Semka: ''Solidarność, mówiąc dosadnie, ściągnęła marksizmowi gacie'' - zdjęcie
31.08.20, 18:28fot. yt

Semka: ''Solidarność, mówiąc dosadnie, ściągnęła marksizmowi gacie''

21

Komentując wydarzenia sierpnia 1980 publicysta „Do Rzeczy” Piotr Semka zwrócił uwagę na rewolucyjny charakter, jaki miało utworzenie NSZZ „Solidarność”, związków pracowników niezależnych i samorządnych. Chodzi o fakt, że to sami robotnicy uderzyli w komunizm, co było największym zaskoczeniem dla marksistów.

W wywiadzie dla Polskiego Radia 24 Semka powiedział:

- Siłą rewolucji Solidarności było to, że robotnicy wystąpili przeciwko komunizmowi. To dla idei Marksa było zabójcze. Nic dziwnego, że cały świat się tym zainteresował

Stwierdził, że ruch tej „Uderzał w główne założenie doktryny marksistowskiej stanowiącej, że państwo socjalistyczne to państwo, w którym rządzi klasa robotnicza poprzez partię komunistyczną”.

Podkreślił też:

- Jeżeli wiadomo było, że Solidarność nie jest marksistowska oraz że przejęła dużą część chrześcijańskiej nauki społecznej, to to było zanegowanie dogmatu. Państwo robotników i chłopów, w którym zaczyna działać niezależny od Marksizmu i partii komunistycznej duży związek zawodowy - komunizm na dłuższą metę nie mógł tego znieść.

Kończąc Semka stwierdził:

- Siła rewolucji Solidarności polegała na tym, że robotnicy wystąpili przeciwko komunizmowi. To dla idei Marksa było zabójcze. Nic dziwnego, że cały świat się tym zainteresował: Solidarność, mówiąc dosadnie, ściągnęła marksizmowi gacie

 

mp/polskie radio 24

Komentarze (21):

