Kolejny brutalny atak POKO-lewactwa na Kościół - zdjęcie
27.08.19, 11:28Zdj. screen Facebook/Dzień Dobry Włocławek, Youtube/wyborcza.pl

Kolejny brutalny atak POKO-lewactwa na Kościół

43

W miniony weekend we Włocławku sprofanowano przydrożne kapliczki. Doszczętnie zniszczono jedną z figur Matki Boskiej. Inne figury Maryi zostały poważnie uszkodzone. 

O sprawie poinformował portal "Dzień dobry Włocławek". 

"Nie ma w nich figur Maryi, to coś dziwnego, niepokojącego. Moja pierwsza myśl była, że zabrano je do konserwacji, ale obie na raz? A dziś przecież 26 sierpnia, święto maryjne"-pisze cytowana przez portal czytelniczka, która zauważyła puste kapliczki.

Reporter z redakcji "Dzień dobry Włocławek" pojechał na miejsce i potwierdził skalę zniszczeń. Jedną z figur Maryi rozbito, dosłownie, w drobny mak. Kolejna kapliczka stała pusta, zaś figurę wyrzucono kilka metrów dalej. Według "Portalu" Włocławek, poważnie uszkodzono również figurę Jezusa z kapliczki przy ul. Chłodnej

"Sprawę zgłosiliśmy na policję, dziś figurki naprawiamy i modlimy się ekspiacyjnie przez cały dzień za tych nieszczęśliwych ludzi, którzy to zrobili, którym brakło umysłu i serca. To są szatańskie sprawy, dlatego idziemy pod krzyż"-skomentował ks. prałat Sławomir Deręgowski. Proboszcz parafii św. Stanisława z osiedla Południe, gdzie doszło do profanacji, nawiązał w ostatnim zdaniu do wielkiego wydarzenia modlitewnego, które odbędzie się 14 września w Kruszynie.

Z kolei oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji we Włocławku stwierdziła w rozmowie z "Portalem Włocławek", że policja nie otrzymała zgłoszenia w sprawie dewastacji kapliczek. 

"Sprawa taka najprawdopodobniej podpadała by pod zniszczenie mienia. Trzeba by też rozróżnić czy figurki są de facto poświęcone czy nie, bo z naszego doświadczenia wynika, że nie zawsze tak jest"-powiedziała. 

tag/Fronda.pl

Komentarze (43):

