Zbigniew Kuźmiuk: To wpisuje się w rosyjską narrację i wygląda na sabotaż! - zdjęcie
12.09.20, 08:00Screenshot Youtube

Zbigniew Kuźmiuk: To wpisuje się w rosyjską narrację i wygląda na sabotaż!

33

1. Na portalach społecznościowych można zobaczyć jak intensywnie prowadzone są prace i jak wielki ich zakres został to tej pory zrealizowany na ogromnym placu budowy jakim jest przekop Mierzei Wiślanej.

Prace budowlane trwają niewiele ponad pół roku, tempa prac nie osłabiła nawet pandemia kornawirusa i powszechny lockdown w gospodarce, prace są prowadzone zgodnie z harmonogramem i zakończą się pod koniec 2022 roku.

Im bardziej zaawansowana jest ta inwestycja tym mocniejsze są ataki na nią posłów polskiej opozycji, ba europosłanka Platformy Róża Thun zorganizowała spotkanie z komisarzem ds. środowiska Virginijusem Sinkevicziusem, po którym poinformowała, że ten zapowiedział skierowanie przez Komisję sprawy przekopu Mierzei Wiślanej do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Wprawdzie rzeczniczka Komisji zdementowała tę informację stwierdzając, że nie prowadzi ona żadnej procedury ws. przekopu Mierzei Wiślanej ale już sama próba zablokowania tej inwestycji przez unijne instytucje przez pochodzącą z Polski europosłankę jest co najmniej bulwersująca.

2. Przypomnijmy, że inwestycja „Droga wodna łącząca Zalew Wiślany z zatoką Gdańską” ma strategiczny charakter, ponieważ powstały w ten sposób kanał ma zapewnić swobodną żeglugę nawet dużych statków morskich pomiędzy Zatoką Gdańską, a Zalewem Wiślanym i w ten sposób uniezależnić Polskę od Rosji w tym zakresie.

Wcześniej weszła już w życie specustawa dotycząca realizacji tej inwestycji, a przedsięwzięcie będzie realizowane w latach 2018-2022 za blisko 900 mln zł pochodzące z budżetu państwa, ponieważ rząd chce uniknąć nadmiernej ingerencji Komisji Europejskiej.

Kanał żeglugowy, który powstanie w wyniku realizacji tej inwestycji, będzie miał 1,3 km długości i 5 metrów głębokości, co umożliwi pływanie jednostek morskich o zanurzeniu 4 m, długości do 100m i szerokości do 20 m.

Przypomnijmy także, że wybrane konsorcjum obok korzystnej oferty cenowej (922 mln zł, najdroższa oferta opiewała na 1,4 mld zł), zaproponowało także 8 miesięczne skrócenie czasu realizacji inwestycji (inwestor przewidywał 40 miesięczny okres realizacji inwestycji) co oznacza, że już w 2022 przekopanym kanałem przepłyną pierwsze statki.

3. Przyjęcie założenia, że finansowanie tej inwestycji będzie się odbywało tylko ze środków budżetowych okazało się wręcz prorocze, bo Rosja zwróciła się do Komisji Europejskiej z zastrzeżeniami o charakterze ekologicznym w związku z tym przedsięwzięciem.

Niestety także zarząd województwa pomorskiego negatywnie zaopiniował plany tej inwestycji, choć na szczęście opinia ta nie ma wiążącego charakteru dla inwestora i w związku z tym nie spowolni rozpoczęcia tej inwestycji (z kolei zarząd województwa warmińsko - mazurskiego wydał pozytywną opinię o tej inwestycji).

Teraz jak już sygnalizowałem wyżej europosłowie Platformy próbują na poziomie unijnym zablokować realizację tej inwestycji, choć zdają sobie sprawę z poziomu jej zaawansowania.

Gdyby w tę inwestycję były zaangażowane środki europejskie, mogłoby dojść do jej zablokowania do czasu rozstrzygnięcia czy zastrzeżenia rosyjskie, a także innych podmiotów, mają uzasadnienie czy też raczej mają charakter polityczny.

4. Należy także przypomnieć, że ta inwestycja ma ogromne znacznie dla odzyskania władztwa państwa polskiego nad wodami Zalewu Wiślanego (obecnie o tym jakie statki wpływają na ten Zalew, decyduje Rosja), a także jej znaczenia dla rozwoju regionu Warmińsko-Mazurskiego i całej Polski.

Tę inwestycję zapowiedział już premier Jarosław Kaczyński w 2007 roku, później gdy powstał rząd PO-PSL na 8 lat została ona porzucona i dopiero po wygranych wyborach prezydenckich i parlamentarnych, nowy rząd Zjednoczonej Prawicy, rozpoczął realizację na nowo tego zdania.

Ponadto ta inwestycja ma ogromne znaczenie dla polskiej suwerenności, niezależności i wolności, a także otworzy ona Zalew Wiślany, Elbląg i Frombork na nowe możliwości rozwojowe.