Total Mayhem2020.09.1 7:38
Grupa Lubelska, wielu KOR-owców, i nie tylko oni chyba ściągnęliby gacie Semce, gdyby nie to, że widok nie byłby chyba zbyt apetyczny nawet dla Macierewicza - szczególnie młodszego i zaczytującego się jeszcze Guevarą i Trockim.
ROBOTNICZAkrew2020.09.1 7:02
Latający grubas SSemka nadaje z orbity Saturna. Gdyby nie dobra wola Jaruzela to by Solidarność fruwała w strzępach!
Po 11 ...2020.08.31 21:53
Semka, sremka, miły bracie, jaki rozmiar mają gacie? Twe gacie.
Po 11 ...2020.08.31 22:10
Problem w tym, że takie portale jak frądluś, nie nadążają z contentem. Wracam, a tu NIC, nic nowego. Jak tu zarobić? Co komentować? Ogarnijcie się. Zatrudnijcie "dziennikarzy". Niech coś piszą .... niech napier...dalają te głupie teksty. Bez tego padniecie, a ja stracę 15% mojego zarobku :(
rebeliant2020.08.31 21:31
Trochę Semka się pomylił - otóż Solidarność zmusiła marksizm, aby ten sam sobie zdjął gacie. Wielu wówczas mogło dojrzeć, że owy marksizm jest obrzezany.
Apel2020.08.31 20:44
Czytelnicy Frondy! Ponieważ to antypolskie bydlę o nazwach: katolicka kretynizacja polski 🇵🇱, ladychapel, Polak Ateista Dumny Gej, JPIII i in. jest coraz bardziej chamski, wulgarny i bluźnierczy, a administracja portalu nie robi nic, by wpisy tego zboczonego idioty kasować proponuję, by maksymalnie dużo użytkowników dokonywało rozmaitych losowych, lapidarnych, humorystycznych wpisów korzystając z jego nicków. W ten sposób przynajmniej rozmyjemy jego szatańską działalność.
Po 11 ...2020.08.31 21:31
Ma kasować wpisy własnych pracowników?
r2020.08.31 20:15
marksizm kulturowy jest od stu lat wdrażany w Europie przez masonów wszystkich krajów, bo jest drogą do globalizacji i rządu światowego w odróżnieniu od narodowych szowinizmów; tylko arogancja, ciemnota i megalomania pozwala Semce bredzić jakoby Solidarność była spontanicznym ruchem społecznym; To Rockeffeller i Gorbaczow zaczęli demontaż Układu Warszawskiego a kontrolowały to służby USA, ZSRR i innych krajów na zlecenie masonerii - w efekcie mamy dziś UE i partnerską Rosję i bliżej do totalnego globalizmu i rządu światowego. Imigranci i Pandemie zmuszą ludzi do czipowania się a to umożliwi usunięcie pieniądza papierowego i totalną kontrolę - marksizm właśnie
ebz2020.08.31 20:12
Co za idiotyczna koncepcja . Czy ten człowiek w ogóle myśli ? Skrobie piórem jak naćpany .
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 19:25
Jestem prawie jak Semka; mały, jak typowy parch (165cm), już łysy, dużo starszy, bez pieniędzy ale za to ważę JAK Semka, że chodzić nie mogę.
ebz2020.08.31 19:18
Tu się nie zgadzam. Dyktatury Łukaszenki nikt nie obali ! Należy do zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych i tylko Mistrz Zakonu , Putin najbardziej w doope przez Chiny yebany ma takie prawo. A nasza Bladoruska komunistyczna inteligencja jest śmiechu warta , NIE MA czegoś takiego jak KOMUNISTYCZNA INTELIGENCJA ! To jest wbita na pamięć mantra jak tych w madrasach muzułmany tylko cytowają koran a w przypadku INTELIGENCJI KOMUNISTYCZNEJ mantre dobrobytu Kraju Rad.
Po 11 ...2020.08.31 18:39
Tu się trochę zgadzam. Dyktaturę proletariatu obalił ... proletariat? Naprawdę? Niby tak, tyle że za komuny, ani proletariat nie rządził, ani go nie obalał. Rządziła komunistyczna inteligencja, a obalała ją antykomunistyczna inteligencja ... z wykorzystaniem robotników.
Po 11 ...2020.08.31 18:46
Zresztą to była generalnie ta sama inteligencja ... Taki polski paradoks :)
Marek2020.09.1 6:59
W sali BHP wisiał transparent : Socjalizm- tak. Wypaczenia - nie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.31 18:38
Solidarność, mówiąc dosadnie, ściągnęła marksizmowi gacie... i zrobiła mu laskę! Semka ale żeś się wieprzu spasł, tfu!
Po 11 ...2020.08.31 18:44
I to z połykiem, mlaskając, ąż się dudami odbiło...
JanP2020.08.31 18:33
Panie Semka nie szafował bym tak bon mottami. Końcowym efektem przemian była goła dvpa robotnika.
Po 11 ...2020.08.31 18:50
Jest jakiś problem w Narodzie z tymi "byciami". Szafowałbym, oczywiście. Sam jestem dyslektykiem, dysortografem i debilem, ale "szafował bym" mi nie pasuje.
JanP2020.08.31 19:18
Sorry, mnie też nie pasuje ale korektor pisowni nie pokazał błędu. Powinno być szafowałbym.
Po 11 ...2020.08.31 19:24
Spoko. Korektor nie pokaże, bo oba słowa są prawidłowo napisane. Też walczę z tym naszym ojczystym językiem i robię błędy jak większość. Szacun, za normalną odpowiedź.
stan2020.08.31 19:37
Dzięki zwycięstwu "Solidarności" możemy wypisywać w internecie co nam w duszy gra - niektórym tęsknota za komuną, niektórym za pseudowolnością, niektórym za kasą, niektórym, tak jak w latach 40., 50., 70, 80. zależy na Ojczyźnie i dobru wspólnym rodaków. Dzisiaj pięknie ocenił te czasy Andrzej Rozpłochowski, przywódca strajków ze Śląska. Mówił, że "Solidarność" był ogromnym ruchem społecznym, w którym nurt ugodowo-agenturalny nie miał większych wpływów do czasu stanu wojennego. Lata po stanie wojennym stały się okresem dogadywania się komuny z "konstruktywną opozycją" (jak nazywała nurt agenturalny komuna). Tu znaleźli się "opozycjoniści", tj. samozwańcy Michnik, Kuroń, Geremek. Oni wespół z komuchami tworzyli ośrodek decyzyjny przy okrągłym stole. Prawdziwie solidarnościowy pierwszy rząd, to rząd Jana Olszewskiego, który dzięki temu nurtowi agenturalnemu przetrwał tylko 6 miesięcy. Liberalno-lewicowe elity zawłaszczyły sukces "Solidarności" po to, by zniszczyć ludzką solidarność. Zniszczono kolebkę NSZZ "Solidarność" i to wcale nie z powodów ekonomicznych. Agentura z komuchami niszczyły polskie zakłady pracy. Aby ocenić to obiektywnie, trzeba sięgnąć do "dokonań" kolejnych rządów, prześledzić kto podejmował decyzje sprzeczne z interesami Polaków i jak wyglądała tzw. transformacja. Te siły wciąż walczą o powrót do władzy, by znów gnębić Polaków. Jedynie w "Solidarności Walczącej" Kornela Morawieckiego nie było agentów i oni nie dali się wymanewrować tzw. doradcom-samozwańcom z rodowodem PZPR-owskim, jak ta wymieniona na początku trójka. Wiedza "młodych, wykształconych, z wielkich miast" jest porażająco niska. Przedwczoraj do TVPInfo przyszła lewicowa posłanka ze swoją młodzieżówką. Pokazała młodym lewacką klasę - chamstwo, brak elementarnej kultury i świadome kłamstwo i manipulacje. Młodzi zabrali głos, porównując zryw "Solidarności" i 21 postulatów do działalności lewactwa. Coś strasznego! - zero wiedzy o niedawnej przeszłości. A jak oni mają posiąść rzetelną wiedzę, gdy na uczelniach wykładowcami są lewacy, zwolennicy komuny? To, co się stało, jak piszesz (te nasze nieszczęścia po przejęciu władzy, gdy jak odpowiedział Frasyniukowi Czarzasty - komuna się dogadała z licencjonowaną opozycja agenturalną)jest wynikiem braku dekomunizacji i lustracji.