Holandia: Lewica proponuje pigułkę śmierci dla seniorów - zdjęcie
09.02.20, 12:00Fot. via Pixabay

Holandia: Lewica proponuje pigułkę śmierci dla seniorów

124

Lewicowa partia D66, która wchodzi w skład koalicji rządowej w Holandii, proponuje pigułkę śmierci dla ludzi starszych. „Rzecznik partii powiedział, że rząd działa zbyt wolno, by zapewnić polepszone środki zakończenia życia”. Pomysł dzieli koalicję, w skład której wchodzi również partia Chrześcijańskich Demokratów.

Pia Dijkstra z D66 twierdzi, że pomysł zapewnienia „godnego zakończenia życia”, cieszy się „szerokim poparciem”. W czwartek zapowiedziała ona przedstawienie już w lutym ustawy gwarantującej ludziom starszym, którzy przekroczyli 75 rok życia i których stan zdrowia jest nie do zniesienia, możliwość wniosku o eutanazję.

D66 nie pierwszy raz wysuwa taki postulat. Na przykład w roku 2016 D66 oraz Stowarzyszenie na rzecz Dobrowolnego Zakończenia Życia (NVVE) postulowały wprowadzenie „pigułki ostatniej woli”, która umożliwiałaby ludziom powyżej 80 roku życia popełnienie samobójstwa. Wówczas Pia Dijkstra stwierdziła: „Nie ma wątpliwości, iż ludzie starsi, mający doświadczenie długiego życia, są w lepszym położeniu od ludzi młodych, by zdecydować, czy ich życie jest wciąż warte życia”.

Carla Dik-Faber z Unii Chrześcijańskiej skomentowała: „Udostępnienie pigułki samobójczej byłoby najbardziej cyniczną odpowiedzią ludziom, którzy pragną śmierci. Machnęlibyśmy na nich ręką, zamiast chcieć służyć im pomocą”.

Według badań opublikowanych przez holenderski rząd istnieje pewna grupa ludzi powyżej 55 roku życia, która pragnie śmierci, mimo że cieszy się dobrym zdrowiem. Liczba takich osób to ok. 10 tys., co z kolei stanowi 0,18 proc. ludzi powyżej 55 roku życia.

Hugo de Jonge, minister zdrowia z ramienia Chrześcijańskich Demokratów, dostrzegając powagę problemu i potrzebę działania, sugeruje, iż w przypadku takich osób powinno się podjąć próbę „przywrócenia pragnienia życia”, a nie przepisywać specyfik zadający śmierć.

Wspomagane samobójstwo jest legalne w Holandii od roku 2002, a zgoda na nie wymaga spełnienia pewnych określonych warunków.

jjf/LifeSiteNews.com, dutchnews.com

Komentarze (124):

qwerty2020.02.12 8:17
ten przeklęty (krwią niewinnych pomordowanych) lewacki kraj zniknie w odmętach morskich...
krzysztof2020.02.10 11:46
JEDEN WARUNEK PIGUŁKA OSTATNIEJ WOLI I PIGUŁKA GWAŁTU BĘDĄ DZIAŁAĆ TYLKO NA LEWAKÓW ILGBTQ
fedcb2020.02.10 11:06
Hitler był socjalistą i wskazał całej lewicy drogę, którą konsekwentnie idzie! Hitler był dumny ze swoich lewicowych następców
skuter2020.02.10 10:00
Ludziom którym się to proponuje robią to nie z cierpienia lecz z samotności Babcia której nikt nie odwiedza decyduje się na taką własnie pigułę To sa badania samych Holendrów ale nie chcą się do tego przyznać bo im wstyd Natomiast człowiek stary który niekiedy bardzo cierpi ale odwiedza go syn czy wnuczek nie chce umierać Więc wniosek jest jasny jak napisałem wcześniej to samotność zabija nie cierpienie Ludziom to wmówili że przestaną cierpieć i że państwo jest takie dobre A temu państwu na chorym w ogóle nie zależy chcą żeby najszybciej umarł Żeby nie ponosić kosztów leczenia i utrzymania I tylko o to chodzi
Stella2020.02.9 22:55
to moze wybudujcie nowe obozy smierci "Oswiecim 2" podlosc ludzka nie zna granic
ZERR02020.02.9 21:39
Podobno w Polsce jest sporo samobójstw... a w postępowej i katofobicznej Holandii jest inaczej. No to policzmy, na 100.000 luda Polska, ca. 5300* skutecznych samobójstw na 33 mln mieszkańców, wychodzi 16 Holandia, ca. 1800** plus 6600*** eutanazji na 17,3 mln mieszkańców, wychodzi 48,5 Holandia ma trzykrotnie więcej samobójców od Polski. Tyle w temacie efektów "wolności" od religii. A tak przy okazji - ładnie widać, jaką kupą są podawane ciemnemu ludowi w mediach "statystyki". * https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/303259946-Spada-liczba-samobojstw-w-Polsce.html ** https://www.wiatrak.nl/20666/w-holandii-przybywa-samobojcow-choc-do-czolowki-im-jeszcze-daleko *** https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-niderlandach-zanotowano-rekordowy-wzrost-ilosci-samobojstw-za-pomoca-eutanazji
Piotr Nowak2020.02.9 20:28
A dlaczego ku-rw-a tylko dla seniorów ?! Dla wszystkich !!! A szczególnie dla tych co to prawo ustanowią !!!
Lewicowy POstęp POstępuje ...2020.02.9 19:55
POczątkowo przyjmowanie tych pigułek przez Seniorów ma być dobrowolne :)
Stan2020.02.9 18:27
To jest prawo wyboru, każdy powinien mieć możliwość podejmowania samodzielnej decyzji. Sam w sytuacji skrajnej, chciałbym decydować o własnym losie.
trupek2020.02.9 18:20
Holandio Niderland gdzie zmierzasz?
taro2020.02.9 19:00
na cmentarz.
