Jerzy Bukowski: Coś zgrzyta w sztabie Prezydenta - zdjęcie
26.02.20, 11:10

Jerzy Bukowski: Coś zgrzyta w sztabie Prezydenta

13

Nie chcę dokonywać szczegółowej analizy dotychczasowego przebiegu kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy, ponieważ robi to na bieżąco wielu wytrawnych znawców polskiej sceny politycznej zarówno życzliwych obecnej głowie państwa, jak i sympatyzujących z innymi kandydatami.

Odnoszę jednak ogólne wrażenie, że nie jest najlepiej, chociaż początkowo wydawało się, że wszystko jest dobrze przemyślane i wzorowo przygotowane. Owszem, spotkania ubiegającego się o reelekcję Prezydenta RP w terenie są udane pomimo prób zakłócania ich przez oszalałych z nienawiści jego wrogów, ale w sztabie nie dzieje się chyba najlepiej, skoro ciągle docierają stamtąd informacje o różnych tarciach i problemach, co stwarza wrażenie pogłębiającego się chaosu.

Dziwi mnie to, ponieważ urzędujący prezydent ma zawsze lepszą pozycję wyjściową od rywali mogąc liczyć na swoje bezpośrednie zaplecze, a także na wielu popleczników w obozie władzy na jej wszystkich szczeblach. Powinien więc stać na czele dobrze zorganizowanej drużyny, w której każdy wie, jakie ma zadania do wypełnienia i nikt nikomu nie wchodzi w paradę.

Mam nadzieję, że znany z harcerskiej sprawności w działaniu Andrzej Duda szybko zrobi porządek w sztabie wyborczym zarówno w sprawach organizacyjnych, programowych, jak personalnych. Na razie sytuacja w nim wygląda bowiem niezbyt ciekawie (delikatnie rzecz ujmując).

Jerzy Bukowski

 

Komentarze (13):

