Horała: PO realizuje doktrynę Neumanna. Swój kryje swojego - żałują tylko, że Nowak wpadł - zdjęcie
16.09.20, 09:00Fot. Adrian Grycuk via Wikipedia, CC 3.0

Horała: PO realizuje doktrynę Neumanna. Swój kryje swojego - żałują tylko, że Nowak wpadł

8

Sławomir Nowak był wówczas sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego udział w tej aferze, ten wątek w którym się pojawił, dotyczył tego, że w początkach badanego okresu, kiedy funkcjonowała tzw. komisja Palikota, ta komisja wprowadzała do prawa podatkowego rozwiązania, które później z perspektywy czasu można było uznać wprost jako rozszczelniające system, ułatwiające proceder wyłudzeń” – mówił Marcin Horała zapytany o to związki Sławomira Nowaka z aferami wyłudzania nienależnego podatku VAT.

W rozmowie na antenie TVP Info podkreślił, że według zeznań minister Chojnej-Duch:

[…] minister Nowak kierował takim zespołem, czy taką grupą, która zbierała się w KPRM i w sytuacji, kiedy była różnica zdań pomiędzy była różnica zdań pomiędzy komisją Palikota a urzędnikami wówczas pracującymi w ministerstwie finansów, ta grupa rozstrzygała kto ma rację, czyje postulaty będą wpisane do prawa. Rozstrzygała w tych kluczowych kwestiach na korzyść tych rozszczelniających postulatów komisji Palikota”.

Odnosząc się z kolei do faktu, że politycy PO w ogóle nie odcinają się od Sławomira Nowaka, Horała podkreślił że zupełnie go to nie dziwi, bo tak właśnie działa cała Platforma Obywatelska i podobnie było w sprawie Sławomira Neumanna czy Stanisława Gawłowskiego:

To czołowe postacie Platformy, podobnie zresztą jak pan Sławomir Nowak. Tam jest zasada, że swój kryje swojego. Doktryna Neumanna, że póki ktoś jest z Platformy, to będą go bronić jak niepodległości po prostu działa. Domniemam, że tam żałują, że wpadł, a nie że jakichś niecnych czynów się dopuszczał”.

dam/TVP Info,niezalezna.pl

Komentarze (8):

Hue2020.09.16 10:55
W PIS nikt nie wpadnie. Przygotowali ustawe o bezkarnosci urzednikow. Jak nie pomoze, to maja wlasnych sedziow. A jezeli i to zawiedzie, to Duda ulaskawi.
FAKIR2020.09.16 10:44
Trzeba zaczac od tego, ze PO nie jest partia polska. Sa w niej pseudo Polacy i .... wyborcy na to sie biora. A rzeczywistosci mentalnosciowo im blizej do lukaszenki niz do Dudy.
Urszula2020.09.16 11:44
Zrobiłeś błąd. Opisałeś cechy PiS, a napisałeś PO. Choć przyrównanie PiS do Łukaszenki to i tak jest dla tego ostatniego ujma. Łukaszenka przynajmniej tak otwarcie i bezczelnie nie okrada swojego społeczeństwa. W PiS złodziej na złodzieju i dlatego potrzebna im ustawa, która będzie ich chronić.
jula2020.09.16 11:56
Twoja argumentacja rodem z dziecięcej wyliczanki: Ja to ja, ty to ty, kto jest głupi ja czy ty? OVER
Hue2020.09.16 13:31
Fakir, urodziles sie slepy na autorytarne rzady PIS czy to nabyte?
Ojoj2020.09.16 13:33
Fakir. Skoro PIS to prawo i sprawiedilwosc, to dlaczego wprowadzaja prawo, ktore zwalnia ich z odpowiedzialnosci prawnej? I tylko ich? Gdyby PIS byl polska partia, to by przestrzegal prawa, ktore maja w swojej nazwie.
jula2020.09.16 9:24
To się nazywa omerta.
Hue2020.09.16 13:54
Omerta tak jaksystemowe ukrywanie pedofili w kosciele rozsylajac ich po innych parafiach, az sprawa ucichnie?