Elżbieta Witek dla Fronda.pl: Komorowski nadal jest rozgoryczony i nie potrafi pogodzić się ze swoją klęską - zdjęcie
14.08.15, 16:32Elżbieta Witek (fot. elzbietawitek.pl)

Elżbieta Witek dla Fronda.pl: Komorowski nadal jest rozgoryczony i nie potrafi pogodzić się ze swoją klęską

12

Bronisław Komorowski skarży się „Gazecie Wyborczej”, że padł ofiarą „nienawiści na rozkaz”. Czy tak rzeczywiście było?

To jakaś kompletna bzdura. Jestem zdziwiona, że Komorowski, niebędący już prezydentem nie potrafi zachować klasy i przestać opowiadać takie rzeczy. Byłej głowie państwa nawet nie wypada tak mówić.

Komorowski mówi, że „robiono z niego agenta WSI”, bo był przeciwny „głupim decyzjom w sprawie wywiadu wojskowego”. Może naprawdę uderzyła w niego internetowa nienawiść?

Bronisław Komorowski widzi nienawiść wobec siebie, ale nie widzi tego, co działo się wcześniej, choćby za prezydentury śp. Lecha Kaczyńskiego. W to niestety wpisywał się także Bronisław Komorowski, który wtedy był marszałkiem sejmu. W związku z tym byłabym ostrożna w ferowaniu takich sądów. Zresztą pan Komorowski poddał się pod ocenę wszystkich obywateli i po prostu przegrał wybory. Myślę, że jest rozgoryczony i w dalszym ciągu nie potrafi się pogodzić z tą klęską. Jednak to naród tak zdecydował. Żadne inne siły tutaj nie zadziałały. Prezydent to jedyny urząd w Polsce, który jest wybierany przez wszystkich obywateli.

W jaki sposób Bronisław Komorowski wpisywał się w te działania z czasów prezydentury Lecha Kaczyńskiego, o których pani wspomniała?

Pamiętamy choćby słowa „jaka wizyta, taki zamach”, kpiny, wyśmiewanie – to było na porządku dziennym. Robili to posłowie Platformy Obywatelskiej, z której pan Bronisław Komorowski przecież pochodzi. Nie słyszałam, żeby protestował, próbował uciszać swoich kolegów. Wręcz przeciwnie. Sądzę, że czas najwyższy iść za hasłem, które głosi Andrzej Duda: mamy odbudować wspólnotę. Wzajemne walki wyniszczają nas od wewnątrz. Myślę, że hasło pana Andrzeja Dudy jest dla nas wszystkich wezwaniem do tego, byśmy starali się patrzeć na to, co dla Polski i Polaków jest najważniejsze. Nie warto tracić sił na takie dyskusje, jak użalanie się pana Bronisław Komorowskiego, że nie jest prezydentem, że go atakowano. To jest oczywista nieprawda. Osądzono go. Mamy w Polsce wolność słowa i poglądów, każdy, kto się interesuje polityką ma prawo do wyrażania ich i dokonywania własnej oceny. Ocena prezydentury pana Bronisława Komorowskiego jest taka, jak pokazuje wynik wyborów. Tak go oceniają Polacy.

Bronisław Komorowski sugeruje, że Andrzej Duda ma związek z osobami siejącymi nienawiść, bo do zgromadzonych na Krakowskim Przedmieściu mówił: kochani. A ci sami ludzie mieli wybuczeć Komorowskiego, gdy żegnał się z armią. Czy należało zwracać się do nich w taki sposób, jak to zrobił prezydent?

No przepraszam, a jak miał powiedzieć? Andrzej Duda, to widać, jest kochany przez ludzi. Jest blisko nich. Był blisko w trakcie kampanii wyborczej i jest także w tej chwili. Rozumiem, że pan Bronisław Komorowski sugeruje, iż Andrzej Duda wysłał przeciw niemu jakieś grupy ludzi. W ustach byłego prezydenta to śmieszne, żenujące wręcz. Nie chciałabym się do tego odnosić, bo to jest poniżej pewnej granicy.

Rozmawiał Jakub Jałowiczor

Komentarze (12):

anonim2015.08.14 16:45
{Komorowski mówi, że „robiono z niego agenta WSI”} - Oj, Bronek ćwoku, co najwyżej pożytecznego idiotę...
anonim2015.08.14 16:47
hahahaha - i dobrze mu tak. jak to mówią górole - przyszła kryska na matyska. Ja bym powiedział: jaki prezydent taki jego koniec. Nawet własna partia się go wstydzi. Cóż ... na jesieni dogrywka (albo po prostu dorżniemy watahę)
anonim2015.08.14 17:54
Nie rozumiem, po co koledzy powyżej podgrzewają atmosferę ? Sami sobie wystawiacie niepiękne świadectwo..do kogo ten zwrot".Bronek ćwoku " ... do kolegi z podwórka ? Zeby była jasnośc prezydent Komorowski nie był moim prezydentem, ale mojego Kraju i z urzędu należy mu się szacunek.
anonim2015.08.14 18:03
Skoro pan Komorowski nie radzi sobie ze sobą - niech idzie na psychologiczną terapię.
anonim2015.08.14 20:53
Jak trudno rozstać mu się z wiewiórką.
anonim2015.08.15 5:28
@Lorien To nie jest podgrzewanie atmosfery ... jedynie raczej radość ze sprawiedliwości. Jak dobrze zauważyłaś : pierwsze "był" ; a po drugie - tyle samo szacunku mu się należy ile on sam miał do poprzedniego prezydenta. Czyżby jakieś problemy z pamięcią? (... "jaki prezydent taki zamach"... "prezydent gdzieś poleci to się zmieni"). Tu działa doskonała wzajemność. @fiodor Fakt - był wybitny - bul, skakanie po krzesłach, kompromitacja Polski na arenie międzynarodowej (chodź mój szogunie) ... Lech nie był w stanie tak upaść.
anonim2015.08.15 7:51
@Fiodor mijasz się z prawdą: http://niezalezna.pl/uploads/zdjecie2015/64651902341425114325.jpg teksty Komorowskiego o Kaczyńskim to był skandal ... pod video na YT pokazującym Komora na krześle speakera japońskiego paralmentu, pojawiły się komentarze : "What the f.... barbarian" - tak ten prezydęt bul był postrzegany za granicą. Dość tej żenady !
anonim2015.08.15 8:17
Dopiero Prezydent Kaczyński zadbał o ludzi, którzy walczyli z komunizmem... Ćwok tylko dbał o komunistów, którzy walczyli z Narodem. Medal dla antypolaka wojłokowego - Lisa jest niepodważalnym i naukowym dowodem... Jeżeli @fiodor tego nie kuma to jest albo płatnym trollem, albo idiotą. Troska o prawdziwą polską historię pielęgnowana przez Lecha Kaczyńskiego właśnie wydaje obfite plony...Tego nie da się już zatrzymać. Młodzi doskonale wiedzą kto jest prawdziwym bohaterem, a kto zdrajcą.
anonim2015.08.15 11:58
Jedni jak Jarosław K. są na tabletkach od czasu do czasu, inni jak krzyszt permanentnie
anonim2015.08.15 13:22
pierdu pierdu pse pani
anonim2015.08.15 13:24
za mało rodzin z sbeckich i wsiowych ...wtedy by wygrał.
anonim2015.08.17 5:05
Bronek ma typowy żal po stracie.