21.09.19, 18:32(fot. screen)

Lewicy wolno więcej? Agnieszka Holland: Kaczyński wprowadził faszystowską truciznę

- Wiecie dlaczego rośnie w sondażach strach przed LGBT i poparcie dla sił kościelnych, partyjnych, które uderzają w te grupy? Bo my z tej strony nie mówimy głośno „nie”. Oni to wykorzystują, mają ambony, mają telewizję publiczną - mówiła Agnieszka Holland podczas XI Kongresu Kobiet w panelu "Jak bronić demokracji"

– Tak samo było z uchodźcami przed zeszłymi wyborami, ta straszna trucizna, faszystowska trucizna, którą wprowadził Kaczyński, mówiąc o pasożytach i bakteriach i nie wiem czym jeszcze, ona nie napotkała żadnego oporu ze strony wtedy mających wszystkie media polityków dzisiejszej opozycji – stwierdziła reżyserka.

– Wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za to, że tego wirusa rasizmu, homofobii i mizoginii, nienawiści wprowadziliśmy w polski organizm narodowy – dodała

Według reżyserki, "obecnie żyjemy w coraz lepszym świecie, gdzie coraz więcej mówi się o prawach człowieka, a także prawach zwierząt czy przyrody". 

– Fakt, że te prawa poszerzają się coraz bardziej oznacza, że ci którzy dotychczas mieli na nie wyłączność, tracą władzę. Ci, którzy naprawdę panowali nad światem i mogli wykluczać z tych praw innych, to biali mężczyźni i ta fala populizmu, która przechodzi przez Stany Zjednoczone, Brazylię, Filipiny, Węgry i Polskę, polega na strachu białych mężczyzn przed utratą władzy – wyjaśniała Holland.

– Dlatego, że jeśli oddajemy innym prawa, to mniej zostaje dla nas tego tortu. Dlatego gniew tych nowych populistów, ich wykluczające działania, polegają głównie na próbie odebrania kobietom tych praw, które udało się już wywalczyć. A osoby LGBT są tutaj w pewnym sensie kozłem ofiarnym tego ataku na prawa kobiet – dodawała

– Populiści są w stanie (…) uciszyć ten strach (białych mężczyzn – red.) i mówią: My wiemy co zrobić, żebyście nie musieli się bać – tłumaczyła Holland. 

 

