Waszczykowski: To cud, że totalna opozycja się przełamała i mówi jednym głosem z rządem - zdjęcie
27.08.20, 11:00Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Waszczykowski: To cud, że totalna opozycja się przełamała i mówi jednym głosem z rządem

15

Mamy do czynienia z poważnym kryzysem u naszego wschodniego sąsiada i dobrze się stało, że jest wspólna reakcja” – powiedział były szef MSZ Witold Waszczykowski.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że cudem jest to, że opozycja w kwestii Białorusi postanowiła przełamać się i mówi jednym głosem z rządem. Odnosił się tym samym do wczorajszego spotkania w KPRM, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich, także opozycyjnych partii, a w trakcie którego mieliśmy do czynienia ze zgodą ponad podziałami w kwestii sytuacji na Białorusi.

W rozmowie na antenie radiowej „Jedynki” Waszczykowski zaznaczył:

Rząd Polski jest jedynym rządem w UE, który podjął tak skuteczne działania i jako jedyny przedstawił program wsparcia dla Białorusi. Opozycja nie mogła nie docenić tego, co zrobiła Polska”.

Dodał też, że UE poza nieuznaniem wyborów na Białorusi powinna także przestrzec Rosję aby ta nie ingerowała w proces mający miejsce na Białorusi. Tymczasem jak podkreślił – mamy obecnie do czynienia z hybrydową obecnością Rosji na terenie Białorusi, a Łukaszenka z karabinem w ręku:

[…] dał jasny sygnał, że będzie się bronił”.

dam/polskieradio.pl,Fronda.pl

Komentarze (15):

XD2020.08.28 15:52
#jprdl Czaicie, że jeśli ktoś się z czymś zgadza to powinien powiedzieć, że się zgadza, a jeśli nie to mówi dlaczego? Nie ma w tym żadnych cudów tylko zwykła przyzwoitość. Tylko PiS i jego wyborcy potrafią nie zgadzać się ze swoimi przeciwnikami dla samego nie zgadzania się.
ala2020.08.27 19:40
Bo sie im pali grunt pod nogami. Totalna opozycja sama sieje nienawiść, jak ktoś myśli inaczej niż oni. Ktoś tych wrogów ojczyzny wybrał do Parlamentu. Ale Polacy im tego nie zapomną!
Polexit2020.08.27 13:37
To nie cud panie Witoldzie. To z obu stron interes Żydów!
katolik2020.08.27 13:32
chcecie porządki robić na Białorusi,a Polakom zafundujecie śmierc od masonów w szczepionkach i czipach. Czy Polacy wybrali PIS czy PO ? Wy już sie nie ogarniecie, mówicie głosem masonów !!
prawy2020.08.27 13:30
robią to dla swoich interesow jak coś nie wyjdzie będą wszyscy krytykować Rząd
Precz z 🌈 zarazą!2020.08.27 13:14
KIEDY KTOŚ WRESZCIE UCISZY RAZ NA ZAWSZE TEGO IDIOTĘ "katolicka kretynizacja polski 🇵🇱"?! DLACZEGO FRONDA NIE MA ADMINISTRATORA I POZWALA MU PLUĆ NA POLSKĘ, KOŚCIÓŁ ORAZ WSZYSTKO TO, CO DLA POLAKÓW ŚWIĘTE I CENNE? PORA NAMIERZYĆ TEGO WREDNEGO DRANIA I DAĆ MU W TEN GŁUPI RYJ, ŻEBY SIĘ KOPYTAMI NAKRYŁ!
matis892020.08.27 12:32
Partia POPIS gdy chodzi by coś zrobić dla Polaków to od lat do kamer udaje że wyrywają sobie włosy wzajemnie, skaczą sobie po jajach i obrzucają się gównami. Tylko po to by partia POPIS mało co robiła dla Polaków. A tu nagle cud. By zrobić coś dla obcych to partia POPIS nagle jak kochankowie. Brawo partia POPIS.
Anonim2020.08.27 12:18
To żaden CUD tylko DOWÓD na łączenie sił OD PRAWA DO LEWA w TRANSFORMACJI - NISZCZENIU PAŃSTW NARODOWYCH pod hasłami FAŁSZYWEJ DEMOKRACJI INSPIROWANEJ PRZEZ SOROSA. To co robi obecny Rząd to HAŃBA. Po raz kolejny oświeceni chcą wykorzystać NAIWNOŚĆ i głupotę zindoktrynowanych przez media Polaków w SOLODARNEJ Wojnie światów do BUDOWY EUROKOŁCHOZU. Budowy nowego "proletariatu" na skalę światową bez "własności" i zarządzanego przez Mędrców Syjonu. Wychodzenie przed "szereg" p. Morawieckiego jak najgorzej rokuje i potwierdza wątpliwości wobec jego Osoby.
Urszula2020.08.27 12:00
Waszczu z choinki się urwał? Opozycja mówi jednym głosem z PiS-em tylko wtedy kiedy PiS jej na to pozwoli. W każdym innym przypadku opozycja nie ma szans nawet na postawienie jednej literki np. w nowej ustawie. PiS z opozycją się liczy wtedy kiedy jest to PiS-owi potrzebne. Albo kiedy opozycja da się wpuścić w maliny jak to było z podwyżką dla vipów.
Toni2020.08.27 11:46
Mówi bo wie,że i tak Polska nie ma żadnego wpływu, tak samo jak i cała ta unijna zbieranina na to co będzie się działo na Białorusi. W sprawach polskich opozycja zawsze będzie szkodzić.
Anonim2020.08.27 11:23
waszczu! a San Escobar też się dołączy do wspólnej akcji z Polską?
katolik2020.08.27 11:21
PIS za kradzież mld, okradzenie POlski, jeszcze nikogo nie postawił przed Trybunałem Stanu. Nie dziwi nic...
katolik2020.08.27 11:19
ze zdrajcami POlski, których nazywacie opozycja, PIS za chwilę będzie mówił jednym głosem w sprawie śmiercionośnych szczepionek i czipa.
katolik2020.08.27 11:15
chcecie wojny z Rosją i Białorusią, USA pomoże i będzie porządek, będziecie ją miec i db zapomnicie o bonusie od masońskiej unii w postaci śmiercionośnych szczepionek
katolik2020.08.27 11:12
Chcecie ratować Białoruś, a co ze smiercionośnymi szczepionkami dla Polaków,( i całego świata) które chcą zaaplikowac masoni. Macie na pewno na to jedną odpowiedz, czy kasa na szczepionki, już została przez polski rząd utopiona? Śmierć za darmo !!!