Brudziński: Opozycja nie potrafi przegrać z klasą i nie jest w stanie współpracować konstruktywnie - zdjęcie
28.07.20, 20:56fot. yt/telewizja republika

Brudziński: Opozycja nie potrafi przegrać z klasą i nie jest w stanie współpracować konstruktywnie

37

Konstruktywna współpraca z opozycją jest zapewne marzeniem wielu krajów i rządów na świecie. Problem pojawia się, kiedy czynniki merytoryczne nie są przez opozycję brane w ogóle pod uwagę i z założenie torpedowane. Metoda „disruption” znakomicie sprawdza się w marketingu, gdzie należy generować dużo nowych pomysłów i znajdować nowe rozwiązania, ale całkowicie nie nadaje się ani do polityki ani do współpracy.

Na temat możliwości konstruktywnej współpracy z opozycją mówił Joachim Brudziński w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim w „Gościu Wydarzeń” Polsat News.

Brudziński powiedział:

- Prezydent Duda powiedział te słowa, które akurat panu Trzaskowskiemu bardzo trudne przez gardło przeszły już w pierwszych minutach, kiedy okazało się, że te wybory wygrał. Mianowicie pogratulował mu znakomitego wyniku, bo rzeczywiście trzeba odnotować, że w takim wymiarze indywidualny wynik Rafała Trzaskowskiego był bardzo imponującym wynikiem i prezydent Duda nie miał najmniejszych problemów z tym, aby swojemu konkurentowi pogratulować z jednej strony i również w tych pierwszych minutach tego wystąpienia w Pułtusku zaprosił wraz z małżonką Rafała Trzaskowskiego do Pałacu Prezydenckiego, aby w sprawach ważnych dla Polski porozmawiać, bo spór jest istotą demokracji, powtarzam to często, i spierać się należy, ale kiedy te emocje wyborcze milkną, trzeba umieć znaleźć taką oś współpracy i porozumienia.

Wyraził też żal z powodu braku konstruktywnej opozycji, której pomysły i zaangażowanie mogłyby pomagać w budowaniu Polski:

- niestety mamy tego pecha, że za przeciwników politycznych mamy ludzi, którzy nie potrafią przegrać z klasą i w tym wypadku również nie potrafił tutaj przyzwoicie, ładnie zachować się Rafał Trzaskowski, który kręcił nosem na samo to zaproszenie, następnie poddawał w wątpliwość wynik wyborczy, by w końcu, jak to się mówi potocznie, z krzywą gębą przyznać, że jednak te wybory przegrał, bo pomimo tego imponującego wyniku, jaki osiągnął, to jednak najważniejszy w tym wszystkim jest to, że te wybory przegrał. Te wybory wygrał Andrzej Duda. Cieszę się, że do tego spotkania dojdzie

Warto przy tym nadmienić, że żona Rafała Trzaskowskiego, być może po to, żeby zdobyć chwilowy poklask niektórych proniemieckich i prywatnych mediów, zaczęła stawiać warunki Pierwszej Damie, pod jakimi żona prezydenta ewentualnie byłaby gotowa spotkać się z Pierwszą Damą. Kompletny brak klasy, wyczucia i stylu.

 

mp/polsat news/fronda.pl

Komentarze (37):

