O. T. Rydzyk o protestach: To rzeczywiście droga do piekła - zdjęcie
26.10.20, 09:24Fot. screenshot - YouTube (Radio Maryja)

O. T. Rydzyk o protestach: To rzeczywiście droga do piekła

41

Od czwartku w całej Polsce odbywają się protesty środowisk sprzeciwiających się prawnej ochronie życia, których hasłem jest m.in. „piekło kobiet”. Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk przekonuje, że rzeczywiście wybór w kwestii aborcji w ostatecznym rozrachunku jest wyborem dot. piekła.

W czwartek Trybunał Konstytucyjny, rozpatrując wniosek 119 posłów orzekł, że niezgodne z polską konstytucją są przepisy umożliwiające dokonanie aborcji w przypadku podejrzenia u dziecka wady bądź choroby. Sędziowie przyznali, że polska konstytucja chroni życie od jego poczęcia.

Orzeczenie to wywołało falę agresywnych manifestacji skrajnie lewicowych środowisk. Wczoraj zwolennicy aborcji przez cały dzień protestowali przed kościołami, dewastowali miejsca kultu, zakłócali nabożeństwa, wszczynali zamieszki nawet w polskich katedrach, gdzie musiała interweniować policja.

Jednym z haseł, z którym występują zwolennicy aborcji, jest „piekło kobiet”. Komentując zamieszki o. Tadeusz Rydzyk podkreślił, że sprawa rzeczywiście dot. piekła:

- „Wszystkie marsze polegają na hasłach: Róbcie, co chcecie – piekła nie ma; Twoje ciało należy do ciebie i możesz robić z nim, co chcesz. Życie bez Pana Boga to jest samobójstwo duchowe, to degradacja osobowości; to pójście w kierunku piekła. To jest rzeczywiście wybór, ale wiecznego potępienia” – mówił duchowny na antenie Radia Maryja.

kak/radiomaryja.pl

Komentarze (41):