andrzejhahn32019.08.28 14:58
SRAM NA ZBRODNICZY kosciol katolicki
anonim2019.08.28 11:38
"Żałosny partyjny służalczy portalik dla idiotów." SPO-KO przyjdzie kryska na marxiste....
Jan Radziszewski2019.08.28 8:01
takie radości czekają bezbożników (..) Widziałam duszę w środku szkieletu wołającą: „Jezu, zmiłuj się!". To był głos kobiety. Spojrzałam na nią i zaraz chciałam wyciągnąć ją z ognia. Jej widok łamał mi serce. Szkielet kobiety, z szarą mgiełką wewnątrz, mówił do Jezusa. W szoku słuchałam jej. Gnijące ciało zwisało w strzępach z jej kości. Paląc się, odpadało na ziemię. W miejscu, gdzie kiedyś miała oczy teraz były tylko puste oczodoły. Nie miała włosów. Ogień rozpalał się u jej stóp,; wspinał się po ciele. Wydawało się, że kobieta ta ciągle płonie, nawet wtedy, gdy płomienie były tylko żarem. Z jej wnętrza dochodziły płacz oraz jęki rozpaczy: „Panie, Panie, chcę się stąd wydostać!". Stale wyciągała ręce do Jezusa. Spojrzałam na Niego. Na Jego twarzy malował się wielki smutek. Powiedział do mnie: „Moje dziecko, jesteś tu ze mną aby powiedzieć światu, że następstwem grzechu jest śmierć, i że piekło jest prawdziwe". Ponownie spojrzałem na kobietę. Robaki wypełzały z jej szkieletu. Nie pochłaniał ich ogień a Jezus powiedział: „Ona wie o nich i czuje je w swoim wnętrzu". „Boże zmiłuj się!" - zawołałam, kiedy ogień rozpalił się ponownie z potężną siłą. Wielki płacz i głęboki szloch wstrząsał szkieletem kobiety - duszy. Była stracona. Nie było ucieczki. „Jezu, dlaczego ona jest tutaj?" - cicho zapytałam z przerażeniem.(...)
Taka prawda2019.08.27 19:43
A to nie zwykle chuligaństwo , które na lekcjach religii zatruwa życie katechecie ale przeciez jest obowiązkowa !Tylko po co
andrzejhahn32019.08.27 19:30
kosciol katolicki JEST TO ZBRODNICZA INSTYTUCJA I SRAM NA NIEGO
Jacek Placek2019.08.27 16:13
A skąd wiadomo, że to lewactwo, a nie np banda smarkaczy, którzy dostali mocy po osuszeniu flaszki??
Sebastian Lorenc2019.08.27 15:48
Zniszczenie kapliczek to chory wandalizm, profanacja pewnie też, ale przede wszystkim wandalizm. Przydrożne kapliczki, krzyże, figury,świątki, to element krajobrazu polskiego i jest różny, w różnych regionach. Styl, sposób przedstawienia figur, to z czego zrobiona jest kapliczka i jaki ma kształt jest zawsze charakterystyczna dla regionu z jakiego się wywodzi. Powstają stowarzyszenia zajmujące się tymi zabytkami. Niszczenie ich to podłość, a wskazywanie, bez dowodów, winnych to kolejna podłość portalu poświęconego.
Aron Herszfeld2019.08.27 14:38
Ojej wasze bałwochwalcze figury zniszczyli. Popłaczcie się sekciarze. Sam Bóg nakazał niszczyć bałwany wy niedouczone kmioty z katolickiej sekty
anonim2019.08.27 14:52
Nie ma katolickiej sekty nic takiego nie istnieje.
Aron Herszfeld2019.08.27 16:38
Organizacja powstała na bazie zakłamania nauk NT w inię własnych kożyści jest sektą
Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse2019.08.27 14:37
Krótki rachuneczek; przez ostatnie 7 dni Lech Keller-Krawczyk - eine kleine jüdisch läuse jako 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲, 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐀𝐠𝐧𝐢𝐞𝐬𝐳𝐤𝐚 𝐃𝐳., 𝐨𝐟𝐢𝐜𝐞𝐫 𝐋𝐖𝐏, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, itp., spędził 80 godz. tylko na blogach Frondy, czyli ponad 3 pełne doby. Dedykacja warta odnotowania, stary czerwony pionier (ma ponad 70 lat), komsomolec z sekcji bolszewickiej propagandy.
Botis2019.08.27 14:28
