Grodzki i Rosja. Poważne rozbieżności w notatkach - zdjęcie
02.02.20, 15:45

Grodzki i Rosja. Poważne rozbieżności w notatkach

32

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki okazuje się być dla Polski groźniejszy, niż dotąd myślano. Według najnowszych informacji polityk w kontaktach z Rosją zupełnie samowolnie zaproponował "otwarcie kanału komunikacji", nie uzgadniając tego z MSZ.

 

Chodzi o słynne i szeroko komentowane spotkanie Grodzkiego z ambasadorem Rosji w RP, Siergiejem Andriejewem. Wiemy, że Grodzki zaproponował wówczas "ostrożne otwarcie kanału komunikacji" w postaci odnowienia relacji między izbami wyższymi parlamentów obu krajów.

Portal TVP Info ujawnił tekst pierwotnej notatki, sporządzonej 16 grudnia i oddanj do akceptacji Grodzkiemu. W porównaniu z notatką, która trafiła 19 grudnia do MSZ, jest tam dużo zmian. Kluczowa dotyczy omawianj sprawy: o ile w notatce udostępnionej publicznie napisano, że Grodzki zaproponował "ostrożne otwarcie kanału komunikacji" "w uzgodnieniu z MSZ", to w notatce przesłanej do resortu... o uzgodnieniu nie było mowy.

Zmian jest więcej. Widoczne są na zdjęciach udostępnionych przez TVP Info:

Komentarze (32):