ZERR02020.02.9 21:25
nie na cmentarz cmentarz jest dla ludzi na śmietnik
horrrorrr2020.02.9 17:59
"Życie niewarte życia". Czy świat jest ślepy? Przecież to kopia hitlerowskiego programu Lebensunwertes Leben, który w latach 1939-1944 doprowadził do zgładzenia setek tysięcy ludzi chorych, niedołężnych, rasowo obcych. Odpryskiem była zagłada Żydów. Dlaczego nie zbierają się trybunały europejskie, jakieś TSUE czy czort wie co, rzecznicy praw, ONZ. Oto jak podają sobie ręce mordercy hitlerowscy z lewactwem wszelkiej maści.
doradca2020.02.9 17:16
Dlatego zawsze powtarzam, że lewactwo nie wolno dopuszczac do władzy i tępić ich ze wszystkich sił jak robił to Piłsudski
Alpc 2020.02.9 19:46
Zacząć od Ciebie, fakt, co Ty wiesz o Piłsudskim?
ja2020.02.9 16:32
Żyć chociażby dlatego żeby nie oddać emerytury państwu tylko własnym dzieciom, a jak się nie ma dzieci to jakiejś organizacji dobroczynnej.
Maria Blaszczyk2020.02.9 17:04
??? Chyba nie masz pojęcia o holenderskim systemie emerytalnym. Otóż emerytury nie odda się państwu, bo emeryturami zajmują się prywatne ubezpieczalnie. Co do dziedziczenia, to wygląda to najczęściej tak - ale to jest wolnorynkowe rozwiązanie, więc piszę o najczęstszym, a nie jedynym możliwym - , że przez czas płacenia składek ubezpieczenie emeryatlne ma formę polisy na życie, której beneficjentem jest Twoja rodzina, standardowo - partner życiowy, i jeśli umrzesz przed osiągnieciem wieku emerytalnego - Twoja rodzina dostaje tę emeryturę. Jeśli umrzesz potem - to jest jak z każdą inną składką, jak się ubezpieczysz od NW, ale żadnego wypadku nie będziesz miał - to też nikt tego nie odziedziczy. Tu mowa jest o osobach powyżej 80 roku życia, a w Holandii wiek emerytalny to 67 lat. Więc żadnego dziedziczenia nie będzie.
wojtek2020.02.9 15:51
czyli lewica to płód szatana
Michał Pasierb 2020.02.9 15:24
"Lewicowa partia D66,..." a nie zgubili gdzieś jeszcze jednej szóstki??
Maria Blaszczyk2020.02.9 16:51
Nie. Tę partę założono w 1966 roku.. Nie w 666. I wbrew stwierdzeniu a artykule nie jest to partia lewicowa, tylko socjalliberalna, czyli najbardziej centrowa z centrowych. Np. w europarlamencie należą do ALDE.
ZERR02020.02.9 17:21
Partia socjalna-socjalistyczna i liberalna (leseferystyczna, nie libertariańska) to nie lewica? Co wy tam macie w głowach...
Michał Jan2020.02.9 17:53
Teraz lewicowa jest już chadecja.
Maria Blaszczyk2020.02.9 18:58
Jej socjalność polega na takim założeniu, że jak jesteśmy tak obłędnie - statystycznie - bogaci, to nikomu nie pozwolimy zdychać z głodu. A pomysł, że człowiek samo o sbie decyduje, wydaje mi się całkowicie pasować do doktryn libertariańskich.
ZERR02020.02.9 23:29
Doktryna lewicowa, wbrew hasłom, nie zakłada, że człowiek ma sam decydować. Doktryna lewicowa zakłada, że człowiek możne robić co chce, ale może chcieć tylko to, co chce lewicowa władza. Doskonale zrozumiał to Simon Moll, gdy skutecznie uświadamiał całemu haremowi dziewczyn, ze maja dobrowolnie robić wszystkie numerki, ale tylko takie jak Simon Moll lubi. Aby to osiągnąć, ten stopień indoktrynacji, lewicowa władza ZAWSZE musi zrobić kilka ruchów: - wymordować potencjalnie opornych - odebrać pozostałym ludziom prawo wychowywania dzieci - gwałcić psychikę upaństwowionych dzieci przez dwa pokolenia - rozbudować systemowe poniżanie, wykluczanie i stygmatyzowanie wszystkich inaczej myślących. - kontrolować większość dochodów ludności, co pozwala stopniowo pauperyzować klasy oporne i faworyzować element socjalnie bliski. - wspierać finansowo wszelkie patologie, np. dopłacać do zabijania dzieci - systemowo niszczyć wszelkie przejawy oddolnej samoorganizacji społeczeństwa (zohydzając np religie, dookoła których ludność może się jednoczyć) - dokonywać systematycznego mieszania i przesiedlania ludności, aby uniknąć sytuacji, ze powstanie spójna społeczność - poprzez system dotacji kontrolować kulturę. W gospodarce wysokoopodatkowanej tylko taka kultura może przetrwać, która ma dotacje od lewicowej władzy. Pozostała może wegetować w katakumbach. Po dokonaniu tych i innych aktów przemocy, społeczeństwo chce tylko tego, na co pozwoli mu Władza. Bunt staje się niemożliwy, bo ludność nie zna nawet słów pozwalających wskazać wroga, bankiera ukrytego za "parlamentem". To jest najohydniejszy i najobrzydliwszy rodzaj władzy.
