"Salony III RP pompują przecież Owsiaka od lat" - zdjęcie
08.01.14, 08:33Jerzy Owsiak (fot. Wikimedia Commons)

"Salony III RP pompują przecież Owsiaka od lat"

10

"Salony III RP pompują przecież Owsiaka od lat i tak zwyczajnie, po ludzku, bardzo trudno w podobnej sytuacji zachować trzeźwą ocenę samego siebie i samokrytycyzm. Z czasem zaczyna się wierzyć, że jest się niemal mesjaszem. A jeśli ktoś to zakwestionuje, nie dyskutuje się z nim" - pisze Łukasz Warzecha na łamach dziennika "Rzeczpospolita".

Według publicysty Jerzy Owsiak ewoluował z postaci dobroczyńcy polskich dzieci ku agresywnemu, zapatrzonemu tylko w siebie egotykowi, "który rozstawia po kątach wszystkich śmiących wątpić w jego świętość?".

Nie zmienia to faktu, że Jurek Owsiak nadal jest traktowany przez obecny establishment III RP jako "dyżurny autorytet", obdarzony "moralnym autorytetem". "U przeciętnego odbiorcy, niezdolnego do analizowania technik manipulacji, pojawia się wówczas ciąg skojarzeń: Owsiak ratuje dzieci, czyli jest wspaniałym facetem, którego nie można krytykować – Owsiak wali w Macierewicza, Kościół czy kto tam mu akurat podpadnie, więc na pewno ma rację. Przecież jest „apolityczny" i pomaga chorym dzieciom" - pisze Warzecha.

Później Łukasz Warzecha wylicza dlaczego nie warto wspierać imprezy Owsiaka: "I tak wszyscy już składamy się na Owsiakową imprezę, czy tego chcemy czy nie. Wśród ofert do licytacji w ramach tegorocznej edycji znalazł się między innymi dzień na miejscu wicepremiera Janusza Piechocińskiego. Do dyspozycji zwycięzcy aukcji ma być służbowe auto wiceprezesa Rady Ministrów, a także jego ochrona. Nie wiadomo, na jakiej podstawie prawnej oficerowie BOR mają chronić osobę, która wygra aukcję. Wiadomo, że zarówno kursy służbowym autem, jak i koszty ochrony członków rządu są finansowane z naszych pieniędzy. A zatem państwo wyda pieniądze po to, żeby Owsiak mógł zebrać pieniądze, które następnie zostaną wykorzystane na zastąpienie państwa w jednej z jego ról. To jawny absurd".

"Nie chodzi oczywiście o to, żeby Owsiakowi czegokolwiek zakazywać albo niszczyć Wielką Orkiestrę. Niech działa. Pod warunkiem wszakże, że akcja i jej szef przestaną być uznawani za święte krowy, którym należy się immunitet, specjalne traktowanie i nadzwyczajne wsparcie ze strony państwa" - kończy swój  tekst Łukasz Warzecha.

Sm/Rzeczpospolita

Komentarze (10):

anonim2014.01.8 8:44
Tak, Owsiak ma specjalne traktowanie, immunitet i jest świętą krową, której nie wolno krytykować. Czego najlepszym wyrazem jest właśnie powyższy pochwalny tekst. Pan Warzecha mógłby się chociaż postarać o elementarną spójność logiczną swoich wypocin.
anonim2014.01.8 8:44
Tutaj jest świetny artykuł o tym jak Owsik stworzył swoje IMPERIUM i wyjął dla siebie i rodziny 46 milionów: http://marucha.wordpress.com/2013/01/14/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/
anonim2014.01.8 8:55
sheldon, " Nagle okazało się, że ktoś niezwiązany z Kościołem pomaga ludziom! I robi to lepiej!" A uruchom szare komórki i zastanów się, dlaczego robi to "lepiej" ? Czy na pewno ? I dlaczego wychodzi mu tak "dobrze" ? Bo może gdyby któraś kościelna organizacja miała do dyspozycji to, co ma "Jurek", to mogłoby się okazać, że robi to jeszcze lepiej ?!
anonim2014.01.8 8:56
Ból dupy.
anonim2014.01.8 9:10
Sheldon, wszystko Ci się plącze. Owszem, mamy większość i robimy dużo więcej niż "Jurek", ale Ty o tym nie wiesz, bo nasze zasady polegają na dyskrecji, aby nagrodę otrzymać od Boga, a nie od ludzi. Obawiam się, że nadal nie rozumiesz dlaczego "Jurkowi" tak dobrze wychodzi, więc Ci napiszę: to zasługa mediów, a gdyby akcjom wierzących dawały takie wsparcie wtedy można by dopiero rzetelnie porównywać jak co komu wychodzi. Wiesz o tym, ze koszt medialnego wsparcia WOŚP jest prawdopodobnie wyższy niż zebrana suma ? Spróbuj przeczytać ze zrozumieniem tą wiadomość powyżej. :)
anonim2014.01.8 9:19
Bredzącym: http://nczas.com/wiadomosci/polska/ile-pieniedzy-i-na-co-otrzymuje-kosciol-od-polskich-podatnikow/
anonim2014.01.8 10:04
skąd zarobił Owsiak 46 mln zł dla siebie i rodziny: http://marucha.wordpress.com/2013/01/14/guru-owsiak-w-11-lat-wyjal-46-zlotych-melonow/
anonim2014.01.8 10:58
Warto byloby policzyc ile kosztuje pomoc wszystkich gmin w Polsce na obsluge WOSP, koszty nachalnych reklam we wszystkich rozglosniach radiowych i telewizyjnych, pomoc roznych ministerstw i sluzb panstwowych, ktore angazuje sie na sile do "wspomagania orkiestry". Zakladam, ze po podliczeniu okazaloby sie, ze sa to sumy znacznie przekraczajace "puszkowe datki".
anonim2014.01.8 11:17
No i przemysł nienawiści rozpędza się jak co roku przypadkowo o tej porze. Dobrze, że frondy nikt nie czyta na poważnie.
anonim2014.01.8 11:48
2Wojo-10/10.