25.05.20, 11:19

Szumowski: stałem się celem, w który należy uderzyć

- Trudno walczyć i z koronawirusem i z nieprawdziwymi informacji, szczególnie, że nie są one na mój temat, tylko na temat rodziny - powiedział Łukasz Szumowski w Polsat News, odnosząc się do doniesień medialnych o sytuacji finansowej jego rodziny.

- Połowę czasu, zamiast skupiać się na tym, czy i jak odmrażać gospodarkę, czy i jak zwiększać możliwości testowania (...) to ja zajmuję się różnymi nieprawdziwymi informacjami, które pojawiają się w przestrzeni publicznej - dodał. Ponadto jego zdaniem we wszystkich doniesieniach politycznych na jego temat nie ma ani jednego faktu, który by pokazywał, że w jakikolwiek sposób zostało złamane lub naruszone prawo.

- Ja jestem lekarzem. Mam swój zawód, mogę go wykonywać, a polityka to nie jest miejsce, do którego przyszedłem, żeby coś ugrać, zarobić. Raczej straciem na tym finansowo, a teraz również zostałem obrzucony błotem - stwierdził Szumowski.

Minister Zdrowia dodał, że w wyniku epidemii "jego popularność poszybowała w górę, co było dla niego zaskakujące i trochę krępujące, a teraz zbiera tego żniwo".

W związku z doniesieniami medialnymi o działalności swojego brata Marcina Szumowskiego, Minister Zdrowia wskazał, że napisał do dyrekcji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju "czy nie popełnia jakiegoś deliktu i czy ma być w komisjach, bo również jego firma składa wnioski". Szumowski wskazał, że otrzymał od NCBR odpowiedź, że nie jest to przeszkoda.

- Ani ja, ani mój brat, ani moja żona nie mamy sobie nic do zarzucenia. Nie ma ani jednego faktu, który by wskazywał na jakieś wątpliwości - dodał Minister Zdrowia.