Maria Blaszczyk2020.02.10 0:48
Jak wplątałeś Simona Mola do dyskusji o tym, ile powinno się czekać - i czy w ogóle - na opinię zespołu ekspertów w sprawie eutanazji, to ja nie wiem. Ale spokojnie. Nikogo się tu nie morduje, dzieci nie są "upaństwowione", jak sam nikogo nie stygmatyzujesz, nie poniżasz i nie wykluczasz, to możesz sobie myśleć, jak chcesz, ludzie są zamożni w sposób wręcz nieprawdopodobny, dzieci zabijać nie wolno - więc siłą rzeczy się do tego nie dopłaca, chyba pojęcia nie masz o pooświeceniowej historii Holandii, stworzonej właśnie na gruncie szacunku do poszczególnych wyznań, że wypisujesz tak piramidalne bzdury - a biedna Holandia nic nie pomoże na to, że się okazało, że Ziemia nie jest płaska, choroby nie są powodowane przez działanie złych duchów, a wydawanie ofiar zgwałceń za ich gwałcicieli, koniec końców, okazało się nie do przyjęcia dla kobiet, gdy te tylko zdołały się odrobinkę wyemancypować. Nie wiem, o co chodzi Ci z tym przemieszczaniem - z tych wszystkich ciotek i wujków mojej teściowej wszyscy chyba dożyli ostatnich dni w promieniu kilku-kilkunastu kilometrów od miejsca, gdzie się urodzili. Część w tym samym domu. Moja teściowa urodziła się w sąsiedniej wsi, wyszla za mąż za faceta z tego miasteczka, gdzie teraz mieszkamy, więc mieszka w drugim domu na przestrzeni ponad 8 dekad. Ojciec moich dzieci też się tu urodził, potem przez 10 lat mieszkaliśmy dwie wsie dalej, a teraz znó tu mieszkamy... Wiec nie wiem, skąd te poglądy, ale nic ich nie potwierdza. I w Holandii kultura zasadniczo jest prywatna. Ludzie idą do teatru - i płacą za to kilka dyszek. Prawie nie ma teatrów repertuarowych, wszystko działa w systemie impresaryjnym, żeby przedstawienie wystawiano - musi się sprzedawać. Kupują książki - średnio książka kosztuje powyżej 20 euro. Głupi bilet do kina na mojej prowincji kosztuje 12,5 euro... Nie ma państwowych szkół muzycznych, teatralnych czy artystycznych. Za wszystko płacisz. Nie ma tu nawet państwowej telewizji, wyobraź to sobie... I nie martw się. Wciąż nas tu stać i na pójście do teatru, i na koncert, i nawet książkę możemy sobie tu kupić. Bo, chociaż podatki są rzeczywiście kosmiczne - zarabia się tyle, że nawet po zapłaceniu podatków nie da się tego przejeść, przepić i przepalić tak łatwo.
Polka2020.02.9 15:20
Proponuje, by pomyslodawcy, wykonawcy i ci co maja zamiar ja przepisywac pacjentom, zglosili sie wountarystycznie do polkniecia, kazdy po dwie, dla reklamy... Czy nie pojmujecie, ze choc cialo slabe i ulega procesom starzenia, to Ludzka Dusza zawsze mloda, ta sama, niesmiertelna i wieczna. Przykazanie Najwyzszego - Nie zabijaj! Takie proste, a wy - tworcy eutanazji - oddaliscie swe dusze w rece diabla ...i robicie co kaze. Hanba i wstyd!
Kwak2020.02.9 15:03
Ot, cywilizacja i kultura wg lewactwa, czyli "Prosimy Państwa do gazu !"
Andrzej 2020.02.9 15:00
Ja proponuję Cykoln B, świetny już sprawdzony środek. Co jeszcze głupiego wymyśli ta lewica ?
guess who 2020.02.9 14:54
Zawsze dziadziu możesz pooglądać cebulki tulipanów w Internecie. Będzie bezpieczniej.
Wojtek Polak2020.02.9 16:07
ty jednak masz naje...ane w tym lewackim łbie jak cyganka w tobołku. st{r}achu jedz do holandii i poproś o pigułkę uwolnisz siebie i nas od swojego debilizmu.
trupek2020.02.9 18:22
stachu wyngil przywieźlim!
Ozon512020.02.9 14:31
A w marcu mam jechać po cebulki tulipanów. Trochę się boję , bo jak zechcą abym godnie odszedł do wieczności.......?
Styki2020.02.9 14:23
W krajach, w których maleje wychowawcza rola Kościoła, gwałtownie wzrasta ilość chorób psychicznych, uzależnień, samobójstw, rozbitych małżeństw, przestępczości wśród nieletnich.
zatroskany2020.02.9 15:00
Tak bo szatan nienawidzi człowieka, a ogromna większość polityków to słudzy szatana.
Maria Blaszczyk2020.02.9 17:15
No nie. W Holandii wychowawcza rola kościoła jest żadna, a wskaźnik samobójstw wynosi ok. 11 na 100 tys. mieszkańców. W Polsce kościół wychowuje nas tak, że nawet zakupów zrobić się w niedzielę nie da, a treści religijne przemycane są wszędzie - a wskaźnik samobójstw jest o ponad 50% wyższy. Uzależnienia? Trudno powiedzieć, bo Polska nie ma statystyk, ale spożycie np. alkoholu to w Polsce 11,5 l na głowę, w Holandii - 9,6. Przestępczości to akurat w Holandii prawie nie ma, więc nie bardzo jest jak porównywać, a małżeństw się raczej nie zawiera, co utrudnia ich rozbijanie.
