Polacy, nasza Ojczyzna umiera! - zdjęcie
13.04.15, 13:50

Polacy, nasza Ojczyzna umiera!

18

Denerwujemy się na Bronisława Komorowskiego, bo podpisał konwencję antyprzemocową. Oburzenie jest zrozumiałe, bo prezydent jawnie sprzeciwił się wierze katolickiej. Niestety, większość Polaków ma to w nosie – zdanie Episkopatu jest istotne dla niewielkiej już tylko części społeczeństwa. Tak samo, jak w sprawie in vitro – choć jasno nauczał tu sam święty Jan Paweł II, to sondaże pokazują, że w społeczeństwie przyzwolenie dla tej procedury jest duże.

W tej sytuacji nie możemy być zaskoczeni decyzją Bronisława Komorowskiego. Środowisko Platformy Obywatelskiej to nie środowisko ludzi, którzy gotowi są iść pod prąd współczesnej liberalnej cywilizacji. W kwestiach światopoglądowych są niestety gorliwymi propagatorami demokracji: skoro Polacy popierają in vitro, będą je mieć. Skoro popierają konwencję (choć jej nie znają, oczywiście!) – będą ją mieć. I jestem przekonany, że oprócz relatywnie niewielkiej grupy osób poważnie traktujących nauczanie Kościoła nikt nie będzie miał o to do Platformy pretensji.

Przecież tak samo jest na Zachodzie – powiedzą. I będą mieć rację, bo Zachód – jak trafnie przypomniał o tym niedawno Roberto de Mattei – nienawidzi sam siebie, to znaczy nienawidzi tego wszystkiego, co jest rzeczywiście zachodnie. Ekstrapolując pojęcie hermeneutyki zerwania na politykę można powiedzieć, że właśnie z nią mamy dziś w Europie do czynienia. Rewolucja francuska wszystko przewartościowała i by sprzeciwić się nowemu porządkowi trzeba dziś ogromnej politycznej odwagi.

Należy jednak wyraźnie podkreślić: to można zrobić. Nie jest tak, że Zachód odwróci się od Polski, jeżeli wzgardzimy liberalnymi antywartościami i powrócimy do naszych korzeni. Polska jest zbyt ważnym krajem, by ktoś mógł się na to zdecydować. Niemcy chcą sprzedawać nam swoje towary – i będą to robić niezależnie od tego, czy będziemy wprowadzać liberalną wizję świata, czy nie. Arabia Saudyjska w majestacie prawa ścina homoseksualistów, ale Stany Zjednoczone traktują ją nadal jako swojego sojusznika. Po prostu potrzebują Rijadu.

Zachód potrzebuje też Polski – tego możemy być pewni. Jedynym wrogiem, jakiego musimy się obawiać, jest wróg wewnętrzny – ludzie, którzy autentycznie gardzą nauczaniem Kościoła świętego.  A tych nie brakuje zwłaszcza w mediach, których nazw nie ma potrzeby tu przytaczać. Potrzebujemy polityków, którzy będą mieć odwagę narazić się tym środowiskom i postawić tamę liberalnej rewolucji, więcej – przeprowadzić katolicką kontrrewolucję i śmiało odrzucić fałszywe herezje współczesności.

Możemy tego dokonać –jesteśmy Polakami, narodem, który zawsze bronił Europy przed barbarzyńskimi hordami. Raz byli to Turcy, innym razem Sowieci. Dziś to świeccy liberałowie, których inwazja jest tym groźniejsza od minionych, że tak słabo widoczna. Krew leje się już nie na ulicach, a tylko w łonach matek mordujących swoje dzieci.

Jesteśmy Polakami – i możemy dokonać kontrrewolucji. Więcej nawet – musimy to zrobić, bo w przeciwnym razie na zawsze stracimy naszą Ojczyznę. Dziś Polska umiera od ciosów, jakie zadają jej nasze władze odcinając ją od Tradycji.

Nie możemy na to pozwolić – wieczna hańba nam wszystkim, jeśli pozwolimy.

