Niemiecki profesor teologii domaga się rewolucji seksualnej w Kościele!  - zdjęcie
08.09.19, 12:31Zdj. Pixabay, domena publiczna, CC0

Niemiecki profesor teologii domaga się rewolucji seksualnej w Kościele!

23

Niemiecki profesor teologii, Stephan Goertz to kolejny "autorytet", który chce, aby Kościół Katolicki przestał być Kościołem Katolickim. Wszystko, oczywiście, pod płaszczykiem "dobra Kościoła"... 

"Stosunki seksualne osób niebędących małżonkami należy w Kościele katolickim zaakceptować"-przekonuje teolog z Moguncji, drugi  przewodniczący ogólnoniemieckiej Grupy Roboczej Teologia Moralna w rozmowie z oficjalną katolicką agencją informacyjną, KNA. 

"Katolicka moralność seksualna znajduje się w zawiłej sytuacji. Ze strony rzymskiego Urzędu Nauczycielskiego są określone zakazy, które traktuje się jako niezmienne, jako odwiecznie obowiązujące. Ich uzasadnienie jest jednak narażone na fundamentalne pytania"- przekonuje. W tej kwestii profesor wymienia m.in. moralne potępienie pozamałżeńskich stosunków seksualnych oraz ścisłego zakazu stosowania sztucznej antykoncepcji. Nie zabrakło również uwagi na temat "związków" homoseksualnych. 

"Każda intymność seksualna w obszarze związków homoseksualnych oceniania jest jako niemoralna"-ubolewa prof. Goertz. Zdaniem teologa, wina leży po stronie... św. Jana Pawła II, który, w ocenie uczonego, nie tylko był niezwykle rygorystyczny w kwestii katolickiej moralności, ale i miał uczynić posłuszeństwo wobec norm nauki o seksualności kryterium mianowania biskupów.

"Różnorodność życia chrześcijańskiego miała zostać po katolicku zuniformizowana"-przekonuje rozmówca KNA. Jak twierdzi niemiecki uczony, Kościół mógłby "odzyskać autorytet" i obronić swoje nauczanie, gdyby przestał twardo obstawać przy dotychczasowych zasadach moralności seksualnej. 

Teolog przekonuje, że papież Franciszek próbuje „poluzować blokady kościelnego nauczania moralnego” na przykład w kwestii homoseksualizmu czy antykoncepcji. Stephan Goertz domaga się tym samym konkretnych zmian, takich jak dopuszczenie pozamałżeńskich aktów seksualnych w sytuacji, gdy mamy do czynienia z „autentycznym, dobrowolnym i pełnym poszanowania” związkiem między ludźmi. Decyzję w kwestii stosowania antykoncepcji Kościół powinien natomiast, zdaniem profesora, pozostawić parom.

yenn/Domradio.de, Fronda.pl

Komentarze (23):