Anonim2020.07.29 18:50
A czy PiS zaprosił kogoś do rozmów, czytał ich ustawy? Nie! Ta wypowiedz to marna propaganda dla bezmyślnego elektoratu.
Krakus2020.07.29 18:25
Masz jeszcze Brudziński i wyznawcy PiS: https://www.youtube.com/watch?v=1FdoZMWXnnU
Krakus2020.07.29 18:23
Brudziński ty szujo, zobacz z jaka klasą Twój szef komentował przegrane https://www.youtube.com/watch?v=gysW-puPgxI :) Moralność Kalego - PiS przegrywa, "wybory sfałszowane", PiS wygrywa "opozycja nie umie przegrywać". Niezwykle to ŻAŁOSNE.
Torchwood2020.07.29 12:00
Opozycja nie chce "konstruktywnie współpracować" bo z faszystowskim rządem się nie współpracuje, tylko z nim walczy.
ja2020.07.29 8:37
Wspaniałe odkrycie,w punkt.Zasługuje Pan na Nobla
...2020.07.29 8:36
W Polsce opozycja jest po to aby dorwać się do kasy nic nie robiąc. I niestety ma to zagwarantowane w przepisach.
ceramik2020.07.29 8:12
Panie Brudziński. O jaką klasę Targowicy Panu chodzi? Niech ktoś to wreszcie głośno PO wie - Dostają szekle i mają zadanie zrobić PO rządek z nami Polakami. Mamy przepiękny i bogaty w surowce kraj. Palestyna jest już dawno za ciasna, w Niemczech zaczynają ich lać, a z Krymem nie wypaliło. Tu jest potrzebne Ostateczne Rozwiązanie.
Tom Bombadil2020.07.29 6:58
Ano nie potrafi... A może czas rozeznać i ujawnić treść rozkazów, jakie opozycja dostała od różnych sorosów, sachsów i timermansów, które sprowadzają się do zgody tamtych co najwyżej na "polskie kondominium". Może czas ujawnić, o co toczy się walka: o niesamowite bogactwa naturalne, które znajdują się w polskiej ziemi (np. w okolicach Suwałk) i o to, kto sobie na nie ostrzy pazury... a kto przeszkadza je zagarnąć...
Glaudiusman2020.07.29 4:06
To dobrze, że opozycja jest taka bezklasowa i bez pomyślunku. Wtedy po prostu to lewactwo nie ma żadnych szans na wygrane wybory. I tak trzymać ich z dala od wszelkich decyzji, daleko od koryta i od szosy, na kompletnym bezludziu.
loki2020.07.29 6:23
Za to wy czerwone bolszewiki jesteście inteligentni inaczej.
Janusz2020.07.29 0:06
Brudasy wszelkiej masci oddajcie skradzione adidasy
ArcyPolak (Prawdziwy Patriota)2020.07.28 22:36
Naród!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Leszek2020.07.28 22:36
Nazywają siebie Polakami, nową solidarnością resortowych dzieci, lepiej wykształconymi (na WUML-ach), a w rezultacie to kłamcy, paskudni ludzie, zdrajcy narodu polskiego ! To co ? To my też powinniśmy ich nazywać Polakami – skoro: Skoro nie chcą brać udziału w świętach narodowych, tudzież świętach kościelnych, Skoro uważają, że Polskość to nienormalność, Skoro śedztwo katastrofy smoleżskiej z 96 osobami elity polskiej sprzedali rosjanom, Skoro okupantów sowieckich nazywają wyzwolicielami, Skoro zdradzają ojczyznę donosząc kłamstwa do UE, szczują i żądają karania Polski, Skoro są przeciwni odebrania przywilejów i obniżenia wysokich emerytur eSBekom, Skoro murem bronią komunistów z PZPR w wymiarze sprawiedliwości, Skoro blokują 13-tkę dla emerytów, Skoro życzą sobie biednej i zacofanej Polski p.t. aby było jak było, ........... to kim oni są – Polakami ?!!! Zróbmy wspólnotę polską bez łajdaków !!! Mieliśmy ich w rządzeniu Polską od 1945 roku do 2015. Dosyć !!!
Dzida2020.07.28 23:38
https://www.youtube.com/watch?v=EfLYvbRi0zA
Teresa2020.07.29 1:58
"Leszek"... Ja wiem, ale ci młodsi to nie wiedzą, co to znaczył ten:... WUML" ! TO JEST : WIECZOROWY UNIWERSYTET MARKSIZMU - LENINIZMU! ..Tu uczyli się partyjni apartczykowie, wieczorowo, max. 2 lata! ...Przecież musieli mieć papier ukonczenia Uniwersytetu Komunistycznego ! Tak było...! Pamiętam!
Stalker2020.07.28 22:36
