Radnemu z Krakowa nie podoba się pokazywanie prawdy - zdjęcie
04.03.20, 20:49Fot. pxhere

Radnemu z Krakowa nie podoba się pokazywanie prawdy

89

Krakowski radny, lider klubu Kraków dla Mieszkańców Łukasz Gibała skierował interpelację do prezydenta Jacka Majchrowskiego o wprowadzenie zakazu pokazywania plakatów i banerów przedstawiających zabite w wyniku aborcji dzieci.

W swoim uzasadnieniu prezentuje znany, alogiczny sposób myślenia zwolenników aborcji. Zabijać dzieci można, ale już pokazywanie tego zabójstwa jest nieetyczne:

-„Na ulicach i placach Krakowa nieraz można zobaczyć zdjęcia zakrwawionych ludzkich płodów, prezentowane podczas manifestacji przeciwników aborcji (…) Nie można się godzić na to, żebyśmy byli narażeni na oglądanie takich drastycznych obrazów, a już na pewno nie powinny na nie patrzeć” – pisze radny.

W swojej interpelacji powołuje się na decyzje prezydentów Wrocławia i Sopotu, którzy rozwiązali zgromadzenia obrońców życia powołując się na art. 141. Kodeksu Wykroczeń, który podaje, że: „Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1500 złotych albo karze nagany”.

Historia polskiego orzecznictwa sądowego dowodzi jednak, że pokazywanie tego typu ilustracji w celu zwrócenia uwagi społecznej na jakiś problem jest uzasadnione. W innym przypadku naruszeniem owego art. 141. byłoby też np. prezentowanie na ilustracjach okrucieństwa nazistów w obozach koncentracyjnych czy skutków uzależnień, a tego jakoś nikt zakazać nie chce.

 

kak/ pch24.pl

 

Komentarze (89):

Czesc kotku2020.03.5 17:34
Cześć kotku, szukasz seksu, przelotnej znajomości lub związku? Nie czekaj tylko dołącz do nas na www.lexlale.com.pl Tysiące samotnych kobiet czeka aż wreszcie ktoś zrobi krok w ich kierunku! Specjalny lokalizator pomoże Ci znaleźć Twoją kobietę w zasięgu co do 10km Nie daj im czekać tylko dołącz już teraz!
Colargol2020.03.5 15:52
Argument z ofiarami wypadków w istocie jest niefortunny, ale można byłoby sformułować lepszy, który lepiej odda istotę rzeczy. Frondowi logicy napominają tu o słabych analogiach, ale te analogie mają pokazać tylko tyle, że podstawową racją do usunięcia takiego obrazka z ulicy jest jego odbiór w warstwie wizualnej i prawo. Materiały o nazistowskich zbrodniach też byłyby cenzurowane gdyby przedstawiały stosy flaków pływających we krwi. Wielu rzeczy zarówno a) dopuszczonych [w jakiejś zamkniętej prywatnej przestrzeni] przez prawo, jak i b) uważanych przez pewne grupy ludzi za moralnie niedopuszczalne (z różnych, najczęściej religijnych względów), nie pokazuje się publicznie, zwyczajnie dlatego, że są w jakiś sposób wizualnie drażliwe. Ta wizualna drażliwość nie jest ani konieczna ani wystarczająca żeby wskazać powiązane zachowanie jako niemoralne (chyba, że ktoś chce mi pokazać, że jest inaczej - to czekam, aż jakiś "piewca rozumu" wejdzie do tunelu z metanem i podpali zapałkę). Do usunięcia obrazów rozczłonkowanych płodów z ulic, angażuje w najbardziej podstawowym stopniu po prostu egzekucja prawa, nie trzeba tu mieszać żadnego "tłumienia prawdy", tak jak w przypadku usuwania filmu pornograficznego, który jakiś żartowniś umieścił na telebimie.
Jahu2020.03.5 10:28
Kilka osób napisało tutaj,że w takim razie powinno się pokazywać foty z wypadków. Wasz argument z fotami z wypadków jest po prostu durny bo czy prawo polskie pozwala na to, że można kogoś zamordować w wypadku? No nie pozwala a w przypadku dzieci nienarodzonych pozwala, widzicie różnicę? Po za tym rozumiecie w ogóle definicję słów? słowo wypadek znaczy, że coś się złego stało niezamierzenie a aborcja to świadome zamordowanie dziecka.
J.P2020.03.5 12:56
Wiele osób przez to chciało powiedzieć, że epatowanie takimi zdjęciami wyrządzi więcej złego niż dobrego. Nie udawaj lepszego niż jesteś, będąc przeciwnikiem aborcji publicznie, chcesz poczuć się dowartościowanie, chcesz stać po słusznej stronie w swoim mniemaniu, chcesz zasłużyć na niebo i takie tam, tymczasem problem jest bardziej złożony niż ci się wydaje. Każda aborcja ma swoją historię. Nie masz prawdziwego udziału w tych dramatach kobiet no ale przecież jesteś przeciw i to najważniejsze dla Ciebie, czyż nie?