anonim2020.02.27 10:44
Kataon Starszy! Nie przynoś wstydu wielkiemu Rzymianinowi! Zmień nick na adekwatny do twojej pustogłowości: na przykład bałwan, dureń, idiotropos.
KATON STARSZY2020.02.26 19:50
Pascal!-nie przynoś wstydu tak wielkiemu filozofowi i naukowcowi. Zmień swoje hasło na inne np. Lenin Ddzierżyński,Jeżow,Stalin,Beria itp.
Pascal2020.02.26 18:21
Andrzej Duda ośmiokrotnie złamał konstytucję na którą przysięgał, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann. Prezydent złamał następujące artykuły ustawy zasadniczej: art. 2, 10, 32, 42, 126, 173, 183, 187, 190. Dał się poznać jako posłuszny wykonawca poleceń Jarosława Kaczyńskiego. W czasie rządów PO i PSL w Europarlamencie oskarżał polskie władze o sfałszowanie wyborów, nie mając żadnych dowodów. Unię Europejską publicznie nazwał "wyimaginowaną wspólnotą, z której nic nie wynika". Powiedział również "ojczyznę dojną racz nam zwrócić, Panie", co w związku z licznymi aferami PiS-u brzmi jak prośba o kontynuację. Miał pretensję do Unii Europejskiej o promowanie żarówek energooszczędnych. Być może woli lampy naftowe? Jest rekordzistą w ilości odbytych lotów na koszt podatników. Objął patronat nad uroczystością upamiętniającą 75-lecie powołania Brygady Świętokrzyskiej Narodowych Sił Zbrojnych, oskarżanej o kolaborację z Niemcami. W czasie wystąpień głośno krzyczy i opowiada niewybredne kawały ośmieszające rektora Akademii Górniczo-Hutniczej. Zgodnie z nakazem Jarosława Kaczyńskiego mianował Krystynę Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza sędziami Trybunału Konstytucyjnego. Wstydząc się tych nominacji nie wpuścił dziennikarzy na ich zaprzysiężenie. Określił wybór prof. Małgorzaty Gersdorf na Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego jako "wstyd". Komu podoba się taka prezydentura?
AVA2020.02.26 14:01
Coś, gdzieś - a nic konkretnego nie napisano. Nie rozumiem, po co produkować takie sugestie.
AVA2020.02.26 14:15
Choć wydaje mi się, że przymierze Dudy z Gowinem i odsuwanie PiS od współpracy z prezydentem nic dobrego ani dla Polski, ani dla Dudy nie przyniesie. Obaj są politykami mniej niż miernymi; Dudę przed jego własnymi projektami (np. referendum konstytucyjne) musiał ratować PiS, a zawetowanie ustawy dekomunizacyjnej oburzyło każdego prawego Polaka, podobnie, jak obrona Hermaszewskiego przez Dudę. PAD jest świetny w przemowach i reprezentowaniu kraju, ale tylko w tym!! O Gowinie szkoda mówić! A jakoś tak dziwnie się dzieje, ze obaj panowie dogadują się i knują. PiS nie ma innego wyjścia, musi poprzeć Dudę, co on wykorzystuje dla swoich gierek. Powinien jednak znać swoje ograniczenia i stawiać raczej na takich ludzi jak Morawiecki niż Gowin. A przemowa Pani Turczynowicz, która powtarzała: dla drugich ludzi, o drugich ludziach była "powalająca". Należałoby tę Panią przede wszystkim nauczyć mówić po polsku. Jest w języku polskim drugi człowiek, ale nie ma: drugich ludzi, pani mecenas! Mówi się: inni ludzie!
Antoni2020.02.26 13:41
O co chodzi, przecież w TVPiS mówią, że dzięki prezydentowi mamy wszystko, 500+, mieszkanie+, że wygraliśmy II wojnę światową, że dzięki niemu świeci słońce i złoto płynie z jego ust.
tfuj2020.02.26 12:53
Odpowiedź jest w ostrzeżeniu Kaczyńskiego przed małymi gierkami pod siebie. A ich adresatem jest Gowin, na codzień sypiący konstytucjami na zmianę z wielopakami.
lady chapel2020.02.26 12:37
To kolano gnoma polski zgrzyta
Saki Faki2020.02.26 12:29
Zgrzyta i huczy w całym pisie, goście już jawnie nawalają się po pyskach, ciekawe, kto pierwszy zostanie ogłoszony zdrajcą? Znowu zero?
ciekawy2020.02.26 11:53
To, że coś jest nie tak, to chyba widzą już wszyscy. Albo Duda postawi na sprawdzonych ludzi zaprawionych w bojach albo po prostu przegra. Bielan, Turczynowicz i spółka powinni dostać czarną polewkę i to im szybciej tym lepiej.
Elektor2020.02.26 11:53
Mając za sobą rząd hojnie rozdający nasze pieniądze na poczet wygranej obecnego prezydenta, miażdżącą propagandę kłamstw w TVP, konwencje z rozmachem za miliony, nawet księży na ambonach, mając taką machinę za sobą porażka w wyborach A.D. byłaby sensacją. Nie postawiłbym pieniędzy u bukmacherów na porażkę A.D. Ale...mimo wszystko niespodzianki się zdarzają. Tak w sporcie jak i w polityce. Wspomnijmy chociażby ostatnie wybory w USA. Skala poparcia w mediach dla p. Clintonowej była jeszcze większa, Fronda tez jej kibicowała, p. Trump to była ruska onuca, molestator itd. A jednak stało się! I też mam nadzieję, że to się może udać i odsuniemy A.D. od przyklepywania podsuwanych ustaw. Daj Boże!
Michał Jan2020.02.26 11:37
Tematem nr 1 powinien być sam prezydent, a nie jego szefowa kampanii. Powinna zostać zdymisjonowana jak najszybciej, bo dopiero zaczęła i szkoda będzie niewielka. A GW łatwo nie odpuści i ma nawet jakieś podstawy.
qwerty2020.02.26 11:24
Jolanta Turczynowicz-Kieryłło zgrzyta zębami :-)