Minister Zdrowia: Zmieniamy filozofię podejścia do COVID-19 - zdjęcie
03.09.20, 14:27Fot. screenshot - YouTube

Minister Zdrowia: Zmieniamy filozofię podejścia do COVID-19

41

Minister zdrowia Adam Niedzielski zaprezentował na dzisiejszej konferencji prasowej nową strategię walki z pandemią koronawirusa. Zakłada ona cztery kluczowe obszary: pracę szpitali, testy, ścieżkę pacjenta zakażonego oraz prewencję.

Dr Adam Niedzielski podkreślił, że rozpoczyna się trudny okres, ponieważ jesień wiąże się z wieloma zachorowaniami i infekcjami. Jak mówił, nałoży się na siebie COVID-19, grypa i charakterystyczne jesienią infekcje górnych dróg oddechowych. Jako że wszystkie te choroby cechują się podobnymi objawami i są trudne do odróżnienia, ministerstwo przygotowało strategię właściwą dla specyfiki tego okresu.

Minister zdrowia zaakcentował również, że ta nowa strategia będzie zmianą filozofii podejścia do walki z koronawirusem.

- „Mamy za sobą etap obrony przed pandemią, gdzie stosowaliśmy bardzo drastyczne środki, lockdown, rozwiązania stosowane w skali całego kraju. Teraz zmieniamy charakter naszego reagowania, odchodzimy od środków stosowanych w ujęciu ogólnokrajowym na rzecz środków dedykowanych do regionów, dostosowane do skali zjawiska, pojawiania się koronawirusa” – mówił szef resortu zdrowia.

Pierwszym obszarem nowej strategii są zmiany organizacyjne, które mają zwiększyć efektywność wykorzystania zasobów infrastrukturalnych i ludzkich. Znikną szpitale jednoimienne i zostaną powołane trzy poziomy szpitalnictwa odpowiedzialne za leczenie chorych na COVID-19.

- „Ten najbardziej podstawowy poziom to będą w szpitale powiatowe, gdzie będą utworzone specjalny izolatki, zdefiniowany będzie do tego specjalny produkt finansowany przez NFZ. Ich zadaniem nie będzie leczenie pacjenta, ale przyjęcie, szybkie przetestowanie i skierowanie, tam, gdzie pacjent będzie leczony. Pozostałe dwa poziomy będą zajmowały się specjalistycznym leczeniem” – poinformował minister.

Ponadto zastosowana zostanie nowa strategia przeprowadzania testów na obecność koronawirusa. Testom poddawani będą przede wszystkim pacjenci, u których występują standardowe objawy, jak gorączka, duszności czy kaszel. Poza tym testowane będą również osoby wybierające się do uzdrowisk i przyjmowane do hospicjów, Zakładów Opieki Leczniczej czy Domów Pomocy Społecznej. Nic nie zmienia się w kwestii testowania medyków.

Zmieni się natomiast „ścieżka pacjenta”, który podejrzewa u siebie zakażenie koronawirusem. Najpierw ma on trafić do lekarza rodzinnego na drodze teleporady:

- „Ale jeżeli będą się objawy przedłużały i po 3-5 dniach utrzymywały bądź nasilały, to wtedy oczywiście jest konieczność pionowanego badania i tutaj chcemy, żeby to było badanie fizykalne, bo ono ma poprzedzić decyzję o skierowaniu na badanie w kierunku COVID-u, czyli na wymaz” – wyjaśniał Niedzielski.

Jeżeli testy wykażą pozytywny wynik, pacjent zostanie skierowany do jednostek zajmujących się leczeniem chorób zakaźnych.

Ostatni element nowej strategii walki z pandemią dotyczy prewencji. Minister zdrowia zaznaczył, że to właśnie działania prewencyjne są fundamentem w walce z koronawirusem.

- „Chodzi mi tutaj o zachowanie, a przede wszystkim przyswojenia tej podstawowej zasady DDM, czyli dezynfekcja, dystans i maseczki” – podkreślił.