ala2020.11.1 13:13
Do piekła to pójdzie Marta Lempart i nie tylko, za to co robi ta lisbija...
PARSZYWY POMIOT KORDASZEWSKIEGO2020.11.1 1:29
ZNOWU KŁAMIE I JUDZI. JEGO WYZNAWCY TO NAJGŁUPSZA GRUPA SPOŁECZNA W POLSCE. SMUTNE I STRASZNE.
Jan Radziszewski2020.11.2 22:15
oświecony się znalazł ot pytanie przez Kogo? odpowiedź prosta przez Lucyfera !!! podobnie jak K Marks + "Poemacie „Le Menestrel” tak się wypowiada: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. A w dramacie „Qulanem” anagram Emanuela (Bóg z nami) tak mówi: „On uderza pałeczką i daje mi znak, a ja, z coraz większą pewnością tańczę taniec śmierci. I oto są także Qulanem! Qulanem! To słowo rozbrzmiewa jak śmierć, poczym przedłuża się aż do wygaśnięcia. Zatrzymaj się! Ja go trzymam! I oto wznosi się wtedy z mego umysłu. Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości. Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami i miażdżyć was (ludzkość), z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach. Zatoniecie aż do głębin. A ja pójdę z wami śmiejąc się”. " Tam dopiero radocha Będzie co może NIE ?
nemo2020.10.31 17:47
"Mądry Polak po szkodzie?" do Pana ojca pasuje druga część przysłowia. A poza tym,po pierwsze -nie judzić.
Grizzly2020.10.31 10:26
Z jego potomków wyrośli gestapowcy, esesmani i nazizm niemiecki!
AAAtomek2020.10.31 15:41
Z Rydzyka??????
MARIO2020.10.30 20:51
Od kiedy w Polsce mamy tyle zwolenników lewicy? Jak by tak było, to rządziła by lewica :-) Ojcze bój się Boga, on Cię kiedyś rozliczy...
Anonim2020.10.28 21:08
Gdybyście byli ciekawi jak wygląda demon , to macie jego obraz na powyższym zdjęciu . To SAMO ZŁO kala kłamliwymi ustami imię Boga , Jego Syna Jezusa i Matki Bożej . I każe mówić do siebie " ojcze " ta pokrętna żydowska wężowa kreatura .
Paweł2020.10.26 17:45
Tajny raport Jego słowa potwierdza artykuł Marco Politiego, który ukazał się w dzienniku "La Repubblica" w 2001 roku i opowiadał o tajnym raporcie, który 18 lutego 1995 roku został przekazany kardynałowi Eduardo Martinez Somalo, ówczesnemu Prefektowi Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego. Jego autorka - siostra Maria O'Donohue - koordynatorka z ramienia Caritasu programów zapobiegających AIDS, była bardzo jasna i precyzyjna w swoich oskarżeniach: "Nadużycia są powszechne i jest wiele zgłoszeń". "Kandydatki do życia zakonnego są gwałcone przez księży, którym muszą przedstawiać certyfikaty zdrowia. Lekarze szpitali katolickich są często odwiedzani przez duchownych, którzy przyprowadzają siostry zakonne lub inne kobiety, by przerwały ciążę. Siostra O'Donohue opowiadała o historii jednej z zakonnic, która - zmuszona do aborcji - zmarła w wyniku zabiegu, a ksiądz odprawił za nią solenną mszę żałobną" - pisał Marco Politi w 2001 roku, cytując tajny raport. Choć Kościół już wtedy postanowił podjąć odpowiednie kroki, aby także na misjach dbano o przestrzeganie celibatu, problem nadal istnieje. Los i cierpienia zakonnic, które zaszły w ciąże, pozostaje nadal jedną z najciemniejszych tajemnic Watykanu.
gumowa kaczka2020.10.26 16:36
ojcze,też kocham drogie luksusowe auta kupione ze wyłudzone emerytury
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:28
Glupota komunistow dorownuje tylko ich zydowskiej chucpie.
Foster2020.10.26 16:25
Od kiedy zobaczyłem film na yutube "szybkie rączki"- straciłem do niego szacunek.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:24
Feministki to kobiety ,ktore chca mordowac kobiety nienarodzone,ale mowia,ze bronia wszystkich dyskryminowanych istot rodzaju zenskiego.
nemo2020.10.26 15:52
