Matka Kurka: ,,Kasta'' miała przygotowany plan rewolucji - zdjęcie
27.11.19, 19:30(fot. flickr)

Matka Kurka: ,,Kasta'' miała przygotowany plan rewolucji

40

Teza brzmi następująco: „Kasta” miała przygotowany plan anarchizacji sądownictwa, ale wyrok TSUE go spalił. Jeśli coś brzydko pachnie albo nie daje mi spokoju, to wracam do tematu, nie przejmując się różnorodnością „felietonowego przekazu”. Wczoraj popełniłem tekst o bandytyzmie prawnym i w całej rozciągłości podtrzymuję zawartą w nim diagnozę, ale ten przypadek mówi nam o czymś jeszcze i to coś jest znacznie ważniejsze od „popisu” Juszczyszyna - pisze bloger Matka Kurka na portalu kontrowersje.net

Zanim TSUE wydał wyrok w sprawie pytań prejudycjalnych jednej Izby Sądu Najwyższego, o czym warto przypominać, zaangażowani „obrońcy konstytucji” obwieszali w Internecie, że dojdzie do rewolucji. Nie trzeba snuć teorii spiskowych, taki Matczak na przykład pisał wprost i to wielokrotnie, co więcej podkreślał na czym ta rewolucja miała polegać. Plan był prosty, sędziowie nominowani przez KRS, w świetle oczekiwanego wyroku TSUE podważającego legalność KRS i nowych Izb Sądu Najwyższego, mieli być uznani za „nielegalnych”. W konsekwencji wszystkie orzeczenia tych sędziów byłby podstawą do uznania postępowań za nieważne. Biorąc pod uwagę, że takich sędziów jest w Polsce około 600, co może nie jest imponującą liczbą przy 10 000 sędziów w ogóle, ale wystarczającą, żeby zrobić „rewolucję”. Wystarczy 600 sędziów pomnożyć przez przyznane im sprawy i wtedy wyjdzie nam kilka tysięcy postępowań.

Przy takich liczbach z powodzeniem da się przeprowadzić „rewolucję”, o ile rewolucja ma polegać na paraliżu i anarchizacji sądów. Jak wspominałem Matczak i jego koledzy, którzy mieli przeprowadzać „eksperyment naukowy” na mojej Córce, prócz zapowiedzi „rewolucji”, dokładnie opisali w jaki sposób należy operację przeprowadzić. Pomysł był prosty, żeby nie powiedzieć prostacki i sprowadzał się dokładnie do tego, co zrobił „sędzia” Juszczyszyn w Olsztynie i tak dochodzimy do sedna „rewolucji”. Plany leżały w szufladzie, od wielu miesięcy wodzowie „rewolucji” wrzucali w przestrzeń publiczną bojowe hasła, zaangażowani sędziowie „Otua”, z których większość ma postępowania dyscyplinarne, zacierali ręce. Wreszcie przyszedł długo oczekiwany dzień, w którym TSUE ogłosił wyrok, ale nie taki, jak się spodziewali rewolucjoniści. Oczekiwania były jasno sformułowane, TSEU miał uznać, że powołanie KRS i nowych Izb Sądu Najwyższego łamie prawo unijne i należy polskie ustawy poprawić, a być może powołać nowe organy na nowych zasadach, choć to było już bardzo optymistyczne oczekiwanie.

 

Stało się zupełnie inaczej, wręcz przeciwnie do oczekiwań „rewolucjonistów” i wtedy nastąpiło załamanie planu, a po nim rozpaczliwa próba naciągania wyroku pod wcześniejsze oczekiwania. Kilka dni wszelkiej maści „eksperci” próbowali nadać sentencji wyroku TSUE, takie właściwości, które korelowałby z oczekiwaniami „najwyższej kasty”. Ta operacja również się nie udała, głównie dlatego, że przeciętny Kowalski z Nowakiem dostaje odruchu wymiotnego, gdy po raz 1000 słyszy o sędziowskich i konstytucyjnych problemach. Wiadomo jak to jest z zawiedzionymi oczekiwaniami, jedni popadają w depresję inni się frustrują, a jednostki pomimo odwołania „rewolucji” samotnie biegną na barykadę. Łącząc te wszystkie klocki w jedną całość, widzimy coś więcej niż incydent w Olsztynie, widzimy zgon zapowiadanej „rewolucji” poprzedzony próbą wskrzeszenia.