Niedzielski wskazał, że wszystkie analizy potwierdzają, iż właśnie te elementy są w skali społecznej najważniejsze w utrzymaniu pandemii pod kontrolą.

Drugim elementem działań prewencyjnych będą szczepienia przeciwko grypie:

- „Mamy okres nakładania się zachorowań. Im więcej osób się zaszczepi, tym mniejsze jest to ryzyko nakładania się objawów, czy po prostu występowania grypy” – stwierdził.

kak/tvp.info.pl

Komentarze (41):

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 i spółka2020.09.28 11:18
Jak ja nienawidzę tej katolickiej Polski! Jak ja nienawidzę Kościoła, Krzyża, Eucharystii, Bożego Miłosierdzia! Nie dziwcie mi się, nie oburzajcie. To mój pan, szatan, przegrany na całą wieczność anioł zła i kłamstwa, który nie chciał służyć Bogu, tak mi każe... Dzięki Kościołowi tyle dusz unika w Polsce piekła! A ja tak się staram… I wszystko to na nic!
hanna2020.09.7 15:32
kanadyjscy lekarze udowodnili i ogłosili, że szczepionka przeciw grypie przyśpiesza demencję starczą.
Anonim2020.09.4 7:44
Zmieniamy filozofię podejścia do koronowirusa-co to za mowa ? oni dobrze wiedzą że ten zabójczy wirus to ściema nad ściemy,ale bandytyzmem wobec swojego narodu pomagają rządowi światowemu zniszczyć świat.Opanujcie się i skończcie z tą pandemią!. Pamiętajcie!!!! ludzie w końcu przejrzą na oczy ,a z poparciem wyborców możecie się już dziś pożegnać, ja już więcej na was nie zagłosuję, a takich jak ja będzie miliony
''zasobów infrastrukturalnych i ludzkich''2020.09.4 7:35
Pamiętaj człowieku, dla państwa jesteś zasobem, jak węgiel, ropa i infrastruktura.
ja2020.09.3 22:21
Rząd PiS współpracuje w likwidowaniu narodu polskiego , metodami przygotowanymi przez globalną masonerię przy pomocy koronawirusa.
ja2020.09.3 22:14
To nie jest pandemia, to jest planowana zagłada ludzi, to znaczy depopulacja rekami masonów iluminatów. Polski rząd współpracuje z iluminatami.
apetit2020.09.3 21:49
kolejny filozof?
Anonim2020.09.3 21:26
The Dead Game - pandemia wirusa - czy - terror dewiantów .... https://att.neon24.pl/post/157365,the-dead-game-pandemia-wirusa-czy-terror-dewiantow
Anonim2020.09.3 20:54
bez majteczek jest pan Minister niewiarygodny?
Anonim2020.09.3 20:52
WAŻNE ! Apel wybitnych hierarchów w sprawie pandemii ..... https://rebeliantka.neon24.pl/post/157398,apel-wybitnych-hierarchow-w-sprawie-pandemii
jehowy "katolik" teolog Kremla i2020.09.3 16:56
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
katolik2020.09.3 16:47
Głosowałem na PIS, ale już nigdy tego nie zrobię. W zamian za głos będzie pocałunek śmierci. Masońska Medycyna Śmierci(MMS)- szczepionki będą powodować choroby i będą czipem !!!
nie głosowałeś na PIS2020.09.3 16:58
bo w Polszu ciebie nie ma, towariszcz jehowy
katolik2020.09.3 16:45
Masońska Medycyna Śmierci(MMS)- szczepionki będą powodować choroby i będą czipem !!!
Aleks..2020.09.3 16:21