ZERR02020.02.9 17:42
Przestępczości w Holandii prawie nie ma? Ano, sprawdźmy... 2015 Tabela 2. Przestępstwa na 100 tys. ludności w krajach Unii Europejskiej według rodzajów 2015 Państwo - Zabójstwo - Rozbój - Kradzież Polska - 0,8 - 21,4 - 364 Holandia - 0,7 - 56,9 - 3219 I to są dane sprzed wielkiego najazdu osób o ciemnej karnacji skóry. Zobaczmy jeszcze, jak sprawnie rządząca kasta oszukuje społeczeństwo: Tabela 4. Poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania (w % ogółu ludności) Polska - 6,4 Holandia - 18,1
Maria Blaszczyk2020.02.9 19:26
No tak... Tylko że pójdź w Polsce na policję i zgłoś, że Ci ktoś rower ukradł... Mojej córce ukradli akurat w zeszłym miesiącu, więc wiem. Zgłoszenie tego przestępstwa zajęło nam koło 2 min. i zrobiliśmy to siedząc na kanapie we własnym salonie przez internet... I już się znaleźliśmy w tej statystyce. Dodaj, ze my tu nie znamy pobicia ze skutkiem śmiertelnym, a także wiele zniknięc traktuje się jako potencjalne zabójstwa. I na koniec... Zamykasz samochód? A dom? Na noc na przykład? Albo wychodząc? Bo ja nie. Potem wracam, np. z zakupami i musiałabym z pełnymi rękami kluczyków szukać. Albo sąsiadka będzie mi chciała coś podrzucić, i jak wejdzie do kuchni?
leszczyna2020.02.9 22:02
Firmy ubezpieczeniowe nie wymagają zamykania samochodów? U nas to warunek uznania szkody do wypłaty odszkodowania za kradzież. Czytałam, że we Włoszech za pozostawienie uchylonej szyby w aucie grozi wysoki mandat.
Maria Blaszczyk2020.02.9 22:40
Ja nie mam ubezpieczenia na samochód. Tzn. mam tylko OC. A mojej córce nie należy sie odszkodowanie, mimo że rowery mamy poubezpieczane - bo zostawiła klucz w zamku, jeszcze z takim dużym, z daleka widocznym futrzanym pomponikiem... Obok stał rower jej chłopaka, ze trzy razy więcej wart, ale z zatrzaśniętą blokadą - i go nie ukradli... A z tą szybą nie rozumiem - co to kogo obchodzi? Ja mam zawsze pootwierane szyby, jak jest gorąco.
skuter2020.02.10 9:47
Pootwierane markety w niedzielę nie są wam potrzebne do żadnych zakupów tylko po to by oderwać ludzi od kościoła Aby nie siedzieli i odpoczywali z dziećmi tylko by się wałęsali po głupim markecie nie wiadomo po co bez celu Na zachodzie który tak wielbicie markety są pozamykane i nikt nie kwiczy
Alpc 2020.02.9 19:44
Wychowują, gwałcac dzieci, hahaha.
anonim2020.02.9 20:21
Tzn. w krajach gdzie mieszka ta reszta ludności, tj. 66,6%, którzy nie są chrześcijanami, każdy z nich jest chory psychicznie, bo nie a tam wychowawczej roli KK. Jakie te katole mają zryte pod beretem. Hahahahahaha
skuter2020.02.10 9:43
i wzrasta ilość chorób wenerycznych Mój kolega jest lekarzem w Anglii ze wszystkich ludów tam wstępujących najzdrowsi to Polacy A najwięcej chorób wenerycznych maja Angole
anonim2020.02.9 14:17
ale wymyślili DE bile, DE mony - D66 to TO SAMO CO SKOK Z MOSTU!!!!!! a nawet gorzej bo się człowiek męczy
Reytan2020.02.9 14:17
Komunista Stachu chce zmusic znowu terrorem katolikow do odejscia od katolicyzmu. Dlatego idiota nazywa zycie wedluh wartosci kultury narodowe ,przymusem. Komunistow aktywnych MUSIMY pozbawic POLSKIEGO przeciez obywatelstwa,i wydalic do Korei Polnocnej.j
guess who 2020.02.9 13:14
Słowo-klucz: "proponuje" Przymusu nie ma. Nota bene wy używacie tego samego określenia w odniesieniu do przymusowego narzucania katolickich zasad obyczajowych: https://www.fronda.pl/a/premier-morawiecki-proponujemy-normalnosc-zamiast-obyczajowych-rewolucji,133878.html
Michał Jan2020.02.9 13:48
W przypadku nowej lewicy słowa kluczowe znaczą tak, jak nakazuje "mądrość etapu". Jak nie będą mieli takiego koalicjanta, to "proponowanie" będzie początkiem drogi legislacyjnej.
anonim2020.02.9 14:19
Bolszewicy w Katyniu też proponowali albo będziesz mordował z nami albo KULA W ŁEP spadaj ruski trollu
guess who 2020.02.9 14:52
Z tym że "łep" się inaczej pisze, dziadziu.
infor2020.02.9 17:21
Normalność według głupawego lewactwa -twojego pokroju - tj. właśnie to co proponowała i nadal to robi dawna Holandia, tylko skąd ty zakuty łbie możesz o tym wiedzieć
Sebastian Lorenc2020.02.9 13:07
Jesteśmy w czołówce europejskiej jeśli chodzi o samobójstwa dzieci i młodzieży. I nikt z was, drodzy frondowi obrońcy życia się nad tym nie pochyla. Odziały psychiatryczne dla dzieci są zamykane, te co zostały, są tak przeładowane, że dzieci śpią na podłodze. Psychiatria dziecięca to podarte materace, połamane łóżka, brud i brak personelu, psychiatrów, psychologów. W najgorszych momentach w życiu naszym dzieciom nie ma kto pomóc. Więc może zamiast szukać po cudzych podwórkach pomóżmy powstrzymać eutanazję dzieci w naszym kraju. https://fdds.pl/petycja/?fbclid=IwAR2g_Q-rgee3clxl_aT_kn7-uwTtwiorFmbA39l1pi52GQzZweCj3X50hVs
Zygfryd2020.02.9 13:14
Zycie bez Boga niesie ze soba problemy które wyzej opisałaś wystarczy oprzec sie na NIm i z NIm być i będzie ok to proste
anonim2020.02.9 13:17
Oh tak. Dlatego właśnie mamy tak wysoki procent samobójstw. Bo każdy domorosły psychiatra mówi, że jak Ci źle to dlatego, że do kościółka nie chodzisz, poszedłbyś na spacer, przestałbyś się użalać nad sobą.
