Małe lotniska szeroką bramą dla imigracji - zdjęcie
16.04.19, 07:30Fot. Pixabay, CC 0 / Mstyslav Chernov via Wikipedia, CC 4.0

Małe lotniska szeroką bramą dla imigracji

5

Imigranci coraz częściej wybierają małe lotniska, żeby dostać się do Niemiec. Tam bowiem, w przeciwieństwie do dużych portów lotniczych, nie czeka ich kontrola.

W apogeum kryzysu media informowały o tym, że uchodźcy z narażeniem życia starają się przedostać do Europy przez Morze Śródziemne. Te stale powtarzane obrazy morskiej wędrówki wdrukowały się w naszą świadomość. Tymczasem dziś migranci poszukują nowych dróg, dzięki którym mogą dostać się na Stary Kontynent.

W tym celu wykorzystują lokalne, małe lotniska. Tam nie czeka ich kontrola i śmiało mogą wjechać do Niemiec, nawet jeśli pochodzą z kraju bezpiecznego. W przeciwieństwie do dużych, międzynarodowych portów jak Berlin, Hamburg, Frankfurt nad Menem czy Monachium, na przybyszów z Afryki i Azji nie czekają kontrole azylowe. Z małego lotniska bez zmiany siatki lotów nie da się nikogo bezpośrednio odesłać do kraju, z którego przyleciał. Urzędnicy rozpatrujący wnioski azylowe mają swoje punkty jedynie na dużych lotniskach. „Osoby ubiegające się o azyl są zwykle zatrzymywane przed wejściem do strefy tranzytowej przez procedurę lotniskową, a procedura azylowa jest przeprowadzana w wyznaczonych pomieszczeniach. Odrzucone osoby ubiegające się o azyl z tak zwanych bezpiecznych krajów są natychmiast zwracane do swojego kraju – czytamy w „Epoch Times”.

Natomiast jeśli imigrant przybywa na lotnisko, na którym nie została zorganizowana komórka rozpatrująca wnioski o ochronę międzynarodową, jest wysyłany do najbliższego urzędu (BAMF), by móc przejść normalną procedurę azylową. Dziennikarze próbujący ustalić dokładną skalę procederu dowiedzieli się, że Federalny Urząd ds. Migracji i Uchodźców nie zbiera takich danych. Istnieją jedynie szczątkowe i niereprezentatywne dane, opierające się na dobrowolnych ankietach wypełnianych przez przybyszów. Opierając się jednak na raporcie urzędu zwanego „badaniem trasy podróży” można zaryzykować twierdzenie, że z małych lotnisk korzysta nawet jedna trzecia przybyszów.

Piotr Ślusarczyk

Euroislam.pl

Komentarze (5):

Jakby kto zapomniał o pogladach Kopacz i Tuska zPO2019.04.16 8:55
Kopacz z Tuskiem ma na ten temat inne zdania. Tusk był nawet za konsekwencjami dla krajów, które uchylą się przed przyjmowaniem imigrantów.
kaszel2019.04.16 9:00
Zgadza się. I PO i PiS ciągnęły nas do szamba europejskiego. Różnice które nam pokazują to tylko dla wewnętrznej walki o koryto, o głosy frajerów. Obie te partie są euroentuzjastyczne.
Tomek2019.04.16 8:23
Masoni realizują plan III Wojny Światowej. Najpierw napchają żołnierzy Allaha, a gdy liczba ich zbliży się do połowy mieszkańców danego państwa - wówczas to co zwykle - rozpętają wojnę domową i kto wygra? Ci zniewieściali Europejczycy, pieszczący ekrany smartfonów, bez mięśni, zainteresowani tylko sobą, bez wiary?
kaszel2019.04.16 8:42
To prawda! I kto to robi? Żydy. A my z islamami mamy się pozabijać. Pisdzielce tego nie rozumieją.
kaszel2019.04.16 7:53
Przypomnijmy że do Unii Europejskiej zażarcie ciągnęła nas ekipa obecnie będąca u władzy. Ich nieżyjący już niestety przywódca postawił kropkę nad i podpisując Traktat Lizboński. Chcą iść dalej i zrobić wspólną europejską armię. Mnie w Unii nie pasuje, ale oni czują się w niej świetnie. Czołówka bonzów ubiega się obecnie o miejsce u koryta w PE.