g/pap

Komentarze

Ela2020.06.2 6:12
No i wierze mu .
PiS to masoneria tak jak PO2020.05.27 10:16
KAŻDY BY7 CHCIAL BYĆ CELEM Z MILIONAMI SETKAMI MILIONÓW .CHE CHE jak Szumowski mataczy: https://www.youtube.com/watch?v=vTnPLHi5tMk
Kosiar2020.05.25 23:05
Dasz rade Szumek ! Dasz rade, tylko przeżyj bezkolizyjnie psychosomatyczne żywioły, które są odzwierciedleniem amoku POtępionych dusz na którymi Lucyfer...nie ma zamiaru mieć na dziś kontroli. Oni sami proszą się do piekieł albo dostali chwilówki na wolną tyrkę człowieczej bytności. Luzik....tarcza mocy gdy moc jest silna moc jest silna w tobie, cię ochroni.
Trewor2020.05.26 7:49
Piekła i te sprawy zostaw twórcą SF. Wypadałoby aby Szumowski wytłumaczył się z majątku i tyle.
Artur 2020.05.25 21:27
Dr Mengele-Szumowski dziwi się że stał się obiektem ataków
Jolanta2020.05.25 16:17
Jest Pan lekarzem, więc proszę nim być. Proszę nie lansować i serwować nam OBOWIĄZKOWYCH "WYSZCZEPIEŃ" (jak bydłu). Jako lekarz wie Pan, jakie świństwa zawierają pseudo-szczepionki. Jak Pan sobie wyobraża chrześcijan, a zwłaszcza KATOLIKÓW, PRZYJMUJĄCYCH "SZCZEPIONKI" Z KOMÓRKAMI Z ZABITYCH NIENARODZONYCH DZIECI?! Niedoczekanie!!! Absolutnie, żadnych komórek z zabitych dzieci! Ponadto, jako fan Billa Gatesa, promuje Pan MIKROCZIPY?! Jest pan lekarzem i lansuje nam Pan czipy, które mają zmienić CZŁOWIECZEŃSTWO pod względem fizjologicznym, neurologicznym - ogólnie medycznym i DUCHOWYM! Co za los nam Pan gotuje. "Ludzie ludziom zgotowali ten los". Słowa Pani Zofii Nałkowskiej wypełniają się również za Pana przyczyną - LEKARZA zresztą... Gratuluję, Panie profesorze nauk medycznych i ministra niby "zdrowia".
JA2020.05.25 15:34
"To nie moja wina i mojego brata, że był w komisjach i przyznawał sobie pieniądze. Skoro to robił to oznacza, że mógł to zrobić. Proste. "
Ja2020.05.25 15:24
Przecie może przestać być celem. Wystarczy, że założy szmatę na facjatę i uda się do mieszkanka sejmowego na 3 mies. kwarantannę. Dla zdrowia psychicznego.
anonim2020.05.25 15:03
Absolutnie, NIE, ale jak idzie się do polityki, trzeba być kryształowym, jak żona Cezara, a Pan takim nie jest, dużo rożnych i poważnych wątpliwości, a zatem honor nakazuje, aby złożyć dymisję na ręce Premiera?
Likc2020.05.25 14:44
Najpierw angażuje matematyków do leczenie potem płacze.
Polak2020.05.25 14:17
Biedny partyjny szczurek, chciał tylko zdefraudować dla siebie, kolegi i rodziny a tu mu wypominają...
Polak Ateista Dumny Gej 2020.05.25 14:12
Obciągnę lachę każdemu kto zagłosuje na Trzaskowskiego, z moją Biedrońcią sprawa przegrana. Nastawię kakałko, nawet na parę PLN-ow załatwię chłopczyka 12-letniego.
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.25 13:26
PiSie sku...yny już wiedzą, że Szumowski ma za uszami, ale póki co nic z nim nie zrobią, bo teraz jest dla nich zbyt wrażliwy wyborczy moment.
grimm2020.05.25 13:01
Panie Szumowski sprzeniewierza pan publiczne pieniądze kupując felerne maseczki i urządzenia medyczne. Nie nadaje sie pan na to stanowisko. Także z tego powodu, że straszy pan społeczeństwo pseudo pandemią, nie podaje pan nazwisk zespołu swoich doradców. Paraliż państwa i tego konsekwencje dla rodzin i polskich firm tez na pana ciążą. jeśli to państwo nie w sprzęgnie prokuratury to mamy to samo co za PO. pana tłumaczenia są kiepskie.
Jan Radziszewski 2020.05.25 12:50
Jezus 10.05.2020r Jezus: Dzieci moje umiłowane. Dziękuję za wasze modlitwy i miłość, którą Mi okazujecie. Jesteście Moją radością i ukojeniem Serca Mojego. Czas trudu i zmagania jest waszym udziałem i wiedzcie, że waszym udziałem będzie Moja Chwała. . Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji. Tak dzieci moje w czasie gdy siły zła wzmogły swe działanie i szatan uderza ze zdwojoną siłą w modlitwie nie ustawajcie, i zło siłą modlitwy zwyciężajcie. Czas już bliski i ważą się losy waszego kraju. Módlcie się o pokój, gdyż będą się szerzyć prowokacje podsycające bunt i złość. Nie pozwólcie się sprowokować, nie ma silniejszej broni niż Różaniec
Siwy Waldi2020.05.25 12:35
Oczy przecierałem do krwi, gdy czytałem wypowiedź Kaczyńskiego o wybitnej przejrzystości rodzinnych biznesów Szumowskiego i poparciu dla niego na poziomie 70%. Obie dane są całkowicie nieaktualne. Notowania Szumowskiego spadły niemal o połowę, w tej chwili to jest jakieś 40%, a do 28 czerwca będzie jeszcze gorzej. Krótki „audyt” polegający wyłącznie na powiązaniu konkretnych firm z konkretnymi nazwiskami wskazuje, że brat Szumowskiego ma udziały w 8 spółkach, a żona w 4. Oboje też zasiadają w kilku spółkach jednocześnie i wszystkie te podmioty są bezpośrednio związane z branżą medyczną. Nie koniec na tym, to spółki zależne od grantów i kontraktów zawieranych z dwoma ministerstwami: zdrowia i nauki. W jednym i drugim ministerstwie zasiadał Łukasz Szumowski, który na koniec tej klasycznej struktury zbudowanej na słupach szczęśliwie posiada rozdzielność majątkową, Dzięki za wszystko czemu może wykazywać stan biedy w oświadczeniach majątkowych. Widziałem w życiu zbyt wiele dokumentacji i sprawozdań firmowych, aby nie rozpoznać o co tu chodzi, tym bardziej, że cały biznes rodziny jest oparty na najbardziej prymitywnym „modelu”. https://www.kontrowersje.net/albo_andrzej_duda_wygra_sam_albo_przegra_razem_z_pis