DLA TYCH , CO NIE WIEDZĄ!!!... TE WSZYSTKIE WPISY O RÓŻNYCH TREŚCIACH I NICKACH, PISAŁ TEN SAM PEDOFIL, ŻYD, ATEISTA ...LECH KELLER- KRAWCZYK! NIE MIEJCIE ZŁUDZEŃ, ŻE PISZECIE Z WIELOMA OSOBAMI!
jehowy "katolik" teolog Kremla i2020.09.3 16:08
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
ebz - mój IP adres , sprawdź : 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓.2020.09.3 16:07
Fronda popełnia niedopuszczalny grzech , że użycza swych łam takim kürwom jak ja , które sobie wyobrażają , że Fronda do nich NALEŻY . A TAKOJ BALSZOJ , TY BLADŹ! Tu nie ma potrzeby nikogo celem skompromitowania moich wpisów , to zupełnie niekonieczne bo ja jestem TAKA GŁUPIA KURVVA i sama się kompromituje ! Ale co mnie to obchodzi ? I już wiadomo , że Łukaszenka , ten niezlomny rycerz Putina z zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych z wami się POLICZY . Jak wynika też z ostatniego wpisu Mistrza Zakonu Rycerzy w Doope Yebanych samego Putina po mongolsku na temat mordowania czarnuchów w USA i Górnej Wolcie . Idzie nagonka Zachodu i Polskich Panów na Bladoruś i Ruso-Mongolska Federacje . A skończy się tym , że Fronda mnie stąd wypiierdoli!
ebz - mój IP adres , sprawdź : 𝐈𝐏 𝟐.𝟔𝟑.𝟐𝟓𝟓.𝟐𝟓𝟓.2020.09.3 16:06
Fronda popełnia niedopuszczalny grzech , że użycza swych łam takim kürwom jak ja , które sobie wyobrażają , że Fronda do nich NALEŻY . A TAKOJ BALSZOJ , TY BLADŹ! Tu nie ma potrzeby nikogo celem skompromitowania moich wpisów , to zupełnie niekonieczne bo ja jestem TAKA GŁUPIA KURVVA i sama się kompromituje ! Ale co mnie to obchodzi ? I już wiadomo , że Łukaszenka , ten niezlomny rycerz Putina z zakonu Rycerzy Putina w Doope Yebanych z wami się POLICZY . Jak wynika też z ostatniego wpisu Mistrza Zakonu Rycerzy w Doope Yebanych samego Putina po mongolsku na temat mordowania czarnuchów w USA i Górnej Wolcie . Idzie nagonka Zachodu i Polskich Panów na Bladoruś i Ruso-Mongolska Federacje . A skończy się tym , że Fronda mnie stąd wypiierdoli!
katolik2020.09.3 16:01
Wybacz " katoliku " . Wpisuję się ja , właściwe " ebz". Pragnę tylko udowodnić jakie to proste we Froncie by ktokolwiek mógł wpisać pod Twoim nickiem . Może napisać na Twoje konto co tylko zechce . Rzeczy podlegające karze lub więzieniu . Zanim się wszystko wyjaśni , że nie Ty to napisałeś będziesz miał wiele problemów i nerwówki . Bo Fronda nie ma żadnych zabezpieczeń .
katolik2020.09.3 16:43
rozumiem co piszesz, chcesz mi powiedziec, ze mnie straszysz, że jęsli nie przestanę mówić prawdy o PIS i masońskim układzie na szczepionkę, to będe mieć problemy. Proszę, wtedy wszyscy sie dowiedzą , jak masonic zcą zniszczyhć ludzkośc !!Powiedz PIS wypad !
precz z masonerią i pobozna i bezbożną!2020.09.3 15:55
