14.08.14, 16:30PUTIN ARD Wikipedia.jpg

„Rosyjska armia będzie miała broń, jakiej nie ma nikt na świecie!”

Władimir Putin ogłosił przed deputowanymi Dumy Państwowej, Rady Federacji i członkami rządu na Krymie, że rosyjska armia będzie wyposażona w najnowocześniejszą broń ofensywną i defensywną, jakiej nie ma żadna armia na świecie. – Zasłużyliśmy na to, by spotkać się dziś na Krymie – przemówił do rosyjskich dygnitarzy.

Jak relacjonuje gazeta.pl, Putin powtórzył swoje kwietniowe oświadczenie, że w najbliższych latach Federacja Rosyjska przeznaczy na wojsko 20 bilionów rubli, czyli ponad 400 mld euro. Zapowiedział, że na Krymie powstanie osobna formacja wojskowa. Dodał, że już zatwierdził ten program.

W wystąpieniu Putina pojawiły się oczywiście cyniczne odniesienia do sytuacji na Ukrainie: – Ukraińscy politycy dużo od Krymu brali, a mało dawali. Ukraina tymczasem pogrążyła się w chaosie i śmiercionośnym rozlewie krwi – mówił Putin. Zadeklarował przy tym, że Rosja „zrobi wszystko, co w jej mocy, by powstrzymać rozlew krwi na Ukrainie”.

Nawiązał również do sankcji nałożonych na Rosję przez Zachód i moskiewskich retorsjach. – Powinniśmy podnosić poziom życia w naszym państwie i nie zrywać związków ze światem zewnętrznym, ale nie zapominać o własnych interesach – powiedział Putin.

Jak pisze gazeta.pl, wystąpienie Putina nie było transmitowane na żywo przez żadną telewizję.

 

ed/Gazeta.pl

 

 

 

Komentarze

anonim2014.08.14 17:16
„Rosyjska armia będzie wyposażona w najnowocześniejszą broń ofensywną i defensywną, jakiej nie ma żadna armia na świecie."- nie sądzę..Według mnie na razie Rosja nie przegoni USA militarnie, zwłaszcza, jeśli Ameryka rzeczywiście posiada HAARP i inne ciekawe bronie.. RP powinna znacznie więcej wydawać na armię, niech wszyscy zrozumieją, że w wypadku wojny NIE MOŻEMY (nie piszę; NATO nam na 100% pomoże/nie pomoże) polegać tylko na NATO, ale jak najbardziej na sobie..
anonim2014.08.14 17:36
Najnowocześniejsza broń na świecie już istnieje...od ponad 2 tysięcy lat. Umierasz, ale żyjesz wiecznie :-)
anonim2014.08.14 17:39
Panie Putin, zamiast na Krymie, powienien się Pan spotkać w Rzymie. I uklęknąć z pokorą. Wtedy, by Pan miał to o czym Pan mówi!
anonim2014.08.15 22:46
Zapomniano dopisać: "Federacja Rosyjska nie wyklucza jednostronnego wycofywania się z międzynarodowych traktatów, jeśli tego wymagać będą interesy kraju - oświadczył dzisiaj prezydent Władimir Putin. Podkreślił, że w ten sposób postępują Stany Zjednoczone." " USA w trybie jednostronnym wycofały się z traktatu o ograniczeniu strategicznych broni ofensywnych. I sprawa jest zamknięta. Kierowali się, jak uważają, interesami bezpieczeństwa narodowego. Będziemy robić dokładnie to samo, gdy uznamy to za korzystne i służące naszym interesom - oznajmił Putin na spotkaniu w Jałcie z deputowanymi do Dumy Państwowej, niższej izby rosyjskiego parlamentu."