Papież przez godzinę rozmawiał z ofiarą gwałtu - zdjęcie
29.08.13, 20:13Papiez Franciszek fot Edgar Jimenez Wikipedia

Papież przez godzinę rozmawiał z ofiarą gwałtu

3

„Corriere della Sera” poinformował, że w niedzielę papież rozmawiał prawie przez godzinę z 44-letnią kobietą z miejscowości Villa del Rosario na północy kraju, która została zgwałcona przez policjanta.

„Nie jest Pani sama” – miał powiedzieć do ofiary, Alejandry Pereyra papież. Wg doniesień samej rozmówczyni, biskup Rzymu miał bardzo uważnie słuchać jej zwierzeń i zachęcać ją, by nie traciła wiary w sprawiedliwość. Kobieta przed rozmową wysłała do papieża list, w którym opisała swoją historię.

Wg „Corriere”, policjant po gwąłcie groził kobiecie. Do dzisiaj nie został ukarany, wręcz przeciwnie – otrzymał awans. Gazeta donosi, że podobnych skarg na organy państwowe wpływa od prywatnych osób do Watykanu coraz więcej.

PCh/katholisch.de

Komentarze (3):

anonim2013.08.29 22:38
Kolejny raz papież Franciszek zaskoczył nas swoją pokorą i wyczuciem. Przecież, gdyby rozmowa była transmitowana przez TV, to "44-letnia kobieta z miejscowości Villa del Rosario na północy kraju, która została zgwałcona przez policjanta" i która napisała prywatny list do Ojca Świętego, mogłaby się czuć nieswojo.
anonim2013.08.29 23:44
Franciszek znow wydzwania? To juz nie ma zadnych problemow w KRK i mozna znajdowac czas na jakies telefony? Zdumiewajacy jest slepy zachwyt swiata nad Papiezem, ktory kompletnie nie czuje powagi swojego urzedu. Pozdrawiam
anonim2013.08.30 2:10
TruthSeeker A jakby nie dzwonił, to byłby niewrażliwy na krzywdy. Znamy wszystkie wasze argumenty, nie wysilajcie się.