Wiceminister zdrowia: całkowity lockdown? Jestem większym optymistą niż prof. Horban - zdjęcie
23.03.21, 10:00Fot. screenshot - YouTube (Telewizja Republika)

Wiceminister zdrowia: całkowity lockdown? Jestem większym optymistą niż prof. Horban

4

Na antenie Polsat News Andrzej Horban powiedział dziś, że "całkowity lockdown" to bardzo realna perspektywa, o czym pisaliśmy TUTAJ. W bardziej optymistycznym tonie wypowiedział się z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Jestem trochę większym optymistą niż prof. Horban. Kluczowe będą najbliższe dwa tygodnie. Mam nadzieję, że Polacy, widząc ilości nowych zakażeń, będą przestrzegać (zasad - red.). Jestem ufny w mądrość Polaków - powiedział Kraska na falach Polskiego Radia.

Kraska zaapelował także o efektywną współpracę wojewodów z samorządami.

- Ten tydzień pokaże, że trend wzrostu nowych zakażeń będzie się utrzymywał. Widzimy to od kilkunastu dni, nasze prognozy także na to wskazują, że ten tydzień będzie z tymi wysokimi liczbami - kontynuował.

Kraska odniósł się ponadto do kwestii cały czas odbywających się szczepień.

- Myślę, 15 mln. zaszczepionych Polaków do wakacji jest w zasięgu. Logistycznie jesteśmy na to gotowi, ważne, by szczepionka pojawiła się w Polsce fizycznie - stwierdził. Zapewnił także, że szczepionka firmy AstraZeneca jest skuteczna i bezpieczna.

jkg/polskie radio

Komentarze (4):

medyk2021.03.23 15:54
orban.H chce zniszczyć Polskę, prezydencie Dudo i premierze Morawiecki ---- NIE POZWÓLCIE NA TO ........ !!!!!!
morela2021.03.23 15:47
ministrze Kraska brawo, lockdown nic nie da, należy ograniczyć tylko ilość ludzi w sklepach i w zakładach pracy, i to wystarczy. Powinniśmy się bać tylko Pana Boga a nie wirusa, Liczba zachorowań będzie uzależniona od liczby zasczepionych, głowny doradca rządowy ------ DO WYMIANY,
Rachela2021.03.23 11:19
czyli dobry i zły policjant - nic nowego pod słońcem, gierka stara jak świat. Cel - manipulacja i destabilizacja psychiczna
Michał Jan2021.03.23 10:22
Czytaj: "mam nadzieję, że Polacy, widząc, do czego jesteśmy zdolni, zaczną przestrzegać naszych zasad".