Jahu2020.03.5 13:46
fota żadnego dziecka nie zabije w przeciwieństwie do dzieci zamordowanych w wyniku prawnego pozwolenia na aborcję, więc nie mów mi tu o dramatach kobiet bo to te dzieci płacą największą cenę, cenę życia.
J.P2020.03.5 15:46
Otóż, może nie zabije ale wywoła traume, dziecko i tak nie zrozumie twojego przekazu. Widać, że kobiety, matki lub niedoszłe matki wcale Cię nie interesują, interesuje Cię dziecko ale tylko w wymiarze wirtualnym, w wymiarze twojej religijności, to zupełnie nie przekłada się na realia twojego życia, za to przekłada sie na realia tych właśnie kobiet.
leszczyna2020.03.5 15:04
Wykres aborcji w Polsce po 1956r. pokazał, że do 1993r., czyli obecnej regulacji, zabito liczbę dzieci rzędu 6 milionów. Widzisz, ilu Polaków brakuje? Nie zrobił tego żaden okupant, żaden kataklizm, to polskie panie szły masowo na aborcje korzystając z "dobrodziejstwa socjalizmu".
J.P2020.03.5 15:49
Jestem przeciwnikiem aborcji na życzenie, jednak w szczególnych przypadkach ją akceptuje jak i tabletkę wczesnoporonna po gwalcie.
Pablo Kraków2020.03.5 10:05
Zapomniał jeszcze dodać, że powinno się promować jednopłciowe zboczenia jako zapobiegajace aborcji, bo nie "wytwarzają" one dzieci. I tutaj ma już spore pan Gibała osiągnięcia, "postępowiec" jeden......
Realista2020.03.5 9:17
Bo tolerancja wg pisich polega na tym ze katole mogą wszystko a reszta świata ma tyle do powiedzenia ci Żyd za niemca
Sis2020.03.5 9:06
A czy paradowanie w marszach równości z namalowaną waginą na patyku, nie narusza tego artykułu? Czy nie jest to "nieprzyzwoity rysunek"?
anonim2020.03.6 0:33
Jest oczywiście i to był idiotyczny wybryk jednej osoby, głupich nie sieją jak to mówią. Ale chyba mniej drastyczna jest namalowana wagina niż zdjęcia płodów, czy zdjęcia początkowego etapu produkcji paróweczek które dziecko zabiera na drugie śniadanie do szkoły. Nikt nie będzie mieć od tej waginy traumy.
Sis2020.03.6 8:52
Nie chodziło mi o porównywanie drastyczności przekazu ale na równym i sprawiedliwym egzekwowaniu prawa w obu przypadkach. Jeżeli przepis mówi to co mówi, to ten "idiotyczny wybryk jednej osoby" powinien mieć również konsekwencji prawne.
Dam2020.03.5 7:59
2 dni temu pisaliście, że dzieci mają koszmary od ekologizmu. Na pewno nie mają koszmarów od zdjęć, którymi chcecie je karmić. Hipokryci.
Lennon2020.03.5 7:51
Jest bardzo dużo prawd, których pokazywanie traumatyzuje lub może uszkodzić psychikę małoletnich. Przykładowo wożenie dzieci do Auschwitz z wycieczką, pokazywanie ww. płodów, czy np. zdjęcia obrazujące sposób rozmnażania się człowieka.
laki2020.03.5 7:43
Katolicy zboczeńcy dostają orgazmu oglądając te zdjęcia.
skuter2020.03.5 7:37
Aborcja to zło które szaleje po świecie i zbiera żniwo Szatan nienawidzi człowieka dlatego zrobi wszystko żeby człowieka zniszczyć Tego nie narodzonego i tego który w swym szaleństwie doprowadza do mordu nie winnych dzieciątek Idą ludzie ulicami pędzą w pośpiechu Ale dzięki tym plakatom choćby jedno życie zostało uratowane to warto Może jakaś matka patrząc na taki plakat pomyśli że lepiej dać dziecku życie niż śmierć
nico2020.03.5 8:57
Wszystko co żyje, umiera. Jeśli daje się życie to również śmierć. To tylko kwestia czasu. Więć "ratując" uszkodzone, ciężko chore "dzieci" dajesz im tylko cierpienie przed śmiercią.
skuter2020.03.5 15:56
Aborcja to pójcie na łatwiznę to życie dla siebie A życie dla siebie człowieka ówstecznia Natomiast urodzenie dziecka to życie dla kogoś A życie dla kogoś człowieka ubogaca
Polak2020.03.5 6:51
Gdyby na frondelku zdarzało się zwracać uwagę na rzeczywistość tytuł brzmiałby "totalitarnym antyaborcjonistom przeszkadza oczekiwanie od nich przestrzegania prawa i mówienia prawdy".