Nie wstyd wam tak niszczyć swoje miejsca kultu tylko po to by przez chwilę zrzucić winę na innych? Ten wasz Bóg wam to wszystko wynagrodzi kochani ;)
anonim2019.08.27 14:36
Kochany to są wasze metody działania ,sami tak robicie ,nie wmawiaj tego nam ,
Donek2019.08.27 13:58
Brawo! Ale czemu tylko kapliczki? Walic ksiedzow - do wora i do jeziora! Juz wkrotce kur*y beda ssac piach.
marek2019.08.27 14:10
No i właśnie się doigrałeś. Zgłaszam ze screenem gdzie trzeba.
Aron Herszfeld2019.08.27 14:43
Najlepiej zgłoś sie do OSP w Parzymiechach dolnych. Pokaz im zdjecie komentarza to wyslą patrol
anonim2019.08.27 14:55
Marek wie gdzie to zgłosić ,nie musisz podpowiadać .
wuj2019.08.28 13:04
brawo tępić chwasty
stop zarazie tęczowej 2019.08.27 14:15
Tak sądzisz , dewiancie ?
anonim2019.08.27 14:30
Zły przemówił przez Donka
anonim2019.08.27 15:20
Biedny człowieku opamiętaj się .Nie Bóg wybaczy ci te słowa i da łaskę nawrócenia.
marek2019.08.27 13:30
Tęczowa zaraza w akcji. I oni śmią mówić o miłości i tolerancji!?! Zawsze twierdziłem i będę a ostatnie wydarzenia utwierdzają mnie w tym że tych chorych zboczeńców należy izolować i leczyć. NIE MA INNEJ OPCJI! Oni stwarzają zagrożenie dla naszego normalnego społeczeństwa, dla naszych dzieci. To są ciężko upośledzone osobniki i trzeba ich leczyć w zakładach zamkniętych. To paskudztwo jest w 100% wyleczalne. Jest bardzo duża szansa że po terapii i leczeniu powrócą do społeczeństwa jako pełnowartościowi ludzie. My jako społeczeństwo musimy wymóc na rządzących uchwalenie i procedowanie ustaw które umożliwią izolowanie i leczenie najbardziej agresywnych i nienawistnych homoseksualnych zboczeńców z bojówek lgbt. Co do tzw "normalnych"(bo homoseksualizm nigdy nie był i nie będzie normalny) homoseksualistów to również należy zapewnić im leczenie i terapię jednak dobrowolną. Myślę że masa z nich skorzystałaby dobrowolnie. No i uświadamiać społeczeństwo! Uświadamiać czym tak naprawdę jest ideologia lgbt i jakie zagrożenia niesie współczesnemu normalnemu człowiekowi! My jako katolicy musimy uświadamiać czym jest TĘCZOWA ZARAZA. Nie bójmy się tego. Dużo ludzi bagatelizuje zboczeńców uważając ich za nieszkodliwych zblazowanych głupków. Za dużo POwsko PSLowskiej propagandy zrobiło swoje. Trzeba to naprawić. Dla dobra naszego, naszych DZIECI ale również dla dobra samych zboczeńców.
Maria Blaszczyk2019.08.27 13:51
Ideologia LGBTnie istnieje, jest humbugiem. Kolejnym straszakiem, promowanym przez rosyjskie służby, przy wsparciu kościoła katolickiego. Homoseksualności się nie leczy. Bo nie jest chorobą ani zaburzeniem. Żaden lekarz/psycholog/terapeuta z uprawnieniami tego robić nie będzie - a jeśli jakiś kretyn by spróbował, to straci uprawnienia. Do tego nie mam pojęcia, skąd wiesz, że to akurat osoby LGBT zniszczyły te kapliczki. A nie np. ofiara ks. pedofila, której się ulało po widoku ks. Kanclerczyka z tym koszem na buciki. Albo osoba z psychozą. Albo ktoś pijany. Bo póki co - to jest rzucanie oskarżeń bez pokrycia.
marek2019.08.27 14:07