bz/dorzeczy.pl


Komentarze

Egon2019.09.22 12:27
Holland to dziecko z ruskiej probówki.
Stanisław2019.09.22 12:13
To "kobieta", którą rozjechał pociąg towarowy "pełny wody sodowej"? Jeśli chodzi o mentalność to nie ulega wątpliwości, że tak jest.
Polka2019.09.22 9:55
Ta kobieta to chodząca nienawiść , przy niej Kaczyński to anioł
Kobieta2019.09.22 9:49
Proszę nie mylić prawa kobiet z prawami feministek. Nie życzę sobie aby mnie Pani reprezentowała.
www2019.09.22 9:44
"Oni mają ambonę i telewizję publiczną" - nooo Holland..., przecież Twoi kolesie mieli telewizję publiczną całymi latami i mimo tego nie wygrali wyborów - a to oznacza tylko jedno: że byliście NIECHCIANI. Czyli rozsądnie myśląca większość nie miała już siły i ochoty słuchać kadzenia Twojej złodziejskiej bandy. Jak chcesz się rypać z pederastami, to rób to sobie w swoim domu. Jak chcesz sobie przyjmować "uchodźców". to przyjmuj ich do swojego domu. Zdrowa większość nie chce zarazy i wypowiedziała swoje zdanie w wyborach.
GOROL2019.09.22 9:40
P,HOLLAND.gdyby obudily sie wszystkie ambony w POLSCE to by takiego SZAMBA LGBT nie bylo...
Wojtek Polak 2019.09.22 9:03
oderwanie nierobów a przepraszam ''artystów'' od rządowych dotacji pani reżyser nazywa ''wprowadzeniem faszystowskiej trucizny'' tym zlewaczłym LGBTQowskim środowisku samozwańczych ''elit'' .padł blady strach że jeszcze przez kolejne 4 lata nie będzie kasy za antypolskie i anntykościelne wymiociny czy to w filmach, książkach ,''sztukach teatralnych'' czy w wypowiedziach nie których '''oświetlonych ''profesorów''
Mirek2019.09.21 23:48
Po co taka rzygowina mieszka w Polsce to ja tego kompletnie nie wiem . Palestyna czeka !! . Jedź tam kobito i nie denerwuj normalnych ludzi . Chazarowie zawsze byli zdrajcami Polski i nie będziemy ciebie też żałować . Jedź kobito do chazarii !! .
bojownik2019.09.21 23:31
Ta pani jest slabo wyksztalcona, ale mocno zdeformowana umyslowo - nie rozumie slowa faszyzm. To nie slowo wytrych, za tym stoi konkretne znaczenie - trzeba je znac. Biedna, miala pod gorke do szkoly.
witold2019.09.21 22:13
Agusi Holland,resortowemu dzieciateczku,wychowanej w bolszewickiej truciznie,trudno sie pogodzic z malejacymi wplywami komunistycznych elit.
Igor2019.09.21 21:22
tylko że faszyści mieli poglądy lewicowe i nienawidzili Boga i Katolików, tak samo jak lewicowcy, nie wie tego?
Prorok2019.09.21 20:55
Tacy jak twoj ojciec tworzyli zbrodnicze totalitaryzmy.Zydzi mieszkajacy w Polsce po roku 68 to dopiero byli faszysci.Zadnej refleksji nad swoja rodzina .
izydor2019.09.21 20:31
Jak się p. Holland nie podoba w Polsce to może wyjechać do swojej ojczyzny, Izraela. A nie pyskować na polskich patriotów.
katolik2019.09.21 20:05
Polacy nie zaśmiecajmy Polski odpadami po psl sld wiosna nowoczesna.Nie pozwólmy z Polski zrobić śmietnika Europy.Tylko madrzy i silni Polacy głosują na PIS
Stan2019.09.21 20:02
Feministka, córka żydowskiego stalinisty, twierdzi, że coraz więcej mówi się o prawach człowieka? Chyba prawa do upadlania człowieka. Chronią żabki, zakazują wycinki drzew w czasie lęgu ptaków, ale na sztandarach niosą śmierć dla najbardziej bezbronnych - nienarodzonych dzieci. Skrzek jest pod ochroną, ale człowiek w łonie matki to zlepek komórek? Ech, wyprane mózgi. Organizujcie więcej kongresów., szkoleń, spotkań, a zatracicie zdolność myślenia, którą mają zwierzęta. Zwierzęta chronią swoje małe, bronią własnego miejsca., a my, czyli Polacy - mamy rezygnować z naszej Ojczyzny? Taki jest plan masonerii. UWAGA: obserwujcie uważni kto i co mówi. Nie udała się im komuna, to teraz chcą zniszczyć najpierw kraje narodowe, a potem zapanować nad Europą, później całym światem. Szatan nie zrezygnował z upodlenia człowieka.Merkel wyraźnie powiedziała, że czas zrezygnować z suwerenności państwowej, wtórował jej drugi mason Macron. Polska stawia tamę i to tak ich to złości. Opozycja - gotowa na każde ich skinienie, dlatego znajduje poparcie tych wrogów ludzkości.
stop lewactwu2019.09.21 19:59
Holland najlepiej prosperowała za PRL-u .
Cogito ergo sum2019.09.21 19:49
Nie świruj Holland. Jest dokładnie odwrotnie. To wy prowadzicie ludzkość do domu wariatów. Na tej zakłamanej drodze już zaczynacie poświęcać demokrację na rzecz miękkiego autorytaryzmu. W Anglii w jakimś hrabstwie szalona władza zakazała dziewczynkom przychodzić do szkoły w spódnicach. W imię wolności i tolerancji oczywiście. Jesteście niespełna rozumu
Agnieszka2019.09.21 19:43
Słyszałam debilizmy, że dla takich ... dziecko = brzuch kobiety, ale że prawem do ich morderstwa chcą się one sycić jakby jadły kawałek tortu to to już wampiryzm.
PePe2019.09.21 19:42