anonim2020.03.5 1:17
No a gdyby tak przy każdym kościele wywiesić plakaty z rozczłonkowanymi ciałami ofiar zbrodni katolików. Są przecież zdjęcia z dokumentacji ofiar masakry ojca Athanase Seromby, czy Munyeshyaka albo zwłok ofiar zakonnic benedyktynek Consolaty Mukangango i Julienne Mukabutery. Zdjęcia ofiar arcybiskupa Stepniaca z obozu koncentracyjnego w Jasenovac, ryciny ofiar rzezi świętego Anchiety w sumie mniej drastyczne dla dzieci niż kolorowe zdjęcia, ale dzieci idące do kościoła powinny chyba wiedzieć jakim kosztem tę świątynię wybudowano. No i w sumie mamy fotorealistyczną animacje komputerową to może tak przed mszą przed kościołami puścić rekonstrukcję gwałtu zbiorowego i ćwiartowania żywcem przez chrześcijan Hypatii z Aleksandrii. W sumie dzieciaki w szkole uczą się nadal matematyki z podręczników której mogła być ona współautorką. Jeżeli ludzie nie maja lub nie chcą mieć świadomości konsekwencji różnych zachowań to trzeba ich do tego zmusić takimi akcjami. Ginekolog przy pierwszej wizycie powinien też pokazywać potencjalnym matkom, jak może wyglądać cierpiące niepełnosprawne konające dziecko ze znaczną niepełnosprawnością - przed decyzją o odstawieniu antykoncepcji obowiązkowo film z porodu i noworodki z wodogłowiem i wadami wrodzonymi.
leszczyna2020.03.5 14:51
Arcybiskup Stepinac nie zajmował się mordowaniem w Jasenovacu.
anonim2020.03.5 17:16
Komendantem obozu zagłady w Jasenovac był faktycznie franciszkanin, ojciec Miroslav Filipović-Majstorović, i to on mordował osobiście, ale istotne kto go delegował na to stanowisko. To tak samo jak z Hitlerem, też osobiście niby Żydów nie mordował, nawet nie ma jednego jego podpisu pod rozkazem o zagładzie Żydów czy obozach koncentracyjnych, a jednak jego obwiniamy za te zbrodnie, całkiem słusznie.
leszczyna2020.03.5 18:57
Kto delegował Filipovića na stanowisko komendanta w Jasenovacu? W lipcu 1942r. został usunięty ze stanu duchownego, ale zapewne nie przez abp Stepinaca, bo to był duchowny zakonny. Potępiając jak najbardziej zbrodnie ustaszy, należy zauważyć, że względem akurat Aloisa Stepinaca są również argumenty na korzyść, np. organizowanie zbiórki na rzecz Żydów wygnanych z Austrii w 1939r. czy interwencja u Ante Pavelića w 1942r. w związku z masakrowaniem Serbów.
anonim2020.03.6 0:29
Stepmniac działał na 2 fronty - to faktycznie dość ciekawa postać bo widać w jego życiorysie jak się miota miedzy 2 przeciwnymi postawami - raz mówi że wszystkei narody są ziećmi tego samego Boga, a innym razem śle do Watykanu prośby o przejecie świątyń prawosławnych i majątków cerkwi prawosławnej. Nie przeszkadza mu zbrodniczy sposób przejęcia tych majątków, jeśli ma się nimi "zaopiekować". Ale generalnie nie o tym mowa, a o tym że były to zbrodnie katolików i kościoła brali w nich bardzo czynny udział. W zasadzie przy każdym kościele powinna być informacja o tym jakim kosztem ten kościół został wybudowany i ile ludzkich istnień musiało zostać brutalnie zamordowanych.
katolik2020.03.5 0:59
No dobra to w sumie teraz niech ekolodzy przed mięsnym wywieszają zdjęcia z rzeźni i puszczają filmy z ubojni żeby konsument lepiej wiedział jak powstaje jego kiełbasa, dzieci niech przed zjedzeniem parówki obejrzą sobie konanie cielaczka i szlachtowanie świnki - w końcu sama prawda. Przed szpitalami zdjęcia rodzących kobiet i koniecznie filmy z dźwiękiem jak rodzą - może nie wszystkie kobiety decydujące sie na dziecko mają świadomość jak będzie wyglądał poród. No i koniecznie - zdjęcia i filmy z ciężko niepełnosprawnymi dziećmi - wszak to też możliwy scenariusz po urodzeniu - lepiej żeby potencjalna matka była przygotowana na dziecko bez rączek i z mózgiem poza czaszką niż żeby później mówiła że nie myślała, że to tak może wyglądać i nie chce się zajmować własnym dzieckiem.
MT2020.03.4 23:05
Śmieszą mnie rzekome argumenty lewactwa. Konstruowane analogie wypadają dość głupawo. Wypadków drogowych raczej nikt nie planuje, aborcje to akty jak najbardziej zamierzone, poczynione z premedytacją. Co więcej, z odrzuceniem elementarnego szacunku do istoty ludzkiej, do życia. Tym różnią się od zdarzeń drogowych, choćby najbardziej makabrycznych. Różnice takie można dosyć łatwo zrozumieć, pod jednym wszakże warunkiem, że pisząc cokolwiek, warto posługiwać się logiką, nie ideologiczną propagandą. Aborcja zawsze pozostanie zbrodnią i nie jest to bynajmniej założenie karkołomne. Karkołomnym założeniem jest to, że unicestwianie życia, choćby w najwcześniejszym jego okresie, jest zupełnie lub mniej szkodliwe od zaasfaltowania kolonii larw żuczków w trakcie budowanej autostrady. Specjalistami od takich uogólnień i (cytuję) karkołomnych założeń nagminnie stają się wynaturzeni lewacy. W myśl takiej logiki, żyjące już w dość sporym obłędzie i sprzecznościach lewactwo - przynajmniej dla mnie - ma wartość jedynie tych zaasfaltowanych larw żuczków.