J.2019.09.9 1:08
Rewolucja ta nadejdzie i nic nie poradzicie ,gdyż Watykan już dawno dał na nią zielone światło. Przed nami synod który zmieni wiele, a może on być pretekstem do zwołania soboru powszechnego który wywrócić obecną moralność katolicką
athos2019.09.9 8:59
My nie poradzimy, ale Pan Bóg sobie z nimi poradzi, w swoim czasie. Napewno nie zmienią Mu Kościoła na zawsze.
Michał Pasierb 2019.09.8 15:28
Niewierzący teolog-takich jest ostatnio coraz więcej.Ten akurat uprawia antropologię a nie teologię....
athos2019.09.8 15:27
Ten niemiecki pseudoteolog wyraźnie buntuje się przeciw Szóstemu Przykazaniu Dekalogu "Nie cudzołóż", które pochodzi od Boga. Tym samym buntuje się przeciw Bogu. Ci, którzy wprost buntują się przeciw Bogu i tkwią w tym buncie całe życie, po śmierci lądują w piekle. Wielu niemieckich teologów i biskupów pracowicie budują anty-Kościół, solidnie współpracując z mocami diabelskimi. Oni nie mają z prawdziwym Kościołem Chrystusa nic wspólnego. Będą mieli swój kościół w piekle.
Slawo2019.09.8 14:57
Naród, który w wyborach większościowo wybrał Adolfa Hitlera nie ma prawa przeprowadzać jakichkolwiek reform kościoła Chrystusowego. Amen
marek2019.09.8 14:43
Wilk w owczej skórze! Kolejny z Judaszów na przestrzeni dziejów św. Kościoła Katolickiego.
andrzejhahn - die eine kleine jüdisch läuse 2019.09.8 14:16
𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - die eine jüdisch läuse 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - nawet na mydło się nie nadaje 𝐚𝐧𝐝𝐫𝐳𝐞𝐣𝐡𝐚𝐡𝐧 - nudzi sie w swoim kibucu
andrzejhahn32019.09.8 14:01
SRAM NA ZBRODNICZY I OBRZYDLIWY kosciol katolicki
***2019.09.8 19:02
Tobie to normalnie kiedyś to sranie doopę rozerwie.
andrzejhahn32019.09.9 16:45
spokojnie jak na wojnie dla obrzydliwego kosciola katolickiego mam sraki pod dostatkiem
vilolencja2019.09.9 1:05
Jesteś biednym człowiekiem , złość wyostrzyła Tobie język.ZŁOŚĆ
Agnieszka2019.09.8 13:43
Uczelnia, która dała mu stopień naukowy z teologii powinna być przez Watykan ekskomunikowana i pozbawiona takich praw skoro nie pozbawiła go stopnia naukowego sama. A Jan Paweł II był tylko wierny nauczaniu Jezusa w ewangelii - tam Jezus nie pozostawił żadnych wątpliwości czym jest grzech cudzołóstwa. Ten teolog to chyba jakiś wyznawca biblii szatana skoro Pisma Świętego nie uznaje.
dewastator paliczek2019.09.8 15:06
Nie trzeba wierzyć, żeby miećwiedzę
athos2019.09.8 16:23
W przypadku teologii trzeba mieć wiarę, żeby mieć wiedzę. Ateiści z definicji nie są w stanie uprawiać teologii, poza jej karykaturą.
J.2019.09.9 1:04
Duch Święty działa i dobrze, nauczanie tego teologa jest sluszne, a tacy jak ty wielbiciele starego porządku i JP 2, to co najwyżej mogą sobie marudzić, lecz zmian nie zatrzymają one juz trwają.
Jahu2019.09.8 13:31
apage satanas ! kolejny tęczowy "uzdrowiciel" Kościoła.
Marek2019.09.8 13:26
Chrześcijańskie standardy dla życia seksualnego opisuje siódmy rozdział pierwszego listu do Koryntian (poniższy cytat to wersety 1-6): "Co do spraw, o których pisaliście, to dobrze jest człowiekowi nie łączyć się z kobietą. Ze względu jednak na niebezpieczeństwo rozpusty niech każdy ma swoją żonę, a każda swojego męża. Mąż niech oddaje powinność żonie, podobnie też żona mężowi. Żona nie rozporządza własnym ciałem, lecz jej mąż; podobnie też i mąż nie rozporządza własnym ciałem, ale żona. Nie unikajcie jedno drugiego, chyba że na pewien czas, za obopólną zgodą, by oddać się modlitwie; potem znów wróćcie do siebie, aby - wskutek niewstrzemięźliwości waszej - nie kusił was szatan. To, co mówię, pochodzi z wyrozumiałości, a nie z nakazu. " Widać tu, że współżycie ma wynikać z chęci wzajemnego zaspokojenia swoich potrzeb emocjonalnych i fizycznych przez małżonków. Nie ma ani słowa o tym, że warunkiem współżycia jest chęć poczęcia potomstwa. Dlatego miejsce seksu jest w małżeństwie, ale antykoncepcja nieprowadząca do aborcji jest jak najbardziej dopuszczalna.
Andrzej2019.09.8 17:17
Dokładnie! W pełni się zgadzam.
A kiedy Marian ze schodów spadł2019.09.8 13:20
Katolik2019.09.8 13:19
CHCE ZAKAZU GWAŁCENIA MAŁYCH DZIECI DLA KSIĘŻY? Jak on śmie, to atak na święty kościół katolicki.
Cool2019.09.9 12:31
Chyba raczej na kościelną homomafię!
Marian2019.09.8 13:15
Dla jego wygody.
Cogito ergo sum2019.09.8 13:13
"Kościół mógłby "odzyskać autorytet" i obronić swoje nauczanie, gdyby przestał twardo obstawać przy dotychczasowych zasadach moralności seksualnej." Protestanci poszli tą drogą i mają teraz doła. Niech reformatorzy przejdą na stronę protestantyzmu i ile ktoś ich zechce utrzymywać. Niech przestaną mącić w głowach katolików.