Po zakończeniu jej realizacji nowe możliwości rozwojowe uzyska cały region zarówno w turystyce jak i gospodarce morskiej, bo port w Elblągu może być trzecim polskim portem, po zespole portów Szczecin-Świnoujście i Gdańsk-Gdynia.

W świetle tych argumentów próby zablokowania tej inwestycji przez europosłów Platformy, nie tylko wpisują się w rosyjską narrację w tej sprawie ale także wyglądają wręcz na sabotaż.

Zbigniew Kuźmiuk

Komentarze (33):

Alfinada2020.09.13 11:30
Powiedzcie kto wybiera takiego swiniopasa na europosła???
jack2020.09.13 8:48
Ani się nie "wpisuje" ani nie "wygląda" [wyglądać to można przez okno]. Jest narracją i jest sabotażem.
Czy nie ma jednego2020.09.13 8:41
odwaznego na tą sucz??
Brunhilda Gräfin von Zdun und Schleswig-Holstein2020.09.12 22:10
My POlki nie POzwolimy na ten przekop bez zgody Berlina i MOskwy !
Klops2020.09.12 20:31
Rosja wie komu wręczyć dieńgi !
elecpl2020.09.12 19:19
Kiedyś golili głowy
Paweł2020.09.12 15:46
Ojciec mi mówił że Niemcy w latach wojny / policja, żandarmi / na polskich sługusów mówili SCHWAINEHUND , po polsku świnia i sabaka A nasza targowica jest taka pewna, taka bezczelna, Może tak zdemoralizowana Czy oni myślą, że POLSKI nie będzie Jaki krakowiak to wyjaśni Dlaczego Kraków głosuje na targowicę / bo od kacapa daleko /
IRMA2020.09.12 15:41
Folksdojcz--- ćwierć POLAKA, ćwierć niemca- pół , albo i większość ŚWINI To jest folksdojcz ---- Większość świni , bo niemiec dobrze KARMI TO targowica to folksdojcze Bo ONI ZA KARMĘ A przecież kacap sam nie ma co jeść ---- tu chyba dzieńgi - judaszowe srebrniki
Janina2020.09.12 15:14
Jan trzeba będzie i będzie powód--- MOSSAD DOPADNIE NA SŁUŻBIE U NIEMCA i kacapa. I nie pomoże - żadne przekopy, ekologia, zielone, leninowski lgbt,,, Każdy niemiecki szmalcownik / także warszawskie walcy , traski / musi mieć tego świadomość
...2020.09.12 15:06
Niemiecka Caryca znów wysługuje się Rosji.
Hans2020.09.12 15:11
żadna caryca - szmalcownik niemiecki jak mówią w Płaszowie Niech powie coś o holokauscie Żydów Krakowskich , żyli z nami od wieków A tu taka miłość do niemca Kto z Krakowa wie czy w tej rodzinie nie było szmalcownictwa
Franek2020.09.12 14:40
NIEMIECKI SZMALCOWNIK I RUSKIJ SEKSOT / ZNAWCY HISTORII Z UJ TO WIEDZĄ /
Janek2020.09.12 14:50
RUSKIJ SIEKSOT TYLKO JAWNY
Icek2020.09.12 15:34
A co to za ch- j ten sieksot -- kto mi wyjaśni
Jan2020.09.12 14:35
Ta koszmarna / dot. urody / tak pięknie wysługuje się Niemcom i kacapowi Tak pięknie Ale to AGENTURA JAWNA . Trzeba zapytać co stało siĘ z Naszymi ŻYDAMI z Krakowa. Niemcy ich bestialsko , barbarzyńsko- jak tylko Niemiec i ruski potrafi. - WYMORDOWALI , MALUTKIE DZIECI RÓWNIEŻ Bóg pamięta ... A co na to ta Artystka/ tak nazywali artystki z agencji / Co ona na to Czy ten NIEMIECKI PACHOŁEK I kacapski ma coś do powiedzenia
𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍2020.09.12 13:14
𝐖𝐈𝐄𝐋𝐊𝐈𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 𝐙𝐀 𝐊𝐎𝐏𝐈𝐄𝐉𝐊𝐈 𝐍𝐀𝐌 𝐏𝐑𝐙𝐘𝐒𝐋𝐀𝐍𝐄 𝐍𝐀 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐄 𝐙 𝐆𝐀𝐓𝐄𝐒𝐄𝐌, 𝐒𝐎𝐑𝐎𝐒𝐄𝐌 𝐢 𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐎𝐍𝐊𝐀𝐌𝐈!!! . .. 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐙𝐈𝐏𝐄𝐌 𝐆𝐀𝐓𝐒𝐀 𝐢 𝐖𝐀𝐋𝐊𝐀 𝐙 𝐂𝐈𝐏𝐀 𝐌𝐀𝐑𝐆𝐎𝐓 𝐓𝐎 𝐍𝐀𝐒𝐙𝐄 𝐉𝐄𝐇𝐎𝐖𝐘𝐂𝐇 "𝐊𝐀𝐓𝐎𝐋𝐈𝐊𝐎𝐖" 𝐊𝐎𝐌𝐒𝐎𝐌𝐎𝐋𝐒𝐊𝐈𝐄 𝐙𝐀𝐃𝐀𝐍𝐈𝐄 𝐓𝐎𝐖𝐀𝐑𝐈𝐒𝐙𝐂𝐙 𝐏𝐔𝐓𝐈𝐍 !!!!
matis892020.09.12 9:11
