Skandaliczna wypowiedź Janusza Korwina-Mikkke o bł. Jerzym Popiełuszce. Kim jest tak naprawdę Korwin? - zdjęcie
28.05.14, 22:08fot. Facebook

Skandaliczna wypowiedź Janusza Korwina-Mikkke o bł. Jerzym Popiełuszce. Kim jest tak naprawdę Korwin?

51

To bardzo skandaliczna wypowiedź Janusza Korwina-Mikkego. To już nie jest jakaś gra tego polityka o uzyskanie rozgłosu, ale jawna apologetyka chorych ideologii. Korwin przyznał, że morderstwo bł. ks. Jerzego Popiełuszki było z "punktu widzenia rządzących był to wypadek przy pracy. To nie jest tak, że była określona polityka". Korwin w ten sposób pomniejszył odpowiedzialność komunistycznego reżimu za potworną zbrodnię na bł. Jerzym Popiełuszce. I dalej: Korwin stwierdził w Radiu WNET, że zgładzenie kapelana „Solidarności” było przypadkiem, splotem nieszczęśliwych okoliczności, a nie zaplanowaną akcją wymierzoną w Kościół i walkę o wolną Polskę. "Najprawdopodobniejsza hipoteza była taka, że pan generał Jaruzelski, kiedyś chrząknął i powiedział „ten ksiądz, to chyba za dużo gada”, generał niżej powiedział „generał Jaruzelski powiedział., że ten ksiądz za dużo gada”, ktoś jeszcze niżej powiedział coś tam, a Piotrowski powiedział „no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy” - powiedział Korwin.

Ponadto Korwin-Mikke mówił: "Na gwałt szukało się ofiar, bo rewolucja potrzebuje ofiar. Jak jest dobry trup, to wtedy można świetnie robić walkę z reżimem. I wymyślano takie różne rzeczy". 

Oczywiście Korwin przywołał ponownie swoją chorę tezę na temat śmierci Grzegorza Przemyka, którą nie uważa za żaden mord polityczny: "Do 1955 roku był to okrutny reżim, który mordował, wprowadzał komunizm. Natomiast po 1956 był to nudny ustrój socjalistyczny – okropny, szary, głupi. Natomiast mordowanie ludzi wtedy już wyszło z mody. Przylano pałką czasami komuś, grożono, mnie np. grożono, że mnie pobiją,  ale nikt mnie nie uderzył".

Szef Nowej Prawicy powtórzył również, że Wojciechowi Jaruzelskiemu należy się pogrzeb z honorami wojskowymi, „bo był to dobry wojskowy, bardzo ceniony w wojsku”, który jedynie „nie spisał się jako polityk (...) Stan wojenny był majstersztykiem z punktu widzenia wojskowego. Solidarność liczyła sobie ponad 9 mln ludzi i została sparaliżowana w ciągu jednej nocy. W wojsku się ceni wysiłek wojskowy, niezależnie po której stronie człowiek walczył". I dodał: "Problem nie polega na tym, że pan generał zrobił stan wojenny, bo ja nie mam nic przeciwko stanowi wojennemu. Jestem zwolennikiem zamachu stanu. Jest to znacznie lepszy sposób rozwiązywania problemów niż demokracja".

Słuchając Korwina-Mikkego człowiek ma wrażenie, że żyje w jakimś matriksie, na pewno nie w polskiej rzeczywistości.

mod/Radio Wnet

Komentarze (51):

anonim2014.05.28 19:31
Przecież z punku widzenia komunistów to był wypadek przy pracy. Dajcie spokój chłopu i nie pierdzielcie. Zajmojcie sie poważnymi tematami
anonim2014.05.28 19:36
Tutaj
anonim2014.05.28 19:39
https://www.youtube.com/watch?v=MpJVd7eWM2Y Wypowiedz nie jest skandaliczna bo ma swoje racje. Można się nie zgadzać, ale szantażowanie kogoś prawicową polityczna poprawnością jest żenujące.
anonim2014.05.28 19:43
On mówi z sensem, logicznie, ale to jest umysł matematyczny, ścisły. On nie rozumie, że 90% ludzi nie myśli matematycznie, logicznie. I dlatego błądzi i nie odnajdzie się.
