15.05.19, 12:10(fot. screen)

Komisja Amber Gold. Małgorzata Wassermann nie ma wątpliwości

 - Po trzech lata prac komisji śledczej nie ma żadnych wątpliwości,że szef Amber Gold Marcin P. był słupem - mówiła Małgorzata Wassermann podczas posiedzenia komisji śledczej ds. Amber Gold 

Od momentu powstania komisji śledczej, poza Marcinem i Katarzyną P., 15 dodatkowych osób ma postawione zarzuty. Przewodnicząca komisji śledczej ds. Amber przekazała pozostałym członkom komisji projekt raportu końcowego. 

– Był to największy materiał dowodowy, jaki wpłynął w historii Sejmu. Akta główne miały 18 tys. tomów – zaznaczyła. 

– Komisja nie miała prawa ani obowiązku badania przestępstwa popełnionego przez osoby prywatne. Co za tym idzie komisja nigdy nie poszukiwała ani złota, ani pieniędzy – podkreśliła  Wassermann. 

– Skrajnie źle oceniamy przede wszystkim działalność służb specjalnych oraz policji pod przewodnictwem tutaj na samej górze pana ministra Jacka Cichockiego – powiedziała przewodnicząca komisji śledczej.

Jak podkreślała Wasserman, "Cichocki, „aby ukryć te działania zwłaszcza po stronie policji, ale również ABW (…) po pierwsze przemilczał fakt w ogóle prowadzenie tej sprawy (dot. Amber Gold) podczas debaty sejmowej 30 lipca 2012 r. A po drugie udzielił Sejmowi, a co za tym idzie opinii publicznej nieprawdziwej informacji o tym, że służby specjalne prowadziły działania w stosunku do grupy spółek Amber Gold i OLT, działania analityczne od 2012 roku, od marca”. 

 – Prawdziwa informacja jest taka, że służby specjalne posiadały udokumentowaną wiedzę o szykującej się przestępczej działalności OLT, czyli wejścia w linie lotnicze przez Marcina P., od sierpnia 2011 r. – powiedziała Wassermann.

Według przewodniczącej minister Sławomir Nowak jako jedyny minister posiadał uprawnienia w postaci „możliwości wydawania decyzji o zamknięciu działalności przez odebranie koncesji z rygorem natychmiastowej wykonalności”.

– To oznacza, że pan minister Nowak mógł przeciąć tę działalność w ciągu jednego dnia – powiedziała przewodnicząca komisji śledczej. 

 

bvz/TVP INFO

Komentarze

Dariusz Andrzej Kowarczyk2019.05.16 1:51
Kto jest zleceniodawca? Malgosiu, wez urlop dozywotni. Jesli zobacze Kopaczke na Mazurach, omine ja. Dlaczego? Nie zadaje sie z tumanami,
gośka2019.05.15 22:38
bardzo optymistyczne, że tak długo trwa dociekanie prawdy...masakra!
rdaneel2019.05.15 21:34
Amber gold: 800mln. SKOK: 5,5 mld. GetBack 2,2 mld. Czy pani Małgorzata może coś powiedzieć w sprawach SKOK i GetBack?
robaczek2019.05.15 16:05
czyzby? amber = PO SKOK = PIS tylko gdzie wiecej pokrzywdzonych i okradzoionych? a pan "0" cicho siedzi i swoich broni.
Agnieszka2019.05.15 14:10
Myślę, że każdy zdroworozsądkowy człowiek zdawał sobie z tego sprawę od początku. Jeżeli jednak pani Wassermann zebrała też na to dowody, które mogą być dobrze wykorzystane lub zaprzepaszczone, trafiając w niewłaściwe ręce, to tym bardziej przykro mi - choć ją lubiłam - że zamierzała tą sprawę zostawić dla stanowiska prezydenta Krakowa. Z jednej strony wymagania by Marcin P. powiedział prawdę, zdradzając może bardzo niebezpiecznych mocodawców i narażając życie a z drugiej strony jak się lepsze stanowisko trafiło, to zostawianie problemu, który trak rozbabrany, może bez pozytywnych efektów kosztować czyjeś życie. Nie chcę nawet myśleć, że ta komisja służyła tylko do promocji politycznej a nie wyjaśnienia i ukrócenia zła.
Konfederata2019.05.15 13:55
Brawo Gocha! Teraz skasujcie za udział w komisji i idźcie na kawę z przesłuchiwanymi, a potem do rozmaitych budżetowych synekur. Nikomu czapka z głowy nie spadła, pogadali se, zarobili i tyle. Tylko Konfederacja!
Glaudiusman2019.05.15 13:40
Polska pod rządami PO i SLD, typowych korytowców zeszła na poziom sycylijski, gdzie rządzi kasa, omerta i zemsta. Typowy mafijny układ. Dlatego o powrót tego koryta walczą jako Targowica w Brukseli, bo tam siedzi lewactwo i genderowcy.
12019.05.15 13:26
Wnioski po latach porażające. Winien Tusk! A tak naprawde od poczatku bylo wiadomo , ze to polityczna hucpa mająca wypromować przewodniczącą za pieniądze podatnikow.Co ustalono? To co bylo wiadomo od początku. Te komilsje to kpiny.Nic nie ustalają, zadnych konsekwencni dla sprawców.
Ziomek2019.05.15 13:24
Małgośka. Czas wyciągnąć wnioski. PIS nie zreformowało sądownictwa. Dziś powinno być przynajmniej kilku działaczy PO przed sądem z tytułu różnych afer. Pozdrawiam cię i głosują na Konfederację by zmienić ten stan rzeczy.
anonim2019.05.15 12:59
Brawo, brawo, po trzech lata prac komisji śledczej nie ma żadnych wątpliwości, że szef Amber Gold Marcin P. był słupem :))) No brawo, co za zaskakujący wniosek po 3 latach. Droga komisjo, po 3 latach pracy to wypada odkryć kto był prawdziwym organizatorem, beneficjentem tego przestępstwa, a nie odkrywać oczywistość, że ewidentny słup to słup. Żenada i kompromitacja. Czekam na podobny wniosek ze strony komisji smoleńskiej w stylu: po trzech lata prac komisji, nie ma żadnych wątpliwości, że samolot TU-154 z prezydentem Kaczyńskim na pokładzie, rozbił się w Smoleńsku. Głąby.
Konfederata2019.05.15 13:59
Komisje to świetny sposób na łatwą kasę i wypromowanie swojej gęby.
anonim2019.05.15 12:26
Czyli opis Republiki Bananowej Mafiozów.