Holland w ramach równowagi wprowadziła do debaty "spuchniętego fiuta". No cóż, każdy na miarę swoich możliwości coś wprowadza.
Agnieszka2019.09.21 19:35
Najpierw z tymi grupami uderzają w polskość, katolicyzm a potem im jeszcze źle, że Polacy i katolicy bronią przed nimi Polski i Kościoła.
abcd2019.09.21 19:14
Nigdy nie pozwalajcie, aby nazywano was rasistami lub ksenofobami! 15% społeczeństwa, 50% morderstw - CHCECIE TAK MIEĆ? To nie jest rasizm - to zwykłe myślenie z troską o przyszłości własnych dzieci. CHCECIE ZOSTAWIĆ IM TAKĄ POLSKĘ? - Nie pozwólcie sobie wmówić, że to jest ksenofobia lub rasizm - macie prawo sami kształtować przyszłość własnego kraju. Po prostu: NIE CHCEMY TAK MIEĆ, taki jest NASZ wybór. Przeczytaj: "Murzyni. Czy czarne jest piękne?" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Murzyni._Czy_czarne_jest_pi%C4%99kne%3F
Renia2019.09.21 19:11
Tej babie chodzi tylko oto żeby było tak jak było, A że nienawiść nią kieruje to normalne pochodzi z narodu który jest wrogo nastawiony do tego co polskie , Tylko dlaczego mieszka w naszym kraju ?
Ewa2019.09.21 19:07
Te pseudo elity myślą że wszystko wiedzą lepiej a głupi lud musi ich słuchać. Tylko że ten lud nie taki głupi i swój rozum ma. A pani Holland ma przecież swoją ojczyznę gdzie indziej i może niech tam doradza.
Urszula2019.09.21 20:46
"Te pseudo elity myślą że wszystko wiedzą lepiej a głupi lud musi ich słuchać." No przecież ten głupi lud słucha tych pseudoelit (tak się pisze ciemnoto umysłowa). To co wam nadaje Kaczyński i reszta PiSdzielców to łgarstwa, no ale wy lubicie łgarstwa tych pseudoelit, a raczej pisowskiej mafii.
Sebastian Lorenc2019.09.21 19:06
Odnoszę wrażenie, że z dnia na dzień jest coraz gorzej, Fronda wrzuca temat, najczęściej wypowiedź jakiejś znienawidzonej przez Partię osoby, a wierni partyjni klakierzy wrzucają na temat tej osoby najwulgarniejsze obelgi. Nie merytoryczne ale wulgarne, prostackie, bardzo prymitywne. Partia jest z was dumna towarzysze.
PePe2019.09.21 19:43
Ja popieram "spuchniętego fiuta" pani Holland.
Sebastian Lorenc2019.09.21 19:44
Wojtusiu masz braki? Zresztą, po co pytam, przecież to oczywiste.
1235446%76678)72019.09.22 0:18
Jakoś nie widać twoich krytycznych wpisów pod artykułami o kretyńskich aktorzynach nabijających się z osób chorych psychicznie i niepełnosprawnych, co? Gdzie twoje komentarze krytykujące szydzenie z twoich podopiecznych? HIPOKRYTKO, potrafisz tylko zasłaniać się "pracą z niepełnosprawnymi dziećmi", gdy ci to na rękę i chcesz komuś wybić argumenty w dyskusji, no bo przecież głupio zapędzonemu w kozi róg adwersarzowi bronić się przed siostrą Agnieszką Dz. ze zgromadzenia Miłosierni Wobec Kochających Inaczej a Nienawidzących Kościoła Katolickiego i Katolików, prawda? Zebrałaś sobie na tym forum stadko współwyznawców pokroju idiotki Marychy Blaszczyk wychwalającej seksedukację przedszkolaków, wulgarnego przygłupa Nowaka potrafiącego wypisywać tylko przekleństwa i homo-pedofila bluźniącego przeciw Bogu i przyklepujecie sobie nawzajem komentarze szerzące lewackie kretynizmy, obrażające inaczej myślących i wyborców PIS. Czytam wasze wpisy od jakiegoś czasu i zauważyłem, z jaką nienawiścią traktujecie tych, którzy krytykują wasze poglądy lub wytykają wam głupotę albo niewiedzę. Skąd w was tyle nienawiści? Idźcie sobie gadać we własnym gronie na innym forum lub jakimś komunikatorze, po co upieracie się na fronde?
Iron2019.09.22 7:30
O psychofan Agi sie obudził. Czemu tym razem nie podpisujesz sie "Lublinianka"? Dla ciebie kretynie stwierdzenie " nie swiruj" jest szydzeniem z niepełnosprawnych? Już Ci całkiem odwaliło.
Sebastian Lorenc2019.09.22 12:07
Już sobie ulżyłeś?
SJ2019.09.21 19:03
Ludzie, powiedzcie mi co ta kobita wie o puchnięciu penisa. Przecież ona nigdy w życiu nie miała tego między nogami. Kto by to zrobił ?! Przecież każdy, kto by się na niej położył miałby żyganie zapewnione !!!
Zuzelski2019.09.21 19:02
Powiedziała mu komplement
ja2019.09.21 19:02
Holland to nie tylko nawiedzona baba o ptasim móżdżku, ale to chory opętany nienawiścią człowiek do wszystkiego co Polskie.
wuj2019.09.21 18:59
jaka ona durna
Głosuję na PiS 2019.09.21 18:54
Nikogo jej opinia nie obchodzi! Każdy ma swój rozum niech go używa.
anonim2019.09.21 18:54
Małe sprostowanie, Droga Pani, odtrutkę, na to wasze post bolszewickie bagno.
A2019.09.21 18:54
Jak się Szanownej Pani w Polsce nie podoba to proszę wracać do Izraela. Z tamtym narodem ma Pani powiązania rodzinne. Nikt na siłę Pani w naszym kraju nie trzyma. Jeżeli ma Pani problem z zakupem biletu np. lotniczego, chętnie zasponsoruję.
dzielnicowy2019.09.21 18:48
nie żal mi jej-- córka to pedałka a ona wariatka --brawo gwiażdzie ELYTY