Tusk zastąpi Budkę? Siemoniak: Jest zdeterminowany do powrotu - zdjęcie
21.06.21, 08:00Fot. screenshot - YouTube (RMF24, naTemat.pl)

Tusk zastąpi Budkę? Siemoniak: Jest zdeterminowany do powrotu

31

Wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak udzielił wywiadu „Super Expressowi”, w którym odniósł się do medialnych doniesień na temat powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki. Chociaż polityk zaznacza, że były premier jest zdeterminowany, aby wrócić, to przekonuje, że nie ma żadnej prawdy w sensacyjnych doniesieniach, wedle których już w tym tygodniu miałby przejąć fotel prezesa partii.

Tydzień temu w Sopocie Donald Tusk spotkał się z Borysem Budką. Pisząc o kulisach tego spotkania tygodnik „Polityka” przekonywał, że już w tym tygodniu w Platformie rozpocznie się rewolucja. W środę ma odbyć się zarząd krajowy PO, w czasie którego najważniejsi politycy partii zostaną oficjalnie poinformowani o powrocie Donalda Tuska na fotel szefa partii. Podobnymi informacjami, powołując się na źródła w Platformie, podzieliła się „Gazeta Wyborcza”.

Takiemu scenariuszowi kategorycznie zaprzecza jednak wiceszef PO Tomasz Siemoniak.

- „Nie ma w nich żadnej prawdy”

- podkreśla stanowczo polityk.

- „Donald Tusk jest politykiem, który sam sobie pisze scenariusze, a nie realizuje te, które pojawiają się w mediach czy analizach. Fakty są takie, że – zgodnie z własnymi zapowiedziami – jest zdeterminowany do powrotu, ale żadnego kalendarza tu nie ma. Owszem, na środę jest planowane rutynowe posiedzenia zarządu PO, ale nic nie wskazuje na to, żeby miało na nim dojść do realizacji sensacyjnych scenariuszy”

- mówi w rozmowie z „Super Expressem”.

Zaznacza przy tym, że Donald Tusk będzie kontynuował rozmowy z władzami PO.

kak/se.pl

Komentarze (31):