Hej, wy z PO ! Odejdźcie sami z życia politycznego i publicznego ! My was tu nie potrzebujemy i nie chcemy ! Powtarzam, odejdźcie bez żadnych konsekwencji, odejdźcie a nic wam się nie stanie ! Jeśli tego nie zrobicie, sami poniesiecie odpowiedzialność za to, jak obywatele tego kraju was potraktują. Nie łudźcie się, że będą was sądzić wasi sędziowie, zgodnie z waszymi prawami. Będą was sądzić nowi sędziowie i ludzie, których doprowadziliście do ruiny, a będą was sądzić zgodnie z własnym zdrowym rozsądkiem. Sami będziecie sobie winni, jeśli postąpią z wami tak, jak wy postępowaliście z nimi. Jeśli dotąd byliście przekonani, że nic wam się nie może stać, i nie będziecie poza granicami kraju, biada wam ! Bo będziemy was sądzić jak największych przestępców, jakich kiedykolwiek nosiła ta ziemia. Wasz spokojny sen zacznie się zmieniać w koszmar, który przypomni wszystkie krzywdy, które wyrządziliście naszemu narodowi i wciąż wyrządzacie jako opozycja kłamstwa i zdrady. I na koniec, jeszcze raz wzywamy was zajobów, którzy uważacie się za elitę tego narodu, a nie jesteście niczym innym jak tylko obcymi przybyszami i wrzodami na du-pie naszej Ojczyzny – odejdźcie sami. Nie potrzebujemy tych pieniędzy, które nam ukradliście, nie chcemy zemsty, po prostu odejdźcie! Weźcie wszystko, co nakradliście i wynoście się! Każdy dzień bez was będzie błogosławieństwem dla naszego kraju! Bez was będzie nam tutaj tylko lepiej ! Odetniemy się od przeszłości i zaczniemy budować naszą wspólnotę, ale tym razem już bez was!
Maryla2020.07.29 2:02
"Stalker" ! Prawdę piszesz! Gdzieś to trzeba opublikować do wszystkich...niech czytają! Nawet na słupach, na tablicach, w internecie ...!!
Pisbusters2020.07.28 22:35
Do młodego łba pustego głosującego na Trzaskowskiego. Mój ty młody, polski łbie pusty, zakało narodu Odę do ciebie piszę z takiego powodu, Że jak mi ciebie przychodzi oglądać i słuchać To przez czas długi nie mogę nerwów udobruchać. I taki roztrzęsiony za ołówek chwytam I najprościej jak umiem teraz ciebie pytam; Czy pojmujesz co znaczy przyczyna i skutek? Czy tożsame dla ciebie są radość i smutek? Czy lepiej jest być mądrym czy lepiej być głupim? Czy lepiej Polskę plus wybrać czy też dać się złupić? Nie będę pytań mnożył bo ich nie spamiętasz Niechaj te stanowią nowy elementarz, Z którego wiedzę pusty łbie czerpać będziesz długo Aż zostaniesz Polakiem, nie lewackim sługą. Może wtedy łbie pusty tak się jakoś stanie, Że odpowiedź dasz dobrą na takie pytanie: Czy lepiej być Polakiem dumnym i bogatym Czy rusko-szwabskim gnojem i bydłem rogatym. Jeśli trafisz w dziesiątkę z odpowiedzią swoją To ci, dla których jesteś głupoty ostoją Przyjmą cię znów w ramiona, zagoi się blizna Z polskim hasłem życia: Bóg, honor, Ojczyzna !
Piotr Nowak2020.07.28 22:34
To co dzieje się wśród Polskich polityków tak zwanej totalnej opozycji lub jak kto woli bandy czworga ugrupowań politycznych zasiadających w Polskim parlamencie PO, PSL wraz z Kukiz15, SLD, oraz Konfederacji – ciśnie na usta Polaków najgorsze określenia. Zdrajcy, Targowica, czy też donosiciele nie oddają pełni obrzydzenia jakie każdy porządny człowiek odczuwa widząc taką polityczną chucpę, i warcholstwo. To jest jak choroba, jak zakaźna epidemia, w której to opozycyjny politycy prześcigają się w wojnie przeciwko Polsce i narodowi Polskiemu. Elity III RP trzymają się mocno jednej zasady. „Żeby było tak jak było chcemy powrotu do tego układu, który mieliśmy przed objęciem rządów przez Prawo i Sprawiedliwość”. Układ III RP opanowany jest również przez polityczną korupcję i partyjną prostytucję, gdzie politycy wczoraj mówili jedno, a dziś zupełnie co innego. Zmiana barw partyjnych następuje szybciej niż jest to w stanie dostrzec i ocenić opinia publiczna. Postkomuniści bowiem podobnie jak ich wcześniejsza odmiana zawsze mieli naród w pogardzie. Ludzie ci sami którzy służyli zbrodniczemu