Za tydzień otwarcie galerii handlowych, szkoły pozostaną zamknięte do świąt. Co z feriami? - zdjęcie
21.11.20, 10:35Fot. via Pixabay - jarmoluk

Za tydzień otwarcie galerii handlowych, szkoły pozostaną zamknięte do świąt. Co z feriami?

8

Rząd podjął decyzję na temat częściowego luzowania obostrzeń nałożonych na polską gospodarkę w związku z rozwojem epidemii koronawirusa. Lokale gastronomiczne, siłownie oraz kluby fitness póki co pozostają zamknięte.

Otwarte jednak od przyszłej soboty będą placówki handlowe oraz sklepy meblowe. Jak poinformował premier Mateusz Morawiecki, warunkiem jest jednak zachowanie najwyższego poziomu obostrzeń sanitarnych.

Dalej szef polskiego rządu poinformował:

Zdecydowaliśmy, że będzie kontynuacja do zamknięcia szkół do 23-24 grudnia. Ferie będą skumulowane pomiędzy 4 a 17 stycznia. Ferie, które były rozłożone w czasie, żeby rozłożyć turystykę, muszą być skumulowane, po to, żeby ten ruch był jak najmniejszy”.

Podkreślił jednocześnie, że zmiany w tej strategii mogą nastąpić, jeśli będziemy mieć do czynienia z poprawą sytuacji epidemicznej. Zaznaczył raz jeszcze, że zależy to w ogromnej mierze od dyscypliny Polaków w kwestii przestrzegania obecnych restrykcji. Dodał, że jest szansa na to, że 18 stycznia pojawią się pierwsze dostawy szczepionki. Zaznaczył, że rząd intensywnie pracuje nad strategią dotyczącą dystrybucji oraz procesu szczepień.

dam/TVP,niezalezna.pl

Komentarze (8):

Anonim2020.11.21 17:34
Najwiecej zakazen jest w obozie władzy . Co drugi zakazony. Oni smieja prawic moraly a nastepnie zamykaja zaklady pracy gdzie infekcji prawie nie ma. Partia pis i rzad powinny byc w czarnej strefie jako siedlisko zarazy spoleczno ekonomicznej a takze covidowej
jan kowalski2020.11.21 17:32
A może skorzystać z pomysłu PSL i dla rozłożenia zbędnego zagęszczenia w sklepach otworzyć je również w niedzielę? po pandemii w tej kwestii można ponownie wrócić do pozamykanych niedziel
Zawiedziony2020.11.21 16:56
Brak reformy sądownictwa, brak polityki zagranicznej państwa, szkolnictwo i szkolnictwo wyższe zrujnowane, aktor Giertych skacze na wolności, Bodnar dalej RPO, szpiegostwo i inwigilacja polskich służb, Tuleya, Lempart, dalej oddychają, Freytag ambasadorem Niemiec, wszechobecna niemoc PIS, zadłużane państwo staje się jeszcze bardziej teoretyczne, a Gliński rozdaje pieniądze.....
NEOS com pl2020.11.21 16:55
... gonic masonerie , plandemistow , zydokomune z POlin na synaj .. i za ural ..
Wojtek Polak2020.11.21 14:29
wielkopowierzchniowe molochy(własność zagranicznych korporacji) pootwierać a małe rodzime interesiki zamknięte - w jakim celu? w rządzie nie ma już pis-owców zostali wysłani do Brukseli albo wyrzuceni na margines a rządzą łachudry z PO i Unii Wolności . a nie przepraszam jeden się ostał naczelnik. namawiam wszystkich pis-owców zdrowo rozsądkowo myślących o wyjście z tego amoku straszenia pandemią i błazenady utworzyć koło poselskie. Morawiecki i ministerstwo niezdrowia wraz z zarobasami lekarskimi chcą wyszczepiać ludzi naprędce zrobioną szczepionką. cholera wie co ona zawiera przed czym chroni i w jakim stopniu szkodzi. błazenada z pandemią odsłoniła jacy debile rządzą Polską i światem a przy tym pokazała intelektualne dno szeroko rozumianych "elyt". w ramach dbania o miłościwie nam panujących przekazuje moją szczepionkę na rzecz rządzących o byście byli zdrowi i mądrzejsi.
NEOS com pl2020.11.21 16:53
.. jak bedziecie grzeczni i sciagniecie gacie ... do szczepienia ... to wam damy spokój ...
nie otworzyli gastronomii, bo chcą2020.11.21 13:42
protestów wściekłych macic i rewolucji!
Polak2020.11.21 11:40
Na pierwszy ogień w szczepieniach niech idzie ten który do tego zachęca (to jest szczepionka genetyczna RNA , bezpośrednio ingerująca w DNA komórek człowieka -manipulacja genetyczna człowieczym DNA !!!). Zobaczymy po kilku miesiącach ,jakie będą jej skutki !!!