anonim2014.05.28 19:44
"Można się nie zgadzać, ale szantażowanie kogoś prawicową polityczna poprawnością jest żenujące." Prawicową? A co to ma z prawicą wspólnego? To raczej poprawność polityczna bogoojczyźniana.
anonim2014.05.28 19:46
Oczywista oczywistość - przecież męczeństwo Księdza naprawdę nie było na rękę waadzom komuszym. To absurd - ani nie zastraszyło i rozbiło, raczej zintegrowało i wzmocniło siły antysocjalistyczne. Profesjonalna "władza" nigdy takiej głupoty nie zrobi. Co innego debile na dole siłowników. Może to też być dywersja w obozie władzy. Sporo poszlak na to wskazuje. Zacytuję jednego starego komucha słowa o styropianach: "Ależ towarzysze zalegalizować, zalegalizować jak najszybciej. Dajcie im gabinety, samochody i sekretarki, w try miga skurwią się tak jak my" co też się później stało
anonim2014.05.28 19:47
No niestety, do sensu tym wypowiedziom wiele brakuje. Po pierwsze, łańcuch decyzyjny to nie głuchy telefon i decyzja o zabiciu ks. Jerzego była przemyślana i zaplanowana na najwyższym szczeblu - po prostu nie ma innej możliwości. Wypadkiem przy pracy mogło być co najwyżej śmiertelne pobicie Przemyka. Żaden człowiek honoru nie strzela do bezbronnych i naprawdę nie trzeba być strategiem, żeby miliony bezbronnych wymordować lub zamknąć - Jaruzelski był zwykłym mordercą, a nie strategiem. Jeśli zdobywamy władzę na drodze zamachu stanu to jesteśmy także zdecydowani do wprowadzenia terroru - ja się pytam jak to się ma do liberalizmu konserwatywnego opartego na etyce chrześcijańskiej czyli programu KNP. Podsumowując JKM bredzi od rzeczy.
anonim2014.05.28 19:50
Ale, co on takiego szokującego powiedział ? Czy w czymś skłamał ?
anonim2014.05.28 19:55
x. Popiełuszko był wątły i chorowity. Bardzo prawdopodobne jest, że oprawcy za mocno go pobili. Nie przewidzieli, że tak silny człowiek jest w tak słabym ciele.
anonim2014.05.28 20:29
Znów manipulacja słowami Korwina na fronda.pl. Z przytoczonych cytatów nie wynika, że Korwin powiedział coś złego o bł. Popiełuszce, co sugeruje tytuł Mówił o mechanizmach władzy za komuny. Myślę, że był bliski prawdy.
anonim2014.05.28 20:29
Znów manipulacja słowami Korwina na fronda.pl. Z przytoczonych cytatów nie wynika, że Korwin powiedział coś złego o bł. Popiełuszce, co sugeruje tytuł Mówił o mechanizmach władzy za komuny. Myślę, że był bliski prawdy.
anonim2014.05.28 20:35
Z tej...hmmm...dyskusji ( i z wypowiedzi Korwina) wynika,że poczciwe bidulki, oprawcy Księdza Popiełuszki, to sympatyczne chłopaki, które, ot po prostu , za mocno wyłoili skórę kapłanowi, bo...taka była polityka...no i co w tym dziwnego, niemoralnego???. A ze generał się tam gdzieś zająknął.. to co?Przecież wszystko normalne, wszystko da się wytłumaczyć, nic się nie działo Polacy.... a kiedy prof. Legutko nazwał niedorostków smarkaczami- to te same, usprawiedliwiająco tu ohydną zbrodnię osoby, szaty darły ze zgrozy nad potwornością jego ( profesora) zbrodni. Żenujące i zatrważające postawy....kim trzeba być,żeby usprawiedliwiać taką zbrodnię!
anonim2014.05.28 20:52
Taaaak.. pieprzy jak zawsze.. Panie Korwin a inni kapłani i opozycjoniści zamordowani, to też przez przypadek? Mordowanie wyszło z mody? a setka niewyjaśnionych morderstw to dlatego że to ufoki morowały i trudno było wykryć sprawców?