KKK 2242 Obywatel jest zobowiązany w sumieniu do nieprzestrzegania zarządzeń władz cywilnych, gdy przepisy te są sprzeczne z wymaganiami ładu moralnego, z podstawowymi prawami osób i ze wskazaniami Ewangelii. Odmowa posłuszeństwa władzom cywilnym, gdy ich wymagania są sprzeczne z wymaganiami prawego sumienia, znajduje swoje uzasadnienie w rozróżnieniu między 450 służbą Bogu a służbą wspólnocie politycznej. "Oddajcie).. Cezarowi to, co należy do Cezara, a Bogu to, co należy do Boga" (Mt 22, 21). "Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi" (Dz 5, 29). Tam).. gdzie władza państwowa, przekraczając swoje uprawnienia, uciska obywateli, niech ci nie odmawiają jej świadczeń, których obiektywnie domaga się dobro wspólne. Niech zaś wolno im będzie bronić praw swoich i współobywateli przed nadużyciami władzy w granicach nakreślonych przez prawo naturalne i ewangeliczne (Sobór Watykański II, konst. Gaudium et spes, 74).
katolik2020.09.3 16:02
wszystko się zgadza, jak napisano ! Masonska Medycyna Śmierci (MMS) - będzie powodować choroby i będzie czipem !!!
jehowy "katolik" teolog Kremla i2020.09.3 15:37
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀 𝐙 𝐊𝐑𝐀𝐉𝐔 𝐑𝐀𝐃 "𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍𝐎𝐒𝐇𝐈𝐓𝟐𝟎" 𝐍𝐀𝐉𝐋𝐄𝐏𝐒𝐙𝐀 𝐍𝐀 𝐄𝐔𝐓𝐀𝐍𝐀𝐙𝐉𝐄 !
jehowy "katolik" teolog Kremla i2020.09.3 15:36
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐈𝐍𝐅𝐎𝐑𝐌𝐔𝐉𝐄 : 𝐖𝐈𝐑𝐔𝐒 𝐊𝐎𝐑𝐎𝐍𝐘 𝐍𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐁𝐈𝐉𝐀 𝐓𝐘𝐋𝐊𝐎 𝐖𝐙𝐌𝐀𝐂𝐍𝐈𝐀 𝐎𝐑𝐆𝐀𝐍𝐈𝐙𝐌 !
katolik2020.09.3 15:38
twój debilizm się wkrotce skonczy razem z masonami z PIS, którzy sprzedali swoich wyborców !!
katolik2020.09.3 15:30
PIS jest skończony. PIS sprzedał Polaków masonom, za przeklęte pieniądze z UNII. PIS dał swoim wyborcom pocałunek śmierci. Masońska Medycyna Śmierci(MMS)- będzie powodować choroby i będzie czipem !!!
jehowy "katolik" teolog Kremla i2020.09.3 15:20
𝐎𝐅𝐈𝐂𝐉𝐀𝐋𝐍𝐀 𝐀𝐆𝐄𝐍𝐂𝐉𝐀 𝐊𝐎𝐌𝐔𝐍𝐈𝐒𝐓𝐘𝐂𝐙𝐍𝐄𝐉 𝐏𝐀𝐑𝐓𝐈𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐍 𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊 𝐚𝐥𝐚𝐫𝐦𝐮𝐣𝐞: 𝐁𝐈𝐋𝐋 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒 𝐌𝐎𝐑𝐃𝐔𝐉𝐄 𝐋𝐔𝐃𝐙𝐈 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈 𝐈 𝐂𝐇𝐈𝐏𝐀𝐌𝐈 !!!
katolik2020.09.3 15:36
twój debilizm się wkrótce skończy, razem z masonami z PIS, którzy sprzedali Polaków
katolik2020.09.3 15:03
Masonska Medycyna Śmierci(MMS)- szczepienia będą powodowach choroby i będą czipem !!!
***2020.09.3 15:01
Teraz będą kraść inaczej niż kradli do tej pory?
Elektor2020.09.3 15:53
Też tak myślę. Przygotowują taktykę.
ebz2020.09.3 15:01
Widzę hejterkę , która podaje się za " ebz " nie obchodzi to , że oddaję sprawę do Prokuratury ? Frondę za brak przed tym zabezpieczeń też nie ?
ebz2020.09.3 15:34
Bierz się za wycieranie Polskich Panów düp bladoruski posługaczu , a nie używanie jakiś tam amerykańskich internetów .
Jerzy2020.09.3 14:49
kolejny miłośnik maseczek - sam oczywiście na swego pejsatego ryja nie zakłada, podobnie jak felczer szumowski, im obrzezanym ryj w szmatę przyoblekać nie uchodzi...