cela +2021.06.21 16:03
Czekamy !!
Barbara2021.06.21 14:52
Czyżby go chcieli zdjąć ze stanowiska przewodniczącego Partii Ludowej? Lokaj merkel, która już kończy niebawem karierę polityczną, jest tam nikomu niepotrzebny.
A.2021.06.21 14:46
Sądzę, że żaden powrót tuska nie nastąpi, ale gdyby tak się stało można znaleźć dwie przyczyny. PIerwszą jest życzenie merkel, a drugą, znacznie ciekawszą to, że chcą tuska wykopać ze stanowiska przewodniczącego partii ludowej. On nie ma w UE poparcia innego niż merkel, a leń i obibok nikomu tam nie jest potrzebny. Jeśli nie znajdzie innego intratnego stanowiska, będzie zmuszony wracać. Tusk działa wyłącznie na własną korzyść, na pewno nie będzie ratował resztek PO, jeśli go nie zmuszą niemcy. Jest też prawdopodobne, że agentura szykuje jakiś kolejny pucz i tusk powinien być na miejscu. Pieniądze unijne to nie lada gratka. Jeszcze nie każdy w PO ma 9 mieszkań, jak kropiwnicki, wiec zrobią wszystko, aby utrącić rządy prawicy i obłowić się na unijnej kasie.
Józef Bonkzdupytuska2021.06.21 14:30
W godności są nam równi i Tusk i Budka lecz inteligencją odpadają są na poziomie klasy 3 szkoły specjalnej. i Rudy i Łysy niczym nie błysnęli poza serwilizmem wobec Makreli i Putina.
A2021.06.21 14:49
Właśnie dlatego PO nie ma żadnego programu, bo jedyny jej program to spełnianie niemieckich poleceń i życzeń, a przecież nie wiadomo, co panowie niemcy będą chcieli w przyszłości z Polską zrobić; więc programu obecnie nie ma.
AAAtomek2021.06.21 13:48
Po przekroczeniu granicy przez Tuska, wszystkie pisuary będą pełne prawicowych strachliwych śmierdzących szczyn. Strach w PiS przed Tuskiem jest przeogromny!
Jawny2021.06.21 21:34
Jasne. Na sam dźwięk słowa "Tusk" wszyscy z PISu trzęsą się jak osika na wietrze i chowają po kątach. Anonim widział ten efekt na własne oczy (po wypiciu litra kosher vodka).
...2021.06.21 11:28
Kasa biedakowi się kończy ???
wisielec Tusk2021.06.21 11:22
Tusk to powróci ale tylko w trumnie.
robaczek2021.06.21 10:32
KOMPLEKS TUSKA u PISIURECZKUF ;]
modlitwa o POwrót2021.06.21 10:11
Tusku z Brukseli -powróć nam Panie , Tusku Liderze Wiekuisty -powróć nam Panie , Tusku choćby na Koślawym Wózku -powróć nam Panie , my nieudolni Ciebie Pana Prosimy - powróć nam Panie
Jawny2021.06.21 9:33
No, wróci. Skrzykną paru klakierów na dworcu, parę wściekłych macic z pedałami, kilku pijaczkom dadzą wódki za okrzyki. Będzie jazgot, Koszerna Michnika walnie wstępniak pt. "Wraca normalność (inaczej)", Boniecki, Lemański i Sowa udzielą swego błogosławieństwa. Uniwersytet Warszawski wynajmie aulę, będą "profesorowie". A potem wrzask ucichnie i Tusk wróci na łono Markelowej: - Babciu, zrobiłem, co mogłem, ale sama widzisz, aj, waj, co za kraj...
Jak to pisał niezapomniany A. Waligórski2021.06.21 9:34
Żurnalisten mit kameren,/ Judenrat, szturmbanfireren,/ Dojcze kinder, in kostiumen,/ Kacenjammer, Auszwic blumen,/ [...] Dojcze mniejszość bez ucisku,/ Dojczland, Dojczland na lotnisku./ Ajntrit flugcojg, łaps za wajchu,/ Pierdut z rury i do Rajchu.
kibic2021.06.21 9:27
Jest zdeterminowany ( zmuszony ) przez swych pobratymców Niemców na czele z Merkel !!!
Jawny2021.06.21 9:25
Polska to kraj tolerancyjny. Przyjmie wszystkich (z wyjątkiem terrorystów z bombami na rozkaz Sorosa i Brukselki). Przyjęliśmy żydów, kiedy ich wszyscy w Europie wywalali, no i teraz plują na nas i robią dywersję. Przyjmiemy też Volksdeutscha Tuska, może tu zmądrzeje.
rychu2021.06.21 8:56
Widac posrednie sterowanie agenturą BND sie nie sprawdziło
Zygfryd2021.06.21 8:41
Do pierdla z gnojem zasłuzył sobie jak nikt .
JM2021.06.21 8:33
Polacy są natomiast zdeterminowani aby jak najszybciej wrócił, ale za kraty, ryży szmaciarz.
katolik2021.06.21 8:31
UWAGA------Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy albo klęski żywiołowej, jako atak terrorystyczny na państwo, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami!