anonim2014.05.28 21:00
Wysoce prawdopodobne, że Korwin ma rację. Gdyby morderstwo Popiełuszki było naprawdę zaplanowane wskutek jakiejś burzy mózgów Jaruzela, Kiszczaka i Urbana, to byłoby wówczas dziecinnym, wręcz śmiesznie głupim błędem politycznym. Ciężko uwierzyć, by ta mroczna, okrutna, totalitarna władza mogła być zarazem tak głupia. W kwestii ks. Popiełuszki najprawdopodobniej ktoś "nawalił" - jacyś ludzie z dołu esbeckiej hierarchii. Przecież śmierć ks. Popiełuszki jedynie zaogniła sytuację, zaostrzyła nastroje antyreżimowe, więc po co by władze miały coś takiego zarządzać? I to w żadnym wypadku nie jest usprawiedliwianie systemu PRLowskiego! To jest jedynie próba wskazania prawdziwych przyczyn śmierci ks. Popiełuszki - jak rozkłada się ciężar winy za tę śmierć. Racjonalna analiza każe domniemywać, że główną winę ponoszą bezpośredni sprawcy, którzy najprawdopodobniej tak brutalnie pobili ofiarę, że pobicie stało się zabójstwem. Co dla Was za różnica, kto jest odpowiedzialny za śmierć Popiełuszki - czy Jaruzelski, czy Piotrowski, czy ktoś inny? Ten, kto jest za to odpowiedzialny, jest mordercą i koniec.
anonim2014.05.28 21:14
"nie ulega wątpliwości powiedziała mała Frania - Podmienili Palikota na Mikke.
anonim2014.05.28 21:16
Właściwie stan wojenny, czy wyjątkowy, od biedy można byłoby uznać za słuszny. O ile wprowadza go generał Pinochet, a nie generał Jaruzelski. A poza tym Korwin w swoim stylu lubi szokować.
anonim2014.05.28 21:18
@kokoda Cytując za Wikipedią: "Departament IV zajmował się walką z wrogą „antypaństwową” działalnością kościołów i związków wyznaniowych. Ewidencjonowaniem i dokumentowaniem m.in. działalności kleru katolickiego i innych wyznań." I zapewne to właśnie czynił. A Pan, w związku ze swoim stanowiskiem w sprawie ks. Popiełuszki, przyznaje w takim razie, że demoniczne władze PRLu to byli idioci bez minimalnej zdolności przewidywania?
anonim2014.05.28 21:19
Fronda idzie na lewo. Pan Janusz Korwin-Mikke gada z sensem jeśli to co napisaliście jest prawdą bo ostatnio z tą prawdą na portalu "poświęconym" coś nie bardzo. On wyraźnie powiedział z punktu widzenia rządzących. Oni spaprali robotę bo sprawa wyszła na jaw. On nie pomniejszył żadnej odpowiedzialności.
anonim2014.05.28 21:44
@gol Z tą empatią, to masz rację. Korwin jest okropnie niedelikatny i brutalny w głoszonych przez siebie sądach. To jest tak, że często ma rację, ale tę swoją rację ujmuje w taki bezczelny sposób, że połowa słuchaczy niechybnie poczuje się urażona. Tak było w kwestii niepełnosprawnych i ich olimpiad, tak też jest w kwestii ks. Popiełuszki - mówi o tym w taki sposób, jakby śmierć ks. Popiełuszki, górnika lub stoczniowca znaczyła dla niego mniej więcej tyle, co śmierć pospolitego owada. Też mnie to w nim ogromnie wkurza, bo uważam, że każdy, kto głosi jakieś poglądy, powinien liczyć się z uczuciami osób słuchających go. Ale trochę się już do tej okropnej maniery Korwina przyzwyczaiłem.
anonim2014.05.28 21:44
Fronda - nie za bardzo rozumiecie co Korwin mówi bo jesteście humanistami. Nauki ścisłe są wam obce.
anonim2014.05.28 21:46
Skandaliczna wypowiedź. Po pierwsze zupełnie nieprawdziwa. Bo akurat w tej sprawie zabójstwa Popiełuszki to nie był przypadek. To wysoko postawiony ubecki element mordował. I co nadal się zachwycacie Korwinem Mikke?