ebz2020.09.3 14:47
Mamy kolejną filozofię . Cowidową . Ileż tego dzieci będą musiały się uczyć na lekcjach historii ? Nie wystarczy już " mamy inne zdanie " ? Za mało wzniosłe dla " wielkich " ludzi ?
Anonim2020.09.3 14:37
Warto poznać opinię innych specjalistów? ........ https://prezydent.neon24.pl/post/157374,test-test-test-nie-daj-go-sobie-zrobic
Anonim2020.09.3 14:39
Testy COVID: celowanie lub uzyskiwanie dostępu do płytki Cribriform? W anatomii człowieka płytka sitowata to kość środkowa, ważna zarówno jako część czaszki, jak i nosa, która przenosi nerwy węchowe, przenoszące zmysł węchu. To bardzo delikatna i krucha część ciała. Dlaczego, testy COVID zawierają wymaz (wyściełany patyczek), którym można szturchać i złamać tę delikatną kość? Czy to możliwe... ponieważ płyta sitowa umożliwia dostęp do mózgu? Jim Stone niedawno nawiązał do tego w poście zatytułowanym Test na koronawirusa nie jest wiarygodny i prawdopodobnie będzie dotyczył tajnego dostępu do mózgu, zamieszczone na tej stronie internetowej : „Twierdzą, że wirus niszczy system nerwowy dużej części ludzi, pozostawiając trwałe problemy neurologiczne i uszkodzenia mózgu". Ale chciałbym zapytać - czy to naprawdę wirus to robi, czy też testy to robią?
Anonim2020.09.3 14:39
Ludzie, w wielu przypadkach, sam test (prawdopodobnie są różne typy), ale w wielu przypadkach to on, może powodować uszkodzenie mózgu. Łatwo to wyjaśnić Wiele testów (wszystkie z nich używają niewiarygodnie długiego „wymazu”) pobiera próbki z płytki sitowej, czyli kości o grubości milimetra w górnej części jamy nosowej, która jest perforowana wieloma otworami, które przechodzą bezpośrednio do jamy mózgu. Przez te otwory przechodzą nerwy węchowe, a jest ich wiele (kość jest podobna do grubego ekranu). Jeśli chciałbyś sabotować kogoś przez zaszczepienie tajnego wirusa mózgu, nanotechnologii lub wszczepienie komuś chipa, byłoby to właściwe miejsce, ponieważ, być może lekarz mógłby to zrobić, ale ludzie z pewnością nie mógłby tego zrobić bez perforacji tej bardzo cienkiej kości (to nie jest tak naprawdę nawet kość, to mniej więcej połowa nerwów) i każdy, kto próbowałby dokonać ekstrakcji tego miejsca - to wywoła duży ból .
Anonim2020.09.3 14:40
Wszelkie chemikalia, wirusy, nanotechnologia lub cokolwiek innego, co chcą tam umieścić, będą miały natychmiastowy dostęp do mózgu i możesz zapomnieć o wydostaniu się tego, gdy już się pojawi, jest w środku. Po umieszczeniu byłoby dosłownie bezpośrednio w mózgu i wejdzie od razu.
Anonim2020.09.3 14:34
W jaki sposób można zmienić podejście Służby Zdrowia do depopulacji ludności oznaczonej symbolem COVID-19?
katolik2020.09.3 15:34
wywalić wszystkich masonów na zbity pysk. Wyjść z UNII, nawet , jesli będzie to oznaczac gorsze życie, bo z dobrobytu możesz nie skorzystac juz !!! Masonska Medycyna Śmierci (MMS) będzie powodować choroby i będzie czipem !!!