Jakie kompetencje będzie miał prezes PiS jako wicepremier? - zdjęcie
06.10.20, 12:56Fot. screenshot - TVP Info

Jakie kompetencje będzie miał prezes PiS jako wicepremier?

12

Na dzisiejsze popołudnie w ogrodach Pałacu Prezydenckiego planowana jest uroczystość zaprzysiężenia nowych ministrów rządu Mateusza Morawieckiego. Zaprzysiężony zostanie m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, który jako wicepremier obejmie powstały w ramach rekonstrukcji rządu komitet ds. bezpieczeństwa. Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber wyjaśnił, jakie kompetencję będzie miał nowo powstały komitet.

Razem z rekonstrukcją rządu do Rady Ministrów wejdzie prezes PiS Jarosław Kaczyński. O jego kompetencje w rządzie był dziś pytany na antenie TVP Info Łukasz Schreiber:

- „Komitet ds. bezpieczeństwa, który powstanie, to jest rozwiązanie - wydaje mi się - bardzo dobre. To pomoże skoordynować prace tych czterech resortów, czyli MSWiA, sprawiedliwości, obrony narodowej i nadzoru nad służbami specjalnymi, w tych sprawach wykraczających poza obszar jednego tylko z tych ministerstw, gdy chodzi o bezpieczeństwo wewnętrzne i o to wszystko co się z tym wiąże” – wyjaśniał polityk.

Podkreślił, że obecność prezesa PiS w rządzie jest „bardzo dobrym znakiem”, którego oczekiwali wyborcy Zjednoczonej Prawicy.

Pierwotnie zaprzysiężenie nowych ministrów miało odbyć się wczoraj. Uroczystość została jednak przełożona ze względu na zakażenie koronawirusem prof. Przemysława Czarnka, który ma zostać ministrem edukacji i nauki.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze (12):

Ela2020.10.7 2:01
Dwa pytania : Czy nie macie łaskawszych zdjęć tego gnoma ? Czy on na prawdę tak wygląda ? Co do kompetencji to sprawa jest bardzo prosta. On nie ma kompletnie żadnych kompetencji, więc skąd by się mu miały nagle pojawić?
MaxFiend2020.10.6 17:13
Większej schizy chyba już nie mogli zrobić. Ciekawe kto do kogo będzie mówił "szefie"? :-D
gumowa kaczka2020.10.6 17:51
masz rację ,typowa pisowska dziecinada
Sz. P. Prezesie,2020.10.6 15:26
dajcie sobie już spokój z życiem politycznym. Czas na ryby, grzyby i conajmniej 8 godz. snu. I nie wygłupiajcie się Sz. P. Prezesie z tą "repolonizacją". Bo jak ona ma wyglądać? Będą każdemu potencjalnemu nabywcy TV czy prasy zaglądać w metrykę, w majtki czy nie obrzezany, pod światło czy aby jest biały, czy nie ma skośnych oczków? Mamy dostateczną ilość rodzimym hejterów, że "repolonizacja" może się okazać wulkanem nienawiści. JEST WOLNY RYNEK ALBO GO NIE MA!
Prof. doktor Hertrich-Woleński i jego2020.10.6 14:28
elokwencja argumentu: " Kurvva nie naród POZNASZ POLAKA PO CHAMSTWIE GŁUPOCIE I MORDZIE PIJAKA! POLSKIE ANTYWARTOŚCI SĄ GORSZE NIŻ KORONĄ BO NISZCZĄ TEŻ ZDROWIE PSYCHICZNE " ------------------- Tak, tak katolu-robolu to na NIEGO tyrałeś frajerze w PRL-u, na jego "naukowe tytuły" i jego "zasłużoną" dużo większą od twojej emerytutę.
Natalja Siwiec2020.10.6 13:50
Frądel w typowy dla siebie sposób zadaje retoryczne pytania. Pan Jarosław Prezes Kaczyński będzie miał takie kompetencje, jakie będzie chciał.
Darek2020.10.6 13:46
Kaczyński, jako doktor marksizmu-leninizmu ma wszelakie kompetencje by przywrócić dawne czasy PRL i wprowadzić stalinowskie ideały, co nie udało się jego poprzednikom. Już ma w na tym polu niemałe osiągnięcia, a będzie jeszcze czerwieniej.
Dam2020.10.6 14:15
Przecież Kaczyński przyznał, że "poprzednia próba wprowadzenia państwa dobrobytu" się nie powiodła, ale jemu się uda". Nie mógł mieć na myśli nic innego poza komuną, w końcu żyło mu się w niej bardzo dobrze.
OLI2020.10.6 13:43
Wielki Geniusz Polityki będzie miał wystarczające kompetencje, żeby wykończyć PiS. Nie dały rady ani ulica, ani zagranica, ale Wielki Strateg nie boi się żadnych wyzwań. ma teraz upragnione 3 lata spokoju. Za 3 lata nie będzie już ani PiS-u, ani Wielkiego Stratega, ani Genialnego Technokraty Morawieckiego, co to u spódnicy Jarosława wisiał i prosił o skasowanie coraz to nowych polityków. Wielcy Ludzie z Małym Interesem...
Glaudiusman2020.10.6 13:31
Nie musi mieć żadnych kompetencji oprócz kontrolnych. Musi po prostu wiedzieć co się w rządzie dzieje.
PZPR+2020.10.6 13:22
Jarosław - nasze Słońce Narodu będzie 1szym sekretarzem komitetu. Będzie kontrolował ministerstwa, za nic nie odpowiadając bo odpowiedzialność spoczywa na ministrach. Może Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej będzie stawiała też kombinaty jeżeli komitety powstają...
fdf2020.10.6 13:03
Dla mnie wystarczy wielki przywódca.