Koronawirus. Litwa rozważa przymusową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski - zdjęcie
04.08.20, 11:20Fot. via Pixabay - fernandozhiminaicela

Koronawirus. Litwa rozważa przymusową kwarantannę dla osób przyjeżdżających z Polski

6

Litewskie władze medyczne wyrażają zaniepokojenie wzrostem zachorowań na COVID-19 w Polsce. Jak stwierdziła szefowa wileńskiego oddziału Narodowego Centrum Zdrowia Publicznego Rolanda Lindiene, martwi ją tą przede wszystkim dlatego, że jej rodacy często podróżują do Polski.

Ministerstwo zdrowia Litwy ogłosiło że jeśli sytuacja dalej będzie się pogarszać, to Polacy zostaną włączeni do grona obywateli państw którzy po przyjeździe będą musieli poddać się izolacji. Aktualnie procedura taka stosowana jest względem obywateli krajów takich jak Hiszpania, Bułgaria, Szwecja, Portugalia czy Belgia.

Aktualna sytuacja związana z pandemią na Litwie rysuje się jaśniej niż w Polsce. Ogólna liczba chorych wynosi zaledwie 382 osoby, w tym dziś odnotowano tylko 10 nowych przypadków. Mimo tego w sobotę władzę przywróciły obowiązek noszenia masek. Utrzymywane są także restrykcje względem zachowywania odległości przebywania od siebie oraz dezynfekcji dłoni.

mg/PAP,Fronda.pl

Komentarze (6):

Brawo Polska!2020.08.4 16:16
#wzordlaswiata
gumowa kaczka2020.08.4 16:03
Pinokio już odtrąbił koniec pandemii -brawo Polska,mamy to
Szybka Randka2020.08.4 14:50
Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.lexlale.com.pl
ladychapel2020.08.4 13:04
Tysiące Polaków przyjeżdża do Wilna biegając po nim od kościoła do kościoła i z cmentarza na cmentarz, w przerwie do Maximy po 999 roznosząc wirusa. Zamknijcie granice i ni zarażajcie innych!!!!!
Skad takie dokladne informacje?2020.08.4 14:03
A co zydami wilenskim, litwakami brudasami? Dostali "wirusa" z czape i juz nie ma! I Wilno jest piekniejsze, czysciejsze.
hahhahahah2020.08.4 12:32
zarazenia na weselach, kosciolach, grialach powiatowych... ale WINNA ZAGRANICA!!!! no kuzwa!!!! jacy wy prosci do manipulowania jestescie!!!!