Michał Jan2020.02.9 13:54
Szukanie pomocy poza Kościołem czasem pomaga. Pójście sobie do kościoła ot tak sobie - raczej nie. Odnalezienie sensu życia w Jezusie pomaga zawsze.
stan2020.02.9 21:56
A nie pomyślałeś o nachalnej tęczowej zarazie, która podstępem stara się wciskać do szkół i bełtać dzieciom w głowie, że nie są tym kim są? Uczeń w szkole nie miał problemu z identyfikacją swojej osobowości. Jako student powiedział "nie wiem czy jestem chłopcem, czy dziewczyną". To jest akademickie pranie mózgów - nie każdy wytrzymuje. Co wrażliwsi - p
Sebastian Lorenc2020.02.9 13:21
Nie wystarczy. Zaburzenia psychiczne istniały od zawsze i zawsze istnieć będą. Rodziny patologiczne, molestowanie dzieci, przemoc fizyczna to też nie znak naszych czasów, tylko coś co niestety istniało od zawsze. Istniała też śmierć i wypadki. Najczęściej targają się na swoje życie dzieci które straciły nagle bliskich i takie, które na skutek wypadków stały się niepełnosprawne, okaleczone. Ja wolę tym dzieciom realnie pomóc, a to nie jest takie proste. Ale Ty się tylko módl, jak to pięknie zabija wyrzuty sumienia, już nie myślisz, że nic nie robisz w tym kierunku, przecież pomagasz.
Michał Jan2020.02.9 14:02
Sprawdź, przy okazji, czy przypadkiem bohatersko nie zwalczasz problemów, które same stwarzasz.
Sebastian Lorenc2020.02.9 14:04
Na przykład? I nie widzę tu bohaterstwa, bohaterami to są lekarze na tych oddziałach, pracujący ponad siły.
Michał Jan2020.02.9 17:52
Skąd wzięła się ta liczba samobójstw wśród dzieci? I czy rośnie, czy maleje? Jeżeli rośnie, to czemu?
Sebastian Lorenc2020.02.9 17:59
W Polsce nieznacznie zmalała, ale nadal jesteśmy w czołówce europejskiej, zostawiliśmy daleko w tyle Holandię, Francję, Niemcy.
Styki2020.02.9 14:34
Kościół zdaje sobie też sprawę, że łatwiej jest demoralizować niż wychowywać, gdyż demoralizatorzy obiecują łatwe szczęście: bez dyscypliny i zasad moralnych, bez miłości i odpowiedzialności. Są to iluzje, które część młodych chętnie przyjmuje, bo nie stawiają wymagań. W konsekwencji prowadzą jednak do dramatycznego cierpienia. Dlatego wychowawcza misja Kościoła polega także na demaskowaniu antywychowawców.
BieS2020.02.9 13:23
Co ty bredzisz? Psychiatria to materace? Jeżeli jest tak tragicznie to możesz pomóc a nie siedzieć na Frondzie i pyszczyć.
Sebastian Lorenc2020.02.9 13:27
Staram się, ale minister zdrowia nie widzi problemu, albo nie chce widzieć. Petycja może do niego dotrze, mam nadzieję, że i na Frondzie ktoś podpisze. I wyobraź sobie, że nie bredzę. Na salach, na oddziałach psychiatrii dziecięcej, między łózkami porozkładano materace, żeby można było przyjąć więcej dzieci. Każdy taki materac, to może jedno więcej uratowane dziecko.
anonim2020.02.9 21:11
Jak jest tak żle to może WOŚP może by się tym zajął w końcu to też cierpiące dzieci ,a jakoś o tym cicho.
Syn Rydzyka 2020.02.10 7:55
Ojciec dyrektor powinien coś zrobić
Michał Jan2020.02.9 13:50
Przeładowane oddziały psychiatryczne to skutek. Jaką widzisz przyczynę? Nie będę sugerował odpowiedzi...
Sebastian Lorenc2020.02.9 13:54
Brakuje lekarzy, nie ma pieniędzy, bardzo wiele oddziałów psychiatrii dziecięcej po prostu zlikwidowano. Zobacz tu: https://oko.press/psychiatria-dziecieca-tonie-zamyka-sie-kolejny-oddzial-istnienie-kilku-innych-jest-zagrozone/
ZERR02020.02.10 0:48
To jest skutek drenażu mózgów, jaki zaaplikowała nam Europa. Nie maja swoich specjalistów, wiadomo dlaczego, więc ogałacają z nich inne kraje.
antykatolik2020.02.9 14:08
Nie ma więcej pacjentów niż 5 lat temu, ale jest połowa mniej szpitali czy oddziałów dla nich. Ot i przyczyna.
Maria Blaszczyk2020.02.9 16:21
Przeładowane oddziały to skutek ich zamykania. To chyba oczywiste?
Michał Jan2020.02.9 17:49
Zamykanie, to jedna strona dzielnik. Moje pytanie dotyczyło dzielnej - tej czołówki europejskiej w samobójstwach wśród dzieci. Lepiej się postarajcie.