Grzegorz S.2020.02.3 8:30
Teraz widać po co PiS proponował Grodzkiemu przejście na swoją stronę. Tak zręczny ( i szanowany w Rosji jak chyba tylko Radek Sikorski) polityk jak Grodzki mógłby PiS-owi pomóc załatwić kolejne miliony ton węgla z Rosji. Ktoś taki jak Grodzki do którego przyjechał dziś Macron, a wcześniej Pelosi mógłby się spotkać z Putinem gdzieś na neutralnym gruncie (np. w Donbasie) i pomóc PiS-owi przyłączyć Polskę do Rosji. Macierewiczowi mógłby wtedy pomóc zrealizować jego obłędny i zdradziecki plan wysłania do Rosji F-35-tych (kiedy tylko dotrą do Polski) w zamian za MiG-i 29-te. Druga część tego planu Macierewicza to podporządkowanie Wojsk Obrony Terytorialnej bezpośrednio wywiadowi wojskowemu Rosji (GRU). Macierewicz nie może tego zrobić sam, bo jak wiadomo jest ruskim szpiegiem więc by się zdekonspirował. Gdyby do tego doszło nigdy by już nie można tych wojsk zlikwidować. No i na koniec najważniejsze: Grodzki miał pomóc Kaczyńskiemu wynegocjować żeby Rosjanie nigdy nie oddali wraku tupolewa. Kaczyński obawia się, że we wraku mogą być ślady jego rozmów z bratem. Gdyby to wpadło w ręce pana astrofizyka Artymowicza albo posła Szczerby Prezes byłby skończony i straciłby raz na zawsze szanse na wyprowadzanie Polski z Unii. (To pisałam ja, Małgorzata K-B.)
Lira2020.02.3 9:15
Debilu won kremlowski uju!
joanna2020.02.3 2:53
Myślę, że w sumie dobrze się stało, bo marszałek Grodzki-megaloman, nie wytrzymał i pochwalił się swoimi "kompetencjami", przy okazji DEMASKUJĄC SWOJĄ WSPÓŁPRACĘ Z ROSJĄ. Powinien być natychmiast wniosek o pozbawienie go immunitety, co umożliwi działanie prokuraturze, zarówno w sprawie kolaboracji z Rosją, jak i w sprawie "cegiełek" na szpitalną fundację!!!
MaxFiend2020.02.2 21:53
Ważny jest tylko ten dokument, pod którym jest jego podpis. TVPiS to typowa pisowska propagandowa tuba :-D
Dell2020.02.3 10:38
1. Dlaczego powstały dwa różne dokumenty? 2. Dlaczego ten, według ciebie, 'ważny' trafił do archiwum podległemu Marszałkowi, a ten 'nieważny' do rządu, z którym Marszałek walczy? 3. Czy, czasami, podległy Marszałkowi funkcjonariusz publiczny uprawniony do wystawienia dokumentu nie poświadczył w nim nieprawdy? 4. Czy nie jest to przestępstwem? 5. Czy zatem Marszałek nie powinien tego wyjaśnić, zaczynając od zawiadomienia prokuratury żeby sprawę wyjaśnić i odsunąć od siebie podejrzenia?
Nina2020.02.2 20:16
PO to była jest i będzie Partia Oszustów i żadna zmiana nazwy tej partii nie zmieni tego,ze tam każdy pOseł i pOślica będą prawdomówni, oni będa nadal oszukiwać i tak samo oszukuje marszałek KOPERTA C4, tez kłamie i oszukuje.Na dodatek myśli,że jest najważniejszy w Europie, tak samo jak o sobie mysli Bolek. Dwa buce z nadmuchanym EGO.
JS2020.02.2 20:06
Niech sobie założy własne państwo to wtedy będzie rządził jak chce. Ale dopóki Polskie społeczeństwo płaci mu za stanowisko ma się trzymać przyjętych zasad. Jak chce być kimś w rodzaju premiera, niech mu ktoś wytłumaczy że to nie jest to stanowisko. Niech ktoś mu wyjaśni, ze łapówki o których jest tak głośno nie pomogą mu w dalszej karierze. Pozdr.
Jony2020.02.2 19:28
Ludzie wyluzujcie ! Każdy w senacie w tym lapówkarz byle nie nikt z Pis. Polacy nie dorośli do demokracji i tyle. W Senacie rządzi opozycja, a megaloman Grodzki donosi na swój kraj , a opozycja targowicka sie cieszy i bije brawo. W normalnym kraju Grodzki składa urząd i staje przed sądem za łapownictwo. w Polsce nie, bojak mówi Sławek Neuman: Do póki jesteś nasz, włos ci z głowy nie spadnie. Nie mamy kultury politycznej ,ogłady , a ci co to bronią demokracji chcą by było jak było, my kradniemy a Pis się przygląda. Zastawiam się kiedy Pis się ocknie, bo to że Grodzki dalej jest marszałkiem , dobitnie pokazuje ,ze Pis na przestepców i łapówkarzy nie ma sposobu i po prostu sie boi, bo sondaże najważniejsze i koryto. Pis koniec z demagogią, suweren oczekuje konkretnych działań , a nie picu na wodę i fotomontaż!
AAAA2020.02.3 8:06
Łatwo być w pyskowaniu bohaterem, szczególnie pod nickiem i zarzucać innym tchórzostwo. Grodzki ma immunitet, którego nie da się zdjąć, bo w senacie targowica ma przewagę. PiS nie walczy z drobnymi insektami, jak chcieliby drobni pyskacze na portalach, ale dba o rozwój kraju i jego bezpieczeństwo. A na grodzkiego czas przyjdzie.
Ja 2020.02.2 17:47
Tylko w Polsce, takie NIEBEZPIECZNE dla państwa indywidua, są na wolności!!!!
