Agresja na protestach LGBT, a Bodnar: Widzieliśmy przypadki wyłapywana ludzi na ulicach - zdjęcie
11.08.20, 07:45Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Agresja na protestach LGBT, a Bodnar: Widzieliśmy przypadki wyłapywana ludzi na ulicach

13

Mam mnóstwo wątpliwości i od początku starałem się podejmować działania w tej sprawie. Kulminacją była sobota, kiedy odbyła się wizytacja Krajowego Mechanizmu Prewencji Tortur na posterunkach policji” – stwierdził Adam Bodnar w rozmowie z „Rzeczpospolitą” odnosząc się do protestów po aresztowaniu Michała Sz. oraz działań policji.

Policja prezentowała liczne nagrania z protestów LGBT, na których widać ogromną agresję słowną i nie tylko protestujących działaczy. Widać też, ze funkcjonariusze zachowywali mimo wszystko spokój. Rzecznik Praw Obywatelskich twierdzi jednak:

Widzieliśmy przypadki wyłapywana ludzi na ulicach, ale nie było wiadomo, dlaczego policja to czyni, ani nie było wiadomo, czy chodzi o popełnienie przestępstwa, czy o wykroczenie. A jeżeli o wykroczenie, to dlaczego te osoby są wyłapywane, a nie po prostu spisywane”.

Stwierdził też, że jego przedstawiciele w trakcie rozmów z ludźmi na komendach mieli wrażenie „totalnego chaosu i dezorientacji, dlaczego tak naprawdę te wszystkie osoby zostały zatrzymane”.

Pytany przez dziennikarzy o to, czy zastosowanie aresztu wobec „Margot” było zasadne odparł, że nie chce tego komentować tak długo, jak długo nie pozna postanowienia sądu.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze (13):

sok z banana2020.08.11 19:48
przecież to pajac
bombi2020.08.11 17:49
człowiek krzywdzony ma prawo być agresywny...to tak jakby więźniom oświęcimskim zarzucano, że nienawidzą Nazisty
prawy2020.08.11 15:57
dzicz wyłapać i do robót drogowych ,w kamieniołomach + wysokie kary pieniężne,ptrecz z dzikusami niech jada na dziki europejski zachód!!!!!!!prześwietlic,sponsorow tych dzikusów
tm2020.08.11 15:23
Bodnar-poszukaj innej roboty. Do tej się nie nadajesz.Jako obywatel mam prawo tak powiedzieć. A wyłapać to ty powinieneś, za mówienie takich rzeczy!
Lucy2020.08.11 15:14
Kiedy ta obmierzła q przestanie być rzecznikiem???
Japa2020.08.11 13:40
Ja tam jestem daleki od polityki , ale resztki fryzury jeży mi się na głowie , kiedy pomyślę ,że musi nadejść. czas , kiedy Polacy przestaną tolerować robienie z nich bezmózgowców.I tak se myślę ,że ta sitwa , która tak marzy o władzy powinna się bać tą władzę odzyskać . Raju lepszego od obecnego nie zrobią , a oczy i u swoich mogą się otworzyć . Nooo ... Chyba ,że wzorem swojego idola Wojciecha , stan wojenny ogłoszą . A tu jeszcze oprócz tej kolorowej zarazy , pandemia nam panuje .
Anonim2020.08.11 10:13
gumofilce lewackie w działaniu, Bodnar to wybitny lewacki ...
majka2020.08.11 10:09
człowieku co ty bierzesz ? bredzisz w POLSCE policja się źle zachowuje jaja sobie robisz pajacu !!! na Białoruś jedź brzydalu
kh kh kh2020.08.11 10:55
A to bżydal jeden z drugim.
harry2020.08.11 8:02
Represji w Polsce?! Zastanów się, człowieku, co w swoim obłędzie wygadujesz? Rozbójnik uważający się za kobietę wraz z grupą swoich współtowarzyszy bezprawnie, w biały dzień, w miejscu publicznym, napada na jednego człowieka, używają wobec niego przemocy fizycznej i demolują jego własność prywatną czyli samochód. Napadnięty człowiek zgłasza to organom ścigania i jak każdy napadnięty obywatel oczekuje od nich ścigania napastników. JEST FILM DOKUMENTUJĄCY BEZ ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI BANDYCKI NAPAD GRUPY NA SAMOTNEGO CZŁOWIEKA !!! Niezależny sąd podejmuje decyzję o dwumiesięcznym aresztowaniu agresora i zaczyna się ordynarny wrzask marginalnego w Polsce, lecz niezwykle krzykliwego środowiska lbgt. To oczywista próba nacisku na uwolnienie aresztowanego agresora, tak jakby organy ścigania miały wręcz taki obowiązek a napastnik posiadał tęczowy immunitet. I to jest dopiero skandal. Sad aresztował go nie za jego poglądy czy orientację seksualną, sąd aresztował go za to, że wraz z innymi napadł w biały dzień w miejscu publicznym innego człowieka o innych poglądach. To zwykła bandyterka, a nie polityka. I zdumiewające jest jednocześnie i to, że nikt nie staje w obronie napadniętego. Żadna gazeta, żaden opozycyjny polityk ! To oczywisty skandal !!! I na koniec tylko jedno bardzo ważne wtrącenie: aresztowany tymczasowo za uliczne napadanie napastnik nie idzie na 2 miesiące więzienia za to co wraz z innymi zrobił. To jest tymczasowe aresztowanie a nie wyrok za bandycki czyn. Wyrok to ten napastnik dopiero dostanie a te 2 miesiące jego tymczasowego aresztowania ma służyć prawidłowemu zabezpieczeniu toku czynności w sprawie, w której on już jest sprawcą napadu na człowieka. Między innymi po to, by nie wpływał na świadków etc. A wyrok w sprawie, w której już na tym etapie jest tymczasowe aresztowanie, będzie zapewne zdecydowanie bardziej srogi niż tylko te tymczasowe aresztowanie na 2 miesiące. Powodzenia nie życzę ulicznym napastnikom lecz surowej i sprawiedliwej kary.
Japa2020.08.11 13:45
Dodam do słusznego do bólu komentarza " harrego" . Zwyczaje panujące w pace , są nie bardzo miłe dla pedałów .
edi2020.08.11 8:01
JEZUS DO św. FAUSTYNY - "Polskę szczególnie umiłowałem, a jeżeli posłuszna będzie woli Mojej, wywyższę ją w potędze i świętości. Z niej wyjdzie iskra, która przygotuje świat na ostateczne przyjście Moje. (Dz. 1732)" Wybór Andrzeja Dudy pokazał ŻE POLACY SĄ WIERNI JEZUSOWI - A TO OZNACZA ŻE POLSKA BĘDZIE WZOREM DLA ŚWIATA - I TEGO DOKONA SAM BÓG ORAZ MATKA BOGA KRÓLOWA POLSKI MARYJA - i żadne złe duchy i opętani ludzie JUŻ W POLSCE NIE WYGRAJĄ !!
rado2020.08.11 8:01
Obraz Michała Sz. ps. „Margot”, to wielka manipulacja. Nie ma on wiele wspólnego z aktywistą LGBT, który walczy o prawa „słabszych”. To niebezpieczny bojówkarz wiedziony polityczną nienawiścią - zadymiarz, którego interesuje fizyczna konfrontacja, nie tylko z ludźmi, którzy nie wyznają jego ideologii, ale także z policjantami. To człowiek niebezpieczny i dobrze przeszkolony. Państwo nie może być bierne w zderzeniu z podobnymi ludźmi.