Tylko u Nas! Marek Jakubiak o Tusku i eurokratach: Mali ludzie, skorumpowaniu unią i wygodami - zdjęcie
13.10.21, 13:10fot. yt/telewizja republika

Tylko u Nas! Marek Jakubiak o Tusku i eurokratach: Mali ludzie, skorumpowaniu unią i wygodami

78

Mariusz Paszko, portal Fronda.pl: W niedzielę miała miejsce manifestacja zorganizowana przez Donalda Tuska, który do udziału w tym wydarzeniu zaprosił szeroko pojętą opozycję. PO i warszawski urząd miasta podały górnolotne statystyki, ale jak oceniają osoby obeznane w temacie na Placu Zamkowym i w pobliżu może się pomieścić maksymalnie około 20 tys. ludzi. Z tego należy odjąć kontr-manifestujących, których było bardzo dużo, policję i inne służby, ale też całe rzesze turystów, którzy zwyczajnie nie mogli przejść z uwagi na blokady. To w sumie dawałoby około 10 tys. uczestników. Jak Pan odbiera to wydarzenie i z uwagi na frekwencję i samą inicjatywę? Czy Polacy chcą polexitu? Przed czym Donald Tusk miałby rzekomo bronić Polaków?

Marek Jakubiak: Ja osobiście szacuję, że mogło tam uczestniczyć maksymalnie 10-15 tys., ponieważ rzeczywiście ten plac więcej nie pomieści, co można w bardzo łatwy sposób obliczyć z geoportalu.

Jeśli natomiast chodzi po „polexit”, to w tym wszystkim wcale nie chodzi o „polexit”, ponieważ czegoś takiego nie ma w przestrzeni publicznej, a 90 procent Polskiego Narodu chce być w Unii Europejskiej. I w takich okolicznościach Donald Tusk krzyczy, że Polska wychodzi, a polski rząd to wspiera. No to jest w czystej postaci paranoja polityczna polegająca na tym, że – używając obrazowego porównania – stara się na siłę „wcisnąć dziecko w brzuch PiSowi”. Oczywiście on próbuje to wygrać.

Mówi się, że kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą. W tym względzie muszę przyznać, że przez ten okres, kiedy Tusk był w Unii Europejskiej, tak blisko Niemiec i ich wzorów w tym zakresie, sporo się nauczył. To już standardy liczące ponad 70 lat przecież. Tam to jest już nawet „czysta prawda” (śmiech).

Osobiście uważam jednak, że temat „Polexitu” Tuskowi nie wypali. Bardzo wyraźnie to widać chociażby na przykładzie frekwencji na tej manifestacji była dla Tuska przerażająco mała, poniósł tu klęskę i to jest niepodważalny fakt.

Opieranie polityki na konfabulacjach różnej maści, czy też „wciskaniu komuś dziecka w brzuch” jest obecnie diametralnym błędem, ponieważ na potrzeby polityczne społeczeństwo do takich wydarzeń i wypowiedzi nauczyło się już podchodzić z właściwym dystansem.

O ile dobrze pamiętam, to po raz pierwszy termin „polexit” pojawił się niemieckich mediach, a konkretnie pierwszy tekst na ten temat ukazał się na łamach Deutsche Welle w grudniu 2017 roku. Tam właśnie niemiecka pani redaktor w rozmową z polską panią profesor wspominają o możliwości, a właściwe domniemanych „zamiarach” wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Od samego jednak początku narracja w niemieckiej prawie podawała, że to Unia Europejska wchodzi w konflikt z Polską, a nie Polską w unią. Teraz tą narrację Donald Tusk próbuje odwracać. Wczorajszy „The Telegraph” natomiast pisał, że w tym sporze UE z Polską przegra.

Dokładnie tak to wygląda. To właśnie Unia Europejska wchodzi w konflikt z Polską, a nie odwrotnie.