Polak Ateista Dumny Gej2020.05.25 12:30
Szumowina wije się jak piskorz
Borys2020.05.25 12:30
no proszę potomkowie PZPR zaczęli się tu wymądrzać... Katolik, Danka , Jerzy , Darek , nieudacznicy, którzy niczego w życiu nie osiągnęli... siedzę na swoich tłustych dupskach i plują jadem
Darek2020.05.25 12:48
komunistyczna szumowino PiSowska, jak twoi idole grali w reżimowej telewizji i dostawali wille od PZPR na Żoliborzu, mój dziadek i ojciec siedzieli w więzieniu, dziadek za AK, ojciec za dzialalność opozycyjną, mama miała wilczy bilet i nie wolno jej było nikomu zatrudnić, twoi komunistyczni przyjaciele chcieli nas zakatować i zagłodzić, ale przeżyliśmy i urośliśmy, No nie wszyscy dziadka ki zakatowaliście, ojca zamordowaliście, ale ja i moje dzieci wam nie darujemy komunistyczne łajdaki! PiS czy PZPR to samo szambo.
Joanna2020.05.25 22:28
Ale masz fantazję Dareczkuku? Pomylileś AK z AL.
Janka2020.05.25 12:51
Rusku, od kiedy to każdy kto się sprzeciwia złodziejstwu to potomek PZPR? Chyba cię onuce w uszy piją, poluzuj trochę Borys, a najlepiej wracaj do swoich za Ural.
Jerzy2020.05.25 13:02
chłopcze - zawsze byłem wyborcą PiS, głosowałem na pana Dudę i teraz również to zrobię, ale to nie oznacza, że mam udawać, że wszyscy tam są cacy. Fakt - Szumowski nie jest z PiS - to pajac od Gowina, i gdyby prezes miał takie jaja jak kiedyś to już by po nich wspomnienie zostało. Pan Szumowski to cyniczny, wyrachowany kombinator, nie mający pojęcia o medycynie a robiący za eksperta. Już dawno powinien siedzieć, i mam nadzieję, że prędzej czy później ujrzę go za kratkami...
anonim2020.05.25 12:27
Sławomir Nowak również nie miał sobie nic do zarzucenia, chyży ruju.
Albert2020.05.25 12:22
"Szumowski: stałem się celem, w który należy uderzyć" Na niewinnego nie trafiło.
Maria2020.05.25 12:11
Milcz prosty chamie. Los bywa przewrotny może jeszcze korona ci dopadnie i będziesz inaczej śpiewał
Micha\\305\\202 Jan2020.05.25 12:05
Od zarzucania komuś czegokolwiek są odpowiednie służby, a nie sam zainteresowany. Służby chwilowo są zajęte czymś innym, a ponadto warto mieć u każdego jakiś casus pascudeus, żeby nie urwał się z haczyka, jak nieszczęsny p. Gowin.
anonim2020.05.25 12:04
Pańska inteligencja jest bezobjawowa panie Szumowski. Panu już dziękujemy.
T2020.05.25 12:02
Twoja twarz zdradza twoją duszę.
Micha\305\202 Jan2020.05.25 11:58
Dlaczego p. red. Sakiewicz jeszcze nie napisał artykułu o bracie p. ministra, na podobieństwo tego o bracie p. Bosaka?
Felek2020.05.25 12:12
Bo nie s*a się we własne gniazdo. Na początek trzeba kłamać lub bagatelizować lub robić te dwie rzeczy na raz. Trzeba też zaprzeczać, szukać winnych gdzie indziej (najlepiej wśród opozycji lub wrogich służb) no i odwracać kota ogonem jak się da. Jak to nie pomoże to musimy znaleźć temat zastępczy i poczekać aż sprawa ucichnie i znów nam skoczą słupki w sondażach bo suweren wybacza szybko. Broń cię Panie Boże tylko nie mówić prawdy, nie wypowiadać słowa przepraszam ani nie wyrażać żadnej skruchy bot zguba nasza. O tym decyduje tylko i wyłącznie prezes na Nowogrodzkiej. Jak ci powie że masz się kajać to się będziesz wtedy kajał i on również powie czy masz się podać do dymisji.
Siwy Waldi2020.05.25 12:38
Kurka napisał.
RHQQ22020.05.25 11:58
ODDAJ KASĘ I DO PAKI ! ! !
Jerzy2020.05.25 11:58
no proszę, ryży twierdzi, że jest lekarzem... a gdzie ty, pajacu, szkołę kończyłeś, że nie masz pojęcia o tzw. sezonie grypowym i przeziębieniowym w Polsce??? Z powodu takiej banalnej dolegliwości jak koronawirus, doprowadziłeś do zapaści polską gospodarkę, więc zapytam jeszcze raz: Co z ciebie za lekarz???
katolik2020.05.25 11:57
MIała być dobra zmiana jest tylko zmiana przy korycie i kradzież na jeszcze większą skalę i powrót komuny. Takich specjalistów to już mieliśmy przed 1989 rokiem, dziękuję bardzo. I to nie jest wytłumaczenie że inni też kradli - to nie znaczy że automatycznie ci, którzy kradną teraz jak bandycka rodzinka Szumowskich są automatycznie uniewinnieni.
Janka2020.05.25 11:55
Złodziej, powinien siedzieć!
Bizzu2020.05.25 12:26
a ty Janka do miotły a nie wygłaszać jakieś paszkwile
Darek2020.05.25 11:55
No jaki biedny pokrzywdzony, wzruszyłem się po prostu... Oddawaj forsę złodzieju!!!! I przeproś za brata oraz żonę!
Bizzu2020.05.25 12:25
Darek tępy kmiotku ty do pięt Panu Szumowskiemu nie sięgasz, więc morda w kubeł