Sama na to wpadła? Lubnauer: Pan Jędraszewski bardzo przyspiesza laicyzację - zdjęcie
22.06.21, 17:38Fot. screenshot - YouTube (RMF24, Maskacjusz TV)

Sama na to wpadła? Lubnauer: Pan Jędraszewski bardzo przyspiesza laicyzację

32

„Jestem przekonana, że pan Jędraszewski bardzo przyspiesza laicyzację. Im więcej Kościół wpuszcza polityki do siebie, tym bardziej zniechęca wiernych, by uczestniczyli w praktykach kościelnych. To widać” – przekonuje Katarzyna Lubnauer w rozmowie z Wirtualną Polską.

W ub. piątek metropolita krakowski abp Stanisław Gądecki celebrował Mszę św. w katedrze na Wawelu w intencji śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Tego dnia przypadała rocznica urodzin Lecha i Jarosława Kaczyńskich. W czasie homilii hierarcha stwierdził, że wierni w Polsce „mają prawo, by dziękować za to życie śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego i prezesa Jarosława Kaczyńskiego”.

- „To nasz obowiązek dziękować Panu Bogu za nich”

- dodał.

Homilia arcybiskupa wzbudziła wiele kontrowersji i wywołała wiele komentarzy. Krytycznie skomentował ją w mediach społecznościowych m.in. Tomasz Terlikowski. Publicysta stwierdził, że kazania abpa Jędraszewskiego przyspieszają laicyzację w Polsce.

Okazuje się, że teza Tomasza Terlikowskiego spodobała się politykom opozycji, którzy postanowili ją natychmiast wykorzystać do ataku na krakowskiego arcybiskupa. W rozmowie z Wirtualną Polską lider Lewicy stwierdził, że abp Jędraszewski „postradał rozum”.

- „Ten pan postradał rozum już dawno, znam jego wypowiedzi ws. LGBT, różnych grup społecznych. Myślę, że opanował go jakiś szatan i przez niego przemawia”

- mówił

- „Doprowadzi to do laicyzacji kraju. I zrobią to tacy panowie jak pan Jędraszewski. Trzymam za niego kciuki - im więcej bzdur będzie mówił, tym ludzie zobaczą, w jak wielu aspektach dużo niemądrych ludzi jest wśród kleru”

- dodał.

Dziś w programie Wirtualnej Polski tezę tę powtórzyła Katarzyna Lubnauer z KO.

- „Jestem przekonana, że pan Jędraszewski bardzo przyspiesza laicyzację. Im więcej Kościół wpuszcza polityki do siebie, tym bardziej zniechęca wiernych, by uczestniczyli w praktykach kościelnych. To widać”

- mówiła parlamentarzystka.

To zaskakujące, jak bardzo problem laicyzacji przejął polską opozycję.

kak/WP.pl

Komentarze (32):

