Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? - zdjęcie
28.01.21, 08:50Fot. via Pixabay - Myriams-Fotos

Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem?

1

PIERWSZE CZYTANIE

Wezwanie do wytrwania

Hbr 10, 19-25

Czytanie z Listu do Hebrajczyków

Bracia, mamy pewność, iż wejdziemy do Miejsca Świętego przez krew Jezusa. On nam zapoczątkował drogę nową i żywą, przez zasłonę, to jest przez ciało swoje. Mając zaś kapłana wielkiego, który jest nad domem Bożym, przystąpmy z sercem prawym, z wiarą pełną, oczyszczeni na duszy od wszelkiego zła świadomego i obmyci na ciele wodą czystą.

Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę. Troszczmy się o siebie wzajemnie, by się zachęcać do miłości i do dobrych uczynków. Nie opuszczajmy naszych wspólnych zebrań, jak się to stało zwyczajem niektórych, ale zachęcajmy się nawzajem, i to tym bardziej, im wyraźniej widzicie, że zbliża się dzień.

Oto słowo Boże.

EWANGELIA

Przypowieść o świetle

Mk 4, 21-25

Słowa Ewangelii według Świętego Marka

Jezus mówił ludowi:

«Czy po to wnosi się światło, by je umieścić pod korcem lub pod łóżkiem? Czy nie po to, żeby je umieścić na świeczniku? Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie miało wyjść na jaw. Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha!»

I mówił im: «Baczcie na to, czego słuchacie. Taką samą miarą, jaką wy mierzycie, odmierzą wam i jeszcze wam dołożą. Bo kto ma, temu będzie dodane; a kto nie ma, pozbawią go nawet tego, co ma».

Oto słowo Pańskie.

Komentarze (1):

Bjedny lump2021.01.31 13:40
Nie porównujcie goście er cierpienia wielu młodych mężczyzn do za Joba. On wg tego co jest napisane nie musiał znosić patrzenia jak jego kobieta odchodzi z innym. . A małżeństwa które błogosławicie to konkubinaty skrzywdzonych świętokradców - złodziei kradnących nastolatkom ich dziewczyny - to są lżejsi pedofile. Ale tak się ratują mężczyźni przed samotnością seksualną, niektórzy wolą używki - tych jak się odmóżdżą mimo iż byli sprawiedliwi - wykluczacie w niebie -idą do piekła bo nie wystarczył im dobry Jezu. No i jest jeszcze trzecia kategoria i czwarta.