Paweł Chmielewski

Komentarze (18):

anonim2015.04.13 14:25
No ale o co chodzi ? To przecież episkopat a nie Komorowski, powiedział ze kar kanonicznych za sprzeczne z nauczaniem Kościoła głosowanie na "tak" za inVitro nie będzie. Episkopat jest przeciw Kościołowi ? To kto jest Kościołem ? Papież franciszek nazwany przez frondystow osobą niszczącą Kościół? A może kościołem jest redakcja Frondy ?
anonim2015.04.13 14:26
Panie Redaktorze, w kwestiach światopoglądowych Środowisko Platformy Obywatelskiej jest gorliwym propagatorem demokracji, ale tylko w tym zakresie, w którym od nich oczekuje Eurokołchoz. Niech Pan spróbuje zrobić referendum w sprawie przywrócenia kary śmierci w Polsce, a przekona się Pan, że nawet gdyby 95% obywateli opowiedziało się "za", w tym wypadku ten bożek jakim jest demokracja okazałby się zły, nieludzki, niezgodny z Konstytucją, Deklaracją Praw człowieka i Kogoś Tam Jeszcze.
anonim2015.04.13 14:29
@hallan - a gdy już ziszczą się Twoje marzenia i katolickie oszołomy wymrą, to z kogo tacy jak Ty będą mieć bekę, skoro zostaną sami poważni, mądrzy i wyedukowani? Pomyśl o tym.
anonim2015.04.13 15:46
Czy ktos moglby zacytowac konkretne fragmenty Konwencji Anty-Przemocowej, ktore "sprzeciwiaja sie wierze katolickiej"?
anonim2015.04.13 16:01
Wedlug Frondy to przecierz 'normalnosc'.W Rosji o takich bzdetach jak gender i pedo'sluby' sprobujcie porozmawiac i propagowac, to kaftanik i Sybir juz czekaja.I slusznie.Ale najwieksza prostytutka europejska, Ukraina, jest wazniejsza.
anonim2015.04.13 19:12
Rzeczywiście obroniliśmy się i Europę przed Sowietami ale chwilę później to oni wyzwolili siebie i nas spod szatańskiego hitleryzmu. Kto chce o tym zapomnieć jest głupcem a fronda wyraxnie manipuluje i wyrzuca opinie nie po jej myśłi.
anonim2015.04.13 19:16
Więcej Antka chcemy... więcej Jarka i zamachu (albo morderstwa Smolenskiego) ... bedzie PIS oglądał wygraną jak świnia morze
anonim2015.04.13 19:42
@Duinne, żądane cytaty nie istnieją.
anonim2015.04.13 19:57
Socjalistyczna władza też gardzi nauką Kościoła Swiętego. Kaczyński powiedział wyraźnie;- zmiany ustroju (prawa) nie będzie. I dlatego zagłosuję na Brauna.
anonim2015.04.13 19:58
Więcej głupich Polaków chcemy, nie tylko Wojciechów, ale Bronków i Ewuń i Stefanków... Donaldusiów..żeby POZPR rozła w siłę a ludziom żyło się dostatnio!!! Hurrra!
anonim2015.04.13 19:58
@Holborn Demokracja ze swojej natury jest podzielona, a królestwo skłócone się nie ostanie.
anonim2015.04.13 21:03
Świetny tekst :) Jaki cudny, porywający Patos :)
anonim2015.04.13 21:25
@antolek Skoro tacy debile głosują na PIS to ciesze się ze mnie nie ma w tym zacnym gronie. Każde wybory pokazują ze ludzi przyzwoitych i normalnych jest po prostu więcej niż oszołomów
anonim2015.04.14 7:14
dziś atakują nas wszyscy wiec nie wiem jakiej siły trzeba nam byśmy się ostali! i ruscy i lewactwo wszyscy nam zagrażają.
anonim2015.04.14 7:18
@zbig Dodaj jeszcze: przyzwoici i normalni ludzie, katolicy i chrześcijanie. Fakt - wasza postawa się nie ostoi co potwierdzą kolejne i kolejne wybory.
anonim2015.04.14 8:10
potrzeba odważnego pastrza i jednosci w episkopacie. Trzeba ekskomunikowac Komorowskiego i Kopacz, wtedy do katolików polskich dotrze w końcu jakiemu ZŁU sie poddają. A dzisiaj w Warszawie zamiast pasterza mamy KAPELANA WŁADZY goszczącego na jej salonach i udzielającego jej sakramentów świętych. Warszawa przez setki lat miała zawsze Pasterza godnego tego wielkiego miasta, kolebki patriotyzmu
anonim2015.04.14 15:16
to znaczy ze jak pasterz warszawski zacznie ekskomunikować (proponuję niedzielę miłosierdzia) to katolicy poznają jego zło ?
anonim2015.04.14 19:25
Polska umarła juz dawno. Gdyby żyła nie dałaby się nabrać na hecę z solidarnością i jej agentami i nie -gojami. Tylko trup nie pojął że to hucpa i ostateczne zatracenie.