Sebastian Lorenc2020.02.9 18:07
No w czołówce my jesteśmy. Wyżej się pomyliłam, wyprzedzają nas tylko Niemcy. Najmniej samobójstw jest w Norwegii,Holandii i Serbii chyba, ale i tak pozostałe państwa europejskie są pod nami. Więc dlaczego akurat Polska jest niechlubnym liderem? Może dlatego, że zamiast leczyć niektórzy każą się dzieciom modlić, może dlatego, że nie przyjmuje się ich do szpitala, kiedy ich zdrowie tego wymaga.
leszczyna2020.02.9 20:41
Pani doktor psychiatra dziecięcy powiedziała mi, że pacjentów psychiatrycznych dostarczają w Polsce szkoły. W ten sposób jest nadmiar zaburzonych dzieci i młodzieży, których psychiatra w ogóle by nie dotyczyła, gdyby nie patologiczne stosunki szkolne. Po prostu "podaż medyczna" nie nadąża za "popytem" tym bardziej, że jest stale uszczuplana, a popyt rośnie. Jako matka ucznia, który trafił na nieudolną reformę 6-latków, a potem na "dobrą zmianę" w klasach 7-8 potwierdzam, że w szkole nie dzieje się dobrze, zarówno w podstawowej, jak średniej. Od pedagoga szkolnego dowiedziałam się, że psychiatra to najbardziej poszukiwany i trudno dostępny specjalista dziecięcy. Okulista i neurolog depczą mu po piętach.
Reytan2020.02.9 14:10
Tacy komunisci jak Agnieszka Dz.zamordowali juz kilka milionow polskich katolikow,i nadal nie rezygnuja z krwawego wysilku.
Maria Blaszczyk2020.02.9 16:47
Miliardów, Zbigniewie, miliardów. Agnieszka, jak rano wstanie, to zabija kilkuset katolików jeszcze przed śniadaniem, a potem haruje jak ten stachanowiec, do pójścia spać daję radę zamordować jeszcze kilka tysięcy.
Sebastian Lorenc2020.02.9 16:56
Mnie najbardziej podoba się "i nadal nie rezygnuje z krwawego wysiłku" jakoś tak to poetycznie brzmi. A tak ogólnie, to poprawił mi Zbysiu humor tym wpisem.
Sebastian Lorenc2020.02.9 17:06
Kurde, miało być "poetycko" ;)
Maria Blaszczyk2020.02.9 17:30
:-)
leszczyna2020.02.9 21:54
To zupełnie jak papież Grzegorz IX, który wg frondowych historyków zamordował 200 mln ludzi. Agnieszce jeszcze sporo brakuje do takiego 100-krotnego wyrobienia stachanowskiej normy.
ja2020.02.9 16:33
Dzieciom nie potrzeba psychiatry tylko miłości i Boga.
Sebastian Lorenc2020.02.9 16:44
Niektórym potrzeba. Psychiatra to taki sam lekarz, jak każdy inny. Depresja to ciężka, poważna choroba. Nie można jej lekceważyć. Zaburzenia psychiczne też same nie ustaną. Najbardziej kochane i rozpieszczane dzieci czasem targają się na własne życie.
les2020.02.9 18:58
kiedys ludzie nie mieli problemow, depresji, no moze jedynie glod.
Sebastian Lorenc2020.02.9 19:07
Owszem mieli, samobójstwa były zawsze. Ludzie się wieszali, skakali z mostu, wychodzili z domu i nigdy nie wracali.
skuter2020.02.10 9:39
Miłość i Bóg dają człowiekowi wszystko tylko nie każdy potrafi z tej dobroci skorzystać W Małopolsce rozwodów samotnych matek dzieci w sierocińcach jest najmniej Niż gdzie indziej w Polsce Ale tam wiara jest najsilniejsza Nikt nie zaprzeczy że siła kościoła pomaga w ludzkim szczęściu Jednocześnie lekarze psychiatrzy jak i inni są potrzebni
JANOSIK2020.02.9 18:52
Im wiecej samobojs teraz tym bardziej madrzejsza przyszlosc,bejdakow nam nie potrzeba.Jak czytam nie ktore wpisy to czasami jestem za aborcja ,jak sie dzieciom daje komputer zamiast milosci to efekty sa takie jak opisujesz.Milego
leszczyna2020.02.9 20:43
Idąc tropem @Marii Blaszczyk, sprawdź, Agnieszko, czy dobrze używasz terminu "eutanazja". PS. Napisałam Ci post w kolumnie pod @Michałem Janem o szkolnej genezie wzrostu zapotrzebowania na psychiatrię dziecięcą.
zatroskany2020.02.9 12:44
W Rosji Lenin terrorysta wiecznie żywy w Niderlandach Dr. Mengele. Niestety zmanierowany "człowiek" zagraża sobie i całym społeczeństwom. Nie będzie już Niderlandów, wstyd, tą próżnię wypełni za pewne "czerń"
Bogus\305\202aw 2020.02.9 12:54
Tacy pseudo politycy sa jak wrzody ktore powinno sie wycinac
PePe2020.02.9 12:41
Soros niech przetestuje na sobie najlepiej. Wiekowo podpada.
anonim2020.02.9 13:15
Ale nie chce. Jakby chciał to może by testował.
JaKi2020.02.9 12:31
A po co pigułka jak mamy dobry sznur? W katolickim kraju jakim jest Polska mamy 35 samobójstw na 100 000 mieszkańców co stawia nas w światowej czołówce. Podkreślam w katolickim kraju a nie lewackiej i ateistycznej Holandii. Kościół niech się weźmie za kształtowanie katolickiej świadomości a nie na żebraniu o kasę .
taro2020.02.9 12:50
bo w holandi zanim pomyslisz o sznurku, to juz wpakuja tobie koktail w zyly, wypatrosza i sprzedadza organy.Nie masz szans nawet kupic sznurka, wielki brat czuwa.
