O co chodzi Trzaskowskiemu z 500 Plus? Politycy komentują - zdjęcie
02.10.19, 17:33Zdj. Facebook/Platforma Obywatelska

O co chodzi Trzaskowskiemu z 500 Plus? Politycy komentują

11

"Rafał Trzaskowski próbuje w moim przekonaniu wywołać wrażenie, że program 500 Plus nie działa"-stwierdził w rozmowie z TVP Info poseł Prawa i Sprawiedliwości, Paweł Lisiecki. Politycy komentowali problemy z wypłatami 500 Plus w Warszawie. Choć prezydent stolicy, Rafał Trzaskowski obwinia o to rząd PiS. 

"Twierdzenie, że nie ma środków na następne miesiące, jest absurdalne. To jakby powiedzieć, że szef zakładu pracy nie ma pieniędzy, bo nie wypłaca z góry naszego wynagrodzenia. A przecież wiemy, że będziemy pracować przez cały rok"-podkreślił rzecznik rządu, Piotr Müller. Jak wskazał polityk, środki z programu 500 Plus są wypłacane rodzinom co miesiąc, analogicznie do wynagrodzeń dla pracowników. 

Zdaniem rzecznika rządu, działania Trzaskowskiego są elementem kampanii wyborczej. 

"Rafał Trzaskowski jako polityk Platformy Obywatelskiej wpisuje całą stolicę w jedną stronę sceny politycznej. Sugeruje, że są jakieś problemy z wypłacaniem programu 500 Plus. Tak naprawdę odpowiedzialni za to są włodarze miasta stołecznego Warszawy"-wskazuje Müller. Innego zdania są partyjni koledzy Trzaskowskiego. 

"Uważam, że transze powinny być przelewane co najmniej kwartalnie. Tak, żeby samorządy miały bezpieczeństwo, że te pieniądze jednak są, a nie, że dojdą albo nie dojdą"-powiedział TVP Info poseł PO, Robert Kropiwnicki. W ocenie Kropiwnickiego, rząd nie dotrzymał terminów.

"Generalnie to jest głos samorządów, a nie tylko prezydenta Trzaskowskiego. Obawiają się o 500 Plus, ponieważ te transze są wypłacane bardzo późno. Boją się, czy zdążą wypłacić. To jest logiczne"-wskazał Grzegorz Furgo z PO, który również uważa, że rząd przelewa pieniądze zbyt późno. 

Z kolei zdaniem radnego PiS, Filipa Frąckowiaka, pieniądze na 500 Plus są, ale prezydent Warszawy nie potrafi nimi gospodarować, a obecne opóźnienia wynikają z opieszałości urzędników stołecznego ratusza. 

"Obawiamy się, że straszenie Polaków przez Rafała Trzaskowskiego, że nie będzie na 500 Plus, wynika tylko i wyłącznie z tego, że trwa kampania wyborcza, a Rafał Trzaskowski chciałby obarczyć rząd Prawa i Sprawiedliwości odpowiedzialnością za to, że źle gospodaruje pieniędzmi albo że tych pieniędzy nie ma"-stwierdził warszawski radny PiS, któremu wtóruje poseł Paweł Lisiecki. 

"Wydaje mi się, że Rafał Trzaskowski próbuje przed wyborami wywołać wrażenie, jakoby pieniędzy na program 500 Plus brakowało. Tymczasem system jest taki, że miasto zgłasza zapotrzebowanie i w tym momencie wojewoda mazowiecki przelewa te pieniądze"-zauważa polityk. 

yenn/TVP Info, Fronda.pl

Komentarze (11):