Istnieje. Twoje rewelacje o wspieraniu Rosjan przez Kościół są tyle samo warte co rewelacje o reptilianach, pierdoły nie warte komentarza. Leczy się leczy zasięgnij trochę wiedzy, polecam. No i właśnie tutaj jest sedno. Póki co niektórzy lekarze boją się występować przeciwko poprawności politycznej. Na szczęście to się zmienia bo coraz więcej naukowców i specjalistów mówi czym tak naprawdę jest homoseksualizm i że można toto leczyć z powodzeniem. Sam dr.Spitzer (ten co najbardziej lobbował za wykreśleniem homo z listy chorób przez głosowanie) przyznał ze był to wielki błąd a szkody które to głosowanie spowodowało będą najprawdopodobniej nie do odrobienia. Akty wandalizmu i napaści na księży zaczęły się po lewackich lgbtowskich "akcjach" siania nienawiści i niezgody. Więc z dużym prawdopodobieństwem mogę napisać że było to jakieś zaburzone coś z lgbt. I sądzę że mam rację. Nie trzeba być omnibusem żeby wiedzieć do czego zdolne są bojówki lgbt.
Maria Blaszczyk2019.08.27 16:55
Rosykjskie powiązania tych prawicowych radykałów z rosyjskimi służbami są badane od kilku lat. https://www.ips-journal.eu/topics/human-rights/article/show/the-globalisation-of-anti-gender-campaigns-2761/ https://www.volkskrant.nl/nieuws-achtergrond/pro-life-heeft-de-wind-mee-de-macht-van-de-anti-abortusbeweging-wordt-steeds-groter~beb61df0/?referer=https%3A%2F%2Fwww.google.com%2F Ja zresztą nie twierdzę, że kościół wspiera Rosjan. To jest trochę bardziej skomplikowane. Kościół wspiera PiS, bo PiS dja mu to, czego chce - pieniądze, władzę i bezkarność - i używa do tego tych straszaków kolportowanych akurat przez Rosjan. Lekarzy nie obowiązuje poprawność polityczna. Ale mają obowiązek działać w zgodzie z obowiązującym stanem wiedzy. Leczenie czegoś, co jest zdrowym wariantem normy - łamie prawo. Nie leczymy leworęczności, zielonooczności ani upodobania do muzyki Zenka Martyniuka. A bojówki LGBT nie istnieją. Serio. To ludzi LGBT się bije. Wszyscy widzieliśmy zakrwawione dzieciaki w Białymstoku, pobite przez panów katolików, pana Krajewskiego - gdzie trzech trzeba było, by pobić jednego faceta... Regularnie atakowane lokale organizacji związanych z LGBT https://noizz.pl/lgbt/zdemolowano-siedzibe-grupy-stonewall-w-poznaniu-zdjecia/z0vhzmr https://kph.org.pl/trzeci-atak-na-siedzibe-kph-w-tym-roku/ http://lambdawarszawa.org/lambdawarszawa/kolejny-atak-na-siedzibe-lambdy-warszawa/ Atak na ludzi, którzy chcieli uczcić pamięć Milo Mazurkiewicz https://www.wprost.pl/warszawa/10219768/warszawa-wywiesili-teczowa-flage-aby-uczcic-pamiec-zmarlej-kolezanki-doszlo-do-przepychanek.html I nie. Nie coraz więcej naukowców twierdzi, że homoseksualizm można leczyć. W tej sprawie istnieje konsensus, którego nikt poważny nie próbuje podważać. A dr Spitzer - no cóż... W pewnym momencie opublikował pewne badanie, z którego wynikało, że ludzie ewentualnie mogą zmienić orientację pod pewnymi warunkami. Całość nie bardzo miała sens, bo się opierała wyłącznie na samoopisie badanych, którzy byli werbowani wg klucza jakim była wiara w to, że zostali "wyleczeni" - nie mówiąc już o tym, że w żaden sposób nie wynikała z niego sensowność leczenia homoseksualności - co w końcu przyznał sam Spitzer i napisał samokrytykę, kończącą się słowami: "Wierzę, że jestem winien społeczności gejowskiej przeprosiny za moje badania i nieuzasadnione twierdzenia o skuteczności terapii naprawczej. Przepraszam również każdą osobę homoseksualną, która straciła czas i energię poddawana jakiejś formie terapii naprawczej, ponieważ wierzyła, że ​​udowodniłem, że terapia naprawcza działa z niektórymi „silnie zmotywowanymi” osobami" https://exgaywatch.com/2012/04/spitzer-i-owe-the-gay-community-an-apology/ A tu rozmowa z dr Spitzerem, przeprowadzona niedługo przed jego śmiercią, z której wynika, że chyba jednak nie "żałował" niczego poza tą publikacją... https://www.youtube.com/watch?v=gIifMxPcRnI