 

Naturalnie nie wiem ile było w działaniu Juszczyszyna prywatnej inicjatywy, ile namowy i obietnic sławy, przyszłych awansów i cokołów, ze strony generałów „rewolucji”, w każdym razie fakt pozostaje faktem. „Sędzia” z Olsztyna jako jedyny zrealizował założenie rewolucyjne i to miało dać impuls dla mediów i „środowiska”. Media impulsów nie potrzebują i same zaczęły grzać temat, środowisko też się przyłączyło, ale bardzo ostrożnie. Proszę zwrócić uwagę, że żaden Tuleya, Żurek, czy Frąckiewicz nie odważyli się powtórzyć „wyczynu” Juszczyszyna. Brutalnie pisząc wypuszczono leszcza na głęboką wodę, aby sprawdzić, co się stanie. Widzieliśmy co się stało, leszcz poszedł na dno, parę dni nad jego bohaterstwem pochlipano, ale chętnych do naśladowania nie ma. Tym samym „rewolucja” zaliczyła spektakularny zgon i to zanim się narodziła, a próba wskrzeszenia przybrała formę tragifarsy.

Matka Kurka/kontrowersje.net

Komentarze (40):

Ada 3002019.12.2 14:19
Matka Kurka.... świetny jesteś... Każda wypowiedź jasno umotywowana, z czytelnym przesłaniem... Tak trzymaj... Potrzeba nam ludzi z krytycznym spojrzeniem na rzeczywistość... Komentatorów rzeczywistości....miękkich, giętkich, nijakich ..... mamy na pęczki ... Ty jesteś jedyny w swoim rodzaju... Składam Szacunek i pozdrawiam
Bereza Kartuska2019.11.28 23:50
Mafijka WSI traci wpływy i porykuje w swoich stacjach TV :) Ale ta mafijka ma sporo pieniędzy i wpływów i trzeba się liczyć z jej zagrywkami gangsterskimi .
przemyśl-72019.11.28 16:46
I tak się kończy nasza ballada o ,,nodze,, w todze.
ceramik2019.11.27 22:49
Czy TSUE się pomylił? Bo coś mi nie pasuje. TSUE, czy PSUE, czy ŚMUE, to jedno i to samo plemię żydowskie. Dlaczego sędziów w Polsce zanegowali? Trzymajcie się na baczności, kiedy żyd się uśmiecha.
anonim2019.11.27 21:40
Rewolucję? Taką jak Lenin? Ja pierdziu
Tadeusz2019.11.27 21:29
Won SZMACIARZU.
Dr Nobody2019.11.27 21:04
Sędziowsko-prokuratorsko-komornicze ścierwo trzęsie ze strachu brudnymi gaciami :):) Oni już maja bezsenne noce tak jak Schetyny, Gronkowce, Czaskowskie, Budki i Srutki i reszta swołoczy....
czterdzisći i cztery2019.11.27 20:47
Polacy ze szczegolnym uwzglednieniem katolikow polskich oraz ksiezy to naród zeszmalcony jak stary papier toaletowy, smierdzi, nikt tego nie chce. Polacy to narod sztuczny, bez historii ksztaltuacej narod, bo jaki historie moze miec narod ktory przez lata byl barbarzynca, podnórzkiem europy. dopiero zaborcy wprowadzili tutaj cywilizajce w rozumowniu tego słowa. przed rozbiorami w polsce bylo jedynie 16 kosciolów 32 kapliczki. ile zostało po rozbiorach. to tylko pokazuje ze polacygenetycznie posiadaja o duzo mniejszy iloraz inteligencji niz nasi szanowni sąsiedzi-niemcy, austriacy oraz rosjanie.wszystkie przypadkowe osiagniecia ktore przyposuje sobie polska - mowie tu osobach takich jak kopernik, szymborska to wlasnie potomkowie tychze narodów, a wiec nie maja z polska nic wspolnego. nawet takuwielbiony w polskich feudalistycznych srodowikach JAN PAWEL II niejednokrotnie podkreslał ze z polska nie ma nic wspolnego i czuje sie bardziej spolonizowanym germanem, pozotywnie wypowiadał sie rowniez na temat rosjan, ale nie sposób znalezc choc jednej jego pozytywnej wypowiedzu o polsce. daje to do myslenia, prawda?
Krystyna2019.11.28 0:40
co za zlepek antypolskich kłamstw i bzdur napisanych niegramatycznie i nieortograficznie ...Tego rodzaju niedorzeczności może opowiadać tylko osoba nie znająca historii naszej Ojczyzny i nie posiadająca wykształcenia...
JD"A2019.11.28 8:25
