Terlikowski: W Dudzie obudził się wojownik. I wygrał! - zdjęcie
21.05.15, 21:18

Terlikowski: W Dudzie obudził się wojownik. I wygrał!

20

Ta debata niewątpliwie należała do Andrzeja Dudy. Obudził się w nim wojownik i człowiek, który wie, czego chce. Celnie punktował Bronisława Komorowskiego, wytykał mu kłamstwa i kłamstewka, a także niezdecydowanie i jasno formułował myśli. Bronisław Komorowski zdecydowaniu i kompetencji Dudy był zaś w stanie przeciwstawić jedynie ataki ad personam, (z najbardziej żenującymi słowami o teściu), a także pokrzykiwania o politycznym średniowieczu (choć momentami można było odnieść wrażenie, że to sam prezydent jest z przeszłości… tej komunistycznej).

Ale to nie prezydent był największym przegranym tej debaty. Na ten tytuł zasłużyła niewątpliwie Monika Olejnik, która (nie pierwszy raz, ale chyba pierwszy raz aż tak dobitnie) pokazała, że jest propagandystką, a nie dziennikarką. Dobór pytań (czy to rzeczywiście były największe problemy polityczne Polski?), sposób ich zadawania, a także zmienianie ich w zależności od pytanego pokazało, że gwiazda TVN 24 z dziennikarstwem nie ma nic wspólnego. Honor dziennikarzy tej stacji uratował Bogdan Rymanowski, a po nim miłe zaskoczenie stanowiła też Justyna Pochanke.

W konkurencji debat zwycięstwo w kwestii dynamizmu i tworzenia programu należy się TVN 24, które przygotowało (nie bez udziału o wiele lepiej przygotowanych uczestników) show mocniejsze niż TVP Info. Ale gdybym miał oceniać dziennikarzy, to mimo pochwał dla Bogdana Rymanowskiego i Justyny Pochankę, stwierdziłbym, że wygrali Krzysztof Ziemiec i Dorota Gawryluk. Team TVN-u zniszczyła bowiem Monika Olejnik, która powinna zostać zdyskwalifikowana.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (20):

