50
Pani Manowska ma rację. Sprawiedliwość sprawiedliwością ale GDZIEŚ trzeba pracować! // ironia
LiteratNalewkowyNiechOpiewaHandelStarzyzną2021.08.1 5:59
Pismaczy żydek bez pejsów ruga polską profesor prawa. Należy pilnie utworzyć getto na Nalewkach. Niech Wildsztajny redagują tam "Koszerny Pitawal". Od polskiego życia publicznego wara!
Maciej Piwowar2021.07.31 22:12
@ A myślałem że to Polska Patriotka.A TO ZDRAJCA,ZAPRZANIEC.Wymóc by To ZERO PODAŁO SIĘ DO DYMISJI.
alf.2021.07.31 19:48
Zgadzam się, prof.Manowska to tchórz, kapitulacja to mało powiedziane, to hołd i pokłon, UE i KE, smutne, ale taki sposób oddalenia odpowiedzialności, to zależność i tchórzostwo, faktycznie ma rację bo gdyby była odpowiedzialna niech poddawała by się do dymisji, nic jej nie pozostaje, brak jej odwagi i pro polskości.
Anonim2021.07.31 17:48
Zamiast twarzy - papier pakowy.
Aldona2021.07.31 17:35
Pan Bronisław Wilstein ma całkowitą rację. ANI KROKU W TYŁ BO STRACIMY SUWERENNOŚĆ !! JEŻELI POLSKA NA KAŻDE PIERDNIĘCIE TSUE BĘDZIE ZMIENIAĆ PRAWO TO POLSKA JUŻ NIE BĘDZIE POLSKĄ TYLKO NEO-KOLOCNIĄ NIEMIEC I ROSJI. Jedynie co Polska może zrobić to wnieść TSUE wniosek o zasądzenie od postnazistów reparacji wojennych dla Polski. Zrobić to jak najszybciej i uwzględnić Grecję. Za zniszczenia Polski , grabież majątku , za ludobójstwo polskich obywateli odszkodowania należą sie Polsce a nie Israel. Israela nie było byli polscy obywatele . Zrobić Niemcom NOWA NORYMBERGĘ SKARBU PAŃSTWA I puśćic tych drani w skarpetkach albo nawet bez skarpetek tak jak wozili zamordowanych do krematorium.
Jakub2021.08.2 0:48
A od kacapów nie chcesz odszkodowania za II WW i ok. 50 lat okupacji?!
mateuszjegliński2021.07.31 16:25
Właśnie dowieźli nowy zapas pampersów dla bangstera i jego rządów. No niedługo udają się do Brukseli i Berlina po instrukcję.
kibuc EjU2021.07.31 16:18
A pany prezes to ma tez pejsy !!!!
Anonim2021.07.31 16:16
Dopóki funkcjonujemy w ramach prawa, powinniśmy zrobić wszystko, aby było respektowane. Jest to szansa na cywilizowanie różnicy zdań i poglądów.
Maciej Piwowar2021.07.31 22:15
@ Anonim czytałeś wyrok TSUE? Podporządkowanie się temu Wyrokowi ,to WYRZECZENIE się PRAWNEJ SUWERENNOŚCI.Czyli Polska Wasal---NIEWOLNIK UE.
Anonim2021.07.31 16:12
Rozumiem, że nie chodzi tylko o korekty formalne. Kapituluje lepiej Tusk.
Thor2021.07.31 16:10
To takie proste - jak sie zapisujesz do FIFA (lub UE) to uznawaj ich zasady (np spalonego) a nie upieraj sie przy własnych
Dell2021.07.31 21:58
To porównanie byłoby prawdziwe gdyby organizacja wymiaru sprawiedliwości we wszystkich krajach Unii była taka sama. Ale nie jest. Nie można więc porównywać członkostwa w UE do członkostwa w FIFA. Można do MKOL. Związek piłki siatkowej nie może być członkiem FIFA ale może być, tak jak i związek piłki nożnej, członkiem MKOL. Gdyby Unia określała sposób organizacji wymiaru sprawiedliwości, to trzeba by się dostosować, ale Traktat pozostawia sprawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości krajom członkowskim. Porównanie, którego użyłeś jest prawdziwe, ale tylko na poziomie kraju - wszystkie sądy w kraju członkowskim muszą działać wedle tych samych reguł, określonych ustawami tego kraju.