anonim2014.05.28 21:49
"A że Korwinowi zawsze brakowało empatii, więc nie są znane mu uczucia Barbary Sadowskiej po stracie syna, obce są mu emocje rodzin stoczniowców zamordowanych na Wybrzeżu w 70 roku, czy górników w grudniu 80. Jestem za tym, żeby osoby powoływane na stanowiska państwowe badać na okoliczność socjopatii." To akurat w większości przypadków dobrze, bo rządzący powinni kierować się dobrem całego narodu a ulegać emocjom określonych grup. "nie ulega wątpliwości powiedziała mała Frania - Podmienili Palikota na Mikke." I to jest najlepsza zamiana w historii IIIRP, bo zamiana Tuska na Kaczyńskiego czy też brak takiej zamiany nie ma żadnego znaczenia.
anonim2014.05.28 21:54
Wariata Mikkego Korwina podsunęli małolatom oprychy z WSI aby zwiększyć szansę na wygraną dla platfusów liberalno - lewicowych którzy dzięki takiemu zabiegowi uzyskali porównywalną ilość europosłów co jedyna rozsądna i silna frakcja Prawo i Sprawiedliwość .
anonim2014.05.28 21:59
@Majestic "jedyna rozsądna i silna frakcja Prawo i Sprawiedliwość ." Łohohoho, to Twoje, czy z jakiegoś kabaretu?
anonim2014.05.28 22:00
Majestic - "jedyna rozsądna i silna frakcja Prawo i Sprawiedliwość" - uśmiałem się.
anonim2014.05.28 22:05
Zarówno PO jak Pis narzucają swoisty język poprawności politycznej. Fronda akurat stoi po stronie lewicy pobożnej czyli pisu. Pozornie każda z tych autocenzur jest inna, ale mechanizm jest ten sam: jedynomyślność czyli brak myślenia przykryty krzykami typu skandaliczne, prostackie itp. Świadczy to nie tylko o braku mądrości, ale i nawet kiepskim stopniu inteligencji.
anonim2014.05.28 22:27
I "nieznanym sprawcom" nieraz noga się powinie...Ciekawe, że nieznani sprawcy to byli wtedy funkcjonariusze państwowi...A ich szef "jenierał"...Wszelkie honory dla jenierała! Czy ludzie zatroskani o przeżycie zastanawiają się w jakim państwie my dziś żyjemy?
anonim2014.05.28 22:37
Nie, no to jest chore. "stan wojenny to był majstersztyk wojskowy", to samo można powiedzieć o zaplanowanym wymordowaniu polskich oficerów w Katyniu - w kilka dni sobie poradzić z egzekucją kilku tysięcy nieuzbrojonych oficerów - wow, ale jazda...iście szatańskie myślenie...
anonim2014.05.28 22:39
Rzeczywiście, zgadzam się z Autorem artykułu, pan Mikke to ufoludek z innej planety.
anonim2014.05.28 22:59
Komentarze odnośnie Korwina wciąż infantylne, tzn. Tylko Korwin to Prawica, tylko Korwin ma rację, cała reszta to Lewaki myślące tylko o sobie. Otóż Pan Janusz nie pierwszy i nie ostatni raz racji nie ma i chociaż się nie zna na sprawie, miesza w głowach naiwnych ludzi. Kto nie jest przekonany: Wyłączyć Facebooki, Wykopy inne "alternatywne" zródła wiedzy i przeczytać książki Pana Sumlińskiego. Może spadną łuski z oczu.
anonim2014.05.28 23:32
Czytając od pewnego czasu Frondę, mam wrażenie, że redakcja usiłuje stworzyć jakiś Matrix. Poziom tekstu - poniżej krytyki. Nie ma nawet żadnej próby przytoczenia argumentów Korwina i próby ich obalenia. Po prostu: Korwin powiedział "A", jest to apologetyka czegoś tam i w ogóle skandal, a jego teza "B" jest chora. "Z nienawiści" - chciałoby się zacytować klasyka. Prymitywnymi manipulacjami przebijacie pewną gazetkę z Czerskiej. Obniżacie poziom, i sądząc z wpisów, swoją propisowską i antykorwinowską propagandą rozjuszyliście pewną część swoich czytelników. Można Korwina krytykować, ale musicie mieć argumenty i je logicznie powiązać, a nie pluć niczym stalinowska gadzinówka. Rozumiem, że do wysiłku intelektualnego trzeba się trochę postarać, a Wam się chyba nie chce. Może jednak macie choć odrobinę szacunku, dla ludzi, którzy tu zaglądają? Czy tylko pogardę? No cóż... Możecie sobie pozwolić na plucie... przez jakiś czas... mając dotację z naszych podatków. Bez niej upadniecie. A szkoda, bo bardzo podobają mi się Wasze akcje w obronie nienarodzonych.
