Wielka Brytania: Decyzją sądu 34-letni mężczyzna zagłodzony na śmierć - zdjęcie
14.06.20, 09:43Fot. Alberto Biscalchin, via: Wikipedia CC 2.0

Wielka Brytania: Decyzją sądu 34-letni mężczyzna zagłodzony na śmierć

7

Decyzją Sądu Najwyższego Wielkiej Brytanii 34-letni mężczyzna, którego stan zdrowia wymagał sztucznej przetoki i który zmagał się z problemami psychicznymi, cierpiąc na zaburzenia afektywne dwubiegunowe, został zagłodzony na śmierć, podtrzymywany jednocześnie w sztucznej śpiączce. Wyrok wydał ten sam sędzia – Anthony Hayden – który w roku 2018 zdecydował o przerwaniu leczenia i wspomagania życia Alfie Evansa.

1 czerwca sędzia Hayden zdecydował, że taki wyrok jest w „najlepszym interesie” mężczyzny, który określany jest jako „MSP”. Swoją decyzję sędzia uzasadnił wskazówkami wydanymi w lutym 2020 przez mężczyznę oraz świadectwem jego matki, która stwierdziła, że odrzuciłby on życie ze sztuczną przetoką. Decyzja sądu jego zdaniem jest uszanowaniem „osobistej niezależności” MSP.

34-latek cierpiał na przewlekłą chorobę, która wymagała operacji i tymczasowej stomii, czyli sztucznej przetoki. Operację wykonano w październiku 2019 r. Na prośbę mężczyzny stomię usunięto 14 maja, ale jego stan szybko się pogorszył. 27 maja zgodził się na ponowną operację tuż po tym, kiedy dowiedział się, że jego życie jest zagrożone.

Jak zauważyła Andrea Williams, szefowa organizacji Christian Concern, choć MSP cierpiał psychicznie i dokonywał w przeszłości samookaleczeń, „kiedy stanął w obliczu największego kryzysu egzystencjalnego w swoim życiu – czy ma żyć czy ma umrzeć – wybrał życie”. Decyzję sądu, by pacjentowi „podać środki uspokajające, a następnie pozbawić go hydratacji i jedzenia, dopóki nie umrze”, Wiliams uznała za „absolutny horror”. Jej zdaniem sędzia „Hayden zdecydował się uchylić wyraźne życzenia pacjenta, który mógł wyzdrowieć, i nakazał mu umrzeć”.

Z kolei dr Anthony McCarthy z Society for the Protection of Unborn Children zauważył: „Zgony takie jak ten są szczególnie tragiczne, gdyż są one wynikiem kultury i systemu sądowego, który działa bezmyślnie, ku wielkiej szkodzie pacjentów, opierając się na uprzednich fałszywych założeniach na temat tego, co sprawia, że życie ludzkie ma wartość”.

 

jjf/LifeSiteNews.com

Komentarze (7):

lolo2020.06.14 13:23
życie jest niepowtarzalne...nawet jeżeli dojdzie do zmartwychwstania to już nigdy nie będzie takie samo..życie to świetna choć bolesna przygoda
Pewnie myślisz, że on jest w Polsce? Zapytaj go!2020.06.14 12:08
𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 𝐔𝐖𝐀𝐆𝐀 - 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐎𝐖𝐒𝐊𝐈 𝐏𝐑𝐎𝐖𝐎𝐊𝐀𝐓𝐎𝐑 ! 𝐋𝐄𝐒𝐙𝐄𝐊 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈 - 𝐑𝐄𝐘𝐓𝐀𝐍(-𝐎𝐖) - 𝐈 𝐋𝐎𝐊𝐀𝐋𝐍𝐘 𝐈𝐍𝐖𝐀𝐋𝐈𝐃𝐀, 𝐋𝐄𝐂𝐇 𝐊𝐄𝐋𝐋𝐄𝐑-𝐊𝐑𝐀𝐖𝐂𝐙𝐘𝐊 𝐃𝐀𝐑𝐌𝐎𝐖𝐈 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐈 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐀 𝐃𝐄𝐙𝐈𝐍𝐅𝐑𝐎𝐌𝐀𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐑𝐄𝐌𝐋𝐀 - 𝐒𝐈𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐀𝐎𝐒𝐔 𝐎𝐓𝐎 𝐀𝐃𝐑𝐄𝐒 "𝐋𝐄𝐒𝐙𝐊𝐀 𝐑𝐀𝐃𝐙𝐈𝐒𝐙𝐄𝐖𝐒𝐊𝐈" 𝐓𝐀𝐊, 𝐓𝐀𝐊 𝐓𝐎 𝐑𝐎𝐒𝐉𝐀 - 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓. sprawdż
Jerzy2020.06.14 11:02
a u nas nawet nie sędzia, a niedouczony felczer, skazał tysiące chorych osób na śmierć, odmawiając im pomocy medycznej, zamykając przychodnie i szpitale... a wszystko to z powodu banalnej choroby porównywalnej z przeziębieniem. Zapewne doktor Mengele z dumą z piekielnych otchłani spogląda na ryżego felczera kontynuującego jego "dzieło"...
stan2020.06.14 16:09
Nie czytałeś, że zakłady pogrzebowe martwiły się, że nie mają dochodów. Z powodu koronawirusa spadła liczba zgonów w Polsce. Więc jak to jest z tymi tysiącami zmarłych?
Toni 2020.06.14 10:19
Sędzia sadysta, lubi śsmiercać.
katolicka kretynizacja polski2020.06.14 10:12
W Polsce PiS zabija dzieci nienarodzone bo jak stwierdził Kałczyński takie morderstwo to indywidualna sprawa każdego człowieka i jego sumienia!
Leszek2020.06.14 9:52
ANIFESTACJA: Królowa idzie do Sejmu 17 czerwiec 2020 Warszawa Potrzebnych jest 1000 wpisów do uruchomienia procedur prawnych związanych z organizacją manifestacji. Zapisy trwają do 17 maja. Zapisują się osoby deklarujące osobisty udział w manifestacji: Królowa idzie do Sejmu.  Wyrażam zgodę na opublikowanie mojego imienia, nazwiska i miejscowości, gdyż ja sam się zapisuję i ja sam dysponuję moimi danymi. Życzę sobie, aby moje imię, nazwisko i miejscowość były przeczytane podczas ogłoszeń przez ks. Piotra Natanka. IMIĘ:NAZWISKO:MIEJSCOWOŚĆ:Wyrażam zgodę na przetwarzanie i upublicznianie moich danych osobowychKRAJ:AustraliaAustriaBelgiaBiałoruśBrazyliaChileChinyCzechyDaniaFinlandiaFrancjaGrecjaHiszpaniaHolandiaIzraelJaponiaKanadaLitwaLuksemburgMeksykNiemcyNorwegiaOrlandiaPolskaRosjaRPASłowacjaStany ZjednoczoneSzwajcariaSzwecjaUkrainaWatykanWęgryWielka BrytaniaWłochyInny... Ilość zapisanych osób: 885 (oczekujących: 6) (stan na: 2020-06-14, 11:48)