Tak, to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.31 15:41
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
matis892021.07.31 15:16
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI szczepieniami i je przepowiedział 17.06.2012 tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2021.07.31 15:15
Pisbolszewicka banda.Im więcej mówią o patriotyzmie tym więcej kradną !!!!!!
Filip matis89 troche historii2021.07.31 14:11
Pewnie o tym nie wiesz, że w USA jest tzw. Polski Narodowy Kościół Katolicki. . . . NIE ma nic wspólnego katolicyzmem! Jest to sekta staruchów i staruch podobna do jehowych, tylko jeszcze gorsza bo BEZ pieniędzy. . . . .Ten "Polski Narodowy Kościół Katolicki" jest już w stanie szczątkowym, ale ma swoich kilku fanatyków. Jak każda FANATYCZNA SEKTA oni "wiedzą wszystko najlepiej". . . . Mają swoich "księży" a nawet pewnie jeszcze "biskupów" którzy otrzymali swoje "świecenia" od jakiegoś "narodowego papieża" pijaka. . . . Jest żałosna grupka kretynów i kretynek - JAK KAŻDA SEKTA! . . . . W Polsce mają swoją filę, a jakże, i chyba 1000 "parafian", na całą Polskę.
Filip matis892021.07.31 14:10
Gloryfikowali zbrodniarza i terrorystę Eric Rudolph, potem Shelley Shannon. NIE WYSZŁO! Chca zdyskwalifikować szczepionki ratujące życie. - - - NIE WYSZŁO! - - - - Pierrdolą o JAKIŚ WYIMAGINOWANYCH statystykach! - - - NIE WYSZŁO! - - - - Teraz te K U R W Y ŁUKASZENKI z "gorzowa, lubinia", pierrdolą o WOLNOŚCI SŁOWA, PIS-ie, PO, tylko ANI słowa o ŻYDACH z KONFEDERACJI na usługach PUTINA! - - - JAKIE TO WSZYSTKO PRYMITYWNE! - - - Nie dość, że piszą kremlowską "polszczyzną", powtarzają brednie PIESKOWA - PUTINA szczekaczka!
Filip2021.07.31 13:57
Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dla niego "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji i prawa europejskiego. Jeśli PiS przejmie kontrolę nad TVN, to złamie traktat podpisany z Amerykanami. Będzie arbitraż międzynarodowy i państwo zapłaci ogromne pieniądze z naszych podatków. Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda chcą przejąć TVN, żeby wyborcy nie byli informowani o faktach niekorzystnych dla rządzących. Tzw. "repolonizacja" mediów ma być tylko pretekstem do ich przejęcia. Pragnę przypomnieć, że w przeszłości Jarosław Kaczyński sprzedał prowadzony przez siebie dziennik kapitałowi zagranicznemu. Z ostatnich sondaży wynika, że PiS ma 29% poparcia, jeśli te wyniki się utrzymają, to opozycja wygra następne wybory parlamentarne. Politycy z PiS-u chcą poprawić swoje notowania poprzez odcięcie wyborców od niekorzystnych dla siebie informacji.
Anonim2021.07.31 13:55
ale pedal kaczy potrzebuje zebraczej kasy od UE, a zebrak nie wybiera, tylko robi to, co PAN kaze. polskie smieci.
york, harry, JonB, jenny, moly2021.07.31 12:44
stary ch uj żydowski i jego marzenia o hameryce
YORK2021.07.31 12:40
ANI KROKU W TYL,TCHURZOSTWO NIE POPLACA,NAROD ROZLICZY.ULEGLYCH LALUSIOW.Z BARBARZYNCAMI SIE NIE ZAWIERA ZADNYCH KOMPROMISOW.WSZYSCY WON.
YORK2021.07.31 12:36
Nie dziwcie sie ruznym naciskaczom, trolom , oni maja za zadanie zochydzac wszystko jak leci, bo zato im placa obce sily. Nasz narod jest sola w oku, przeszkoda , sumieniem moralnym czlowieczenstwa jako takiego.CZESC I CHWALA BOCHATEROM! WIECZNA HANBA ZDRAJCOM!. ZYDO RUSKO NIEMIECKIE PUCYBUTY WON!