anonim2015.05.21 21:32
@zibi33 Masz tylko JEDEN głos...
anonim2015.05.21 21:38
Dla mnie znowu było pierdu pierdu panie hrabio nie debata .W tamtej paplaninie był remis z wskazaniem na Bronisława Komorowskiego .Teraz remis z wskazaniem na Dude. Ale żadnego nokautu nie było tylko dno z jednej i drugiej strony. Ale to dobrze w następnych wyborach anty systemowcy mogą zgarnąć nawet 30% przy takich miernych politykach .Spełni się czarny sen lewaków i pisowców. Czas jak rzeka zmiecie was.
anonim2015.05.21 21:49
Znowu to średniowiecze - już nawet z bitwy pod Grunwaldem nie wolno nam się szczycić ?
anonim2015.05.21 21:57
Nie zagłosuję na Komora Bo za nim stoi Kamorra W postaci starych komuchów Na platformerskim garnuchu Za bucior skalany na tronie O przebacz nam, przebacz Japonio ! Za obciach, za butę, za blagę Za ortografii zniewagę Za duński kaszalot do pary Za WSI układ stary Za drugi fakultet opłata Za Palikota wariata I za to, że nie odróżnia siatkówki Od zwykłej futbolówki A poza tym moim zdaniem Niech się zajmie polowaniem !
anonim2015.05.21 22:14
Małą ma wiedzę o średniowieczu pan Prezydent... A poza tym ocenianie minionych czasów kategoriami współczesnosci to błąd metodologiczny. Ale tego pan Prezydent widać nie przerabiał...
anonim2015.05.21 22:14
Hm, a Duduś nadal składa obietnicę, że jeśli w ciągu roku od wygranych wyborów prezydenckich nie przywróci poprzedniego wieku emerytalnego to zrezygnuje ze stanowiska?
anonim2015.05.21 22:19
Duda był sobą tylko zmienił bieg, z trzeciego na piąty..:-) Pan prezydent znowu nie do poznania. Łon czy nie łon? Całkiem inny niż poprzednio. Doskonale sterowalny?
anonim2015.05.21 22:22
@ Panta Rhei na serio w to wierzysz? już chyba Bronek w to nie wierzy! oj w kiepskim był dzisiaj nastroju jak wychodził ze studia. Pochanke jakaś taka smutna;) chyba wiem dlaczego;)
anonim2015.05.21 22:22
@Nowakowska No nie, już nadzieję straciłaś?
anonim2015.05.21 22:29
Wygląda na to, że wygrywa ten, który jest bardziej agresywny. Wcześniej taki był BK i to jego wskazywało się na zwycięzcę, zaś dziś - AD. Szkoda, że obaj panowie zmieniają swoją postawę w zależności od opinii ogółu, ponieważ, według mnie, nie są w ten sposób wiarygodni. Ale co kto lubi.
anonim2015.05.21 22:33
widzę, że na frondzie i ruskie i komoruskie trolle :-)
anonim2015.05.21 22:54
Fajnie, ze zwolennicy jednego i drugiego kandydata ciesza sie, ze wygrali. A przynajmnie sami siebie o tym usilnie przekonuja. Jest milo, sympatycznie, super.
anonim2015.05.21 22:59
"...Monika Olejnik, która (nie pierwszy raz, ale chyba pierwszy raz aż tak dobitnie) pokazała, że jest propagandystką, a nie dziennikarką." Mnie Olejnik się podobała. Zwłaszcza, jak PBK podstawił jej pod nos logo PO a ona - Nie jestem z PO - i peowską flagę - na podłogę :)
anonim2015.05.21 23:37
Nie nadymajcie się POstkomusze syny. Już nic nie POmoże temu zwolennikowi WSI.
anonim2015.05.22 7:29
Nie widziałam żadnego zwycięstwa Dudy, byłam zdruzgotana i do końca nie oglądałam. Okazało się, że szkoda bo później było coraz lepiej. Olejnik specjalnie zadała pytanie o Smoleńsk a Duda dał się z łatwością wciągnąć jakby nie wiedział, że ten temat drażni Polaków, że już Smoleńska za dużo. Mam nadzieję, że Duda wygra bo jest delikatnym, inteligentnym i wierzącym człowiekiem.
anonim2015.05.22 8:43
Terlikowski ma swój Matrix i żyje w nim od lat.
anonim2015.05.22 8:49
W ndz.Święto Zesłania Ducha Św.Wołajmy do nieba za P.Dudą.Viva Christo Rey!
anonim2015.05.22 9:18
"Ciemny lud to kupi" Duda sypie szklanymi paciorkami obietnic bez pokrycia i prawie połowa wyborców to kupuje. Większość Polaków czyta zero książek rocznie, większość nie rozumie prostych tekstów......i dlatego bezwartościowe błyskotki cieszą się takim powodzeniem.
anonim2015.05.22 10:15
@Sandra102: // Mnie Olejnik się podobała. Zwłaszcza, jak PBK podstawił jej pod nos logo PO a ona - Nie jestem z PO - i peowską flagę - na podłogę :) // Płakała, jak odkładała ;) @zibi33 // postkomuna juz nieistnieje, zasila rehabilitacyjne przychodnie....a ty nadal swoje.... // Nie wiedziałem, że w pałacu prezydenckim jest przychodnia. Ma kontrakt z NFZ?
anonim2015.05.22 14:28
Duda wygrał tę debatę, bo koncentrował się na faktach, ale nie jest taki kryształowy, jak można by sądzić po tutejszych artykułach pochwalnych. Tak jak większość znanych mi polityków (może nawet wszyscy tak mają, nie sprawdzałem) ma skłonność do pomijania niewygodnych faktów, aby przedstawić siebie (swoje ugrupowanie) albo swoją argumentację w jak najkorzystniejszy (czyt. nieuczciwy) sposób. Przykład: na wielu spotkaniach, także wczoraj, zarzucał Komorowskiemu/PO złe pokierowanie sprawą przetargu na helikoptery, ponieważ jak twierdzi, wybrano zagranicznego producenta ze stratą dla Polski. Nie wspomniał jednak, że uczestniczące w przetargu zakłady PZL Świdnik/PZL Mielec także należą do firm zagranicznych, ani o umowie przemysłowej, która długofalowo może okazać się równie korzystna dla Polski (patrz http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/1426520,Francuskie-smiglowce-dla-polskiej-armii-Szef-MON-zapewnia-kazdy-oferent-musi-zapewnic-miejsca-pracy-w-Polsce). To tylko przykład - ktoś może powiedzieć, że mało przekonujący. Ja tylko wiem, że Duda nie jest kryształowy i jeśli chce wynieść się ponad polityczne szambo, to nie może stosować metod takiego środowiska.