Andrzej 2020.02.2 17:41
Tu się kłania trybunał stanu.
loki2020.02.2 17:10
Bolszewickie bydło znane jest ze szczucia na tych którzy nie wyznają PIS - lamu.
polak2020.02.2 17:29
putin- mam swego człowieka w Warszawie ---tuSSk mam swego człowieka w moskwie ----nie pamiętasz baranie?
Dam2020.02.2 17:48
Czyżbyś uważał, że Tusk poprzez Putina steruje Rosją? No a Putin ma swego człowieka w Warszawie - Kaczyńskiego. Nikt inny nie oddalił Polski bardziej od zachodu i nie popchnął na wschód.
Nina2020.02.2 20:21
Aleś ty głupi cała POKOMUNA Budki to Zdrajcy I Targowica. Antypolskie bydło.
Dell2020.02.3 10:04
"Antypolskie bydło" Droga Nino! Nie idźmy w tę stronę. Starajmy się unikać obelg. Najświętsza Matko nasza dopomagaj "Ninie" unikać nienawiści. Dopomagaj jej aby nie brakowało jej argumentów, a kiedy chwilowo, nie potrafi argumentu znaleźć pomagaj "Ninie" opanowywać złość. Zdrowaś Maryjo, łaski pełna, Pan z Tobą, błogosławionaś Ty między niewiastami i błogosławiony owoc żywota Twojego, Jezus. Święta Maryjo, Matko Boża, módl się za nami grzesznymi teraz i w godzinę śmierci naszej. Amen.
Sonia2020.02.2 21:05
Na jaki wschód,naszym sojusznikiem są USA a nie Rosja.Taki mały niuans ,który ci umknął.
Dell2020.02.3 10:08
Nie ważne czyśmy "popchnięci" na wschód czy na zachód. Ważne żeby idąc na wschód nie zatrzymać się przed Cieśniną Beringa.
polak2020.02.2 16:41
jak wynika z tych notatek łapówkarz i złodzieje myślą ,że oni są tylko jedyni którzy mogą ""głupim Polakom '"narzucać swe mafijne poglądy ,nie wiedzą, że ich '"inteligencja""--jest na poziomie małych dzieci z piaskownicy ----wstyd i hańba
antek2020.02.2 16:29
Szczujna dalej działa!!!!! Plunąć szkoda na was
polak2020.02.2 16:43
jesteś tylko nienormalnym umysłowo człowiekiem --bo Polskę masz tam gdzie zdrajcy
antek2020.02.2 18:31
bo Polska to ty, prawda? I kto tu jest nienormalny skoro uważasz się za państwo?
wstrząśniety2020.02.2 16:20
Gościa pod sąd!
Dam2020.02.2 17:49
Napisz jeszcze za co dokładnie. Czy może uważasz wzorem swoich "dobrych panów", że sądy mają skazywać tych, którzy nie podobają się partii? Jak w komunie.
Nina2020.02.2 20:19
Nie dośc,że koperciarz brał łapówki, to jeszcze szkodzi Polsce.
Polak Ateista Dumny Gej 2020.02.3 15:37
jesteś tylko Q-asem
MT2020.02.2 16:03
Należy Grodzkiemu pilnie zabrać prawo dostępu do tajemnic państwowych. Wtedy będzie mógł spotykać się jedynie z szamanami z Senegalu czy Ghany
ladychapel2020.02.2 18:56
Za aferą podsłuchową stoi Rosja. Dzięki tej aferze właśnie PiS zdobył władzę. No i węgiel z Rosji trafia w olbrzymich ilościach do Polski :) a Polacy są skłóceni jak nigdy do tąd...
Bolszewicko-tęczowy obłęd cuchnie szambem2020.02.2 19:06
Kto ci w to świrze uwierzy? I co, może jeszcze pomiędzy kolejnymi kęsami ośmiorniczek Rosja podsuwała "totalnym" śmieciom - konsumentom u Sowy kartki z gotowymi tekstami jakie tam wygłaszali? I oni je wygłaszali mając rosyjskie pistolety przystawione do pustych łbów?
ladychapel2020.02.3 9:03
Podsłuchować PO Rosja chciała po to, by lud wybrał PiS, który skłóci Polaków jak i skłóci Polskę z resztą EU - po to właśnie imbecylu opłatkowy
Grzegorz S.2020.02.3 8:25
Święta racja. Teraz widać po co PiS proponował Grodzkiemu przejście na swoją stronę. Tak zręczny ( i szanowany w Rosji jak chyba tylko Radek Sikorski) polityk jak Grodzki mógłby PiS-owi pomóc załatwić kolejne miliony ton węgla z Rosji. Ktoś taki jak Grodzki do którego przyjechał dziś Macron, a wcześniej Pelosi mógłby się spotkać z Putinem gdzieś na neutralnym gruncie (np. w Donbasie) i pomóc PiS-owi przyłączyć Polskę do Rosji. Macierewiczowi mógłby wtedy pomóc zrealizować jego obłędny i zdradziecki plan wysłania do Rosji F-35-tych (kiedy tylko dotrą do Polski) w zamian za MiG-i 29-te. Druga część tego planu Macierewicza to podporządkowanie Wojsk Obrony Terytorialnej bezpośrednio wywiadowi wojskowemu Rosji (GRU). Macierewicz nie może tego zrobić sam, bo jak wiadomo jest ruskim szpiegiem więc by się zdekonspirował. No i na koniec najważniejsze: Grodzki miał pomóc Kaczyńskiemu wynegocjować żeby Rosjanie nigdy nie oddali wraku tupolewa. Kaczyński obawia się, że we wraku mogą być ślady jego rozmów z bratem. Gdyby to wpadło w ręce pana astrofizyka Artymowicza albo posła Szczerby Prezes byłby skończony i straciłby raz na zawsze szanse na wyprowadzanie Polski z Unii. To pisałam ja Małgorzata K-B.
Frank2020.02.3 8:00
I "Margaret".