Jan2021.06.23 10:37
Niech żyje drug Queens Jędraszewski
XXXX2021.07.5 9:04
Jasiu, masz mózg wielkości suszonej śliwki. Jedź na wakacje.
Marduk2021.06.23 9:47
Wszelkiej maści lewactwo wyje z nienawiści do abpa Jędraszewskiego, czyli arcybiskup należycie wykonuje swoją posługę duszpasterską!!!!!!!! Bo co to byłby za biskup. który tolerowałby nachalną propagandę dewiacyjną, aborcję czy inne wymysły tzw. pseudo elity intelektualnej. Jest wojna, kościół musi trwać w obronie doktryn wiary, nie ulegać ordynarnym prowokacjom lewactwa i nauczać zgodnie z nauka Jezusa Chrystusa. A Terlikowski zamiast wzmacniać odważnych hierarchów dolewa jedynie oliwy do ognia, dając kolejny oręż lewactwu do walki z Kościołem. Wstyd!!!!!
jajanek2021.06.23 8:56
Potwierdzenie tego o czym pisałem jak Terlikowski swoje "mądrości inaczej" wypisywał odnośnie Arcybiskupa Jędraszewskiego. Jak się wypisuje takie głupoty jak Terlikowski, od razu dołącza cała rzesza podobnych mu idiotów. Terlikowski jesteś wrogiem Kościoła, nawet wówczas, jak udajesz ze tak nie jest.. n a co dowodem jest bełkot tej pani.
pytajnik2021.06.23 7:47
Dlaczego nie zapytała o realizację nauczania episkopatu: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi” ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” ( http://episkopat.pl/swiadkowie-ewangelii-zycia/ )?
Anonim2021.06.23 0:52
W podobnym duchu mówił Terlikowski. Widać nie wszyscy są Stańczykami.
niunia2021.06.23 0:20
i ta idiotka zabiera glos tylko nie swoimi slowami bo jest mniej niz ZERO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jarosław2021.06.22 22:12
No ten Jedraszewski spomromitował się artykułem o Kpinomirze i konkubinach Mieszka I. Wymienił też całkiem poważnie imiona tych konkubin: Całusława, Biustyna, Błogomina, Udowita i Pieściwoja. Natomiast z Gniezna Mieszko dostał dwie bliźniaczki: Rębichę i Pępichę. Mnie to specjalnie nie z laicyzuje ale niestety nie traktuję już Jędraszewskiego zbyt poważnie podobnie jak panią Lubnauer
x2021.07.5 9:07
A kogo obchodzi to, kogo ty traktujesz poważnie, czy nie poważnie?
Templar2021.06.22 20:24
Odpychająca baba piękna jak ta żaba. Namolne dziadostwo. Bleeee.
sisi z WSI2021.06.22 19:19
każdy średnio kumaty mógł przewidzieć że w demokracji a zwłaszcza w unii europejskiej kościół znajdzie się na równi pochyłej. Spalenie przez SB teczek Episkopatu niewiele dało skoro pedofilia została .
odp2021.06.22 19:41
... no trochę przesadziłeś z oceną poziomu swojego intelektu. Do średnio kumatego, to ci jeszcze dużo brakuje.
odp2021.06.22 19:18
Terlikowski walnął, jak gajowy jajami o sosnę, a lewackie głupole po nim bezmyślnie powtarzają. Taka jest natura lewaka.
Hej Jawny, znowu Jawnie pierdolisz głupoty!2021.06.22 19:06
Schizofrenia paranoidalna NIE jest leczona w szpitalach psychiatrycznych. "Jawny" jest!
Jawny2021.06.22 19:04
Kościół jak zawsze chce mieć monopol. Monopol na wiarę w fantastyczne stworzenia, na magiczne rytuały, na dziwaczne irracjonalne zachowania, na wymyślne fantazyjne ubiory, ale przede wszystkim na "rząd dusz". Oczywiście na wszystkie te elementy ma swoje wyszukane tradycyjne nazewnictwo, by sprawiać wrażenie, że to wszystko jest "na poważnie".
odp2021.06.22 19:38
Czarnoksiężnika z krainy Oz się naoglądałeś, czy Harrego Pottera? Marudzisz, jak dziecko, któremu tato telewizor wyłączył na pięć minut przed zakończeniem filmu. Uważasz, że jesteś poważny? Lewactwo jest tak nieprawdopodobnie infantylne, że uwierzy w istnienie dziesięciu płci, życie bez stresu i nieograniczoną beztroskę, ale zaprzeczy Bogu i jego prawdom. Za głupotę się płaci. Wy też swój rachunek otrzymacie.
Nie zawracać głowy byle czym2021.06.22 19:02
To, co jakieś lubnauery gaworzą o Kościele, jest kompletnie nieistotne i bezwartościowe. Nie warto tego cytować ani choćby przez dwie sekundy się nad tym zastanawiać. Tego typu ludzie coś tam mamroczą pod nosem, ale zupełnie nie mają pojęcia o co chodzi. Zostawić ich. Niech gniją na kupie kompostu.
Łapy i gębę precz2021.06.22 18:59
