Tomasz Sakiewicz: Powrót syna zmarnowanego - zdjęcie
07.07.21, 16:02Fot. European People's Party via Flickr, CC BY 2.0

Tomasz Sakiewicz: Powrót syna zmarnowanego

44

Wielkie wrażenie na polskiej polityce zrobił powrót Donalda Tuska, byłego przewodniczącego KLD, PO, premiera, szefa Rady Europejskiej i jeszcze – ale już chyba krótko – Europejskiej Partii Ludowej. Po co był potrzeby PO? Wiadomo. Przy sondażach 11–17 proc. może być już tylko lepiej. Ciekawsze pytanie: do czego PO potrzebne Tuskowi? I to takie jasne nie jest.

Na prezydenta startować nie chciał, bo miał lepszą fuchę w EPL. Czemu więc bierze niepewne stanowisko szefa podupadłej partii? Bo nie ma wyjścia – twierdzi Jarosław Kaczyński. Tusk pewnie mógłby jeszcze długo rządzić EPL, gdyby nie to, że jego patronka Angela Merkel idzie właśnie na emeryturę. Czy wyrzuciliby go od razu, czy za pół roku – to mało dla niego frapujące. Dosyć pewne, że pozycja Tuska w Europie osłabła. I nie chodzi nawet o to, że ostatni politycy, którzy mieli wobec niego jakieś zobowiązania w Berlinie, zejdą ze sceny politycznej, ale o to, że ich następcy będą go rozliczać z efektów. Jako szef Rady Europejskiej zasłynie jako człowiek katastrofa. Brexit, wywołany między innymi jego prowokacyjnymi wypowiedziami wobec Brytyjczyków, kryzys uchodźców, w którym też maczał palce, i wreszcie najgorsze w historii stosunki państw Europy Środkowej z unijnym centrum – to tylko główne punkty jego dorobku. Jako szef EPL rozpoczął proces rozpadu tej formacji i wkrótce może ona stać się z dominującej siły tylko jedną z wielu europejskich grup. O ile krajowa propaganda związana z liberalnymi mediami ciągle przykrywa jego faktyczny europejski dorobek, o tyle ludzie odpowiedzialni za pozycje swoich partii w UE nie chcą się oszukiwać. Tusk nie nadaje się do ciężkiej pracy, ma ogromną zdolność wywoływania konfliktów i jeszcze w dodatku pojawiają się wokół niego przypadki w stylu Sławomira N. Musiał tu wrócić, by się ratować i być może, żeby się zabezpieczyć przed przyszłymi kłopotami. Czy powrócił po władzę? Jak mu dadzą, to zapewne weźmie. Ale podstawowe cele są o wiele bardziej skromne. Jaki będzie skutek jego powrotu? Na pewno PO z 11 proc. skoczy na 22, a może nawet 25 proc. poparcia. Ponieważ nic w przyrodzie nie ginie ani nie bierze się z niczego, poniżej 20 proc. spadnie partia Szymona Hołowni. Na pewno ucierpią też SLD i trochę Konfederacja. Czy to gwarantuje zwycięstwo w wyborach? Przy obecnej ordynacji oznaczać by to musiało sojusz wszystkich – od prawa do lewa – przeciw PiS-owi. Jest to bardzo mało prawdopodobne. PiS ma spore szanse utrzymać władzę do końca kadencji i mieć najlepszy wynik ze wszystkich partii po kolejnych wyborach. Ten wynik będzie jeszcze lepszy po powrocie Tuska, bo nastąpi mobilizacja wszystkich potencjalnych wyborców tej formacji.

Zapowiada się twarda walka, ale w porównaniu z 2007 roku PiS ma większy potencjał, doświadczenie i społeczną rozpoznawalność swojego programu. Jednak musi przekonać wyborców, że ciągle jest partią wielkich idei. Do tego też trzeba odpowiednich wzorców i właściwych ludzi. Na pluszowych gabinetowców miejsca już tu nie ma.

Tomasz Sakiewicz

"Gazeta Polska" nr. 27; data: 7.07.2021.

Komentarze (44):