Glaudiusman2021.07.31 12:32
To wielka hańba ustępować wobec bezczelnych i plugawych uzurpacji TSUE. Co ta lewacka granda ma dla nas. Zamiast siarczystego kopniaka lewakom, to my się poddajemy zbokolom. Hańba.
antoni.s2021.07.31 12:26
Krąży opinia że że sb miała więcej agentów w środowisku wildstejna, że nie tylko maleszka donosił...w ogóle mówi się że najbardziej wartościowi agenci bezpieki nigdy nie zostali zdemaskowani.
AAAtomek2021.07.31 12:11
Prawo i sprawiedliwość dopadnie 'łamaczy' konstytucji. Prędzej czy później. Nie będzie jeńców.
AAAtomek2021.07.31 12:10
CELA+ już czeka na prawaków.
Anonim2021.07.31 11:28
PiS myślał naiwnie że z sądami będzie "róbta co chceta". Ale UE na to nie pozwoliła.
jle_ffm2021.07.31 11:22
Funkcjonariusze reżimu (ci bardziej świadomi deliktu jaki popełniają), zaczynają powoli trząść gaciami i zdawać sobie sprawę z konsekwencji swoich czynów i wyborów. Ci mniej świadomi lub po prostu głupi lub cyniczni, dalej brną w swojej głupocie i zacietrzewieniu narażając Polskę na bolesne konsekwencje.
BieS2021.08.14 13:40
Bolesne konsekwencje to ty!
Anonim2021.07.31 10:57
Mason Wildstein oczywiście już mąci i oczernia jak przystało na Wielkiego Mistrza loży.
Anonim2021.07.31 11:02
Bronisław Wildstein-Związanym początkowo z paryską lożą „Kopernik”, skupiającą osoby o polskich korzeniach w ramach Wielkiej Loży Narodowej Francji, a następnie z Warszawską lożą-matką „Kopernik” Wielkiej Loży Narodowej Polski oraz z Krakowską lożą „Przesąd Zwyciężony”, której był Wielkim Mistrzem. Oprócz tego pełnił funkcję Wielkiego Dozorcy Wielkiej Loży Narodowej Polski.
olo2021.07.31 11:17
Człowieku, nie ważne że mason ,ważne że jest z nami i przeciwko naszym wrogom.
jle_ffm2021.07.31 11:29
No nie wiem, portal poświęcony a promuje się poglądy masona?
Anonim2021.07.31 11:56
https://www.fronda.pl/a/oto-jak-masoneria-chce-zniszczyc-katolicyzm-to-trwa-od-wiekow-1,148273.html
oficer LWP2021.07.31 10:48
PIS jak bolszewicy dzielne rozwiązuje problemy, które sam tworzy,
oto PIS2021.07.31 11:02
bo PIS to współczesna bolszewia
BieS2021.08.14 13:48
Was reprezentujących współczesną bolszewię łatwo zidentyfikować. To bardzo proste; wystarczy przeczytać czym chcecie obdarzyć PiS i już wiadomo kim jesteście bo funkcjonujecie w roli odwracacza pojęć. Sami na siebie kręcicie bat lewacy i libertyni.
a2021.07.31 11:23
Kasty sądowniczenij nie stworzył PiS - praojcem jest wasz towarzysz Stalin, który wymordował polską inteligencję i na jej miejsce pozatrudniał w sądach badziewiaków, i teraz ich potomstwo się rządzi jako nadzwyczajna kasta.
Foster2021.07.31 10:42
Tłoku to tam nie ma. Sami funkcjonariusze Klubów Gazety Polskiej, a gdzie naród ?
artysta2021.07.31 10:49
naród tylko przeszkadza podłej dojnej zmianie
Piotr Nowak2021.07.31 10:42
Wildstein - po nazwisku "polak" z dziada i pra pra dziada.
Foster2021.07.31 10:49
Jeżeli Polak przywłaszczył nazwisko Niemca to jak to nazwać ?
kapral CBA2021.07.31 17:50
Thuske?