Obrażasz naród Polski bo nie jesteś polakiem tylko sprzedawczykiem , Hitler, Napoleon cenili sobie bardzo Polskich żołnierzy wiedzieli że są najlepsi ( zawsze walczyli w słusznej sprawie ) jak chcesz uczynić sobie wroga w polaku to jesteś głupcem . Polak katolik w obronie Ojczyzny nigdy się nie podda , będą o nią walczyć z determinacją 100 lat i więcej całe pokolenia i staną w obronie tych co ciemiężeni i zniewoleni bo szlachetność i honor mają we krwi jak Syna Bożego przyjętego w sakramencie .Oj Europo zapomniałaś kto twym Panem i zobacz czy ci to na dobre wyszło ?
Urszula2019.11.28 9:32
Ale na obczyźnie Polak - katolik szybko przestaje być katolikiem jak musi płacić podatek na kościół. Taki z niego wierzący. :D
jimi2019.11.27 20:28
Olsztyn to w 80% ukraińcy prosę nie zwracać uwagi na polskie nazwiska ....niby adwokat ale jak poczuje że może przejąć twój majątek już po tobie.
Asmo2019.11.27 20:10
Sędziowie nie-zawiśli , którzy jeszcze nie zawiśli przyznali się również sami, że są PO - H a ń b ą narodu polskiego ! Zrobili to bez liter na kawałkach papieru, bo pewnie nie potrafią pisać, ale swoimi wyrokami pokazują to dobitnie : - sędzia, który ukradł 50 zł starszej pani został uniewinniony bo był roztargniony, a sędzia, który kradł części w sklepie został uniewinniony, bo odsunięcie go od orzekania byłoby stanowczo zbyt wysoką karą. Ostatnio babcia 80 lat była winna jej potrącenia przez Najsztuba za „wtargnięcie” na pasy dla pieszych. Trzecią hańbą dla Polski to samorządowcy i urzędnicy, szczególnie w dużych miastach. Te miasta muszą być szczególnie odszczurzone. Mamy na to 4 lata ! I w końcu czwarta h a ń b a dla Polski to część nauczycieli i wykładowców akademickich. I tutaj musi nastźpić weryfikacja przydatności do zawodu ! Panie Macierewicz – mamy dużo pracy !!!
682019.11.27 23:19
wasze warcholska holota wszystko kupi
Foster2019.11.27 20:09
Pierwsza kadencja PIS była, można powiedzieć, kadencją wstępną. Kadencja druga musi być głęboką orką; orką w celu uporządkowania państwa. Druga część reformy sądownictwa nastąpi od 2020 roku: - w maju odejście niemki Gensdorf w tzw. stan spoczynku i wybór nowego prezesa i sędziów SN, - reorganizacja sądów okręgowych , rejonowych i apelacyjnych, w ich miejsce sądy regionalne i okręgowe (w miejsce rejonowych) - weryfikacja wszystkich sędziów, wymiana prezesów sądów i odsunięcie od orzekania tych sędziów, którzy nie tylko nie będą mogli więcej orzekać, ale sami będą sądzeni, - powołanie ławników do orzekania, tak aby sami sędziowie nie robili cyrku z sądów, - powołanie sędziów pokoju i rzeczników pokrzywdzonych przez sądy, wprowadzenie nowych przepisów antykorupcyjnych, antymafijnych i antypolitycznych.
Zyg2019.11.27 20:08
Zrozumcie wreszcie wy PO-je-by lewackie, że reforma sądownictwa nie jest robiona dla was !! Ona jest robiona NA WAS !!! Będziemy was gonić, ścigać, sądzić i zamykać za wszystkie czasy od 1945 do chwili obecnej. Będziemy was kastrować chemicznie lub chirurgicznie i wysiedlać na wschód !!! Będzie wesoło - oj będzie !
czterdzis\304\207i i cztery2019.11.27 20:49
PO - be-lo cie chyba od katolickiego bzdetu wtryskiwanego ci analnie przez lokanego sukienkowego kleche, co nie? swoje dzieci tez dajesz mu gwalcic?
KKK2019.11.27 20:06
Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do Frondy: Publikujecie rasistowski artykuł Welguckiego (Matka Kurka) ! Za to należy wam się zgłoszenie do prokuratury za wykroczenie z powodów rasistowskich !!! Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Przecież ty nadajesz się jako kolejny do programu "Cela plus". Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
