Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Jeżeli prof. Legutko ma przepraszać za „rozwydrzonych smarkaczy”, to posłowie Palikota powinni dostać kilka lat w zawieszeniu - zdjęcie
28.01.14, 16:11Prof. Ryszard Legutko (fot. archiwum)

Andrzej Jaworski dla Fronda.pl: Jeżeli prof. Legutko ma przepraszać za „rozwydrzonych smarkaczy”, to posłowie Palikota powinni dostać kilka lat w zawieszeniu

11

Portal Fronda.pl: Prof. Ryszard Legutko ma przeprosić byłych już licealistów z Wrocławia za nazwanie ich "rozwydrzonymi smarkaczami". Wyrok Sądu Najwyższego kończy czteroletnią batalię licealistów z europosłem. Co Pan sądzi o takiej decyzji? 

Andrzej Jaworski, poseł PiS: Decyzja sądu jest kuriozalna, zwłaszcza kiedy mamy w pamięci wypowiedzi niektórych polityków, zwłaszcza Twojego Ruchu (dawniej Ruchu Palikota), dotyczące właściwie wszystkich dziedzin życia, pod adresem ludzi Kościoła czy ludzi prawicy, to jest to skandaliczny język. Jeżeli prof. Ryszard Legutko ma przeprosić za „rozwydrzonych smarkaczy”, to osoby, które posługują się językiem Palikota powinny dostać co najmniej po kilka lat w zawieszeniu.

W ubiegłym tygodniu stołeczna prokuratura umorzyła dochodzenie ws. obrazy uczuć religijnych poprzez podpalenie krzyży na koncertach grupy Behemoth. Z jednej strony, sąd uznaje, że należy przepraszać za „rozwydrzonych smarkaczy”, a z drugiej – palenie krzyży nikogo nie obraża. Skąd ta nierówność?

To pokazuje jedynie tyle, że są różni sędziowie. Wielu sędziów jest z przypadku albo takich, którzy nie powinni tej funkcji pełnić. Myślę, że czeka nas jeszcze poważna debata na temat zawodu sędziowskiego. Trzeba zacząć uświadamiać społeczeństwo, że nie jest tak, że sędziowie nie mogą być krytykowani. Moim zdaniem, nie powinno być tak , że sędziowie, którzy samych siebie ośmieszają, trwają na stanowiskach do swoich końca dni. Powinniśmy zastanowić się nad wprowadzeniem innych rozwiązań w tej dziedzinie, na przykład modelu amerykańskiego.

Prof. Legutko powinien przeprosić?

Oczywiście, że nie powinien przepraszać. Moim zdaniem, prof. Legutko powinien się odwoływać od wyroku sądu. Gdyby teraz przeprosił, to okazałoby się, że sprawiedliwość w Polsce nie istnieje, także w takim najbardziej ludzkim wymiarze.

Not. MBW

Komentarze (11):

anonim2014.01.28 16:22
GenesisX dostajesz karnego pierda za puszczanie gazów tam gdzie popadnie. Kultury trochę człowieku ! zatruwasz i nawet przeprosić nie umiesz.
anonim2014.01.28 16:37
Pawle Bronowski, posłowie palikota nie dostaną bo agentura zawsze się wybroni.
anonim2014.01.28 16:38
Inaczej mówiąc za słowo smarkacz prof. Legutko ma przepraszać. Jest to ocena zachowania młodzieży. Czy za takie słowa jak gówniarz, nieuk, rozwydrzony, małolat itd. Sąd też będzie karał. Jeżeli ja teraz ocenię Sąd, że nie potrafią racjonalnie, uczciwie ocenić sprawy a kierują się poprawnością polityczną, też podlegam pod Sąd.
anonim2014.01.28 17:10
Musimy poczekać na resortowe dzieci- sądownictwo....aby była jasność jakie sady sa i dlaczego takie
anonim2014.01.28 17:13
człowiek honoru takich zwrotów nie używa. jeżeli użył powinien niezwłocznie przeprosić, jeżeli pozwala się ciągać po sądach za obrazę kogoś to patrz początek wypowiedzi.
anonim2014.01.28 17:15
@Lyszczynski68 - czyli sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie? Za ocenę Sąd nie może karać, może karać za wyzywanie. Czy potrafisz dostrzec różnicę.
anonim2014.01.28 17:32
no to Niesiołowski powinien dostać dożywocie
anonim2014.01.28 17:53
A gdzie się prof. Legutko ma odwoływać od wyroku Sądu Najwyższego według Jego Błyskotliwości posła Jaworskiego?
anonim2014.01.28 19:10
Poseł Jaworski ujawnił swoją szokującą ignorancję prawną, a mógł przecież milczeć. Prof. Legutko przegrał sprawę cywilną. Wsadzanie posłów TR do więzienia musiałoby się odbywać za pomocą prawa karnego, a to zupełnie co innego. Co on w tym Sejmie robi, że jeszcze nie dotarło do niego rozróżnienie prawa cywilnego i karnego?
anonim2014.01.28 19:24
fakt faktem, że prawdę powiedział. Rozwydrzeni smarkacze. I to delikatnie.
anonim2014.01.28 19:25
A Bratkowska sama może dziecko zabić i nic jej sąd nie zrobi. A co ? A jak ? A nie wolno ???