anonim2014.05.28 23:44
Fronda staje się chyba portalem dla "uduchowionych" gimbusów. Dla których piszą "wrażliwi" licealiści.
anonim2014.05.29 0:27
Kuriozum: "Właściwie stan wojenny, czy wyjątkowy, od biedy można byłoby uznać za słuszny. O ile wprowadza go generał Pinochet, a nie generał Jaruzelski" To kwintesencja moralności Jack_Holborn® 'a i tym podobnych - jak widzę.. "Nasz" morderca jest wporzo, ale "nie nasz" jest be ... Hipokryzja połączona z ... sami sobie dopowiedzcie ...
anonim2014.05.29 1:02
@bmk - "... musicie mieć argumenty i je logicznie powiązać ..." Tutaj? Żartujesz ...
anonim2014.05.29 1:17
Wiecie co - ja go słucham, to czasami przychodzą mi myśli, które zwalczam: fajnie by było, gdyby ten gościu zdobył pełnię władzy, warto by było zobaczyć reakcję tych, co na niego głosują. Od kilku dni mam dyskusję na gazeta.pl z jednym takim, co usiłuje mnie przekonać, że wyzwolenie nas przez Armię Czerwoną było dla Polski błogosławieństwem, że Stalin wcale nie popełnił na Polakach przypisywanych mu zbrodni, że to wszystko jest hitlerowską propagandą. Ze PRL był bardzo dobrym ustrojem, bo dał masom awans społeczny; że rotmistrz Pilecki został skazany słusznie, bo współpracował z imperializmem zachodnim; że proces ks. bp Kaczmarka należał mu się, bo ten był watykańskim sługusem; że reżym komunistyczny nie popełniał zbrodni, masakra na moście w Gdyni, to była pomyłka, w Szczecinie byli zabici, bo im się należało, itp. A teraz jeszcze ten pajac Korwin leci takim tekstem - wrrr.
anonim2014.05.29 1:17
To jego prywatna opinia, z którą ja osobiście się nie zgadzam. Jednakże przypominam, że to wasze pokolenie nie dokonało dekomunizacji i pozostawia kraj w takim stanie w jakim jest obecnie. W takim razie pytam się szanownych redaktorów Frondy czy chcecie przenosić wasze stare wojny (dzisiaj już zresztą nie istotne) na przyszłe pokolenia Polaków? I czy przyszłe pokolenia Polaków mają za was zrobić to co sami nie potrafiliście zrobić?
anonim2014.05.29 1:20
Wklejam spisane dokładnie szersze fragmenty tej wypowiedzi: http://www.youtube.com/watch?v=MpJVd7eWM2Y Na temat śmierci Grzegorza Przemyka mówi - że po prostu milicjanci przylali mu nieco za mocno, że nie wzięli pod uwagę, iż chłopak jest hucherkiem. O mataczeniu w śledztwie. Na pytanie: czy pamięta pan, że cały system zaangażował się w tę sprawę (chodzi o ukrycie dowodów), Korwin-Mikke odpowiada - "żaden system się nie angażował, po prostu chcieli się wykręcić od odpowiedzialności i tyle. Natomiast zrobienie z tego sprawy politycznej jest skandalem. Ja siedziałem w tej opozycji dosyć długo, nie wiedziałem, że jest poetka Barbara Sadowska działająca w opozycji, po raz pierwszy usłyszałem to nazwisko, do głowy mi nie przyszło, że miała syna Grzegorza Przemyka, zapewniam pana, że żaden milicjant w Polsce nie wiedział, że istnieje opozycyjna poetka Barbara Sadowska i ma syna Grzegorza Przemyka, skąd mogli wiedzieć, że jest to syn jakiejś opozycjonistki rzekomej? Bądźmy poważni - szukało się na gwałt ofiar, bo rewolucja potrzebuje ofiar, jak jest dobry trup, to wtedy można świetnie robić walkę z