Zgadzam się z opinią „The Telegraph”, ponieważ stanowisko Polski stoi na gruncie prawa, które jest napisane w jasny i prosty sposób i bez żadnych możliwości konfabulacji i falandyzowania. My opieramy się o traktat, który podpisaliśmy i jasno go czytamy. Tam nie ma mowy o żadnym dopisywaniu czy nadpisywaniu czegokolwiek. W tym traktacie jest napisane w sposób nie pozostawiający żadnych wątpliwości, że kompetencje związane z sądownictwem należą do państwa przystępującego do Unii Europejskiej i sygnującego traktat. Próby falandyzowania, z którymi dzisiaj się spotykamy i opisywanie rzeczywistości prawnej z pozycji salonu brukselskiego – nazwę to bardzo dosadnie – to jakiś dom wariatów. Jak pokazuje ten niedzielny więc, polityka z rzeczywistością nie ma zupełnie nic wspólnego.

Bruksela niestety idzie w tym samy kierunku, a być może jest nawet protoplastą i wzorcem dla Donalda Tuska dla jego działań politycznych.

W moim odczuciu wygląda to tak, że Tusk miał przyjść i zrobić dobrą zmianę po Schetynie i Budce. Jego działania zaś powodują, że to wszystko zmierza całkowicie gdzie indziej. Za chwilę – jak sądzę – dojdzie do rozłamów wewnętrznych w Platformie i zniknie druga co do wielkości partia polityczna. Jeśli Tusk będzie w demokratycznej partii rządził w taki sposób, jak to robi od chwili swojego powrotu, to nieuchronnie tak to się skończy. W Platformie są przecież inteligentni ludzie, prawicowi, konserwatyści i chadecy. Im bardzo nie podobał się ten skręt Platformy w lewo i nie godzą się na takie fanaberie wodza.

W niedzielę – i to niech da bardzo mocno do myślenie – tysiące zwolenników Donalda Tuska nie wyszło na ulice. Co więcej, sondaże zaufania publicznego nie pozostawiają złudzeń, że zdecydowana większość osób mu nie wierzy. Miażdżąco stracił on zaufanie Polaków. Ja sam jestem zbulwersowany, że ma on tak krótką pamięć, że zapomina albo udaje że nie pamięta, co się w Polsce działo za jego rządów.

Jak Pan ocenia udział w tym wydarzeniu innych partii opozycyjnych oraz wystąpienia takich polityków jak Robert Biedroń czy Leszek Miller?

Te wystąpienia były po prostu masakryczne. To się kłóci z jakąkolwiek logiką, postrzeganiem Polski jako naszego domu, naszej Ojczyzny. Tam nie było naszego hymnu narodowego. Nie mówiąc już o szacunku do Wojska Polskiego. Te prawdziwe polskie wartości całkowicie nie licu z postępowaniem takich polityków jak Biedroń, Miller czy Tusk. Nawiązując do naszego polskiego przysłowia, jest to „robienie do własnego gniazda”.

Powiem Panu więcej, ja już wiem, dlaczego Unia Europejska jest taka restrykcyjna w stosunku do Polski, natomiast wobec innych państw nie. I bardzo bym chciał, żeby to zrozumieli wszyscy Polacy, którzy obserwują scenę polityczną. Otóż zarówno Unia Europejska jak i Komisja Europejska naskakują na Polskę dlatego, że oni mają swojego sojusznika w opozycji totalnej w naszym kraju. Oni w tej chwili mogą powiedzieć wszystko o Polsce, ponieważ tam w Brukseli nie ma kto się temu przeciwstawić. Jeśli natomiast posłowie PiSu w unii występują i się przeciwstawiają, to natychmiast posłowie z PO i z SLD stają w kontrze, natomiast pani komisarz siedzi sobie i z zadowoleniem przygląda się, jak Polacy się żrą na oczach wszystkich na europejskiej scenie politycznej.

A skandaliczne powoływanie się Biedronia na śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy wypowiedź Millera szydząca z Polaków i katolików? To wygląda już wprost na próby nawet chwilowego, wywołującego emocje, przejmowania prawicowych i katolickich symboli.