Worek2021.07.9 11:15
Sakiewicz jak zwykle błyskotliwy. Jak coś chlapniesz to jak krowa - trzy wiaderka !
Oficiall JPII pedophille Psyho Hooligans 😍2021.07.8 9:08
Oj grubasku sakiewiczowy... schudniesz już niedługo 🤗
Filip2021.07.8 7:12
Dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Politycy z PiS-u doprowadzili do wydania 1,5 mld zł na budowę bloku C elektrowni w Ostrołęce, po wybudowaniu obiekt jest rozbierany. Politycy z PO nie chcieli wybudować bloku C za co byli krytykowani m. in. przez Andrzeja Dudę. Politycy z PiS-u doprowadzili do ruiny stadniny w Janowie. Mateusz Morawiecki w porozumieniu z Jarosławem Kaczyńskim zmarnował 134 mln zł na w wybory kopertowe, bez podstawy prawnej. Podkomisja smoleńska Antoniego Macierewicza zmarnowała miliony i nie dokonała żadnych nowych ustaleń. Łukasz Szumowski wydał miliony na respiratory, których nie ma i nie będzie. Ochrona Jarosława Kaczyńskiego rocznie kosztuje polskiego podatnika około 1,5 mln zł. Przemysł stoczniowy przez sześć lat rządów PiS-u nie został odbudowany. W wyniku łamania praworządności przez rządzących Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Nasz kraj ma otrzymać pieniądze z tego Funduszu pomimo PiS-wi, a nie dzięki PiS-wi. Rządzący wielokrotnie złamali Konstytucję i prawo europejskie. Daniel Obajtek nie potrafi udokumentować pochodzenia swojego majątku. Zbigniew Ziobro zmienił przepisy, żeby akt oskarżenia i dowody winy Daniela Obajtka wycofać z sądu. Mamy największą inflację w Unii Europejskiej, a zadłużenie finansów publicznych rośnie jak nigdy do tej pory. Propaganda pisowska do perfekcji doprowadziła umiejętność podawania zmanipulowanych i przekłamanych informacji. Mam nadzieję, że Donald Tusk uratuje nas przed dalszymi szaleństwami Jarosława Kaczyńskiego. Mateusz Morawiecki był wieloletnim doradcą Donalda Tuska i nie jest krytykowany za działania, za które pisowcy krytykują Donalda Tuska. Pod względem korupcji, nepotyzmu i kolesiostwa PiS przebił wszystkie dotychczasowe ekipy rządzące. W spółkach skarbu państwa nie zasiadają fachowcy, tylko pisowcy. Naród we wszystkich kolejnych wyborach, musi PiS-wi pokazać czerwoną kartkę i wrócić do normalności.
kefas2021.07.8 6:25
Sakiewicz skacze jak wesz na sznurku, ale na szczęście świata nie zmieni.
katolik2021.07.8 6:14
wszystko się moze zmienic, ale ludzie musza dojrzeć do przejrzenia na oczy, ze sa mordowani jak bydło wyszczepione i muszą zwrócić się do Boga, nawrócić i błagać o łaskę pomocy, bo nawet Episkopat zdradził
Portofino2021.07.8 4:02
Przeczytałem i pomyślałem, że Tusk to nie jest Wunderwaffe Merkel, ale Kaczyńskiego.
/\ \/ /\2021.07.8 1:30
Oj, Sakiewicz trzęśie galotami, bo miliony z reklam rządowych mogą się skończyć.
Smoleńsk pamiętamy2021.07.7 22:18
Naród.
złośliwy naród2021.07.8 7:00
Tak pamiętamy... rozpylanie helu, wybuchowe parówki i szopy, wysadzanie blaszanych baraków, broń energetyczną i UFO...
Filip2021.07.8 7:02
Organizacją wylotu do Smoleńska w dniu 10 kwietnia 2010 roku zajmował się Jacek Sasin. Bracia Kaczyńscy wielokrotnie wzywali rząd do nie ingerowania w przygotowania do tej wizyty. Lech Kaczyński i Karol Karski zawiadomili prokuraturę po powrocie z Gruzji, że pilot odmówił lotu nad tym krajem w warunkach wojennych. Piloci po tym zdarzeniu byli pod silną presją. Lech Kaczyński po tym incydencie poinformował Donalda Tuska, że teraz on będzie decydował o lądowaniu. Donald Tusk nie miał nic wspólnego z katastrofą w Smoleńsku!!!
nadeszla godzina ...j*bac skurWysyna2021.07.7 21:15
niemieckie scierwo znow chce sprzedac Polske..
ubawiony2021.07.8 7:01
Nie zdąży. Już się sprzedaliście Rosji.
Stały czytelnik2021.07.7 19:46
PIS zdaniem Sakiewicza musi przekonać Polaków, że wciąż jest partią wielkich idei. O tak! Wielką ideą jest zasłanianie ust i nosa. Wielką ideą jest zamykanie kościołów, policyjne przerywanie Ofiary Mszy Świętej i wywlekanie księży sprzed ołtarza w trakcie wystawienia Najświętszego Sakramentu.
Foster2021.07.7 18:45
Wypychają Nas z UE ? Polska oficjalnie już nie chce uznawać wyroków Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) za wiążące. Oznacza to wyjście ze struktur prawnych UE – pisze niemiecki dziennik "Sueddeutsche Zeitung".