marek2019.08.27 17:52
Widzę że "przyłożyłaś" się do odpowiedzi co jest rzadkością tutejszych forumowych pipków filozofów. Mogę wkleić ci masę artów o powiązaniach lewicy i radykalnych środowisk lgbt z putinowską Rosją ale czy to coś zmieni? Ot choćby typowo pod twoje wklejki. https://www.tvp.info/42771034/diabel-sie-w-ornat-ubral-putin-idolem-skrajnej-prawicy-opinia Nie sądzę też aby wklejanie stron ideologicznych było mądrym pomysłem na uzasadnianie swoich poglądów a tym bardziej na prezentację tego co te strony prezentują. Przecież na stronach gejowskich nikt nie napisze że homoseksualizm jest chorobą. tym bardziej w lewicowej prasie która "promuje" homoseksualne zachowania notabene wykorzystując je do własnych celów. Dr. Spitzer jest tylko jednym z wielu którzy jawnie mówili (czy odżegnalł się od tego nie wiem, dawno nie śledziłem co tam u niego) że wykreślenie homoseksualizmu było wielkim błędem i że nastąpiło to pod silną presją lobby lgbt. Jeżeli nagle zmienił zdanie to widać wyraźnie że tacy ludzie nie powinni absolutnie mieć jakiegokolwiek wpływu na decyzje dotyczące tak naprawdę funkcjonowania współczesnego świata. Zresztą on jest tylko jednym z kilkudziesięciu którzy mówią o zagrożeniach stwarzanych przez homoseksualizm i że to jest zaburzenie psychiczne które z powodzeniem można leczyć. Kościół nie wspiera PIS dlatego że daje mu to co tam wypisujesz ale dlatego że PIS jako jedyny widzi zagrożenia ideologią lgbt. Jako jedyny wspiera Polskę i polaków i jako jedyny broni wartości chrześcijańskich na taką skalę jakiej inni politycy na świecie się wstydzą. Oczywiście mógłby to robić bardziej dosadnie i bardziej stanowczo ale być może przyjdzie to później. Milo Mazurkiewicz?!? Gdyby chcieli naprawdę chcieli go uczcić toby pogrążyli się w ciszy, zadumie, szacunku do zmarłego ewentualnie w modlitwie a nie prowokowali skrajnych środowisk w ten sposób. Czy tak ma wyglądać szacunek do zmarłego??? Wiesz ilu Andrzejów, Bogdanów, Jadwig, Agnieszek itp itp codziennie ginie i umiera? Ktoś robi cyrk z tego?
marek2019.08.27 17:52
cd Nie ma żadnego konsensusu. Jest za to zwykła zmowa milczenia po jednej stronie, bo jak nie to wylecisz i tracisz wszystko (a dla naukowca zależnego od grantów i dotacji wiesz chyba co to znaczy) i mówienie prawdy o homoseksualizmie z drugiej strony pomimo szalonej krytyki, nagonki prób odhumanizowania i deprecjonowania takich naukowców czy ludzi. Na szczęście są to w większości ludzie niezależni kasowo od rozmaitych z reguły lewackich organizacji więc mogą sobie pozwolić na w miarę normalne funkcjonowanie. Agresja? ,Chyba środowisk lgbt. https://twitter.com/dariuszmatecki/status/1109164120123809792 https://twitter.com/dariuszmatecki/status/1152868991880323073 https://www.pch24.pl/srodowiska-lgbt--zaklocaja-inicjatywe-obywatelska-stop-pedofilii--jest-apel-do-policji,68748,i.html https://wpolityce.pl/polityka/456322-nasz-wywiad-gadowski-srodowiska-lgbt-prowokuja-agresje https://dzienniknarodowy.pl/agresja-uczestnikow-marszu-rownosci-rzucali-w-kontrdemonstrantow-jajkami-kamieniami-wideo/ https://www.pch24.pl/teczowa-indoktrynacja-w-szkolach--protestujacy-obroncy-rodziny-pobici-przez-aktywistow-lgbt,63477,i.html I mogę tak praktycznie przez kilka godzin wklejać...
XXL2019.08.27 15:17