Ich symbole są skompromitowane i te partie są skompromitowane. Oni sami są w tym szkoleni i doskonale o tym wiedzą. Próbują grać nie tylko historią, ale także działaniami codziennymi. W przypadku Biedronia należy wspomnieć, że oszukał wyborców już przy wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zapewniał, że startuje tylko dlatego, żeby do PE weszła druga osoba z listy. Po przeliczeniu zarobków w Polsce i unii zmienił zdanie. Podobnie zresztą zrobił wcześniej sam Tusk. Tu nawet nie można za bardzo mówić o dużej i poważnej polityce, ponieważ to są mali ludzie, skorumpowaniu unią i wygodami, które ta unia zapewnia. Po dwóch kadencjach otrzymuje się przecież pełną wartość uposażenia europosła jako emeryturę. Ta deprawacja socjalna w UE jest do tego stopnia tam rozwinięta, że ona paraliżuje polityków, którzy przestają samodzielnie myśleć o własnym kraju i dla tego kraju pracować.

Czy myśli Pan, że można by użyć w stosunku do tych, niektórych oczywiście, pochodzących z naszego kraju polityków słowa „jurgieltnicy”?

Jako pierwszy odświeżył to staropolskie słowo – o ile się nie mylę – redaktor Rafał Ziemkiewicz. Mnie staropolszczyzna osobiście się podoba. Myślę, że możemy wracać do historii i tak właśnie tych niektórych nazywać.

Uprzejmie dziękuję za rozmowę

Komentarze (78):

