27.08.19, 16:00

Obywatele RP: Ujazdowski - zdrajca - musi odejść!!!

Ruch Obywateli RP nie chce, aby z list opozycji do Senatu kandydował Kazimierz Ujazdowski, były polityk PiS. Proponują, by zamiast niego w wyborach wystartował lider Obywateli RP, Paweł Kasprzak.

Obywatele RP zarejestrowali już własny Komitet Wyborczy. Wystartuje on tylko w wyborach do Senatu. W ciągu jednego dnia zebrano około 1500 podpisów.

Teraz ruch chce zebrać 2000 podpisów do 3 września pod kandydaturą Pawła Kaspraka. Jeżeli to się uda, będą wówczas chcieli, aby to właśnie Kasprzak, a nie Ujazdowski, walczył z kandydatem PiS.

"Obywatele RP postulują wspólną listę demokratów w wyborach — kiedy jednak kilka dni temu KO ogłosiła, że wspólnym kandydatem opozycji w wyborach do Senatu w 44. okręgu warszawskim będzie Kazimierz Ujazdowski, zrozumieliśmy, że żadnego „paktu senackiego” uzgodnionego w rozmowach nie ma" - napisali Obywatele RP tłumacząc własne poczynania.

"Wystawianie ultrakonserwatywnego kandydata, byłego polityka PiS, w samym centrum Warszawy, to policzek dla wyborców, to test ich możliwości głosowania za człowieka tylko dlatego, że jest „wspólnym kandydatem opozycji”" - dodali.

"Długo myśleliśmy. Nie chcemy rozbijać opozycji. Chcemy, żeby obywatele mieli wpływ na to, na kogo mogą głosować. Chcemy, żeby kandydat w 44. okręgu został wyłoniony w otwartej procedurze, a jego przeciwnik żeby się wycofał. Nam nie chodzi o stołki, chcemy, żeby partie demokratyczne, wystawiając „jednego kandydata”, przynajmniej pytali o zdanie wyborców, a nie liczyli na to, że zagłosują na każdego, kto nie jest z PiSu" - stwierdzili dalej Obywatele RP.

"Dlatego postanowiliśmy zarejestrować Komitet Wyborczy Wyborców Ruchu Obywatele RP" - dodali.

bsw/obywatelerp.org

Komentarze

edi2019.08.27 17:42
Jedyna Prawdziwa Matka, Królowa Polski to Matka LGBTowska Tęczochowska! Króluj nam Jasnogórska Panienko i miej LGBT w swojej opiece! Wszyscy jesteśmy dziećmi Boga a najbardziej ci prześladowani przez chorych z nienawiści "ludzi" uważających się za katolików!
em. inż.2019.08.27 17:14
Nie należę do Ob.RP, ale z drugą częścią tytułu całkowicie się zgadzam. Znaczy to, że Ruch Ob.RP też czasami coś dobrego powie.
anonim2019.08.27 17:12
UWAGA - WAŻNE ! LUDZIE NIE PRZYKŁADAJCIE DO TEGO RĘKI UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
Lech Keller-Krawczyk eine kleine jüdisch läuse2019.08.27 16:47
Krótki rachuneczek; przez ostatnie 7 dni Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse jako 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, itp., spędził 80 godz. tylko na blogach Frondy, czyli ponad 3 pełne doby. A licznik bije. Dedykacja warta odnotowania, stary czerwony pionier (ma ponad 70 lat), komsomolec z sekcji bolszewickiej propagandy. Na koszt państwa, na koszt katoli, roboli, moherów i prawaków.
alna2019.08.27 16:53
jakas masakra z tym gosciem trzeba cos zrobic
szcze na PiS i rydzykowi prosto w ryj2019.08.27 16:33
Znacjonalizować majątek kleru, zaprzestać ich finansowania i pieniądze na realizację obietnic wyborczych się znajdą!
Stan2019.08.27 18:32
Za twojej młodości wszystko to było coś napisał a obietnic wyborczych nawet nikt nie składał. Wszystko było kulturalnie krotko za mordę trzymane. Oj dzielnicowy idz sie gdzieś indziej wypróżniać bo tylko smród za sobą roznosisz.