Zosia2019.11.27 20:17
KKK, tatuś ubek dobrze cię wyszkolił, tylko wykształcenie zaniedbał. Dorosłeś i zostałeś obłąkanym matołem na zasiłku !
682019.11.27 23:16
pisz swoim imieniu , wypraszam sobie zeby menda reprezentowala moje zdanie , zaniec na zoliborz napewno zainteresuje to gnoma ,albo jego goryla
sl_ko2019.11.28 8:00
Nie wiem, czy masz świadomość, ale twój nick jest skrajnie rasistowski. Ku Klux Klan - coś ci to mówi ?
mich2019.11.28 10:25
czlowieku czys ty pedal czy tez komunistom zes sie sprzedal?
MIREK - jeszcze sympatyk "dobrej zmiany"2019.11.27 20:02
Dekomunizacja całej kasty sędziowskiej z nadania PRL-owskiej Rady Państwa. W-ce minister MS pan Kaleta słusznie zauważył, że trzeba teraz iść za ciosem i przeprowadzić radykalną dekomunizację wszystkich sędziów, ja dodam, że należy dołożyć do tej dekomunizacji również adwokatów, radców prawnych, notariuszy etc.tak cywilnych jak wojskowych bez wyjątku!!!!!!!!!!!!! Jak PIS tego nie przeprowadzi i nie zacznie rozliczeń oraz nie uaktywni celi plus to przegra na całej linii i wybory włącznie. Opozycja zaś nie będzie miała żadnych skrupułów z wsadzaniem pisowców do więzień!!!!. Przekonacie się.!!! Do dzieła. Jeszcze jest czas. Nie dołujcie i nie kneblujcie (=PIS) patriotów z poza pisu bo przegracie z POlszewikami
Dam2019.11.27 22:14
Mogli by zacząć od dekomunizacji sędziów TK. Ojej, chyba im się pomyliło i zaczęli przeprowadzać rekomunizację.
krzysztof2019.11.27 19:57
prowokatorów kasty usunąć z zawodu
Katolicka Kretynizacja Polski2019.11.27 19:42
Wychowany przez ojca komucha zero-ziobro-dyktafon, w sposób naturalny i wrodzony stosuje UBeckie metody! ale nie powstrzyma tym porządnych i uczciwych sędziów! za jakiś czas trafi na śmietnik historii i zostanie rozliczony z kur.stewa jakiego się dopuścił na Polsce i Polakach!!!
krzysztof2019.11.27 19:58
ruski troll
Ragnar2019.11.27 20:26
a ty jesteś wychodowany przez kacapa komucha
Foster2019.11.27 20:58
Co ty gadasz - ojciec Ziobry chyba nie był komuchem. Nigdy o tym nie słyszałem.
Łowca idiotów2019.12.4 0:35
A to wg.ciebie uczciwi sędziowie to tacy co kradną ze sklepu,jeżdżą po pijaku i uniewinniają przestępcę,który bez prawa jazdy,badań technicznych samochodu i ubezpieczenia potrąca pieszą na pasach?
Zosia2019.11.27 19:42
Wielgucki , czy ty jesteś takim idiotą, czy po cichu, liczysz na posadkę od Napoleona z Nowogrodzkiej ?!
Bonifacy prosto z tacy2019.11.27 20:09
Zosia kretynko !!!
Mama 2019.11.27 23:04
Zoska, wracaj na swoja wies.
zmijowe plemie2019.11.28 6:56
JEJ WIES TO KIBUCU
Johan2019.11.28 14:12
Zosia wolny etat jest w TVN na ul Wiertniczej złóż swoje CV.
682019.11.27 19:41
za ile cie kupili zeby tak zeszmacic ,oplacilo dobrze spisz z tym
862019.11.27 20:25
a ciebie za ile totalny otuo?
682019.11.27 23:12
was cepie przyjemnoscia czytam ,ze tepota wolacka wierzy temu paranoikowi
Anna2019.11.27 23:14
A czemu ma ........zle sypiać skoro pisze jedyna prawdę Nawet średnio inteligentny człowiek ma swoje przemyślenia i widzi jak Stowarzyszen ie Sędziów wojuje zamiast współpracować z Rządem To tak tez nie może być bo Oni wojują o bezkarność bo zawisłość to naprawdę mają widać to po wyrokach
czarna2019.12.3 17:34
Też tak uważam, kasta dąży do destabilizacji. Sędziowie mieli plan, który nie wypalił. Zgadzam sie, że mamy dość haseł o demokracji i konstytucji, a bardziej obchodzi nas efektywność pracy i sprawiedliwość sądów. Niektórzy to mafia sędziowska, na kogo padnie to go wykończą. Nikt mnie nie kupił ani podkupił...