reżymem, więc wymyślano takie różne rzeczy, no.. zdarzają się takie wypadki (...) chłopak nauczony był w domu, że trzeba milicji wymyślać..." Dziennikarz pyta - to może w ogóle nie było zabójstw politycznych? Może komunizm ... Wchodzi Mikke: " (nieczytelne)..przecież nie zabijano jakiegoś Grzegorza Przemyka, czy tam w Krakowie tego, eee, zapomniałem jak sią nazywał (chyba chodzi o Pyjasa) (::) proszę zrozumieć, zdarzają się przypadki śmierci różnych, np. weźmy ks. Niedzielaka. Znałem go doskonale osobiście, byłem tam u niego na plebanii, to był znakomity facet, prawicowiec zresztą absolutny, co jest rzadkością. (...) ale podejrzenie, że został zamordowany jest bez sensu, kto by zabijał proboszcza przy cmentarzu na Powązkach? W jakim celu? to jest nonsens kompletny. Na siłę się szukało, że reżym komunistyczny kogoś zabił, po to żeby podbechtać ludzi i obalić ten reżym." Dziennikarz mówi, że nie trzeba było kogoś podbechtywać, bo mordy komunistyczne były od 45 roku, aż do roku 1989. Korwin: "Do 1955 roku był to okrutny reżim, który mordował, wprowadzał komunizm. Natomiast po 1956 był to nudny ustrój socjalistyczny – okropny, szary, głupi. Natomiast mordowanie ludzi wtedy już wyszło z mody. Przylano pałką czasami komuś, grożono, mnie np. grożono, że mnie pobiją, ale nikt mnie nie uderzył. (...) Natomiast były przypadki, np. ks. Popiełuszki, ale proszę zwrócić uwagę, że z punktu widzenia rządzących był to wypadek przy pracy. To nie jest tak, że była określona polityka, tylko ktoś tam, ta sprawa do dziś jest jeszcze niewyjaśniona (...) Najprawdopodobniejsza hipoteza była taka, że pan generał Jaruzelski, kiedyś chrząknął i powiedział „ten ksiądz, to chyba za dużo gada”, generał niżej powiedział „generał Jaruzelski powiedział., że ten ksiądz za dużo gada”, ktoś jeszcze niżej powiedział coś tam, a Piotrowski powiedział „no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy."
anonim2014.05.29 8:28
Przestań rżnąć głupa redaktorze mod/radiownet ... integralne tłumaczenie tekstów dla półgłówków .... od redaktorów wymagam więcej ANTYKORWINOWIEC Merak . " kłamstwem "zwycięża" szatan" ,..... Przeczytaj redaktorku ten tekst parę razy, może zrozumiesz ....
anonim2014.05.29 9:35
Korwin nie jest czerwony, on brzydzi się czerwonymi i wiele razy o tym mówi. Tutaj ocenia Jaruzela tylko jako wojskowego, a nie jako dobrego Polaka i wolno mu. Wielokrotnie dawał wyraz tego że brzydzi się socjalizmem więc od strony moralnej Jaruzela nie popiera, ocenia go tylko jako sprawnego wojskowego, nie jest to ocena całościowa, ale porusza tylko jeden aspekt czy powinien zostać pochowany jako generał. Fronda nie zna poglądów Korwina, a robi to co inne media, szuka haka i wyciąga jakieś kontrowersyjne poglądy i daje swoją interpretację w stylu: Korwin gwałciciel kobiet. Frondo puknij się. Czytałem wcześniej was z przyjemnością, ale odkąd próbujecie do...ać Korwinowi za wszelką cenę i zrobiliście w jednym artykule z Papieża Franciszka homoseksualistę całującego w rękę Don Michelle, mówię że wam odwaliło. Nie umiecie już wydawać wyważonych opini. Robicie złą robotę katolikom.
