Macierewicz: Wałęsa niszczył możliwości rozwoju - zdjęcie
18.02.16, 20:42

Macierewicz: Wałęsa niszczył możliwości rozwoju

9

Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz powiedział w swoim cotygodniowym felietonie „Głos Polski” (Telewizja Trwam), że kwestia współpracy Lecha Wałęsy z SB miała poważne przełożenie na sytuację Polski.

To jest tylko potwierdzeniem tego, co było oczywiste już od wielu lat, a co MSW jako organ państwa zobowiązany do tego przez organ, jakim jest Sejm RP, przedstawił uchwałą w 1992 r. Wspominam o tym także po to, żeby zapytać o to setki publicystów czy autorytetów, profesorów, prawników, sędziów, etc, etc., którzy przez lata oszukiwali opinię publiczną. Przez lata ośmielali mówić się wyzwiska pod adresem pana premiera i na mój temat, tylko dlatego zobowiązującym prawem przedstawialiśmy Sejmowi prawdę.

Najważniejsze jest to, że był to system, który utrzymywał w  kłamstwie cały naród. Niestety pan Lech Wałęsa nie potrafiąc odciąć się od swojej przeszłości, zamiast stanąć w prawdzie przed narodem, utrzymywał tę sferę kłamstwa i utrzymywał system, który nie tylko zatruwał duszę narodu, ale niszczył możliwości rozwoju, utrzymywał warstwę darmozjadów z poprzedniego systemu, których nazywał „ludźmi honoru”, a od których był po prostu zależny. (…) Uważał, że musiał być wobec nich uległy...

POSŁUCHAJ:

Komentarze (9):

anonim2016.02.18 21:07
z czerskiej honor taki mają że nawet gdy dokumenty wyraźnie wskazują na współpracę Wałęsy z komunistami to przedstawiają go jako wilce poszkodowanego. Bolek przerzucony do Solidarności uniemożliwił całkowitego oswobodzenia się z komunistycznej okowy. Drań Wałęsa sprzedawała kolegów, z posiadanych znacznych sum pieniędzy tłumaczyć się w totka wygranymi, pazerna kreatura pozbawiła szansy Polskę na uratowanie majątku który po grubej kresce Mazowieckiego rabowali łapczywie przyjaciele Michnika.
anonim2016.02.18 21:53
Lukasz83 znacznie wcześniej Kaminski oznajmi że nie zostało jeszcze pod tym kątem wykonane działanie, jednak prezenter wiadomości otrzymał z IPN informacje że dokument jest jak najbardziej autentyczny, potwierdza to grafolog. Nie panikuj, to już wam nic nie da, Bolek będzie nadal waszym bohaterem chociaż dla komunistów sprzedawał kolegów. Czemu Dzinnik Telewizyjny przywołujesz, przecież za czasów PO ci się taka forma telewizji podobała, a i w PRL z wypiekami na pucatych policzkach propagandy od Barańskiego który teraz na pochodach KOD chodzi demokracji bronić z tobie podobnymi oszołomami.
anonim2016.02.18 22:13
Lukasz83 Skompromitowałeś się dostatecznie tym co skleciłeś, Bolek jest dla ciebie podobnych bohaterem. W stanie wojennym gdzie przebywałeś, pewnie jak Tusk się schlałeś i pod bramą wymiotowałeś, a może jak Michnik w ośrodku wypoczynkowym wspólnie z komunistami się byczyłeś. Lecz najprawdopodobniej zbyt smarkaty jesteś, i tyle jesteś wstanie napisać ile gazeta wyborcza ci powie, Hiena Roku tez ci do główki wsadza sukcesu propagandę. Kopia Dziennika telewizyjnego jak najbardziej, oglądasz TVN to wiadomo że takie masz odczucia, nie potrzeba YT wystarczy że masz TVN, tam Peło dowodów.
anonim2016.02.18 22:18
Miecz Prawdy TK to dzieło Jaruzelskiego, Bolka trzymał w szafie Kiszczak, Platforma nocą nie głosowała, nocą u Sowy siedzieli i tam targi przeprowadzali. Wałęsa w żadnym stopniu nie był niewygodny, w czym był niewygodny, opowiadał jedynie bzdury o obaleniu komuny które ci się podobały. Polaczki na Platformę głosują, stale macie kompleksy niższości, jeszcze ci się marzy Wyspa Zielona. Kto ci tak powiedział, że ktoś sie sprzedała, wyborcza gazetę kupuj po 500 sztuk dziennie, potrzebuje was teraz Agora.
anonim2016.02.18 22:40
Lukasz83 twój dziadek podobnie jak i ty został przez Bolka oszukany, naiwności macie widocznie dziedziczoną. Chyba nie okłamujesz że walczył razem z Solidarnością, bo słownictwo jakie stosujesz wskazuje iż mógł być tam gdzie stało zomo. Gorszy sort często łgarstwem operuje, dlatego co do twego zwierzenia są uzasadnione wątpliwości. Każdy z was zauroczonych PO się wstydzi przyznać do tego TVN-u, teraz nie oglądasz ale jeszcze przed chwilą w ten szklany ekranik się wpatrywałeś i chłonąłeś nienawiść do PiS. Podzielił Tusk z Platformą, stanowicie mniejszości która z KOD na ulice wychodzi, cześć która PO podobnie jak ty uwielbiała i farmazony przez GW prezentowane powielała z tego zniewolenie się wydostała. Michnikowa chętnie takie podręczniki swego czasu opracowywała, komuniści tam byli wyzwolicielami, libertyni natomiast agentów komunistycznych do miana ikony Solidarności podnoszą, jesteś ogłupiały propagandą sukcesu.
anonim2016.02.18 22:57
Lukasz83 Nie potrafisz się maskować, to widać jakiego chowu jesteś, używasz specyficznego słownictwa to cie zgubiło. Opowieść że twój dziadek wspólnie z solidarnością spierała się z komunizmem jest blagą. W sprawie numerów lotto to do Bolka, on się na tym doskonale zna, w krótkim czasie pokaźne wygrana, ma na to wasz Bolus metody opracowane.
anonim2016.02.19 2:32
Ciekawe dlaczego ubecja wystawiła Bolka akurat teraz. I czy faktycznie chodzi tylko o strach pani Kiszczakowej przed podzieleniem losu Jaroszewiczów czy może sprawa ma drugie dno i chodzi o coś więcej.
anonim2016.02.19 7:40
Pomyślmy: po co służbom komunistycznym była cała heca z solida(u)rnością, Bolkiem czyt. Wałęsą i całą otoczką mniemanologiczną o rzekomym zwycięstwie nad złym ustrojem? Po to żeby spacyfikować nastroje wkurzonego ludu i powiedzieć, że teraz to dopiero będzie dobrze. Rozdamy każdemu od kołyski po 100 mln zł(starych), wszyscy będą uszczęśliwieni ponad miarę. A co zrobiono w rzeczywistości każdy widzi. Rozpierdzielony kraj z nawisem arabskich nachodźców w Niemczech. Parę milionów poszukiwaczy pracy u naszych byłych prześladowców - Niemcy i zdrajców Francja i Anglia.
anonim2016.02.19 8:27
Majestic Mamy zbieżne poglądy.