,,Prawdziwy pokaz niekompetencji i ignorancji'' - zdjęcie
29.09.20, 07:00Screenshot Youtube - Telewizja wPolsce / Fot. Platforma Obywatelska RP via Flickr, CC 0

,,Prawdziwy pokaz niekompetencji i ignorancji''

9

To, co zobaczyliśmy dziś, to prawdziwy pokaz niekompetencji i ignorancji” – ocenił zachowanie prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego wiceszef MSWiA Błażej Poboży.

Odnosił się tym samym do konferencji prasowej, na której Trzaskowski mówił o sytuacji epidemicznej w Warszawie oraz działaniach władz w związku z pandemią koronawirusa. W trakcie briefingu zamiast mówić o konkretnych działaniach, Trzaskowski znów wykorzystał ten czas do uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość stwierdzając między innymi, że to właśnie rząd:

[…] wszystkie decyzje i ponosi odpowiedzialność za sytuacje epidemiczną w kraju”.

Wiceszef MSWiA w rozmowie z Polską Agencją Prasową zaznaczył:

Na specjalnej konferencji prasowej zamiast konkretów usłyszeliśmy zestaw ogólników i tradycyjne już utyskiwanie na rząd Prawa i Sprawiedliwości, który prezydent Warszawy oskarżył o brak współpracy”.

Poboży dodaje, że rząd od wielu miesięcy przekazuje władzom Warszawy wytyczne lub bezpośrednie wsparcie – choćby w formie środków ochrony bezpośredniej. Stwierdził też:

Strach pomyśleć, jak mogłaby się rozszerzać epidemia w stolicy, gdyby nie instruowanie ratusza w zakresie elementarnych wręcz działań”.

Jak ocenił:

Władze Warszawy niczym małe dziecko wymagają >>prowadzenia za rączkę<< i nie wykazują żadnej własnej inicjatywy. Oskarżam je o szczególną bierność zwłaszcza w tych obszarach, które bezpośrednio zależą od samorządu”.

Polityk mówił też między innymi o braku zwiększenia liczby kursów metra czy tramwajów w godzinach szczytu czy niesłuchaniu postulatów dotyczących zawieszenia opłat w strefie płatnego parkowania w godzinach 8-10 i 14-16, dzięki czemu można byłoby skierować część ruchu z zatłoczonej komunikacji zbiorowej do prywatnego transportu.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (9):

Anonim2020.09.29 14:47
Wywalcie tego Trzaskowskiego bo zatruje całą Polskę. Wprowadźcie zarząd komisaryczny za brak kompetencji do pełnienia takiego stanowiska, brak przewidywalności uchybień i celowe zaniechania zaleceń pokontrolnych.
Jan2020.09.29 10:25
Katolicy z frondy nie mogą zapomnieć tych milionów głosów które zdobył Trzaskowski. Będą szczuli non-stop a potem do Komunii
frondziarze są zabawni2020.09.29 9:59
Dzień bez notki o panu Rafale TRZASKOWSKIM na fronda.pl, jest dniem straconym.
katolicka deratyzacja Polski2020.09.29 10:56
Jest swietym obowixzkem kxzdego kxtolikx szczuc co sil nx kxzdego komuchx ,jxk Trzxskowski. Musieliby sie spowixdxc ,gdxby tego nie robili.
Hej szable w dłoń2020.09.29 9:53
Ponad 1300 zakażeń, najwięcej na południu. Nie żyją 41- i 43-latek.
Jan Radziszewski2020.09.29 7:48
Fajdam w gacie, bo niedługo mnie zdemaskują... Poznali się na moich banialukach. Do widzenia!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.29 7:38
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, księży, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia, świętych! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz w Polsce unika ognia piekielnego! A ja tak się staram, by im wmówić, że piekło to fikcja… I wszystko to na nic!
kxtolickx derxtyzxcjx Polski2020.09.29 10:58
Nudzisz durniu.
Anonim2020.09.29 14:50
bierze kasę swołocz to nudzi