Premier: Tę wojnę wywołali niemieccy najeźdźcy! Dziś myli się katów z ofiarami - zdjęcie
01.09.21, 07:30Fot. Krystian Maj (KPRM) via Twitter

Premier: Tę wojnę wywołali niemieccy najeźdźcy! Dziś myli się katów z ofiarami

11

Za nami widnieje napis «Nigdy więcej wojny», ale ta wojna została wywołana przez niemieckich najeźdźców. Już od pierwszych dni wojny niemiecki Wermacht dokonywał bestialskich zbrodni na cywilnej ludności polskiej” – mówił premier Mateusz Morawiecki na Westerplatte, gdzie miały miejsce obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się dźwiękiem syren o godzinie 4:45. To właśnie o tej godzinie, 1 września 1939 roku zaczął się atak na polską Wojskową Składnicę Tranzytową. Szef polskiego rządu w mocnym wystąpieniu podkreślał między innymi:

Dziś po 82 latach od rozpoczęcia tej strasznej wojny, musimy zdawać sobie sprawę z tego, że następuje proces wypierania z pamięci i świadomości, tego, kto był faktycznym sprawcą, kto był odpowiedzialny za tamte zbrodnie, za zniszczenia, za śmierć”.

Przypominał, że dziś myli się katów z ofiarami i przypisuje odmienne role tym, którzy bronili człowieczeństwa i wolności w dramatycznych okolicznościach.

Mówiąc o przerażających działaniach Niemców już w pierwszych dniach wojny, przypominał:

Wystarczy wspomnieć wieś Złoczew. Niech atmosferę i butę Niemców w tamtych dniach odda fakt, że w pierwszych tygodniach wojny płonący Złoczew pokazywano jako tło kroniki filmowej i wyświetlano w kinach”.

Dodawał, że takich operacji dokonywali zwykli żołnierze, palono wsie i mordowano kobiety oraz dzieci. Z całą mocą przypomniał:

To naród niemiecki ponosi pełną i absolutną odpowiedzialność za to, co się wówczas działo”.

Na koniec podkreślał, że to Polacy ponieśli w trakcie tej wojny największą ofiarę i bili się o lepszy świat.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (11):

Tylko PO PRAWDZIWE POLSKIE, nie RUSKO-NIEMIECKIE2021.09.1 9:41
DLATEGO, "A ja jestem DUMNY z mojego śp. rodzica ŻOŁNIERZA IIIbat.77pp AK-UBK, który STRZELAŁ do NIEMCÓW (chyba nie tylko do SZWABÓW) jak do WŚCIEKŁYCH PSÓW. Nigdy nie mówił o jakiś nazistach czy hitlerowcach tylko mówił, że strzelał do NIEMCÓW lub SZWABÓW. A wierzcie mi, że strzelał CELNIE, wręcz WYŚMIENICIE, podobnie jak ten słynny FIN. Mój rodzic też miał swoje KRESKI na kolbie. Opowiadał jak dowódca „SZCZĘSNY” zwrócił mu uwagę, że niszczy broń, rodzic powiedział, że kreski, to każdy NIEMIEC UBITY z tej broni, usłyszał „A TO, CO INNEGO". Żałował przed swoją śmiercią, że nie wykorzystał kilku okazji, aby zastrzelić następnych NIEMCÓW. Może byłoby mniej teraz na świecie MAŁYCH HITLERKÓW. Tym bardziej utwierdza mnie w tym, że to byli NIEMCY wspaniała piosenka wykonywana przez WOJTKA ROHATYN-POPKIEWICZA z WROCŁAWIA, który pyta "GDZIE TEN NAZILAND" skoro w tramwajach, kinach, kawiarniach był napis "Nur für Deutsche". No gdzie ten NAZILAND?". Teraz już nawet sami NIEMCY dają świadectwo, że to właśnie NIEMCY MORDOWALI LUDZI, W NIEMIECKICH OBOZACH KONCENTRACYJNYCH. Przy okazji pytanie do młodych zwolenników WNUCZKA WERMACHTOWCA znanego "KRULA EŁROPY" zwanego także "POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ", CZY Bad Sulza, Bergen-Belsen, Buchenwald, Dachau, Esterwegen, Flossenbürg, Fuhlsbüttel, Gross-Rosen, Hinzert, Lichtenburg, Mittelbau-Dora, Moringen, Neuengamme, Niederhagen-Wewelsburg, Oranienburg, Ravensbrück, Sachsenburg, Sachsenhausen, Stutthof zbudowano w POLSCE???
cris2021.09.1 9:22
nie myli panie premierze , tylko celowo fałszuje historię w celu wyłudzenia od nas pieniędzy - robią to żydzi z usa i izraela
kefas2021.09.1 8:14
retoryka odpowiedzialności zbiorowej i wymachiwanie szabelką. 82 lata minęły, a tu ciągłe rozdrapywanie ran i nekrofilia.
Anonim2021.09.1 8:35
Pisowcy uwielbiają te klimaty. Doskonale czują się wśród trupów, zniszczenia, cierpienia. Pieką na tym swoje pieczenie polityczne. Nekropolityka to jest.
JM2021.09.1 9:44
Kefas, czy ty masz trochę mózgu jeszcze? Kto rozdrapuje? Pozwolić aby ci co rozpętali wojnę, zamordowali miliony niewinnych ludzi w tym dzieci w obozach i poza nimi, zniszczyli wsie i miasta, teraz obarczali nas winą za wybuch wojny!!! Tu człowieczku nie chodzi o wymachiwanie szabelką, a o przypominanie o prawdzie i reagowanie na kłamstwa!!!! Czy ty tego nie rozumiesz? Widzę, że nie. To powtórz naukę w szkole podstawowej. Jest tyle filmów dokumentalnych na You Tube. Wystarczy obejrzeć co mówią bezpośredni świadkowie tamtych wydarzeń by nie pisać takich głupstw!!!!!!!!!
Anonim2021.09.1 8:01
Oj rozsierdził się Koszer Pino rozsierdził, wygarnął! A po występie polazł na śniadanie i wrócił do knucia przeciw Polakom.
Portofino2021.09.1 8:05
Nie wierzę! Śniadanie spożywał w towarzystwie Tuska?
Anonim2021.09.1 8:27
Całkiem możliwe, to ta sama klika.
Portofino2021.09.1 7:59
Czas już, by przed wyborami wystawić Niemcom rachunek za te zbrodnie.
Szlezwik holsztyn, który wpłynął aby mordować2021.09.1 7:44
Polaków składał się z oficerów, którzy to w większości byli żydami a w niemieckim wojsku służyło wówczas 150 tysięcy czosnkowych, dlaczego o tym się milczy. Warto przeczytać co na ten temat mówi pani dr Ewa Kurek.
Anonim2021.09.1 8:00
Ano masz rację. Żydki były nawet w SS, w dużej ilości sztuk.