JaKi2020.02.9 13:10
Co za różnica sznur czy pigułka skoro i tak będziesz martwy.
taro2020.02.9 18:55
sa ludzie, ktorzy sobie szanuja pewne wartosci w zyciu i po zyciu, a jedna ,ta ostatnia to byc pogrzebanym w calosci ze wszystkimi organami.
anonim2020.02.9 13:14
Tak dokładnie jest, w cale gdy wypełniasz wniosek o eutanazje nie masz kontroli dwóch lekarzy, którzy muszą zgodzić się na eutanazje. Nie chcesz a oni cyk pawulonik w żyłe i sprzedają na organy. Tak właśnie działa świat.
Maria Blaszczyk2020.02.9 17:21
I dlatego średnia długość życia jest istotnie wyższa? Ponad 4 lata... Aha, a organy, skarbie, po eutanazji się do niczego nie przydadzą. I ciekawe, o ilu przeszczepach od osób po osiemdziesiątce słyszałeś.
anonim2020.02.9 21:28
Nie wiesz, że w Holandii to psychopaci lekarze lewaki zdrowym osobą na środku ulicy cyjanek podają i od razu kradną nerki?
ZERR02020.02.10 9:50
Po cyjanku narządy nie nadają sie do przeszczepu
Michał Jan2020.02.9 14:08
Sprawdź swoje dane. Jest 18,5. Ale fakt, daje to nam 15 miejsce w świecie. Kiepsko. Tylko te statystyki zawyżają samobójstwa wśród mężczyzn. Najwyraźniej te nasze baby niektórych do desperacji doprowadzają.
infor2020.02.9 17:18
zapomniałeś dodać głupawy lewaku, że w tym "katolickim" kraju 30% głosuje na zboczeńców i lewicę - czyli z katolicyzmem nie mają nic wspólnego. Może stąd te samobójstwa?
.2020.02.9 21:12
Ale jak to? Przecież ksiądz mówił, że ponad 90% to Katolicy. Czyżby kłamał?
JaKi2020.02.9 21:13
Więc twierdzisz że katolicy to mniejszość w Polsce. Skoro głosuje ok.40% Polaków z tego 30 % na lewice to katolików mamy 15% w Polsce.
ZERR02020.02.9 21:24
60% katolików nie głosuje - z obrzydzenia.
JS2020.02.9 12:31
Tak kończy życie cywilizacja nie tylko śmierci ale i głupoty. I do jakiej unii żeśmy weszli ??? Diabeł już prawie ograł Holendrów, czy Niderlendów, nie ważne. Highway to hell. Pozdrawiam
MaxFiend2020.02.9 12:21
No i co z tego? Przynajmniej tam każdy decyduje za siebie a nie jak w Polsce, gdzie eutanazję dostarcza państwo nie zapewniając przyzwoitej opieki zdrowotnej.
BieS2020.02.9 13:16
Na ciebie szkoda pióra!
MaxFiend2020.02.9 22:23
To po co piszesz? Nie możesz wytrzymać? :-D
Michał Jan2020.02.9 13:45
Z tym "za siebie", to trochę Cię poniosło. W praktyce, większość tych decyzji podejmowanych jest po silnym naporze.
Maria Blaszczyk2020.02.9 16:18
A ta opinia oparta jest na...?
ZERR02020.02.9 17:16
Na znajomości działania mechanizmów kultury. Wy po prostu tworzycie - kłamstwem i podstępem - nowy obyczaj, a raczej przywracacie obyczaje typowe dla ludów prymitywnych. Jeśli za pewien ideał uznaje się "wspólnotę pierwotną", czyli stadko małp bonobo, nie ma opcji, aby starcy, chorzy i małoproduktywni nie byli pouczani, ze powinni "dobrowolnie" się zabić. Tak samo oglądamy powrót do przestarzałej formy "małego małżeństwa" (teraz: związek partnerski), gdzie "partnerom" wystarczy splunąć, aby się "rozejść". Dekada nie minie, a zobaczymy pierwsze procesy o czary i stosy znów zapłoną. Zobaczymy również jawny renesans niewolnictwa, choć na pewno będzie ono nazwane w jakiś sprytny sposób. Wszystko już było, łącznie z władzą pederastów.
Maria Blaszczyk2020.02.9 17:28
Aaaaa... Tylko że widzisz, jest wręcz odwrotnie. Po pierwsze nikt tu nie uznaje za ideał wspłólnoty pierwotnej. To jest kultura kooperacji na poziomie sporych społeczności, przy jednocześnie zachowaniu sporego indywidualizmu. Tu nie ma małych wspólnot. Po drugie - nie wiem, z iloma takimi sytuacjami w Holandii miałeś do czynienia - ja z całkiem sporą liczbą, w czasie, gdy tu jestem, umarło łącznie ze 20 ciotek i wujków mojej teściowej, na ogół koło setki, z obu stron miała bardzo długowieczną rodzinę - i po bardzo długiej walce. Utrudniano im odejście na sposoby w Polsce niewyobrażalne, bo w Polsce w szpitalu nie masz takiej opieki medycznej jak tu w domu czy domu opieki. Aha, nie wiem, czemu długi i bolesny rozwód z wyznaniami w sądzie odnośnie życia intymnego miałby być jakąś szczególną wartością. Zresztą, gdy rozwodów nie było w ogóle, ludzie również się rozwodzili. Częściowo poprzez wysłanie ukochanego małżonka na tamten świat, a np. mój pradziadziuś nagle zapałał miłością do prawosławia - podczas gdy marszałek Piłsudski został ewangelikiem...
ZERR02020.02.9 21:21
Wspólnota Pierwotna nie jest wspólnotą w sensie nowoczesnym. To byt abstrakcyjny, zgrabne słówko wymyślone przez marksistów dla walki politycznej. Rozwód z trudną procedurą jest konieczny - aby powstrzymywać ludzi przed działaniami pochopnymi. Cała masa nieszczęść dzieje się, bo ktoś zrobił coś pochopnie, na przykład pochopnie depnął na gaz i wjechał w drzewo z V=114 km/h.