"droga do piekła",a może trzeba było najpierw pomyśleć zanim zaczęto sprzedawać bilety? kto sieje wiatr,ten zbiera burze.ojcze wielebny.
Ty Rydzyk2020.10.26 14:21
niechybnie tam trafisz (do piekła) Za: pazerność, kłamstwa, podjudzanie - to chyba wystarczy.
ladychapel2020.10.26 13:45
Napiszcie o Natanki, o schizmie, która powstała, o tym jak ten suspendowany pan z zakazem wszelkiej posługi kapłańskiej zabarykadował się w swojej pustelni z rzeszą swoich wyznawców
Natalja Siwiec2020.10.26 14:35
tymi w śmiesznych płaszczykach?
Jan Radziszewski2020.11.2 22:19
ot twój ojciec duchowy żyd Karol Marks + Poemacie „Le Menestrel” tak się wypowiada: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. A w dramacie „Qulanem” anagram Emanuela (Bóg z nami) tak mówi: „On uderza pałeczką i daje mi znak, a ja, z coraz większą pewnością tańczę taniec śmierci. I oto są także Qulanem! Qulanem! To słowo rozbrzmiewa jak śmierć, poczym przedłuża się aż do wygaśnięcia. Zatrzymaj się! Ja go trzymam! I oto wznosi się wtedy z mego umysłu. Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości. Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami i miażdżyć was (ludzkość), z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach. Zatoniecie aż do głębin. A ja pójdę z wami śmiejąc się”.
Cz to2020.10.26 13:10
nie milczenie jest złotem?
Zgrywus2020.10.26 12:39
Śmierć - Tadeusza do piekła prowadzi. Gołą go dudą na krześle posadzi. Za to, żeś kłamał bez mydła, na sucho - a cierp psia jucho.
Torchwood2020.10.26 11:52
Lepsze fikcyjne "wieczne potępienie" w fikcyjnym piekle, zaordynowane przez fikcyjnego boga, niż prawdzie zmuszanie kobiet do rodzenia zdeformowanych bądź martwych płodów - bo to jest prawdziwy, a nie wymyślony problem.
Olbracht2020.10.26 14:52
Jesteś "żywym trupem" Żal mi Ciebie.
Realista2020.10.26 10:16
Na miejscu Rydzyka poszukałbym innego argumentu. Już nawet większość katolików nie wierzy w piekło.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:26
Coraz czesciej,komunisci uzywaja chucpy zydowskiej,i nauczaja katolikow ich wlasnej wiary.
Jan Radziszewski2020.11.2 22:24
to że nie wierzy ale wkrótce przekonają się na własnej skórze Sąd Boży blisko a nawet bardzo blisko + ot wyobraś sobie nawet żyd Karol Marks wierzył +Poemacie „Le Menestrel” tak się wypowiada: „Wyziewy piekielne pochodzą od mego mózgu. I napełniają go aż ja staję się szalony. Aż moje serce staje się zupełnie zmienione. Patrz na tę szpadę. Książe ciemności sprzedał mi ją”. A w dramacie „Qulanem” anagram Emanuela (Bóg z nami) tak mówi: „On uderza pałeczką i daje mi znak, a ja, z coraz większą pewnością tańczę taniec śmierci. I oto są także Qulanem! Qulanem! To słowo rozbrzmiewa jak śmierć, poczym przedłuża się aż do wygaśnięcia. Zatrzymaj się! Ja go trzymam! I oto wznosi się wtedy z mego umysłu. Jasne, jak powietrze, spojone, jak moje kości. Lecz ja mam siłę gnieść was moimi ramionami i miażdżyć was (ludzkość), z siłą huraganu, podczas gdy nam wspólnie otwiera się przepaść rozwarta w ciemnościach. Zatoniecie aż do głębin. A ja pójdę z wami śmiejąc się”.
Paweł2020.10.26 10:16
Siostry gwałcone na misjach W zeszłym roku ukazała się książka włoskiego dziennikarza tygodnika "Panorama" Carmelo Abbate pod tytułem "Sex and the Vatican", która opowiada o życiu seksualnym duchownych - homo- i heteroseksualnych. Autor poświęcił w niej kilka rozdziałów kobietom księży oraz siostrom zakonnym gwałconym na misjach przez swoich zwierzchników. - Kościół musiał się do tego przyznać w 2001 roku. W misjach prowadzonych w biednych krajach, przełożeni preferują młode siostry zakonne od lokalnych dziewczyn, ponieważ te złożyły śluby czystości i są dziewicami, więc jest mniejsze ryzyko, że mają AIDS. Największą ilość gwałtów seksualnych odnotowuje się w Afryce, gdzie są też przypadki sióstr zmuszanych do brania pigułek antykoncepcyjnych oraz zgonów zakonnic podczas nielegalnych aborcji. Zakonnice gwałcone przez księży i biskupów są wyrzucane z Kościoła, gdy decydują się zgłosić to władzom cywilnym. Wszystko to jest znane Watykanowi, gdyż otrzymał tajny raport jednej z matek przełożonych zakonu misjonarek - mówi Carmelo Abbate.