systemowi władzy komunistycznej dziś plują na Polskę w parlamencie Europejskim, lub jak tworzysz Czarzasty zakłamują Polską historię gloryfikując armie czerwoną. Jest też i nowe pokolenie komunistów pan Zandberg, czy pan Biedroń stanowią jeszcze bardziej radykalne skrzydło proletariatu. . Ci towarzyszę są gorącymi zwolennikami niszczenia wiary, tradycji, rodziny i kultury Polskiej. Zamiast tego promują nowe ideologie totalitarnej unijnej agendy. Wiara w Boga ma przestać istnieć, Kościoły zamienione w muzea czy też centa nowej kultury której podstawą moralności stanie się zapewne Genderowskie pojmowanie świata. Trzon kapusiów, donosicieli na Polskę stanowią politycy Platformy którym zwalczanie Polskiego rządu weszło już w krew i wachlarz politycznych zachowań. Domaganie się przez polityków ukarania własnej ojczyzny, czy też narodu budzi takie obrzydzenie, że nie warte jest to nawet komentarza.
ArcyPolak (Prawdziwy Patriota)2020.07.28 22:40
Nie szczekaj na Naród!!!
Piotr Nowak 🖐🏻2020.07.29 2:18
No i co? No i ch..ów sto! 🤣🤣🤣)
pomiocie pomatolsko sowiecki...nowaqkow2020.07.29 3:43
a ty jeden to sto jeden
Polak2020.07.28 22:24
No coś okropnego, jak ta niedobra opozycja może nie chcieć współpracować z pisowską mafią w dewastacji i rozkradaniu Polski
Michal2020.07.28 23:43
Ty jestes tak otumaniony lewacka propaganda ze nawet nadziei dla ciebie nie ma....zenujace
POLKA2020.07.29 2:16
TY jesteś "Polak"?.... LECHU KELLER..!..NIE KALAJ NASZEGO NARODU!.. PRZECIEŻ WIEMY, BLUŹNIERCO, ŻE BEZCZELNIE UŻYWASZ TEGO NICKU! ...JESTEŚ ŻYDEM, WIĘC DLACZEGO TEGO NIE NAPISZESZ? ...Trochę wcześniej we wpisach, chwaliłeś się wszystkimi swoimi nickami, ten nick też tam był! Mam ten twój wpis zapisany! ...Tchórzu wstrętny, pewnie boisz się użyć swojej nazwy narodowości! A może się wstydzisz, po tym wszystkim, co robisz!? Pisałeś, też że jesteś wyklęty przez swój Naród! ..Masz zakaz wstępu do wielu Krajów, też wiem o tym...!?
Polak2020.07.29 6:47
Jaka z ciebie "polka" skoro piszesz z Kaliningradu?
Monia2020.07.28 22:03
Złamałam nogę w biodrze. Nie mogę tańczyć dobrze.
Monia2020.07.28 21:54
...Należy zakazać gupich zabaw na oczepinach weselnych. Ja na moich oczepinach musiałam z zawiązanymi oczami rozpinać rozporki 8 osiłkom i macając ich dzidy znaleźć mojego pana młodego. Dwóm z nich zapłonęły konary, ale mojego Staszka rozpoznałam....
ryszard2020.07.28 21:52
Kręcą mnie kobiety z nogą w gipsie. A was?
ryszard2020.07.28 21:46
Ja może być mowa o jakiejkolwiek współpracy, kiedy obu stronom chodzi o przeciwstawne cele. Jednym chodzi aby wzrost potencjału Polski, był napędzany jej uczestnictwem w UE. Drugim aby wzrost potencjału UE rósł dzięki podporządkowaniu Polski .W kolejnych wyborach suweren odrzucił drugą alternatywę wybierając pierwszą. Ciągłe jej torpedowanie jest działalnością antypaństwową, a w przypadku parlamentarzystów zbrodnią zdrady stanu.
AAAtomek2020.07.28 21:27
To tak jakby usłyszeć o okradzionym, że "nie potrafi przegrać z klasą i nie jest w stanie współpracować konstruktywnie"?
AAAsromek ...pomatole2020.07.28 21:34
wylizales siostrze bruzde???
AAAtomek2020.07.28 21:55
Kieruj swoją siostrę do sąsiada. Jestem żonaty i nie jestem z PiS.
Duda-Gracz2020.07.28 21:51
W punkt!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.28 21:18
bruździński już chyba zapomniał jak to PiS był w opozycji i co oni odpyerdalali, non stop obrażanie się, żądania przeprosin o byle gowno, pyerdolenie o sfałszowanych wyborach i jak wyglądała ich "współpraca" z rządem PO-PSL!
pomatolski kretynie2020.07.28 21:33
POmiocie ubeckiej kurvvy z PiSda jak puzon i kulawego stroza pomatola ...znow sie onanizujesz na frondzie ...
Jojo coś wpuścił Kaczora w maliny2020.07.28 21:09
Ty się chwalisz czy żalisz?