Maciej Małecki: Czarzasty kłamie i depcze pamięć ofiar komunizmu! Oni nie potrafią zerwać z dziedzictwem PZPR - zdjęcie
03.12.19, 11:15Screenshot Youtube - Fakty RMF FM / Telewizja Republika

Maciej Małecki: Czarzasty kłamie i depcze pamięć ofiar komunizmu! Oni nie potrafią zerwać z dziedzictwem PZPR

11

Włodzimierz Czarzasty zaprzecza sam sobie. Bo jeśli gdzieś weszła Armia Czerwona, to po to, żeby ten komunizm wprowadzać” - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Maciej Małecki komentując słowa lidera SLD na temat „wyzwalania Polski” przez komunistów.

Czarzasty uważa również, że w Polsce komunizmu w ogóle nie było. Jak stwierdził w rozmowie na antenie Polskiego Radia 24 Małecki:

Sytuacja w Polsce po 1945 roku nie wyglądała tak, jak w komediowych filmach i serialach, które oglądamy - chociaż sam bardzo lubię <<Alternatywy 4>> czy <<Zmienników>>. To była ponura, szara rzeczywistość, gdzie niewola sowiecka miała kilka faz”.

Pytał również:

Jeżeli Włodzimierz Czarzasty uważa, że w Polsce nie było komunizmu, to kto zamordował gen. Fieldorfa, kto zamordował Danutę Siedzikównę Inkę, kto wymordował ofiary Obławy Augustowskiej, kto wywoził polskich patriotów w bydlęcych wagonach na Syberię?”.

Poseł PiS stwierdził wprost, że komunizm w Polsce oczywiście był, a lider SLD:

kłamie, w taki sposób próbuje zakłamywać historię i jednocześnie depcze pamięć ofiar komunizmu. Takie wypowiedzi Włodzimierza Czarzastego i liderów lewicy pokazują, że mentalnie nie są w stanie zerwać z dziedzictwem totalitarnej partii, jaką był PZPR, który wywodził się ze stalinowskiego PPR-u”.

dam/polskieradio24.pl,Fronda.pl

Komentarze (11):