moderator2020.03.4 23:01
Internetowe portale – to miejsca gdzie większość głu-pców „komentuje” notki lub artykuły różnych , na ogół mądrych autorów. Jedną grupą tych komentatorskich zaj-obów to skrajni lewaccy debile lub bezrozumne świry, bluzgający jedem, nienawiścią i wulgaryzmami ! Ci są nieuleczalnymi osobnikami. Zaliczam do nich, m.in. Piotr Nowak, Leszek, katolik, Urszula, Marek, Pisbusters ... Drugą grupę stanowią osoby, którym głównie TVN wyprał mózgi do tego stopnia, że oni zło mylą z dobrem, prawdę z kłamstwem i fakty z propagandą. Ich myślenie jest ograniczone, a uważają, że to właśnie oni mają rację, ba, są nawet dumni ze swoich komentatorskich wymiocin. Członkowie tej grupy są wprawdzie uleczalni, ale jeśli poddają się terapii psychiatrycznej, to będzie ona trwała długo. Natomiast czytam komentarze tych o prawicowych pogłądach i stwierdzam, że są merytoryczne, logiczne, poparte faktami i prawdą. I do tych właśnie ludzi kieruję apel ! Nie czytajcie „komentarzy” osób z wymienionych powyżej grup, a jeśli już przeczytacie – to ignorujcie te wymioty, bo naprawdę nie warto zaśmiecać sobie głowy taką „twórczością” !!!
Dam2020.03.4 23:00
Staram się zrozumieć zwolenników i wyborców formacji politycznej PO, której członkowie są zawodowymi kłamcami, złodziejami i oszustami, i którzy są po prostu zdrajcami narodu polskiego. Mogę zrozumieć tych członków, którzy walczą o koryto, ponieważ mają z tego określone profity, ale ci zwykli zwolennicy tej partii nie mają z tego nic, a na dodatek są przez tych wybranych okradani, a to z wieku emerytalnego, a to z OFE, z WAT, z podatków, byli zmuszani do emigracji za pracą ! Zastanawiam się czym ci ludzie się kierują głosując na takich złodziei i nieudaczników. Jaką ci ludzie mają satysfakcję z tego, że głosowali na złodziei, którzy ich okradają ? Co ich zaśepiło czy ogłuszyło ? Ktoś powie, że to GW i TVN robi im wodę z mózgów, ale dzisiaj każdy może sprawdzić w internecie jaka jest prawda ! ............................... żadna realna odpowiedź nie przychodzi mi do głowy poza - ich głupotą !
Dam2020.03.5 8:01
Wypad z nicka, żałosny złodzieju.
MT2020.03.4 22:24
Należy też pokazywać ofiary wypadków drogowych, szczególnie te najbardziej krwawe, np. z odciętą głową albo rozpłatanym brzuchem.
Michał Jan2020.03.4 23:36
Jak pojawi się stronnictwo nawołujące do ginięcia w wypadkach drogowych i będzie obowiązywało prawo do zabijania innych (w określonych okolicznościach, ma się rozumieć) w ramach wypadków drogowych, to ofiary tych wypadków też będą przez kogoś pokazywane. A teraz idź popracować nad lepszą analogią niż ten przekaz dnia, którym próbujecie epatować.
Maria Blaszczyk2020.03.5 22:03
Ale nie ma żadnego stronnictwa nawołującego do aborcji. Serio.
Poznaj tajniki jak Zarabiaja gwiazdy2020.03.4 22:17
Praca Zdalna - Nowy biznes online, Zarobki ponad 10.000zł miesięcznie, hit roku 2020, wysokie i stałe dochody, praca zdalna wystarczy smartfon lub laptop, teraz każdy może tak zarabiać, obecnie można zapisać się bezpłatnie i nauczyć inwestowania na stronie: https://inwestcrypto.com.pl
J.P2020.03.5 8:40
To ty zamiast pisać na frondzie weź tą robotę.
anonim2020.03.5 13:13
Po prostu uznał że nigdzie indziej nie znajdzie tylu idiotów, którzy potencjalnie daliby się nabrać na to oszustwo. W sumie...
J.P2020.03.5 13:30
Coś w tym jest.
Agnieszka Dz. 2020.03.4 21:58
Logika Frondy. Dzieci mają koszmary i boją się, bo Greta opowiedziała o ekologii i ociepleniu klimatu. Ale normalnym jest pokazywanie rozczłonkowanych płodów. I to jest nieistotne, czy jest to wynik aborcji, czy usuwania obumarłej ciąży. Dla dzieci ciąża, dziecko, to ma być rosnący brzuch mamy, czy cioci, a później różowe niemowlę w łóżeczku. Tyle mają wiedzieć kilkulatki. Nic więcej. Pokazujmy makabryczne zdjęcia małym dzieciom, a później dziwmy się, skąd tyle zaburzeń emocjonalnych u najmłodszych.