Prezes2021.06.21 8:29
Donald jest skończony...jedno co może to może ''pobuszować'' na Twitterze...tyle jego!!!
Janusz Barwinek2021.06.21 8:27
Oszalała z nienawiści i upadająca PO, chce zdrajcę i namiestnika niemieckiego, aby znowu załatwił kasę od CDU, na działalność antypolską, jak niegdyś: Kongres Liberalno- "Demokratyczny"!
katolik2021.06.21 8:26
Naziści SSPIS kłamiąc o napadzie na panstwo przez hakera-- chcą wprowadzić stan wyjatkowy, aby mordować Polaków pseudoszczepionkami!
Nina2021.06.21 8:18
Ciocia Merkel odchodzi to łajza POniemiecka jakim jest Tusk dostała kopa w doopę w UE, poznali się na jego nieudacznictwie, to przez niego WB opuściła UE. W Polsce ta zaraza zdradziecka powinna być w więzieniu do końca swojego życia, za niszczenie Polski, polskości i Polaków by Niemcy nie mieli konkurencji.
AAAtomek2021.06.21 8:16
Tusku, wracaj, gdyż ten kurduplowaty dziad wykończy Polskę i odda w ręce Moskwy!!
Nina2021.06.21 8:27
Jakiś ty głupi atomku to Tusk z Putinem współpracował i z Niemcami naszymi od wieków wrogami. Tusk to sprzedawczyk niemiecki jak jego dziadek i babcia. Zawsze działał przeciwko Polsce i polskości, by Niemcy nie mieli konkurencji. To zdrajca i człowiek Niemiec, nie jest on żadnym Polakiem tylko antypolskim łajdakiem. Od małego wychowywany przez dziadków w nienawiści do Polski i miłości do Niemców. Ta zaraza dopiero w szkole uczyła się mówić po polsku, bo w domu jego bliscy mówili po niemiecku. W szkole dlatego mówili na niego szkop.
JM2021.06.21 8:38
Brawo Nina, o tym ryżym zdrajcy tak należy pisać. Bezczelny cham. Na jego fałszywego ryja nie da si ę patrzeć!!! Z Putinem kto się obejmował po katastrofie smoleńskiej? Z jego fałszywej mordy można było odczytać radość z tej okropnej tragedii!!!
AAAtomek2021.06.21 13:46
Jaki ty jest durny katoprawaku... I tacy jak ty mają niestety prawa wyborcze... Czy piszesz o Dziadku Tuska, który siedział w obozie koncentracyjnym 1939-1942?
gracz2021.06.21 8:11
Ten sprzedajny, niemiecki śmieć zamiast natychmiast po przekroczeniu polskiej granicy zostać aresztowany, wraca do polityki. Polacy mają wielkie serca, czyli muszą mieć twardą d.pe. W głowie się nie mieści bezkarność tego ober szubrawca.
Dam2021.06.21 8:28
Rozumiem, że są jakieś zarzuty, pod którymi miałby być aresztowany? Bo PIS już od 6 lat czegoś szuka, przesłuchiwali go nawet publicznie 8 godzin i tylko się ośmieszyli (co ciekawe przesłuchanie Kaczyńskiego było tajne, ciekawe podwójne standardy). Nic nie macie, tylko wrzeszczeć potraficie, pieski Pawłowa.
katolik2021.06.21 8:07
ludobójstwo+ zniewolenie+ zamordyzm czeka Polaków i ludzkość. karty powoli zostają odkrywane, pierwszą kartą była plandemia i wszystko co w niej zaplanowano. więc albo ludzkosć przeżyje albo zdechnie, jeśli sie podda. Najgorsze, ze ludzie myślą, ze bez struktur państwowych, czy społecznych sami nie są w stanie przeżyć. Są w stanie przeżyć--jest to powrót do życia prostego, prymitywnego, ale bez masonów, ich represji i śmiertelnych udogodnien. Ale to wymaga połączenia się ludzi w swoje własne społeczności.
katolik2021.06.21 8:05
Episkopacie, Abp Gądecki jesteś współodpowiedzialny za holocaust na Polakach dokonywany przez nazistów i masonów z SSPIS i posłów. Doktorzy Niezależni--- wyjdzcie ostro ze swoim przeciwstawieniem się mordowaniu Polaków niepotrzebnymi śmiercionośnymi zastrzykami, stawieniu oporu nazistom SSPIS, bo inaczej jak tutaj ludzie ostrzegają masoni będą chcieć wcześniej, już w sierpniu na siłę mordować ludzi, to ludzie wyjdą na ulice i będzie wojna. Wiec ruszcie się i to ostro! Prawo nazistowskie nie jest prawem, nie ma prawa obowiazywać i nie ma prawa być przestrzegane! Wojsko i Policja niech sobie uświadomi, że oni i ich rodziny poddane przez SSPIS nazistów dobrowolnemu przymusowi zastrzyków są jak pozostali Polacy poddani działaniu chemii genetycznej, chorobom i śmierci w czasie.