lucjanhenryk2019.12.4 5:11
"Czarzasty uważa również, że w Polsce komunizmu w ogóle nie było." Kto zamordował księdza Popiełuszkę, ............
Gabriela 2019.12.4 4:58
Kiedy komuchy mówiły prawdę? Nie znam takiego przypadku w historii ludzkości.
Wojtek Polak2019.12.3 15:03
każdy komuch to złodziej kłamca i zachlaj-morda tak samo jest z każdym bolszewikiem.
witold2019.12.3 14:46
Idac tokiem mysli Czarzastego to wjecej powinnismy "zawdzieczac" wermahtowi niz czerwonej armii,gdyby Hitler nie napadł na ZSRR to nasz los byłby marny,eksterminacja polakow trwałaby po obu stronach rozbiorowej granicy przez lata az do zupełnego wyniszczenia.
stanpio2019.12.3 13:16
Sowieccy bojcy […} Wieczorem już dotarliśmy do wsi Gołąb (czy Gołębie) pod Radomiem zajętej na kwatery przez sowietów. To co tam się działo przechodziło wszelkie granice wyobraźni. Kiedy nie zatrzymywani przez wartowników weszliśmy do pierwszej chaty wiejskiej włosy podniosły się nam z przerażenia. Na podłodze leżała dziewczynka około ośmiu lat odarta z ubrania i widocznie zgwałcona zespołowo jak to zwykle robili bojcy Armii Czerwonej. Obydwie nogi były wyłamane w stawach biodrowych. Na łóżku leżał starszy człowiek przybity do pościeli niemieckim bagnetem, a z przeciwnego kąta patrzyła niemo na to wszystko odarta z ubrania kobieta w wieku 30-35 lat […] Wyszedłem przed chatę, gdyż poczułem mdłości od zapachu krwi. Za rogiem chaty przewieszony nienaturalnie przez płot (widocznie przez morderców) mąż kobiety żył jeszcze choć przebity na wylot sztachetą sterczącą mu na plecach. Mówić już nie mógł bo gdy usiłował otworzyć usta płynęła struga krwi. Obok leżała starsza kobieta ze strzaskaną głową.[…]” wspomnienia Zygmunta Goworka, żołnierza NSZ o przejściu Armii Czerwonej
Darek2019.12.3 13:00
A co może innego powiedzieć komunista, jak wiemy z historii to zawsze byli kłamcy którzy za wszelką cenę chcą się wybielić za swoje postępowanie podczas wyzwalania naszej Ojczyzny. Pan Czarzasty od małego był uczony że wielki brak z Moskwy to taki "dobry przyjaciel", pamiętacie serial "Czterej pancerni i pies" to on widzi taką przyjaźń z wielkim bratem z Moskwy. No cóż jak się nie czyta historii to mówi się bzdury.
Dam2019.12.3 12:27
Jednak uważam, że większym deptaniem pamięci ofiar komunizmu jest wybór Piotrowicza na jakiekolwiek stanowisko w państwie. Tak przy okazji, to objęła go ustawa o zabieraniu emerytur byłym komuchom, czy swój komuch - dobry komuch?
witold2019.12.3 15:14
Mysle ze nie masz racji, w Polsce było3 miliony komunistow(członkow PZPR) z tego znaczna czesc była tam interesownie, czesc tak jak Czarzasty dalej uwaza sie za komunistow,ale jest tez czesc ktora uznała swoj bład i stara sie słuzyc Polsce ,była tez czesc ktora była tam aby pomagac i do takich moim zdaniem nalezał Piotrowicz
Dam2019.12.3 19:51
Mogę uznać, że Piotrowicz nie był komunistą. Był (i dalej jest) po prostu szują, która odnajdzie się w każdym systemie, gdzie będzie można kogoś okłamać i się ustawić. Prawdę mówiąc, miałbym więcej szacunku do ideologicznego komunisty, bo w coś wierzy (choć jest zapewne idiotą), niż do Piotrowicza. I nie próbuj mi wmówić, że Żelazny Krzyż Zasługi to dostał w nagrodę za pomaganie oskarżonym.
realista2019.12.3 11:25
Największym świętem Czażastego i polskiego lewactwa jest dzień 17 września ! Wtedy to bowiem w 1939 roku sowieci rozpoczęli , jak twierdzi Czażasty, wyzwalanie Polski. Na podstawie tajnego dodatkowego protokołu, paktu Ribbentrop-Mołotow, sowieci zajęli wschodnie tereny Polski i rozpoczęło się „wyzwalanie” ! Cywilów wyzwalano wywożąc ich w bydlęcych wagonach na Sybir. Oficerów wojska polskiego wyzwalano strzałami w tył głowy i wrzucano ciała do zbiorowych dołów w Katyniu, Ostaszkowie, Starobielsku i w innych miejscach , o których nawet do dzisiaj nie wiemy. Wielu patriotów wyzwalano poprzez NKWD-owskie przesłuchania, tortury i śmierć. Druga fala wyzwolenia Polski przez sowietów odbyła się w 1945 roku, poprzez rabowanie czego się dało, gwałcenie i mordowanie. Obława augustowska była drugim Kataniem, a mordowanie patriotów polskich żołnierzy niezłomnych i opozycjonistów trwało do końca lat 50-tych. W 1981 roku sowieci polscy z PZPR wprowadzili stan wojenny na terenie całego kraju przeciwko narodowi polskiemu i do 1983 wyzwalali Polskę spod opozycjonistów, robotników i przeciwników komunizmu ! Wojska sowieckie opuściły Polskę dopiero w 1993 roku. Tak po krótce wyglądało wyzwalanie Polski i Polaków przez sowietów. To była po prostu wymiana jednej okupacji niemieckiej na drugą okupację sowiecką ! My Polacy, życzymy Czażastemu i wszystkim postkomunistycznym zdrajcom wszystkiego co najgorsze. Niech krew, którą mają na rękach pozostanie im na zawsze !!!
Stanisław2019.12.3 12:00
Nic dodać, chyba tylko to, że oni wszyscy w 1993 r. nie wyjechali. Jak widać i słychać!