Michał Jan2020.03.4 23:39
Może ona i jest słuszna, ta koncepcja, żeby dzieci wychowywały się w izolacji od brutalnej rzeczywistości, ale te sytuacje różnią się o tyle, że w przypadku gretowym, dzieci mają koszmary są za bezdurno.
Agnieszka Dz. 2020.03.5 6:04
Konstrukcja psychiczna małego dziecka nie jest w stanie unieść wszystkiego. Na przykład informując dziecko, że zmarła jego ukochana babcia, pominiemy fakt, że bardzo cierpiała, że pod koniec życia nie była sobą, że nawet nie pamiętała, ze ma wnuki. Widząc takie plakaty, każde dziecko zada pytanie co to jest. Żadne nie jest gotowe na odpowiedź. Dlatego chroniąc dzieci nienarodzone, nie zapominajmy o tych juz urodzonych. Bo zniszczyć delikatną konstrukcję psychiczną dziecka jest łatwo, naprawić czasem sie nie da.
J.P2020.03.5 7:23
Pokażmy dzieciom prawdę, która je ochroni przed złem i ma rzeczywiste skutki na przyszłość, a jednocześnie nie poczyni spustoszenia w psychice. Na przykład wywiesic należy zdjęcia twarzy złych panów z osiedla , zlych panow w koloratkach do których nie należy się zbliżać. To też jest przecież najprawdziwsza prawda i w dodatku chroniąca ich niewinność i dzieciństwo.
Pet2020.03.5 15:17
Uważasz że zrozumieją? Płonne nadzieje. Nie chciałbym mieć takich rodziców, którzy by czerpali tak dziką satysfakcję z pokazywania kilkulatkom takich zafałszowanych plakatów.
Agnieszka Dz. 2020.03.5 16:13
Nie zrozumieją, bo ich świat nie ma odcieni. Jak jesteś przeciwny aborcji, to musisz akceptować nawiedzonych darciuchów pod szpitalem i makabryczne plakaty. Jak Ci się to nie podoba, to znaczy że regularnie dokonujesz aborcji. Innej opcji nie ma.
skuter2020.03.5 7:17
Ciekawe że nie masz nic przeciwko pokazywaniu na plakatach okrutnych wypadków drogowych Jak zwykle twój punk widzenia zależy od punktu siedzenia
Agnieszka Dz. 2020.03.5 7:22
Jak to nie mam? Nie powinno sie również pokazywać pobitych przez opiekunow dzieci, czy brutalnie zgwałcone kobiety, czy zadźganych nożem rodziców. Ale nikt na szczęście nie wpada na takie pomysły.
skuter2020.03.5 7:41
Idąc ulicą i patrząc na taki plakat może jakaś matka która rozważa aborcję pomyśli że lepiej dać swojemu dzieciątku życie niż śmierć Gdyby udało się uratować choćby jedno życie to warto że te plakaty tam wiszą
anonim2020.03.5 8:02
Jeśli któraś kobieta chce przerwać ciążę, to to zrobi, plakaty nie pomogą. Jednak jeśli kobieta oczekująca dziecka straciła je, to takie plakaty to prosta droga do stresu pourazowego. I rozumiem, że chcesz ratować jedno dziecko, kosztem zrujnowanej psychiki setek kilkulatków.
leszczyna2020.03.5 14:22
Stres po poronieniu wynika z poronienia, nie z plakatu.
Agnieszka Dz. 2020.03.5 14:26
Wiesz, że obumarła ciąża kończy sie czasem tak, jak na plakatach. Wydobywa sie dziecko po kawałku( jeśli mimo pomocy poród nie chce się rozpocząć) Nie chce nawet myśleć jaki to musi być dramat. A wracając do plakatów, chciałabyś tłumaczyć 3, 4 ,5 latkowi co przedstawia?
leszczyna2020.03.5 14:56
Wiem, jak to przebiega, bo straciłam tak dwójkę dzieci. Na tyle strasznie, że nie zdecydowałabym się na aborcję w żadnej sytuacji. Oczywiście "klasyczną aborcję", służącą zabiciu dziecka, nie "przerwanie ciąży", bo nieraz, żeby dziecko i kobietę ratować, trzeba właśnie ciążę przerwać.
Agnieszka Dz. 2020.03.5 16:10
Nie wiem co powiedzieć, tak bardzo mi Ciebie żal. Moja druga ciąża zakończyła się poronieniem. To było tak traumatyczne i straszne, że minęło kilka ładnych lat,nim odważyłam się znowu zajść w ciążę. Dlatego różnica wieku między moimi synami, to ponad 10 lat :)
Cool2020.03.5 20:34
Jeśli te plakaty uratowały choć jedno dziecko ... to warto je upubliczniać! ... ... uważasz inaczej???
katolik2020.03.4 21:47
aborcja+gender=zagłada homo sapiens
Katolicka Kretynizacja Polski 2020.03.4 21:29
pokazujmy też rozbebeszone zwłoki kierowców i pasażerów z wypadków samochodowych może to nauczy ludzi ostrożnie jeździć...
Jahu2020.03.4 21:26
Taak, foto jest "nieprzyzwoite" ale czyn którego skutek widać na tych zdjęciach jest ok, tak? Właśnie dzieci powinny zobaczyć takie zdjęcia żeby wiedziały,że są barbarzyńcy, którzy takie rzeczy robią innym dzieciom, jeszcze nienarodzonym.