Krakus2021.10.15 22:38
Jakubiak woli swojski, polski, pisowski kociołek: kradniemy ile się da, kłamiemy, oszukujemy. a publika to zaakceptuje, bo jest głupia, tylko trzeba Polskę z UE wyprowadzić, bo tam nie ma idiotów i widzą, jakk łamiemy prawo :D :D :D
Anonim2021.10.16 6:41
W przyszłorocznym budżecie PiS zaplanował o 50 mln więcej na fundusz kościelny! Czujecie to? 50 milionów więcej niż rok temu! A na refundację leków ratujących życie dzieci, które chorują na SMA - 0 złotych.
Do Krakus2021.10.16 12:28
Jesteś naiwny aż głupi. Jesteś głupi aż mokry.Wytrzyj usta ze śliny i się tak nie złość bo się może stać coś czego nie przewidujesz ciumku.
Grizzly2021.10.15 20:21
Popieram... więcej prostaków pokroju Jakubiaka! To trzeba cytować i rozpowszechniać. Nawet głupol się pokapuje.
Anonim2021.10.16 6:53
Przegląd przekazów dnia PiS: - Tusk się zradykalizował - Tusk chce tworzyć własne bojówki - Tusk doprowadził do Brexitu - Tusk chce Polexitu - Tusk chce zablokować KPO dla PL - Tusk odpowiada za drogi prąd i gaz - Tusk, Tusk, Tusk … Zabolał ich powrót Tuska
Filip2021.10.15 18:42
Polski ład będzie polegał na zabieraniu pieniędzy samorządom i dawaniu tylko tym, gdzie rządzi PiS albo Solidarna Polska. Przedsiębiorcy zapłacą większe podatki, a ich pieniądze dostanie elektorat pisowski. Jeśli PiS przegra wybory parlamentarne w 2023 roku, to wielu polityków z tej partii będzie miało postępowania karne. Jarosław Kaczyński jest zatem zdolny do wszystkiego, że utrzymać swoją władzę. Austriak Gerard Birgfellner zeznał w prokuraturze, że Jarosław Kaczyński wyłudził od niego łapówkę w kwocie 50 tys. zł dla księdza Rafała Sawicza. Posiada świadków i dokument potwierdzający wypłatę powyższej kwoty w banku. Prezesowi PiS-u nie odebrano immunitetu. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Politycy z PiS-u zmarnowali 4 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce. Mateusz Morawiecki zmarnował 134 mln na wybory kopertowe bez podstawy prawnej. Politycy z PiS-u okradli PCK w Wałbrzychu na kilka milionów i z tych pieniędzy finansowali swoje kampanie wyborcze. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Zbigniew Ziobro zmarnował miliony z Funduszu Sprawiedliwości. Marek Kuchciński codziennie latał służbowym samolotem do swojego domu w Małopolsce. Żona Pawła Adamowicza została oskarżona na podstawie absurdalnych zarzutów i uniewinniona. Roman Gertych został bezpodstawnie zatrzymany i skierowano przeciwko niemu niepoważne zarzuty. Prof. Tomasz Grodzki jest pomawiany i na podstawie pomówień chce mu się odebrać immunitet. Prawo i Sprawiedliwość powinno zmienić nazwę na Bezprawie i Niesprawiedliwość! Jarosław Kaczyński chce przejąć niezależne media m. in. TVN, żeby zablokować informacje niekorzystne dla rządzących. Daniel Obajtek jako prezes Orlenu z tego samego powodu wykupił Polska.Press. Dla polityków z PiS-u "suwerenność" polega na łamaniu Konstytucji RP i prawa unijnego. Być może w wyniku orzeczenia mgr Julii Przyłębskiej Polska straci 770 mld euro dotacji unijnych. W dniu 10 października 2021 roku odbyła się na Placu Zamkowym w Warszawie wielka manifestacja przeciwko kroczeniu do polexitu. Sanepid straszył, że będzie wlepiał mandaty w związku z pandemią koronawirusa. Był mecz na Stadionie Narodowym Polska: San Marino i było 50 tys kibiców. Jednak sanepid nie wystawiał im mandatów. Władze pisowskie używają zatem Sanepidu do walki politycznej przeciwko swoim adwersarzom. Gdyby PiS urządzał manifestacje, to takiego straszenia by nie było. Jarosław Kaczyński wielokrotnie w tłumie w czasie największego szczytu pandemii chodził bez maski.
