Marian Banaś o zastrzeżeniach CBA - zdjęcie
24.10.19, 09:16(fot. screen)

Marian Banaś o zastrzeżeniach CBA

6

- Prezes Najwyższej Izby Kontroli Marian Banaś odniósł się do zastrzeżeń po kontroli jego oświadczeń majątkowych przez CBA. Stanowisko zostało skierowane do Biura w środę – poinformował szef wydziału prasowego NIK Zbigniew Matwiej, cytowany przez „Rzeczpospolitą”.

TVN we wrześniu wyemitował materiał, w którym ujawnił, że Marian Banaś, były minister finansów i szef Służby Celnej, zaniżył w oświadczeniach dochody z wynajmu kamienicy. Mowa była także o powiązaniach Banasia ze stręczycielami.

Zdaniem TVN w krakowskiej kamienicy Banasia mieścił się pensjonat oferujący pokoje na godziny.

Pod koniec września Banaś udał się na urlop bezpłatny do czasu zakończenia postępowania kontrolnego CBA. Podkreślił, że materiał TVN odbiera „jako próbę manipulacji, szkalowania i podważania dobrego imienia”. Pozwał TVN SA i autora materiału Bertolda Kittela, żądając przeprosin, sprostowania i wpłaty na cel społeczny.

Jak zaznacza "Rzeczpospolita", "badanie oświadczeń majątkowych Banasia CBA zakończyło 16 października, po pół roku, i według nieoficjalnych informacji – wynik jest dla zainteresowanego niekorzystny. Banaś miał tydzień na zajęcie stanowiska."

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych  powiedział, że nie może udzielać informacji o ustaleniach kontroli, w tym o zastrzeżeniach CBA. Dodał, że Banaś „ma prawo do tych zastrzeżeń odnieść się, ma prawo złożyć wyjaśnienia czy uwagi do tych zastrzeżeń, które muszą być później analizowane”.

bz/rzeczpospolita

Komentarze (6):

gumowa kaczka2019.10.24 17:40
fajnie ,że pisory dalej się kompromitują
anonim2019.10.24 12:32
"Pan Banaś" frondelki. Pan.
uczciwy2019.10.24 12:12
Tytuł jest nieadekwatny do treści. A Kittel, to ten etatowy prowokator z TVN, to on urządził urodziny Hitlera, nakręcił film z tortem- wafelkiem, zapłacił przygłupowi-statyście i puścił w świat, że niby Polacy są nazistami. Ten czyn przekreśla go jako człowieka wiarygodnego. To człeczyna zdolna do wszelakiej podłości za kasę.
Urszula2019.10.24 10:03
Był człowiek z marmuru, człowiek z żelaza, a teraz jest człowiek z burdelu.
Alojzy Cedzidło2019.10.24 10:16
Pisze Pani z taką pewnością siebie ,że gdybym miał złą opinie o Pani , a nie mam ,bo skad , to bym zapytał : ILE RAZY ODWIEDZIŁA PANI TEN BURDEL ..Bo wtedy miałbym prawo powiedzieć .....Eeeeeee tam mniejsza z tym.. Nigdy nie piszę jak nic nie wiem. To zle świadczy o honorze piszącego.
franek2019.10.24 11:03
W tym burdelu pani pracuje?