katolicka deratyzacja Polski2020.10.26 16:30
Komunisci tluka swoja propagande z przyzwyczajenia,albo z prostej glupoty. Przepedzic to bydlo do Korei Polnocnej i pozbawic POLSKIEGO obywatelstwa.
Diabeł wyzwolony.2020.10.26 10:14
Ja też bym usunął zepsutą istotę, a jak bękart by nie był mój to usunąłbym twarz matki. Niech Jezus się opiekuje swoimi tak samo "równymi" niepełnosprawnymi. Ale jeśli w tym kraju zakaz aborcji miałby zmniejszyć puszczanie się kobiet o 0,000001 procent to popieram.
Ku przestrodze (podawajcie dalej)2020.10.26 10:11
Atak feministek na kościół w Argentynie. Czy tego chcemy?.... https://www.youtube.com/watch?v=LRqCSx2I1Jk
Diabeł wyzwolony.2020.10.26 9:58
Przypomnijcie sobie wcielenie - Bala. Kananejczycy mieli jasne prawo że kobieta ma być własnością męża za wszelką cenę. Mówił do nich tak: Jeśli grzech nie pobłogosławi urodzajną ziemią - nie będzie zwierząt ni roślin jadalnych. Będzie wtedy mąż zabijał i gotował własne dzieci żeby wykarmić żonę, żeby z powodu troski o te dzieci nigdy nie poszła do innego, który miałby więcej jedzenia. Niestety grzechu zawsze błogosławi na przekór. Kiedy były czasy, że było jedzenie - oni zabijali dzieci z przyzwyczajenia i słabli w poznaniu co jest naprawdę istotne - a kobiety i tak zaczęły uprawiać nierząd - dlatego zginęli z rąk Nowych.
Diabeł wyzwolony.2020.10.26 9:40
Każdy wie że w Polsce "lekarz ma zawsze rację". Więc jak kobiety się skrobały to lekarz był autorytetem który jak by zawitała do niego prokuratura lub policja, zawsze potwierdziłby że płód był uszkodzony. Tym sposobem - wszyscy to wiedzą, większość aborcji z rzekomą wadą płodu były aborcjami zdrowych płodów.
Klejnot Nilu2020.10.26 9:41
Jak się rzuca takimi oskarżeniami, warto byłby mieć jakiekolwiek dowody lepsze niż "wszyscy wiedzą".
Diabeł wyzwolony2020.10.26 10:03
Widzisz Obecna partia jest o wiele moralniejszą partią od dotychczasowych - Wiedzieli że danie 2 miliardów na agentury szpitalne - wielu wywiadów tworzących mafię przeszczepową to pieniądze zdefraudowane i wyrzucone w błoto. Lepiej było już dać na nędzną telewizję - Bo pieniądze nie będą zmarnowane ty dziwko agenturalna.
s. Teresa2020.10.26 9:38
Prowadź nas Ojcze Tadeuszu w tym strasznym i złowrogimi okresie, uchroń nas przed złem i wspomóż ojcowskim błogosławieństwem, abyśmy bezpiecznie dotarli do bram Niebieskich, gdzie zastępy Aniołów wiecznie będą śpiewać w radości i uwielbieniu "Alleluja Alleluja".
Anonim2020.10.26 9:40
I dziękujmy Twojej matce, że Cię zrodziła, niepokalana.
AAAtomek2020.10.26 9:31
Panie Rydzyk, mam dla pana przesłanie na poniedziałek: wy...aj pan!
Karol2020.10.26 10:01
AAAlkaiczna bateryjka, a od kiedy ty jestes taki " ura-bura " !!! Spadaj na drzewo liscie pompowac !!
AAAtomek2020.10.26 12:12
Karolku, librus się zepsuł?
Beno2020.10.26 15:03
Ty, jąkała AAAA, ty już jesteś upośledzony. Uważaj, aby i ciebie feministki nie usunęły, jak to chcą z niepełnosprwnymi robić.
AAAtomek2020.10.27 22:44
Suchar, zieeeeew, wymysl coś lepszego. Chyba stać się na to?
Anonim2020.10.26 9:29
To, że Kościół w ogóle publicznie zabiera zdanie w takich sprawach, to jakiś ponury żart.