Jola2020.03.4 21:46
O tak. Pokazujcie dzieciom takie obrazki jak najczęściej, a spowszednieją i zobojętnieją im szybciej, niż się spodziewacie.
Nazareno diris2020.03.4 22:26
O, dokładnie tak, jak palaczom te straszne fotki na paczkach fajek.
Szmaja2020.03.5 1:02
Na fotki na papierosach już nikt nie zwraca uwagi, ja tylko patrzę na napis, jak jest o impotencji to oddaję i mówię do ekspedientki: - Pani da mi te z rakiem I widać działa bo raka miałem, a impotencji nie, także warto czytać, a nie na jakieś durne fotki się gapić.
Jahu — Bóg Hebrajczyków2020.03.4 22:27
Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, nadaremno; bo nie będzie miał Pan za niewinnego tego, który by wziął imię Pana, Boga swego, nadaremno.
Maria Blaszczyk2020.03.4 22:54
Dzieci nienarodzone nie istnieją. Ale dobrze. To może zaczniemy prezentować zdjęcia rozczłonkowanych zwłok ofiar wypadków komunikacyjnych. Przekraczanie prędkości nie jest OK i co roku pochłania tysiące bezsensownych ofiar. Może dzieci powinny zobaczyć zdjęcia tego, co tam technicy zbierają do tych torebek, by wiedziały, że są barbarzyńcy, którzy mają przepisy drogowe za nic i robią takie rzeczy innym dzieciom, juz narodzonym, a także czyimś mamusiom, tatusiom, babciom i sąsiadkom.
Jahu2020.03.5 10:26
"Dzieci nienarodzone nie istnieją" powiedziała ta, która parę dni temu pisała o zaniku człowieczeństwa. Wasz argument z fotami z wypadków jest po prostu durny bo czy prawo polskie pozwala na to, że można kogoś zamordować w wypadku? No nie pozwala a w przypadku dzieci nienarodzonych pozwala, widzicie różnicę? Po za tym rozumiecie w ogóle definicję słów? słowo wypadek znaczy, że coś się złego stało niezamierzenie a aborcja to świadome zamordowanie dziecka.
Maria Blaszczyk2020.03.5 22:03
A co ma umiejętność korzystania ze słownika do człowieczeństwa? https://sjp.pl/dziecko Nienarodzone dziecko to jak żonaty kawaler czy żywy trup - byt niemożliwy, z definicji. I polskie prawo nie pozwala - nie mówimy tu o mordowaniu, tylko o zabijaniu ludzi w wypadkach - a jednak ludzie to robią. Trudno powiedzieć, że niezamierzenie - jednak wjechanie na pasy, po których idzie człowiek czy przekroczenie prędkości zawiera w sobie zamiar ewentualny. Choć właściwie bez wysiłku mogliby przestać. To naprawdę nic nie kosztuje, może czasem parę minut.
INCZU-CZUNA 2020.03.4 21:08
W zasadzie Gibała racji nie ma. Prawo powinno zezwalać na eksponowanie i propagowanie swoich przekonań, jeśli to nie narusza cudzych słusznych interesów, praw i wolności. A obywatel powinien mieć w analogicznej sytuacji - PRAWO WYBORU !!!!
Maria Blaszczyk2020.03.4 22:50
Eeeee.... Ale to narusza "cudze słuszne interesy". Np. kobiet, które straciły ciążę, a te zdjęcia uruchamiają im objawy zespołu stresu pourazowego. Albo - dzieci. Takich narodzonych. Ja wiem, że nimi się nikt prawie nie przejmuje, ale one istnieją. One nie powinny być eksponowane na tak drastyczne treści, gdyż nie mają jeszcze umiejętności psychicznych pozwalających na poradzenie sobie z tym. Zo zabawne, często te same środowiska wpadają w panikę na myśl, że te same dzieci mogłyby zobaczyć zdjęcie z gołą babą. Z tego powodu są te ograniczenia wiekowe np. w przypadku filmów z lejącą się czerwoną farbą. Nie mówiąc o tym, że te zdjęcia są oszustwem i aborcja tak nie wygląda.
INCZU-CZUNA 2020.03.5 5:41
Oczywiście, że aborcja tak nie wygląda. - Ale czy ktoś ogląda te ich horrory?
Wojtek Polak2020.03.5 9:14
lewacki głupku ciąży się nie traci w ciąże się zachodzi.traci się natomiast dziecko np poprzez poronienie.aborcja jest antyludzkim zachowaniem bo zabija najsłabsze bezbronne niewinne życie ludzkie.kim wy jesteście dbacie o drzewka robaczki zwierzątka a chcecie mieć prawo do mordowania własnego potomstwa wedle własnego widzi misie.''nie mówiąc o tym, że te zdjęcia są oszustwem i aborcja tak nie wygląda'' naprawdę tak nie wygląda? czy możesz mi podać link jak wygląda prawdziwa aborcja bo z tego co opowiadają pracownicy ''klinikach'' aborcyjnych to właśnie ta kto wygląda.