katolicka deratyzacja Polski2021.10.15 18:22
Mali ludzie,mowiacy ze soba po niemiecku !
Polak2021.10.14 20:15
Piję tylko polskie piwo Ciechan z browaru pana Jakubiaka ,które jest Wyborne.
alkoholik2021.10.15 19:59
to widać
robaczek2021.10.14 10:20
miernoty morlane i mentalne beda obrażać reszte ludzi ;] ................................... BO KTO NIE Z PARTIĄ TEN WRÓG NARODU!!!!! ..................................................... kochane geriatryczne komuszki ;] .................................. PRZEMIJAJCIE ..... my mamy czas ...... POCZEKAMY ;]
opty2021.10.14 10:37
....a jak wyprowadzą Nas z US to komu zaświeci "Słońce Peru"????.....
katolicka deratyzacja Polski2021.10.15 18:24
Komuna zawsze z wrogami Polski.
Drugi Bóg2021.10.14 9:30
Marek Jakubiak, nieskorumpowany człowiek wielkiego formatu...
maks2021.10.14 9:16
jak zwykle trafne diagnozy
JM2021.10.14 8:57
Była jakaś grupa takich samych oszołomów jak rudy szpicel niemiecki Tusk, ale była pewnie też znaczna ilość zwykłych gapiów. Trudno wszystkich zapisać na konto Tuska!! Fakt jest jednak faktem, że ten rudy i podły Tusk za dużo sobie pozwala. Za dużo kłapie. Bezczelnie używa kłamstw i pomówień. Ciekawe czy miał na taki spęd pozwolenie? Być może miał. Wszak pseudo prezydent Trzaskowski takowe pozwolenie mu dał.
Paweł2021.10.13 22:16
Strzał w dziesiątkę, brawo !!!
Anonim2021.10.13 21:30
Pisbolszewicka propaganda !!!! Wszyscy wokół winni tylko nie ci nieudacznicy i dypłomatoły.Ale działa,poczytajcie komentarze
Lachon2021.10.13 21:10
Kto czyta ta frondę,sami palowcy i pokomusze lewactwo i ich potomkowie.
cal.502021.10.13 19:16
Szykuje się kolejna gigantyczna dotacja rządowa dla lidera polskich nacjonalistów. Prawie 4 mln zł Robert Bąkiewicz ma otrzymać z Funduszu Patriotycznego na budowę "Centrum Niepodległości" w Warszawie - https://wiadomosci.wp.pl/centrum-niepod
co tam polexit2021.10.13 18:52
Kaczyński chce potajemnie wyprowadzić Polskę z Układu Słonecznego
Palindrom2021.10.13 18:47
skorumpowany dureń nie przestaje być durniem, może, co najwyżej, umocnić się w swojej głupocie i bałwaństwie…
B522021.10.13 18:19
Miarą antypolskiego wariactwa Kaczyńskiego i jego wspólników nie jest , że polskie państwo pod ich rządami prowadzi wojnę z naszymi strategicznymi sojusznikami: UE i USA?! W sprawie reżimu w Rosji są bardzo wyrozumiali.
Anonim2021.10.13 18:22
Od Putina to nawet reparacji PiS się nie domaga.
Tak że...2021.10.13 18:42
I twierdzisz, że w ramach tego strategicznego sojuszu mamy pomóc zbudować Nord Stream 3? A swoją drogą śliczna była ta bidenowska strategiczność w Afganistanie. Żeby mieć tę swoją wypasioną dziesięcinę w ramach chińskiej produkcji akumulatorów do elekstryków, Biden poświęcił reputację USA. Jak najdalej od takich "sojuszników". Jak się tera Rosija będzie chciała wybrać do Polszy popodziwiać krajobrazy to Amerykańce jeszcze z nas zrobią żywe tarcze by się przy spiep... uj, "misji miłosierdzia" (Biden o wycofaniu z Afganistanu) nic się im nie stało.
PiS=POLEXIT2021.10.13 18:18
Jakubiak przestrzegaj Traktatów popisanych przez Lecha Kaczyńskiego a problemy same znikną na temat "Polexitu"
Tak że...2021.10.13 18:49
