MSZ po spotkaniu z Prawdą: KE narusza własne standardy - zdjęcie
25.01.20, 12:30

MSZ po spotkaniu z Prawdą: KE narusza własne standardy

15

Ministerstwo Spraw Zagranicznych wezwało na rozmowę Marka Prawdę, szefa Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce. Spotkanie odbyło się w sobotę około godziny 10. Wygląda na to, że nie przyniosło większych rezultatów: dziennikarze po spotkaniu pytali o jego przebieg samego Prawdę.

 

Prawda bronił stanowiska KE w sprawie polskich ustaw sądowych. "Komisja Europejska, co nie jest żadną tajemnicą, jest ogromnie zaniepokojona, tym wszystkim, co dzieje się w zakresie praworządności. KE jest wspólnotą prawa i nie może nie reagować na zagrożenia jakie wynikają dla sędziów" - powiedział dziennikarzom. Uznał też, że rzecznik KE Christian Wigand użył właściwych słów mówiąc, że w Polsce "podważono niezależnośc i prawomocność TK". 

Po spotkaniu z Prawdą rzecz skomentował Paweł Jabłoński, wiceszef MSZ. "Komisja Europejska od dłuższego czasu wzywa, aby powstrzymywać się od wypowiedzi które mogą podważać niezależność i prawomocność sądownictwa. Sama Komisja również powinna stosować się do tego standardu – zwróciłem dziś na to uwagę szefowi przedstawicielstwa KE w Polsce" - napisał na Twitterze polityk.
Do sprawy postanowił też odnieść się były szef RE Donald Tusk, obecnie trudniący się głównie politycznym trollingiem.

"Przedstawiciel Komisji Europejskiej w Polsce, Pan Marek Prawda, zostal wezwany przez MSZ. Dla PiS-u samo nazwisko ambasadora jest już prowokacją i brutalną ingerencją Unii w wewnętrzne sprawy Polski" - napisał w swoim stylu Tusk.

bsw/twitter

Komentarze (15):

stan2020.01.25 22:31
Rzecznik miał rację., mówiąc, że "podważono niezależnośc i prawomocność TK". A uczyniła to hucpiara Gersdorf stawiając się w roli TK i jednocześnie prezydenta. Owi "niezależni" bronią swojej "kastowości", do której dostęp ma być reglamentowany, jak za dawnych komunistycznych czasów. Odpowiedzialność za swoje czyny napawa ich takim przerażeniem., że są gotowi wprowadzić zamęt. Ciekawe, że ów przedstawiciel nie widzi łamania praworządności we Francji.
Olaf2020.01.25 18:51
Krytykują reformę sądów. Kim są „niezależni eksperci”? Mąż i były mąż... Gersdorf
Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:44
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
rudzielec2020.01.25 14:07
jezd kilka Prawd - prawda GW - Gowno Prawda i Prawda Komsomolskaja
anonim2020.01.25 13:42
Faszyzacja UE zaczyna osiągać poziom bardzo niebezpieczny, Jest nie do pomyślenia aby jakiś faszystowski najemnik z Brukseli pouczał najwyższe organy wolnych państw. To powtórka z Hitlera i Stalina. Faszyzm trzeba likwidować w zarodku bo skończy się jak w 1939. Jeśli nie da się przywrócić czystej od faszyzmu Unii Wolnych Państw jaką była na początku i jeszcze do ok. 2005r, trzeba od tej zarazy odskoczyć jak najprędzej i trzymać się jak najdalej, tak jak zrobili to Anglicy.
MT2020.01.25 13:35
Ryżemu i obłudnemu idiocie zadekowanemu w Brukseli dodam, że nie tyle nazwisko tego całego Prawdy z przedstawicielstwa KE w Polsce kojarzy się z czymś nieznośnym. Z tym czymś słowo "Prawda" kojarzy się Polakom przede wszystkim z pewnym sowieckim dziennikiem, który usiłował aplikować bolszewicką propagandę przez pół wieku. Co zostało z tej "Prawdy" i z tych, co ją głosili, ten Prawda z KE i sama KE niech sobie sami odpowiedzą.
Alekx72020.01.25 13:34
Polska jest narażona min. na haniebne naciski i potworny zalew obłudy odwołującej się do niby "praworządności" w wykonaniu brukselskich "elyt", stosujących różne standardy pseudo-demokracji unijnej min. dla Francji, Hiszpanii i Polski... a sednem sprawy sa wpływy i pieniądze (dyktatura Niemiec i Francji...) Po co nam wybory parlamentarne, Sejm, Prezydent, jak unijne "obce dwory" poprzez "swoich klakierów", będą nam narzucać wygodne dla nich min. składy rządów, reformy, ustawy itd., to skandal w biały dzień!!!!
Foster2020.01.25 13:15
Prawda mówił prawdę.Nie wypadało inaczej.
Jeremiasz2020.01.25 13:11
Prawda wezwany do msz. Prawda pouczył msz, że UE nie da sobie kaszę dmuchać. Kolejny psztyczek dla pisowskich matołków :)
Tad2020.01.25 13:10
Mnie się przypomina inwazja Układu Warszawskiego na Czechosłowację 1968. To samo próbuje zrobić UE obecnie z Polską. Co prawda tylko metodami ekonomicznymi. Ale cel taki sam i też zasłania się prawem, którego nie ma!!
stan2020.01.25 22:35
No bo już coraz bardziej widać, że UE to taki drugi kołchoz sowiecki. Nie mają wprawdzie Syberii dla niepokornych, ale za to - islamistów i banksterów.
antyprawacki bicz2020.01.25 13:00
hue hue zaiste owocne spotkanie dla MSZ, z którego wynikło tylko tyle, że unia europejska nadal będzie robić swoje
Polak Ateista Dumny Gej2020.01.25 12:58
No i co Ziobrze przyszło z tego wezwania na dywanik? Jak zwykle ośmieszony został Ziobro, a przedstawiciel KE wyszedł z tego spotkania z twarzą umocniony w słusznym stanowisku. Podsumowując Prawda odesłał Ziobrę z kwitkiem i kolokwialnie rzecz ujmując dał mu do zrozumienia, że może pocałować w d wójta.
antyprawacki bicz2020.01.25 13:01
Prawda nie spotkał się z Ziobrem, ale fakt faktem bankowo był to jego pomysł. Tak czy inaczej błazenada MSZ i Zera.
Tfuj2020.01.25 12:44
Prorokuję, że mu żyłka pęknie od tego wzmorzenia