Maria Blaszczyk2020.03.5 21:40
Drogi kulturalny Polaku, jednak - chciażby z doświadczenia - wiem więcej o ciążach od Ciebie. Również o poronieniach. I absolutnie nie ma we mnie zgody na mordowanie kogokolwiek. Naprawdę tak nie wygląda. Dr Rudziński, wykonujący ok. tysiąca zabiegów rocznie smym tylko Polkom w Prenzlau: "Daje się pacjentce tabletki przygotowawcze, a później wykonuje się zabieg metodą próżniową. Do macicy wprowadza się specjalny podciśnieniowy instrument, który usuwa jej zawartość. Ten zabieg trwa niecałe dwie minuty. Nie widzi się płodu, bo jeszcze go najczęściej nie ma. Pacjentka przychodzi o godzinie 8.00, zostaje przygotowana do zabiegu i w sali operacyjnej dostaje dożylnie dwuminutową narkozę. Po godzinie pacjentka wychodzi do domu. To krótki i bardzo bezpieczny zabieg, bez żadnych następstw." https://natemat.pl/zdrowie/110965,polski-lekarz-wykonujacy-aborcje-w-niemczech-to-maly-krotki-zabieg-trwa-dwie-minuty-i-pacjentka-idzie-do-domu
leszczyna2020.03.5 21:45
Skoro "nie widzi się płodu, bo jeszcze go najczęściej nie ma", to co się usuwa? Zlepek komórek czy galaretkę, bo płodu nie?
Joanna2020.03.5 22:36
Zawartość, zawartość macicy się usuwa, cokolwiek obejmuje ta zawartość, to nie jest dziecko z jej punku widzenia. Lekarz podczas zabiegu nie powie: usuwam dziecko tylko zawartość macicy. To sformułowanie łatwiej przełknąć i jak widać łatwiej weszło do obiegu. A tak na marginesie (albo i nie), zawartość dzisiejszego mojego kubła na śmieci jest imponująca. Ale kto by tam się interesował co tam jest.
leszczyna2020.03.5 14:16
Kobieta, która poroniła, ma zespół stresu pourazowego, a ta, która poszła na aborcję, nie ma syndromu postaborcyjnego, czy to chciałaś przekazać?
Maria Blaszczyk2020.03.5 22:14
To chyba oczywiste? Utrata upragnionej ciąży bywa, pod względem skutków, porównywalna ze śmiercią dziecka. Zresztą, aborcja wykonana z przyczyn medycznych - również. To możemy mówić o "zespole postaborcyjnym", jak się uprzemy, bo nie ma takiej jednostki. Ale tak - PTSD czy po prostu żałoba, ze wszystkimi ich konsekwencjami, jest w takiej sytuacji zjawiskiem spotykanym. Ale dotyczy to chcianych ciąz. W przypadku ciąż niechcianych takiego zjawiska nie obserwujemy. https://www.newscientist.com/article/2229842-majority-of-women-who-have-an-abortion-dont-regret-it-five-years-on/ https://www.bbc.com/news/health-16094906 https://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0128832
"Leszek" Keller-Krawczyk ty Żydzie i prowokatorze 2020.03.4 21:08
Nie znasz internetowej - NIE OTWIERAJ!!! Wiesz o tym że są FAKE NEWS ... Ale to nie wszystko, są również FAKE BELIEVE VIDEOS! Robione na zamówienie Kremla. Zanim otworzysz VIDEO pomyśl, czy nie ma w nich MALWARE - VIRUSÓW! A już z pewnością to jest BULLSHIT VIDEO - BULLSHIT NEWS!
MT2020.03.4 21:05
Ukazywanie rezultatów zbrodni na dzieciach nienarodzonych nie jest nieprzyzwoite! Ci, którzy uważają, że takie treści czy obrazy są nieprzyzwoite, nie zasługują na miano ludzi. Człowiek to coś więcej niż tylko zideologizowany idiota !
Maria Blaszczyk2020.03.4 22:15
??? Poczyńmy na chwilę karkołomne założenie, że istnieją "dzieci nienarodzone". I że aborcja to "zbrodnia". Wtedy te zdjęcia przedstawiałyby ludzkie zwłoki, czy tak? No to czy wobec tego można już pokazywać zdjęcia zwłok dzieci zabitych przez rodzonych tatusiów? Też bywa to drastyczne... Albo, tu już nie mówimy o zbrodni, ale za to zjawisku częstym i zupełnie łatwo, całkiem bezkosztowo, do unikniecia - takie pokawałkowane zwłoki ofiar wypadków drogowych. Wiesz, główka ślicznej dziewczynki pod krzaczkiem, nóżka jej braciszka zmiażdżona w kupie żelastwa itd? Czy to by było przyzwoite?