Myślisz, że jak zmienisz nicka to nie będzie widać tego samego badziewia?
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.10.13 18:16
Dla czego takich ludzi pokazujecie? To jest prostak...
harry2021.10.13 17:48
Dziś, przy rządach PiS przysłowie "Jak kraść, to miliony" jest już nieaktualne. Teraz musi ono brzmieć " Jak kraść, to miliardy "
Ciekawy2021.10.13 16:32
Dlaczego ludzie wybrani w wyborach do europarlamentu z Polski zachowują się jakby nie byli Polakami? Dlaczego oni w większości a szczególnie i tylko wybrani z ramienia partii Po i innych partii lewicowych przez cały okres swojej kadencji szczują , ujadają i skarżą na swój kraj ojczysty ? Oni myślą swoimi małymi pustymi móżdżkami, że Polacy im to zapomną. Oni wrócą tu do Polski i będą ścierać ślinę ze swoich oplutych przez społeczeństwo Pysków. I tak jak Bolek będą myśleć, że to tylko deszcz pada. Szmatławce wybrane przez ludzi , którzy myśleli że tam będą walczyć o nas o Polaków.
robaczek2021.10.13 16:17
PISDEUSZE wytykaja innym małośc???? hahhahahahahahha ......................... bardziej ograniczonych, zamkniętych, zgorzkniałych, zawistnych i niewykształconych................. malutkich morlanie ludzi. ................ jak w pisie.............. nawet za komuny nie bylo ................................................ ZWYKŁE PRZEGRYWY ZYCIOWE JESTEŚCIE ;] ................................. najłatiwje zrzucić na wszysktich dookoła swoje NIEUDACZNICTWO
mlody2021.10.13 16:22
dlaczego te zydy bolszewickie sa beszczelne?
Anonim2021.10.13 16:26
Kiedy te polaczki nauczą się pisać po polsku?
franek2021.10.13 16:28
ty nadawaj icek po zydowsku dla swoich obrzezancow
Kaczka basta!2021.10.13 16:09
Co tam u wielkich ludzi? Jak się zdaje, ludziom Adama Bielana nie spodobało się realizowanie tego, co Jarosław Kaczyński uznaje za psi obowiązek spadów od Gowina. A pisałem na tym forum: spady od Gowina przekonają się, że cokolwiek zrobią, będą traktowane jak zło konieczne (póki jeszcze konieczne...). Choć do głowy by mi nie przyszło, że okaże się to aż tak błyskawicznie.
Polak2021.10.13 16:00
"mali ludzie skorumpowani wygodami" - to słowo w słowo opis jurgieltników z pisowskiej mafii.
olo2021.10.13 16:23
icek ty taki polak jak ja zyd judasz
Rydzeini2021.10.13 15:46
Jakubiak za to na twoją demonstrację nie przyszedł by pies z kulawą nogą
zydzeni2021.10.13 16:25
na wasza demonstracje przychodza w polsce tylko potomkowie zydokomuny
tm2021.10.13 19:14
Ja bym poszedł!
Jarema palownik Wiśniowiecky2021.10.15 18:08
A ja przyjdę z moim kulawym psem .
kefas2021.10.13 15:44
TK powiedział premierowi, prezydentowi, parlamentowi, że to, co widnieje w polskiej konstytucji, jest niezgodne z Traktatem o UE. I teraz władze mają obowiązek ten wyrok TK wykonać. Czyli po prostu wyjść z Unii, bo ani nie zmienią unijnego Traktatu, ani polskiej konstytucji. Oni nie rozumieją, co zrobili. /prof. Ewa Łętowska./
olo2021.10.13 16:27
letowska to polka czy moze zydowka
Skrzypek na dachu2021.10.13 15:41
Rzad PiS zamyka Polskie kopalnie i elektrownie na rozkaz Pana Klausa Schwaba .
PAMIĘTACIE???2021.10.13 15:31
"Oni chyba powariowali?! Czy wiesz, że benzyna jest już po 5,40 zł?" – tak zaczynał się spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości z 2011. Przekonywał w nim, że państwo ma ogromny wpływ na ceny paliw, że wystarczy trochę politycznej odwagi. Spot w mediach społecznościowych żyje znowu, kiedy ceny na stacjach dochodzą do 6 złotych za litr zwykłej benzyny 95. A to nie koniec podwyżek. DLA PRZYPOMNIENIA: https://youtu.be/0Hpmy_ufdS4