Jak widać demokracja na świecie została całkowicie spatologizowana. Defakto wysztskie rządy wybrane w ramach niby demokracji obecnie reprezentują masonerię, NWO, Rząd Światowy i ich globalne plany, a nie narody które reprezentują. Do tego w ramach demokracji do rządzenia dochodzą jak widać jawni zdrajcy i wrogowie narodów które reprezentują. Oni już się nawet nie kryją z tym że są zdrajcami i wrogami, z premedytacją działają na szkodę państwa, narodu i powołują się właśnie na demokrację, demokratyczny mandat i to demokracja ich chroni. Dlatego trzeba wymyśleć nowy system, nowe zasady bo demokracja została przejęta przez masonerię i stała się siedliskiem żmij, zdrajców i wrogów narodów.
Karnovskienė2020.09.12 9:10
„Po zakończeniu jej realizacji nowe możliwości rozwojowe uzyska cały region zarówno w turystyce…” — Tja, Duda z Kaczyński będą pływali kajakiem z Gdańska do Elbląga :-D
Wycieraj düpy Polskim Panom, wycieraj!2020.09.12 13:22
Patrz z czego żyjesz śmieciu bladoruski!
Kostek2020.09.12 14:36
A kacapskie łby tylko będą patrzeć Polska żyje w naszych sercach
Niemka Rose von ....2020.09.12 9:06
wspópracuje z ruskimi. Nihil novi
Adam S2020.09.12 9:05
To jest gadzina , ta Tfun!
głupiś, trolu2020.09.12 9:23
:/
Adaśko2020.09.12 14:38
Gadzina tak i owszem ale precyzyjni NIEMIECKI SZMALCOWNIK
Hans2020.09.12 15:38
Folksdojcz--- ćwierć POLAKA, ćwierć niemca- pół , albo i większość ŚWINI To jest folksdojcz ---- Większość świni , bo niemiec dobrze KARMI
Panie Kuźmiuk (ex-ZSL)2020.09.12 8:57
Niechże pan nie bije piany.
Anonim2020.09.12 8:51
Naprawdę trudno zrozumieć dlaczego Róży przeszkadza ten przekop. Zachowuje się jak obcy agent. Nie dość że nieustannie, z pasją szkaluje polski rząd (wybrany demokratycznie) na arenie międzynarodowej to jeszcze zabiega o zablokowanie przez UE inwestycji gospodarczej o strategicznym znaczeniu dla Polski. Przecież ona hańbi misję polskiego posła zagranicą
aK2020.09.12 8:37
PO jest wrogą Polsce agenturą wybraną i utrzymywaną przez nieroztropnych Polaków. Rzeczywistość ostatnich lat pokazuje wyraźnie, że podstawą działalności tej organizacji politycznej jest szkodzenie Polsce. Różne, niewybredne formy destrukcji z sabotażem włącznie stanowią oręż tej partii w dążeniu do likwidacji państwa polskiego i sprowadzenie naszego kraju do roli europejskiej prowincji. Permanentny i zmasowany atak wrogowie Polski kierują na Kościół będący wyrazicielem troski o morale, wiarę, tradycję i spójność Polaków oraz Rząd RP realizujący inwestycje o charakterze strategicznym - centralny port lotniczy, przekop Mierzei Wiślanej. Wierzę, że przyszłość we właściwy sposób zweryfikuje wywrotowców z PO.
B-ba2020.09.12 13:51
PO jest partią powołaną za pieniądze niemieckie. W jej skład wchodzi przecież Kl-D, który dostawał reklamówki z pieniędzmi od Niemców. Tusk realizował i realizuje interesy niemieckie, nie polskie. A wyborcy PO to niestety ciężko myślący ludzie, albo wcale niemyślący, tylko zmanipulowani.
pachoły POPiSowe czyli2020.09.12 8:14
niemieckie z jednej strony i żydowskie z drugiej plus zakłamane organizacje pozarządowe! tutaj trzeba pomóc ludziom a nie zwierzątkom! https://wrealu24.tv/film/bestialstwo-islamistow-zolnierz-z-legii-cudzoziemskiej-ujawnia-szokujace-info-o-isis-i-uchodzcach
Endrju2020.09.12 8:14
Czy pani Thun dotyczy art. 129. Zdrada dyplomatyczna? Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
bismark2020.09.12 8:13
czy, Ci co szkalują RP to posłowie RP, chyba NIE i śmiem twierdzić , iż reprezentują inne nacje i w związku z tym panowie prokuratorzy, co Wy na to, czy nasze Państwo jest państwem bezprawia, czy już Nasz ukochany kraj sprzedany a rządzą nami marionetki?
Eustachy2020.09.12 8:10
To nie wygląda na sabotaż. To jest sabotaż.