Maria Blaszczyk2020.02.9 22:37
Wciąż nie rozumiesz. Tu sie uważa "wspólnoty" za zło. Za archaizm niszczący ludzi. Są przeciwstawiane grupom i w szkołach uczy się dzieci, czy jedno się różni od drugiego. Aha, a trudny rozwód przed niczym nikogo nie powstrzyma. Bo widzisz, ten rozwód przed sądem to jest tylko efekt wcześniejszego rozpadu związku... Można to załatwić w sądzie - albo nie. Ale związek tych ludzi nie będzie istniał w żadnym z tych wypadków... Miałam kiedyś znajomego, którego rodzice się nie rozwiedli. Mieszkali w jednym mieszkaniu - to był skutek sytuacji materialnej i każde z nich miało zamek w drzwiach pokoju, a korzystanie z kuchni i łazienki było regulowane przez szczególowe ustalenia, a i tak nie zawsze się udawało i odchodziło tam do karczemnych awantur na tym tle. Ale się nie rozwiedli. Ja nie wiem, czemu chciałbyś pochopnie się rozwodzić. Większość ludzi nie ma takich potrzeb, owszem, w większości związków dojdzie czasem do kłótni na tle brudnych skarpetek rzuconych na podłogę albo spóźnień, ale nikt się z tego powodu nie rozwodzi. Na ogół - choć oczywoisćie od każedej reguły znajdzie się wyjątek - ludzie są z sobą dłużej niż powinni, gdy to już jest bardzo destrukcyjne, a nie "pochopnie się rozwodzą". Jako osoba prowadząca mało pochopnie, nie wiem też czemu ktoś miałby wjeżdżać w to drzewo, ale obawiam się, ze jest to raczej kwestia braków w edukacji i nierozumienia np. zjawisk fizycznych.
ZERR02020.02.10 0:46
No, ja rozumiem, że rządzący lewacy indoktrynują ludność, że "wspólnoty" to zło. Nic tak dobrze nie zabezpiecza władzy żydowskiej oligarchii, jak ludność niemająca wewnętrznych więzów. Idealni poddani - gładka gojska magma o nieokreślonym kolorze skóry.
Michał Jan2020.02.9 17:56
Po co masz się męczyć - wersja oficjalna. Po co mamy wydawać tyle kasy na te lata, kiedy jesteś nieproduktywny - wersja prawdziwa.
Maria Blaszczyk2020.02.9 19:05
Jest tylko pewien problem. Ludzie starsi to w Holandii najzamożniejsza grupa. Najliczniejsza, najpotęzniejsza, z najsilniejszą reprezentacją polityczną. Więc to oni sami do siebie to mówią? Do tego stanowiąc doskonałe źródło dochodów dla tego państwa? Bo wiesz, w Holandii podatek dochodowy to nie jest jakaś ważna część dochodów państwa. Dużo mniej ważna niż w Polsce. Ale podatki związane z konsumpcją, własnością czy usługami - już tak. Zapewne ja z duzą rodziną mam więcej śmieci i ścieków - w Holandii to jest podatek, a nie opłata - niż moja samotnie żyjąca teściowa. A podatek placimy taki sam. Pewnie przeciętnu staruszek mniej jeździ autem od przeciętnej pracującej osoby - a podatek jest zależny od auta, nie od tego, ile się jeździ. Wszelkie badania pokazują, ze ta grupa ma znacznie większe oszczędnosci niż ja - z bandą gąb do wykarmienia i domagających się kolejnych ajfonów i markowego obuwia - a w Holandii od własności płaci się podatek. Itd...
MaxFiend2020.02.9 22:28
Totalna bzdura. Widziałeś jak wyglądają domy opieki w Holandii? Ja miałem okazję widzieć i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, że nasi seniorzy nawet nie są w stanie sobie tak dobrych warunków wyobrazić. W Polsce w zakresie usług dla starszych ludzi panuje żenująca nędza i beznadziejna mierność.
anonim2020.02.9 12:16
No i emerytury zostają w skarbcu. Czy taki świat czymś się różni od prymitywnego świata Sparty?! Oczywiście dla Rockefellera to i 105 lat było mało, bo w świecie tym są równi i równiejsi!
taro2020.02.9 12:12
lewactwo,bolszewizm,,komunizm,skrajny socjalizm najlepiej zwalczac ich metodami - na barki, wypelnic po brzegi,luki zamknac,wyplynac na pelne morze i opuszczac powoli na dno.Pozbedziesz sie czerwonych aktywistow, to wroci spokoj do spoleczenstw.
Alpc 2020.02.9 19:42
Dobra rada dla Ciebie. Myślę, że nigdy nie spotkałeś się z prawdziwym cierpieniem, gdy tego doświadczysz, a na dodatek zobaczysz jak cierpią przy okazji najbliżsi i ich rodziny to wtedy sam łykniesz tabletkę, będąc świadomym, że nie ma takiej siły, która to cierpienie odwróci. Moja propozycja, niech cierpi kler, oczywiście pozbawiony opieki zakonnic.
skuter2020.02.10 9:13
To nie cierpienie pcha ludzi bo samobójstwa Lecz samotność I zdziwisz się bo są to badania samych holendrów Tylko nie chcą się do tego przyznać
polak2020.02.9 12:10
najpierw powinni w telewizji się zebrać i pokazać na sobie jakie są jej skutki --jak to zrobią to wtedy pogadamy--starsi są bardziej przydatni dla społeczeństw niż tacy faszystowscy i zwyrodniali ludzie
Asia2020.02.9 12:13
Skoro jest to pigułka śmierci, to chyba skutek jest oczywisty, prawda ? Amen.
polak2020.02.9 12:53
a może nie wiadoma jak ta pigułka działa?--i nie wiadoma jak ten amen przebiega