anonim2014.05.29 9:39
JKM to czy nam się podoba czy nie przykład do bólu polityka - realisty. Używam słowa "polityk" ponieważ mam tutaj na myśli polityka a'la 'Książę' Machiavellego. Skuteczny polityk to taki, który osiąga swe cele wbrew istniejącemu porządkowi etycznemu cynicznie wykorzystując wybiórczo jego w danej chwili wybrane elementy danego porządku etycznego-moralnego społecznego. Ocena JKM w zakresie realnych działań komunistów z czasów PRL jest niestety do bólu prawdziwa gdyż dotyczy kontekstu ich postępowania. Możemy się zapierać, krzyczeć , negować ale już niemiecka X|X wieczna 'realpolitik' jest tu chyba wystarczająco dosadnym przykładem tego, że w życiu politycznym wartości są tylko osnową i mydleniem oczu dla gawiedzi i swoistym "opium dla ludu". Nie oznacza to że w naszej cywilizacji europejskiej należy zdeptać i zanegować całą naszą tradycję w której żyjemy. Niestety łatwo zapominamy o tym , że to dzięki religii mamy fundament dzięki jeszcze nie zdołaliśmy się jak zwierzęta wzajemnie unicestwić zgodnie z prawami silniejszego. W kontekście gorzkich moich pierwszych akapitów pragnę jednak podkreślić, że ucieczka od wartości i prowadzenie jedynie żelaznej i cynicznej 'realipolitik' niestety zabija w nas skutecznie nasze człowieczeństwo i naszą duszę. Religia a mam tu na myśli chrześcijaństwo jest niejako zaprzeczeniem i tamą przed totalnym zezwierzęceniem. Upadek dawnych pogańskich wierzeń, sankcjonujących popędliwość ludzkiej natury ( kult wojny utożsamiany przez Aresa-Marsa , czy tez kult wszelkiej rozwiązłości - Isztar, Afrodyty-Wenus ) potwierdził sens dążeń i pragnień człowieka do wyzwolenia się ostatecznie z więzów grzechu. Polityka prowadzona w sposób jaki proponował Machiavelli i liczni jego naśladowcy niestety sprowadza nas z powrotem w mroki pogańskiej bezlitosnej i nierzadko bezmyślnej popędliwości. Powyższy temat jest jednak na tyle szeroki, że nie sposób ująć go w takim komentarzu dlatego przepraszam za wszelkie uproszczenia i spłycenia tematu mając jedynie na celu naszkicowanie wielkości zagadnienia.
anonim2014.05.29 10:17
Korwin kreuje się na szalonego polityka który chlapie językiem i mówi rzeczy których inni nie odważyliby się powiedzieć, umieszczając je jako atrakcyjne przerywniki dla swoich skądinąd słusznych postulatów dotyczących ekonomii, czy redukcji kosztów funkcjonowania Państwa, obniżenia podatków itp ale m.zd. prawda o nim jest inna. Celowo i w przemyślany sposób formułuje pewne tezy, które zdradzają jego prawdziwą tożsamość narodową i polityczną. Mord na Popiełuszce - wypadek przy pracy Jaruzelski - wybitny wojskowy zajęcie Krymu - zrozumiałe, Rosja wszak sięga po swoje to tylko najnowsze kwiatki Korwina z tą miłością do Rosji na czele ale są i dawniejsze wypowiedzi (które wspomną na pewno starsi czytelnicy Najwyższego Czasu) z twierdzeniem o nielegalności Powstania Listopadowego na czele. Oczywiście z formalnego punku widzenia (punktu widzenia "legalnej" władzy rosyjskiej) tezy takiej można bronić. Ale który Polak, dumny ze swojej historii, bolejący nad upadkiem Rzeczpospolitej i wydaniem jej na pastwę zaborcy za wschodniej granicy, odważyłby się mówić takie rzeczy??
anonim2014.05.29 11:01
Szumowina Korwin ( jak mówimy Kurwin) a tutaj też kanalie w rodzaju Existenz czy enrque. Spadać gnidy, won skomuszała swołocz ! Trolle hejterskie. Existenz i enrque - poproszę o bana administratora. Nie ma co nimi gadać - bezmyślne. otępiałe kreatury !!!
anonim2014.05.30 8:33
Jak ten dureń będzie dalej tak bredził to skończy jak europa plus i palikot
anonim2014.05.30 15:58
Z punktu widzenia władzy. Wyśćie ślepi, głusi? NA siłe forsujecie tątezęod jakiegośczasu żę KOrwin ny itd... żę to agent Putina. Coś was ugryzło. Raczej w to nie wierzę, ale wygląda to z daleka tak, jakby ktoś Wam za to zapłacił. Tak sięnie robi. SAmi pod sobą dołki kopiecie.
anonim2014.05.30 16:03
wypadek nie oznacza przypadek. NIekt tu też nie mówi o usprawiedliwianiu zbrodniarzy. "Najprawdopodobniejsza hipoteza była taka, że pan generał Jaruzelski, kiedyś chrząknął i powiedział „ten ksiądz, to chyba za dużo gada”, generał niżej powiedział „generał Jaruzelski powiedział., że ten ksiądz za dużo gada”, ktoś jeszcze niżej powiedział coś tam, a Piotrowski powiedział „no to chłopaki, bierzemy kamulki i idziemy” - powiedział Korwin. TAk mogło być., Kto wie jak było korwin rozpatruje hipotezy.