Anonim2021.10.13 15:42
Pisdzielcom nie ma co tłumaczyć. To idioci i niedorozwoje, jak zaraz wyjdzie jakiś debil typu Suski czy Sasin, i powie, że to wina Tuska, to te gamonie łykną to bez uruchamiania procesu myślowego...😁😁😁
Anonim2021.10.13 16:36
Poyebom nie ma co tłumaczyć. To idioci i niedorozwoje, jak zaraz wyjdzie jakiś debil typu Tusk albo Sikorski i powie, że to wina Kaczyńskiego, to te gamonie łykną to bez uruchamiania procesu myślowego...😁😁😁
tm2021.10.13 19:18
Te-Dyzma N. uspokój się!
Skrzypek na dachu2021.10.13 15:44
Podatki w Polsce sa za wysokie a Rzad PiS beztrosko marnuje grosz podatnika .
Żan Miszel Żar2021.10.13 15:28
Wszyscy powinniśmy żyć w skromności jak Kaczyński
Ajlawju2021.10.13 15:29
Prezesie
Ju2021.10.13 15:31
Fakingboj
Sporo postawię2021.10.13 15:18
...że Tusk służył w STASI, a później w BND
Sporo postawię2021.10.13 15:38
...że lizałem pipe STASI
Ty nawet fajfusa nie postawisz...2021.10.13 15:44
... przy trzepaniu kapucyna...😁😁😁
Klapaucjusz2021.10.13 15:16
Pan Jakubiak wygląda jakby w życiu dnia wygody nie zaznał, no może raz czy dwa razy gdy szedł do szkoły pod górkę i wiatr wiał mu w plecy.
Do Klepacjusz2021.10.13 16:40
Chciałbyś być choć w 5% taki jak Pan Jakubiak ale co zrobić, że jesteś tylko zwykłym leniwym , pyskatym , gołym dziadem. Taki twój los leniwy Dziadu.
Anonim2021.10.13 14:47
W DOLE STRONY PISZE: PORTALE POŚWIĘCONY...
Trzeba nazywać rzeczy po imieniu2021.10.13 14:44
Bez polit. poprawności: Tusk od zawsze działa na korzyść Niemiec i przeciwko Polsce.
Skrzypek na dachu2021.10.13 14:41
Pan Minister Kurtyka w Belchatowie elektrownie zamyka .
Skrzypek na dachu .2021.10.13 14:39
Brawo Pani Ewa Stankiewicz za wywiad z Ministrem Naimskim .
Skrzypek na dachu2021.10.13 14:37
Rzad PiS chce zamknac wszystkie Polskie kopalnie i udaje ze to wina Unji , ale nakaz wydal Minister Kurtyka .
Han2021.10.13 14:27
Brawo panie Marku tak trzymać , Polska teraz potrzebuje ludzi mądrych ,zdecydowanych i klarownych.A zło trzeba piętnować i pokazywać je innym zaślepionym ideologią ulicy i zagranicy her Tuska
Skrzypek na dachu2021.10.13 14:50
Rosol dla babci to musi byc klarowny , nie dajcie sie nabrac Hano na glupie popuchy platnych klamcow politykow takich okraglostolowych zdrajcow jak PiS Lewica PSL i PO bo to jedno i to same zlo .
Anonim2021.10.13 14:19
Pajac z PZPR-em i LWP w życiorysie pier.doli dyrdymały o zdradzie... Kupa śmiechu, ale z przewagą kupy.😁😁😁
YORK2021.10.13 14:05
To zachowanie opozycji w UE i kraju nosi znamiona zdrady narodowej. Wobec tego nalezy zastosowac kodeks karny i nie powinno. byc zmiluj sie , do paki a jak nie pomoze banicja z pozbawieniem obywatelstwa. WSZYSCY ZDRAJCY POLSKOJEZYCZNI "POLACY" WON.
Anonim2021.10.13 14:17
Buhahahahahaaaaaa 😁😂🤣😂😁 Szczęśliwie to nie prymitywny prawiczkowy głupek o tym decyduje...
obiektywnie myslac2021.10.13 13:56
taki Tusk ma miliony na koncie za gadanie glupot pod publike a jego wyborcy chca wiecznie forsy z Unii nie myslac o tym ze ktos na zachodze musi placic podatki zeby polacy dostali fundusze i to jest tak od lat obojetnie czy ten Tusk rzdzi czy nie
Anonim2021.10.13 13:44
"Mali ludzie, skorumpowaniu unią i wygodami". Ja nie rozumieją :) :) :)
Maciej Piwowar2021.10.13 13:43