Piotr Nowak 🖐🏻 LGBT2021.07.31 17:51
sie ma
BieS2021.08.14 13:56
Sęk w tym, że On jest prawdziwy: nie zmienił nazwiska jak większość tchórzy. Nie jestem pewien czy to tchórzostwo nie dotyczy ciebie.
Stary2021.07.31 10:40
Ale w tych niektórych komentarzach jest nienawiści. Ludzie i trolle leczcie się z nienawiści, zaczerpnijcie trochę świeżego powietrza, polejcie zimną wodą swoje głowy może pomoże.
Anonim2021.07.31 10:29
wildsztajn jedź z powrotem do mosadu na konsultacje i spytaj się jak ma sprawa wygladać? ,wysłuchaj zapamietaj zastosuj,na koniec pocałuj w du./pe w podziece i wracaj
Jazzz2021.07.31 10:14
STYL PRACY WOLNEJ ZMIANY - DWA KROKI DO PRZODU, JEDEN KROK DO TYŁU, ALBO I DWA. W ten sposób, tylko reforma sądownictwa będzie trwała ze 100 lat. Niby TSUE nie ma żadnych uprawnień, ale dla świętego spokoju ustapimy, cofniemy się, zrezygnujemy, zdezerterujem. A świętego spokoju jak nie było, tak nie ma.
Art2021.07.31 12:34
TSUE nie ma żadnych uprawnień? Aha, dobrze wiedzieć. Śmiech.
Władysław2021.07.31 10:00
Od ubiegłego roku tracimy niepodległość. Tylko dlatego, że Kaczyński jest tchórzem, Morawiecki unijnym technokratą, a Duda żydowskim służącym. Alternatywą jest na wskroś niemiecka PO i rosyjskie PSL-e, Lewice i Konfederacje. Polacy! Ojczyzna w potrzebie! Warszawskie Dzieci dały nam piękny przykład - dopóki walczysz jesteś zwycięzcą!
katolicka deratyzacja Polski2021.07.31 10:03
Konfederacja to Powrot Komuny ,Rozbiory i UWIAD MOZGU.
BieS2021.08.14 14:03
A ty kim jesteś tchórzu, że z nikim się nie identyfikujesz?
XYZ2021.07.31 9:54
No tak kapitulacja,PIS tak wszystko spier dolił że nie ma innego wyjścia.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.31 10:00
Glosuj na Korwina,bedziesz mial Putina.
dezdemona2021.07.31 10:51
typowe puste slogany cymbała pisowskiego, syndrom sztokholmski
JM2021.07.31 10:14
XYZ chamie nie przeklinaj.
XYZ2021.07.31 11:18
Specjalnie dla Ciebie napiszę że zepsuł,dobrze wychowany człowieku.
Anonim2021.07.31 9:53
Nic dziwnego, PiS to chodząca kapitulacja, kompromitacja i kapro, kato debilo filia.
katolicka deratyzacja Polski2021.07.31 10:02
PIS to Polska eo ipso.
Jawny2021.07.31 9:52
A co ten gudłaj ma do Sądu Najwyższego?
katolicka deratyzacja Polski2021.07.31 9:57
Nazisci z Konfedracji zamordowali miliony polskich katolikow razem z Trzecia Rzesza.
442021.07.31 12:09
"Jawny" !nie obrazaj ludzi , pozdrawiam pana Bronislawa Wildsteina. Ma pan calkowita slusznosc ! Zawsze byl pan i jest po wlasciwej stronie , po stronie polskiej racji stanu. Szacunek !
Z OSTATNIEJ CHWILI!!!!2021.07.31 9:51
W klasyfikacji medalowej na Olimpiadzie w Tokio Polska wyprzedzona została przez San Marino. Reprezentacja San Marino liczy 5 zawodników....
katolicka deratyzacja Polski2021.07.31 10:12
Skoro cie to tak strasznie cieszy,to pewnie jestes z Konfederacji,bo tylko oni tak reaguja...
Anonim2021.07.31 10:43
Nie, ja jestem z loży masońskiej, UB, NKWD i BND! 😁😁😁😁
Piotr Nowak 🖐🏻2021.07.31 17:52
sie ma :-) Nowak anonim xoxoxo