anonim2014.05.31 10:17
Jest pewne,że zabijając ks.Jerzego Popiełuszkę reżim Jaruzelskiego strzelił sobie w stopę,jest także pewne,że w MSW istniał przestępczy pion do walki fizycznej z Kościołem i zginęli też inni księża-Zych, Niedzielak.I jest pewne,że ten reżim walczył z wiarą od zawsze,robił to już Marx i nic się od tamtego czasu nie zmieniło,więc jakie zdejmowanie odpowiedzialności jest bez sensu.Owszem być może ci na szczeblu kierowniczym nie chcieli zabić tylko tak im wyszło w wyniku błędów podwładnych,ale to nie zmienia istoty tego chorego reżimu.Pan Jaruzelski był żołnierzem radzieckim a więc przysługuje mu chyba pogrzeb pod murem kremlowskim...nie jestem w stanie zrozumieć dlaczego Bronisław Komorowski pospieszył z ciepłymi słowami na jego pogrzeb.Chrześcijański pogrzeb-tak,ale robienie bohatera z kogoś kto niszczył ten kraj i naród to poważna sprawa...Jaruzelski był wrogiem Polski,sam sobie to wybrał,związał się z antyludzkim,zamordystycznym i głęboko niegodziwym systemem-i jako wróg Polski może z jej strony wyglądać łaski i zmiłowania/ułaskawienia i amnestii a nie kultu i robienia bohatera...taki z niego bohater i "żołnierz polski" jak z dowolnego innego volksdeutscha,wątpię czy wytrzyma porównanie z Quislingiem i Petainem,którzy jedynie ustawili się do wiatru(przynajmniej Petain) podczas gdy pan Jaruzelski dął w żagle naszego wroga z własnego wyboru i sympatii.....to nie jest idol dla polskich dzieci,nie można go pokazywać jako wzoru żołnierza czy patrioty...patriotami byli ci z którymi walczył.Pan Komorowski przy okazji pokazał prawdziwą twarz....
anonim2014.05.31 23:43
Oby Korwin ostał przy swoim ...prawa strona duzo mówi ale słabo działa ..nie rozumiem po co ten artykuł przybrał taki ton
anonim2014.05.31 23:54
Ciekawe, czy z tezą Korwina o wyłącznie nudnym komunizmie zgodziliby się zamordowani stoczniowcy z Grudnia '70 czy górnicy z kopalni "Wujek"? Ciekawe również czy potwierdzili by to zamordowani w stanie wojennym a także już po Okrągłym Stole, ponad 100 ludzi? "Solidarność" sparaliżowana w jedną noc? No, skoro miała w swoich szeregach takich członków jak Korwin, to nic dziwnego.
anonim2014.06.3 22:08
"Z punktu widzenia rządzących był to wypadek przy pracy - tak w rozmowie z Radiem Wnet, Korwin-Mikke pomniejszał odpowiedzialność komunistycznego reżimu za potworną zbrodnię na ks. Jerzym Popiełuszce." cytat z artykułu. Szanowny Autorze czy słyszał Pan kiedyś coś o sarkaźmie?
anonim2014.06.3 23:35
@Mohero. "Szumowina Korwin ( jak mówimy Kurwin) a tutaj też kanalie w rodzaju Existenz czy enrque. Spadać gnidy, won skomuszała swołocz ! Trolle hejterskie. Existenz i enrque - poproszę o bana administratora. Nie ma co nimi gadać - bezmyślne. otępiałe kreatury !!!" To chyba szanownego pana powinni zbanować, bo wykazuje się pan wyjątkowym chamstwem. Potwierdzają to zresztą pana wpisy w innych wątkach, które poza bluzgami nic nie wnoszą do dyskusji. Jeśliś pan katolik, proszę się opamiętać. Z Bogiem.
anonim2014.06.3 23:38
A co do "skandalicznej wypowiedzi JKM o bł. Jerzym Popiełuszce" - w którym miejscu JKM wypowiada się skandalicznie o księdzu? Autor tego tekstu skończył jakąś szkołę? Z Bogiem.