MT2020.03.4 23:03
Konstruowane analogie wypadają dość głupawo. Wypadków drogowych raczej nikt nie planuje, aborcje to akty jak najbardziej zamierzone, poczynione z premedytacją. Co więcej, z odrzuceniem elementarnego szacunku do istoty ludzkiej, do życia. Tym różnią się od zdarzeń drogowych, choćby najbardziej makabrycznych. Różnice takie można dosyć łatwo zrozumieć, pod jednym wszakże warunkiem, że pisząc cokolwiek, warto posługiwać się logiką, nie ideologiczną propagandą. Aborcja zawsze pozostanie zbrodnią i nie jest to bynajmniej założenie karkołomne. Karkołomnym założeniem jest to, że unicestwianie życia, choćby w najwcześniejszym jego okresie, jest zupełnie lub mniej szkodliwe od zaasfaltowania kolonii larw żuczków w trakcie budowanej autostrady. Specjalistami od takich uogólnień i (cytuję) karkołomnych założeń nagminnie stają się wynaturzeni lewacy. W myśl takiej logiki, żyjące już w dość sporym obłędzie i sprzecznościach lewactwo - przynajmniej dla mnie - ma wartość jedynie tych zaasfaltowanych larw żuczków.
Justyna S2020.03.5 7:59
No ok, tylko co z pokazywaniem miejsc zbrodni na takich banerach, albo wisielców, może też samobójce z podciętymi żyłami w wannie, te obrazy też byłyby ok, to też są zaplanowane sytuacje? Czy ktoś chciałby oglądać sceny z operacji chirurgicznych gdzie ogląda się narządy wewnętrzne we krwi, to też spoko obraz?
leszczyna2020.03.5 14:12
Różnica taka, że operacje wykonuje się, by ratować życie i zdrowie, a aborcje robi się, by zabić.
RHQQ22020.03.5 17:21
Ależ aborcje bardzo często wykonuje się by ratować życie i zdrowie kobiety. Wycięcie guza mózgu tak samo, ale też i by zabić - zagrażające zdrowiu pacjenta komórki guza. W przypadku takiego potworniaka nawet można mówić o analogii do aborcji ciężko uszkodzonego płodu.
leszczyna2020.03.5 18:08
W Polsce nie bardzo często. Na 1098 aborcji w 2016r. tylko 55 dokonano z uwagi na zagrożenie zdrowia czy życia matki. wg Liczba legalnych aborcji w Polsce rośnie. Zespół Downa ... https://tvn24.pl/polska/liczba-legalnych-aborcji-w-polsce-rosnie-zespol-downa-wsrod...
Maria Blaszczyk2020.03.5 21:33
No tak. Jeśli przekraczasz prędkość to wiesz, że możesz kogoś zabić. Uniknąć tego możesz wychodząc 5 minut wcześniej z domu. Tymczasem w przypadku aborcji mówimy o niechcianej czy uszkodzonej ciąży. Nie o 5 minutach, tylko o wielu latach, utraconym zdrowiu i urodzie, bardzo dużych ograniczeniach i sporej dawce cierpienia. Więc rzeczywiście, analogie nie są doskonałe. Konsekwencje są rzeczywiście nieporównywalne. I nie, aborcja nie jest zbrodnią. "Unicestwianie życia" w samoobronie nie kwalifikuje się jako zbrodnia, a tu jeszcze zycie to nie jest wyposażone w świadomość, więc na dokładkę byłaby to "zbrodnia" bez ofiary. Taka, w skutek której nikt nie ucierpiał. Zupełnie natomiast nie rozumiem nawiązania do larw żuczków. Ekosystem jest jakąś wartością i w miarę możliwości nie należy go niszczyć. Dodam od razu, że zarodki też mają wartość i też należy unikać ich niszczenia - ale właśnie, w miarę możliwości, a nie odbierając prawa człowieka kobietom.
leszczyna2020.03.5 21:43
Jak ktoś usuwa ciążę, bo ma za małe mieszkanie na kolejne dziecko, to w czym to dziecko zaatakowało, by się przed nim bronić fundując mu śmierć?
anonim2020.03.4 21:03
Typowe dla obłudników, mordować można, byle nie pokazywać!
Szatan (pisane z wielkiej litery)2020.03.5 8:22
Zróbmy podobną wystawę poświęconą seksowi przedmałżeńskiemu. Podkreślając jaki może być wspaniały, czy będziesz wówczas protestować?
nico2020.03.5 8:52
Zróbmy wystawy dzieci urodzonych bez mózgu, z wodogłowiem, potwornie zniekształconych itd. Skoro prawda, to prawda.
Niejestemrobotem2020.03.5 9:53
Można korzystać z toalety, ale tego też nie wolno pokazywać w miejscach publicznych. Można uprawiać seks, ale też nie na środku ulicy. Już pomijając że w Polsce nie można mordować.
Sauron2020.03.4 21:02
I ma rację, takich zdjęć nie powinno się pokazywać w miejscach publicznych.
anonim2020.03.5 15:00
Prawda w oczy kole ???
Pet2020.03.5 15:09
Żeby to jeszcze była prawda, a nie prawda z lat sześćdziesiątych. Jedna wielka manipulacja tzw. środowisk pro-life. Czemu nie eksponujecie okropieństw wojny? Nieważne jakiej. Np. żołnierzy porozrywanych minami, albo trafionych wielkokalibrowymi pociskami?
anonim2020.03.4 20:56
Bartosiak: Staliśmy się więźniem polityki Zachodu wobec Rosji. Musimy uaktualnić doktrynę Giedroycia youtube.com/watch?v=2zaCaLcDgSo