Ideologia LGBT istnieje. Ile róznej maści lewactwa prowokuje różnego rodzaj profanacje świętości? Ilu z calego środowiska LBGT jest zadeklarowanymi homoseksualistami, a nie tylko hedonistami? Promocją ideologii LGBT zajmują się róznego rodzaju fundacje, przedsiębiorstwa działające w Polsce. Homoseksualizm, a nie homoseksualność. Homoseksualizm da radę leczyć, bo jest zaburzeniem. Niby na jakiej podstawie twierdzisz, że "jakiś kretyn by spróbował, to straci uprawnienia."? O homoseksualizmie warto poczytać tu: https://homoseksualizm.edu.pl/index.php/co-mowi-nauka/34-psychologia/181-dlaczego-homoseksualizm-zosta-wykrelony-z-listy-chorob-psychicznych A skąd wiesz, że tych kapliczek nie zniszczyli popierający ideologię LGBT?! Po ostatnich ekscesach na róznych spędach pedalskich, tzw. parad równości, widać, że to ONI profanowali polskie świętości !
edi2019.08.27 13:19
nie pochwalam ale rozumiem sprawców...
Zdzich2019.08.27 14:02
zniszczyli wlasnosc DZIELNICOWEGO - nie pochwalam, ale wyjatkowo rozumiem sprawcow!!!
anonim2019.08.27 14:22
To zabrzmiało nie pochwalam ,ale fajnie ,że to zrobili to takie złote myśli dzielnicowego .
Suweren2019.08.28 9:35
Dzielnicowego? Na pewno?
Drynda2019.08.27 13:06
W każdym narodzie są kanalie . Tutaj jest przykład ich działalności .
anonim2019.08.27 12:50
LUDZIE UCIEKAJCIE OD TOTALNYCH i TĘCZOWYCH - NAWRACAJCIE SIĘ !! POPIERAJĄC ICH BĘDZIECIE WSPÓŁODPOWIEDZIALNI ZA ZŁO KTÓRE ONI PLANUJĄ (homomałżeństwa, adopcja dzieci przez homo, aborcja, deprawacja dzieci WHO-ideologia gender) - WYBORY już 13 października 2019 a - FATIMA OSTRZEGA - CUD SŁOŃCA - 13 października 1917 roku w Fatimie Matka Boża po raz szósty ukazała się trojgu portugalskim pastuszkom. Dzieciom towarzyszył ogromny tłum. Ludzie pobożni przyszli z nakazu sumienia, inni ze zwykłej ciekawości. Niektórzy znaleźli się tam z obowiązku służbowego. Trzy miesiące wcześniej Maryja zapowiedziała: W październiku powiem wam, kim jestem i czego chcę oraz dokonam cudu, który wszyscy zobaczą, aby uwierzyli. Wezwania Matki Bożej skierowane do ludzi oraz tajemnice, które otrzymały dzieci miały uzyskać potwierdzenie, które powinno przekonać każdego co do prawdziwości objawień. SURSUM CORDA - POLACY CHWYĆMY ZA RÓŻANIEC i DO URN, POGONIĆ Z POLSKI TĘCZOWĄ ZARAZĘ - JEZUS JEST PANEM POLSKI a MATKA BOŻA KRÓLOWĄ POLSKI !!!
13 X zwyci\304\231zymy! 2019.08.27 12:50
Każda kapliczka znajduje się na terenie określonej parafii w gestii proboszcza jest sprawę zgłosić na policji. Z artykułu wynika,że proboszcz powiadomił policję a policja twierdzi,że nie było zgłoszenia.Kto więc kłamie?
bezlitosny internauta2019.08.27 12:49
https://www.pch24.pl/w-irlandii-polnocnej-rosnie-liczba-profanacji,70405,i.html A to? Też "POKO-lewactwo" ? Media społecznościowe otworzyły ludziom na całym świecie oczy. Zdali sobie sprawę ze skali bezkarności waszego pedofilskiego klubu, zwanego dla niepoznaki "Kościołem".
Naczelny2019.08.27 12:37
A fronda już wie, że to "POKO-lewactwo"? Żałosny partyjny służalczy portalik dla idiotów.
V732019.08.27 12:47
a ty skąd już wiesz, że to nie lewactwo?
bezlitosny internauta2019.08.27 12:51
"Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów" Carl Sagan
Suweren2019.08.28 9:33
Czego i od kogo ty wymagasz?!
Polak Ateista Dumny Gej2019.08.27 12:54
s ty skąd wiesz, ,że nie prawactwo?
Ja2019.08.27 12:52
Skoro czytasz, to dla Ciebie również.Dziękujemy za samoocenę.
Naczelny2019.08.27 13:16
Dla mnie to jak oglądanie clownów w cyrku.