lewacka kreaturo od Arcybiskupa! Arcybiskup mówił do wiernych Kościoła Katolickiego, do tych, co podążają za Chrystusem - tak właśnie powiedział. Lewackie trepy nic z tego nie rozumieją, a obrażają. Więc ja też poobrażam owe kreatury. Gadajcie dalej o rozporkach, bo tylko dotąd sięgacie od ziemi i nie wtrącajcie się do tego, co przekracza wasz tępy umysł.
Jawny2021.06.22 19:02
Piękny opis schizofrenii paranoidalnej. Dzisiaj takich biedaków leczy się w szpitalach psychiatrycznych. Przy dobrze dobranych lekach są w stanie w miarę normalnie funkcjonować w społeczeństwie.
Jawny2021.06.22 18:54
Jędraszewski już dawno stracił kontakt z rzeczywistością twierdząc, że uczniowie którzy rezygnują z lekcji religii jeszcze zatęsknią za katechetami! Jędraszewski nie jest skończonym debilem i doskonale zdaje sobie sprawę, że to co mówi to jedynie jego pobożne życzenia. Mimo wszystko mocno przegina, w takie brednie to nawet bóg nie da się wkręcić.
Hej Jawny, Jawnie pierdolisz głupoty!2021.06.22 18:52
Od kiedy to jehowi są odłamem chrześcijaństwa?!
Jawny2021.06.22 18:49
Korporacja Katolicka straci negatywny wpływ na społeczeństwo z chwilą, gdy zostanie odcięta od publicznych źródeł finansowania. Prób naprawy było w historii już wiele. Chrześcijaństwo zresztą też zrodziło się z próby naprawy religii żydowskiej. W religii chrześcijańskiej mieliśmy już Waldensów, Husytów, Luteranów, Kalwinów , Świadków Jehowy i wiele innych odłamów. W zasadzie wszystkie dotknęła korupcja ( w przypadku 2 pierwszych nie zdążyła, chociaż Husyci też mieli na sumieniu mordy na katolikach). Ja osobiście jestem jednak dobrej myśli- młodzi od kościoła się odwracają, kapłanów nie przybywa więc czeka nas niebawem sytuacja analogiczna do tej w Irlandii i Hiszpanii. Tam kościół stracił „rząd dusz” w czasie krótszym niż dziesięciolecie- obywatele sami pokazali mu właściwe miejsce
infor2021.06.22 18:31
wiernych pokroju lewackich śmieci, których Kościół już dawno powinien powyrzucać
Anonim2021.06.22 18:31
Ktoś pluje w oczy, a ten komu plują mówi, że deszcz pada. Szczera prawda, że Jędraszewski przyśpiesza laicyzację. Zwłaszcza ludzie młodzi są uczuleni na jego brednie. Pomijam kilka procent młodych ludzi, którzy nie mają własnego zdania, lub nie mogą go mieć.
John Belushi Lubnauer band2021.06.22 17:59
Albania to był raj Do którego sił mi było brak Daktyle chcesz to masz A jak jesteś sam to możesz spać Są dni, że modlisz się I wigilia trwa każdego dnia Tam aktor żyje w dzień A aktorka w polu zgina kark W słowniku nie ma słów Które by mówiły co to ból Skłamałeś ojcze mój Opłacając tyle drogich szkół Nie będę kłaniał się Zostaw to rycerzom albo jej Ta pani pięknie je Szkoda, że to małże a nie pleśń Fałszywy świat Fałszywy świat
Sołtys z Wąchocka2021.06.22 17:53
Najbardziej płaczą z powodu "LAICYZACJI" I kryzysu w KOŚCIELE ci , którzy mówią że nie wierzą w Boga, albo ci, co wierzą w Spagetti i Lenina. Pocieszające!!!
Anonim2021.06.22 17:58
Ja tam nie "płaczę", ba, patrzę z przyjemnością i uśmiechem satysfakcji. Oby tak dalej!
Anonim2021.06.22 18:34
Kto płacze? Jakaś nadinterpretacja. To stwierdzenie faktu, którego zaślepiony pychą Jędraszewski nie dostrzega. Kolejny zaślepiony, to Dziwisz - tu jest pych i buta. Przebywanie ze świętym nie czyni Go świętym, ale zachowuje si jakby nim był. Nie dostrzega postępującego procesu laicyzacji te, kto jest zamknięty we własnej pysze.
Lubnauer jak Krakauer - Warschauer żyd!2021.06.22 17:53
Ciekawa rzecz jest z tymi niektórymi larwami i ich nazwiskami, szczególnie jak mają panieńskie nazwiska takie ... do d upy, że tak powiem. Przyjmują nazwisko męża, bo brzmi bardziej .... no k urwa... niepolsko, bardziej autorytatywnie...
Anonim2021.06.22 17:49
Bredzenia PiSdzielskiego dupowłaza Jędraszewskiego obrażają inteligencję nawet całkiem prostych umysłów, więc nie ma się czemu dziwić, że "owieczki" opuszczają "pasterza".
Termin "laicyzacja" został wymyślony2021.06.22 17:45
przez samą Czarną Stonkę. Warto by pani Lubnauer o tym pamiętała.
Anonim2021.06.22 17:43
Prawda w oczy kole, co prawiczki?😁😁😁