Palindrom2019.10.2 21:38
No proszę, już nawet 500+ nie działa pod rządami Czaszkoskiego i on się jeszcze tym chwali!
Mirek2019.10.2 21:01
Ludzie , coś się stało z dzielnicowym !! . Proponuje nawet aby zarządcą komisarycznym Warszawy został Macierewicz . Czyżby był już po kuracji , że tak mądrego posta napisał ? . A ja już myślałem że wszystko stracone .
Judasz2019.10.2 19:11
Jeśli chodzi o awarię w „Czajce” to Czaskowski mówi: „Polacy nic się nie stało” ! Płynne ścieki zrzucono do Wisły, a stałe czy półstałe wywożą dwie firmy prywatne, uwaga : do Rembertowa na wojskowy poligon. To jakiś cud, że oni jeszcze nie siedzą ! A dlaczegoż to te dwie prywatne firmy nie składują tych smrodów na podwórka tych warszawiaków, którzy głosowali na Czaskowskiego ?!!
Dam2019.10.2 19:41
Ścieki poszły do Wisły przez awarię, za PIS w Warszawie szły do Wisły przez cały czas. To co za PO jest wypadkiem/patologią, za PIS jest normalnością.
Asmo2019.10.2 19:09
IPN - dla ciekawostki ! Matka Rafała Trzaskowskiego, obecnego prezydenta Warszawy, była tajnym współpracownikiem SB o pseudonimie Justyna. Głównie meldowała SB o kontaktach muzyków polskich z dyplomatami USA Jej pierwsza teściowa była kapitanem UB, teść płk LWP, a inni z bliskich działali na wyższych szczeblach PZPR.
Dam2019.10.2 19:40
Podobnie jak Kazimierz Kujda, jeden z najlepszych przyjaciół Jarosława Kaczyńskiego. Czego to dowodzi? Niczego. Pełno byłych komuchów jest w każdej partii politycznej, tak więc żadne z nich nie ma moralnego prawa grać tą kartą.
les2019.10.2 19:08
Politycy-jełopy z PO są już tak skompromitowani (ostatnio Czaskowski i Budka), że na nich będą głosować jedynie: byli funkcjonariusze SB i WSI, kasta sędziowska, urzędnicy ratusze wraz z rodzinami, kilku celebrytów i aktorów i parę ogłupiałych TVN telewidzów. Ta partia i jej nazwa oraz ci ludzie muszą, powtarzam: muszą opuścić polską scenę polityczną, i to jak najszybciej – najlepiej zaraz po wyborach !!!
Po2019.10.2 19:06
Kandydatka na premierę Kidawa-Błońska raz mówi, że Polska to duża kraj i przyjęcie kilku tysięcy uchodźców z Bliskiego wschodu i Afryki jest bezpieczne i nie wpływa na liczbę ataków terrorystycznych, a drugim razem mówi, że Polska jest mała kraj, stąd lepiej gdy Niemcy będą tutaj rządzić ! Ci zdrajcy narodu polskiego muszą stąd odejść i to jak najszybciej !
dzielnicowy2019.10.2 18:58
Sprawy prezydenta Warszawy zaszły za daleko ! LGBT, oczyszczalnia Czajka, zrzut fekalii i ścieków przemysłowych do Wisły, od listopada 2018 awaria spalarni a smród wywożony jest do Rembertowa i gminy Jezior Wielkich, zstrudnienie w ratuszu szefa mafii burakowej ...... itd.....itp ! Panie Czaskowski pana czas się już zakończył – teraz czas na dymisję ! WON z Warszawy za Don !!! „Zarząd komisaryczny ustanawiany jest w razie nierokującego nadziei na szybką poprawę i przedłużającego się braku skuteczności w wykonywaniu zadań publicznych przez gminę, powiat, czy województwo”. Na zarządcę komisarycznego proponuję Antoniego Macierewicza, który powinien zrobić tam porządek w krótkim czasie !
Małgorzata2019.10.2 18:57
Panie Boże prosiliśmy cię o głupawą opozycję, ale sądzimy, że ty trochę przesadziłeś !
Mirek2019.10.2 21:11
Jest takie powiedzenie , że gdy Pan Bóg chce kogoś ukarać to mu odbiera rozum . teraz mamy tak : z jednej strony PiS z Prezydentem i Premierem ...wszystko na wysokim poziomie ....a po przeciwnej stronie mamy ludzi bez kultury ....totalne chamstwo , które uważa się za tzw elitę . Strach pomyśleć co by było gdyby ta "elita" przejęła władzę ...bo ile znów ukradną ...400 czy 600 miliardów .