SB-eckie emerytury w PE. Teraz tam szukają ratunku - zdjęcie
15.09.20, 14:11fot. yt/tvp info

SB-eckie emerytury w PE. Teraz tam szukają ratunku

4

 

Co szczególnie skandaliczne, debata na temat praworządności posłużyła posłowi SLD do obrony sowieckich oprawców i domaga się na forum PE przywrócenia im rent i emerytur sprzed ustawy dezubekizacyjnej.

Podczas wczorajszej debaty na temat rzekomych problemów praworządności w Polsce, głos zabrał eurposeł  Marek Balt na forum PE powiedział:

- W 2016 roku 40 tys. służb mundurowych, którzy pracowali dla dobra Polski z dnia na dzień zostało pozbawionych swoich emerytur. Okres ich służby do roku ’89 został uznany za niebyły, a po ’89 zredukowany. Ci ludzie od wielu lat usiłują dochodzić swoich praw, ale ich prawo do sądu jest ograniczane. To głównie osoby starsze, często schorowane, skupione na przeżyciu z dnia na dzień na poziomie urągającym ludzkiej godności.

A jutro rozprawie w sprawie tych emerytur oraz ustawy dezaktualizacji ma przewodniczyć sędzia Józef Iwulski, o którym wiceminister Janusz Kowaslki na Twitterze pisze:

- Były sowiecki kolaborant Józef Iwulski, który w sowieckim mundurze stał na straży interesów sowietów w okupowanej Polsce, dziś nadal zasiada w Sądzie Najwyższym i ma czelność zajmować się dekomunizacją!Przykład patologii ustrojowej III RP - reforma sądownictwa potrzebna od zaraz!

Czy można by pokusić się o stwierdzenie, że Marks i Engels są tam żywi, a „proletariusze wszystkich krajów się łączą”?

 

mp/tvp info

Komentarze (4):

Foster2020.09.15 19:29
Nie dziwię się - wielu z nich za kilka miesięcy służby w jednostce wyszczególnionej przez PIS owski IPN, bez wyroku sądowego, zostało pozbawionych środków do życia. Niektórzy z nich to emerytury tracili dwukrotnie (w 2009 r. i w 2016 r.). Niedawno czytałem o tym, że 100 letniemu niewidomemu i schorowanemu staruszkowi (nigdy nie karanemu byłemu milicjantowi) obniżono emeryturę do 98 zł. miesięcznie.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.15 17:09
Jestem chory na patologiczną nienawiść do Boga, Kościoła i Polski. Piszę to, co mi dyktuje najbardziej nieszczęsna istota - szatan, któremu ja oddałem swą duszę. Sam szatan nigdy nie odważy się bluźnić przeciw Bogu i Jego Matce. I dlatego wykorzystuje mnie. Nie czytajcie moich wypocin. Zresztą wiem, że nikogo nie przekonam, nawet nie wkurzę. Po prostu jestem nudny jak koszerne flaki z olejem.
Częstotliwości DVB-T dla TV Trwam w PE2020.09.15 15:34
teraz tam szukają ratunku.
Szybka Randka2020.09.15 14:45
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania Mam na imię Monia 24 wiosny.... wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl Znajdź mnie- Monikj- napisz do mnie i spotkajmy sie!