CENZOR S-Sy NIE BLOKUJ WPISÓW.
Maciej Piwowar2021.10.13 13:40
Szanowny Panie Marku Jakubiak CAŁKOWITA ZGODA.Mam też pytania do Pana A) kiedy zmiana nazwy Federacja dla Rzeczpospolitej,B) czy dojdzie po połączenia--Federacji i Republikanów,C) Panie MARKU CZAS NAJWYŻSZY BUDOWAĆ PARTIE NARODOWO--REPUBLIKAŃSKO-=-KONSERWATYWNĄ. Nie będę Zdziwiony jak wybory na wiosnę.
Anonim2021.10.13 14:20
Jak się połączą to drugą kanapę dla pomieszczenia wszystkich członków będą musieli dokupić...
jula2021.10.13 13:39
ten ksiądz, który poniósł śmierć, a o którym pisał frondel, spadł z dachu podczas czyszczenia komina.
Anonim2021.10.13 13:23
Do tej pory tylko PISiory przyznaly ze chca sie oblowic pensyjkami i dotacjami unijnymi. Z ich relacji wiemy ze w UE mamy ujemne saldo, ingeruja w nasze ustawodawstwo, ciagle strasza, kradna wykwalifikowane kadry, odbieraja suwerennosc. Jasno wynika ze dla pensyjek pisiory przymykaja oczy na wszystko
Anonim2021.10.13 13:36
Anonim, - kocham PiS i kota Kaczyńskiego.
Maciej Piwowar2021.10.13 13:42
@ Anonim>>LEWACKI ODPAD MORALNY.
Anonim2021.10.13 13:17
Następny inteligentny inaczej, w PiS-ie to norma. Oczywiście to wina Tuska.
Anonim2021.10.13 13:21
Prawdę mówi Pan Jakubiak.
Nie pasujemy!2021.10.13 13:12
To były złudzenia. My po prostu nie pasujemy do Zachodu. Wydawało nam się naiwnie, że jak mamy Chopina to jesteśmy częścią wielkiego świata. Że jak Lem, Gombrowicz, Miłosz czy Tokarczuk tłumaczeni są na wiele języków, to My też znajdziemy wspólny język z Europą. Tymczasem, mimo marzeń sporej części Polaków, jesteśmy kulturowym WSCHODEM. Już nie tak dzikim jak kiedyś, ale Wschodem. Dlaczego w Polsce policja nie łapie złodziei? Bo musiałaby zamknąć cały rząd i połowę obywateli. Istnieje u nas to wschodnie PRZYZWOLENIE na złodziejstwo i cwaniactwo. Inaczej władza nie miałby takiego poparcia. Istnieje pogarda dla prawa. Inaczej nie łamano by tak chamsko konstytucji i nie robiono bezczelnych reasumpcji głosowań oraz innych przekrętów. Mamy PIĘKNE przepisy dotyczące wolności słowa i mediów, ale NIKT ich nie przestrzega. Według ustawy o Radiofonii i Telewizji dziennikarz telewizji publicznej jest zobowiązany do zachowania „rzetelności dziennikarskiej”. Musi być obiektywny, dać się wypowiadać obu stronom sporu, nie może popierać ŻADNEJ partii politycznej. Musi? Nie może? Włączcie sobie wiadomą stację. Tam jawnie na naszych oczach codziennie łamana jest ta PIĘKNA ustawa, a tzw. dziennikarze, to funkcjonariusze propagandowi władzy. Naiwność Kukiza sięga zenitu, bo on jest przekonany, że jak wprowadzi przepisy antykorupcyjne (o co walczy) to wszystko już będzie cacy i politycy nie będą mogli kraść. Ależ wszyscy wiemy, że będą mogli, a kto wie czy nawet nie więcej, zasłaniając się dla jaj ustawą Kukiza. Znawcy prawa twierdzą, że Andrzej Duda złamał kilka razy prawo (np. ułaskawiając Kamińskiego, który nie był jeszcze skazany) i co? I nic. Adrian wygrał kolejne wybory mimo, że na koncie ma gruchotanie przepisów. Pamiętacie starą aferę z wieżowcami Kaczyńskiego w centrum Warszawy? Wykiwali biznesmena z Austrii na dwie duże bańki, ale prokuratura nie dopatrzyła się w tym żadnego przestępstwa. Gazeta Wyborcza dmuchała w żagle afery, myśląc naiwnie, że robienie prywatnych interesów w siedzibach partii (co jest zabronione, bo partie są dotowane przez państwo) wywoła oburzenie społeczne. Krzysztof Skiba