Tomek2021.07.7 18:39
Powrot syna ojca z wermachtu agenta BND
tak to ja matis89, CHUJ nie katolik!2021.07.7 18:29
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina i tego bandyty z Chin Xi. ................. Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłą, starą k urwą!
mtis892021.07.7 18:11
Tusk włazi w tyłek lewakowi Kaczyńskiemu swojemu biźniakowi. Tusk jest zwolennikiem hasła całego lewactwa ''oddaj swoje ciało PISowi'' i PISowskich szczepionek bubli. Tusk jest zwolennikiem noszenia PISowskich kondonów twarzowych. Tusk za PISem wspiera aborcyjne, demoniczne szczepienia Antychrysta. Tusk za PISem wspiera PISowskie cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta do Znamienia Bestii. Tusk to PISior jak cała PISowska Totalnie Udawana Niby Opozycja.
rychu2021.07.7 18:40
Tys chyba taki trzezwy jak twoj guru Mikke weź sie zaszyj
cynik2021.07.7 17:42
Czy ktoś jeszcze z obozu PiS i ich klientów nie wypowiedział się o Tusku?
Dochtór2021.07.7 18:42
Tys też volksdeutsch?
cynik2021.07.8 6:15
A Ty też miłośnik Putina?
Józef2021.07.7 17:33
Ja tak myślę że te artykuły piszą pisiory i potem dają te głupie komentarze, no bo cóż innego mogą zrobić. Tusk to dla nich poziom europejski czyli nieosiągalny, nawet ich prezes nigdy tam nie był, to został tylko płacz i zgrzytanie zębów.
Wielka Narodowa Nowenna Pompejańska2021.07.7 17:28
10-ty dzień odmawiania Wielkiej Narodowej Nowenny Pompejańskiej. Program: CZAS TRWANIA łącznie 54 dni, Cześć błagalna od 28.06.2021r do 24.07 2021. Część dziękczynna od 25.07.2021 do 20.08.2021 GODZ: 20.30 do 21.30 INTENCJA: Aby przez nawrócenie ludzi, upadły masońskie plany szczepień i zniewolenia ludzkości. Możesz włączyć się w dowolnym czasie odmawiania nowenny, odmówić 1 dziesiątkę Różańca albo więcej. Może być odmawiana w domu, na zewnątrz- przy figurach Matki Boskiej, Serca Pana Jezusa, przy Krzyżu, możesz odmawiać sam, z rodziną albo w towarzystwie, z sąsiadami , w grupie małej albo wielkiej, w Kościele. Szczęść Boże. Oczywiście bardzo pięknym byłoby, gdyby w tę inicjatywę włączyli się wierni w parafiach, podając informacje w ogłoszeniach do wiernych! Nowenna zostanie zainicjowana właśnie przy figurze Matki Boskiej przy Kościele jednej z Parafii w Polsce, z udziałem wiernych.
Widziałem napis na murze2021.07.7 17:20
Hitler wróć żydów truć
Chyba j.e.b.n.e. ze smiechu🤣2021.07.7 17:20
Donald Tusk ostatnio jak widac dobrze sie bawi odpowiadajac na pytania „dziennikarzy intelektualistow“TVP pochadzacych z Koziejdupkiszlacheckiej albo Sosnowkiprzylesnej , wyksztalconych w wyzszej szkole rolniczej w toruniu⚡️
Andrzej2021.07.7 17:04
Który to już artykuł Sakiewicza w tym temacie? Tak bardzo się boi, że po odsunięciu pisu od władzy będzie trzeba schudnąć?
harry2021.07.7 16:59
Tusk to paranoik więc siłą rzeczy skupia wokół siebie takich samych. Taki element swoje życie w paranoi traktuje jak najbardziej poważnie, normalnych ludzi traktuje zaś jako chorych. By ten element mógł w ogóle funkcjonować, ze schizofrenicznym uporem stosuje odwrócenie znaczenia wszelkich normalnych pojęć co jest trwaniem w permanentnym kłamstwie. Element robi to po to, by zgadzała mu się rzeczywistość. I tak na przykład Nowak to dla Tuska więzień polityczny terroryzowany przez oprawców z PIS. Ani słowa o "twardych" dowodach jakie Nowak sam na siebie dostarczył. Podobnie z 500+, programu nie zdążył wprowadzić a PIS mu go ukradł. I ani słowa o tym, że jego Rostowski podkreślał, że "piniendzy ni ma i nie będzie". No i Tuskowi i jego wyznawcom taka niby - rzeczywistość zupełnie się zgadza. Problem w tym, że to rzeczywistość rodem z psychiatryka, a dla normalnych ludzi psychiatryk przecież nie jest miejscem do życia.
CHŁODNYM OKIEM EUROPEJCZYKA2021.07.7 16:57
To ostatnia i już bardzo rozpaczliwa szarża Tuska przerażonego wraz z pełowskim motłochem tym co wydarzy się w śledztwie Nowaka. Jego przyjazd miał być swoistym zapewnieniem ferajny "jestem, czuwam nad wszystkim, spokojnie". Po to przyjechał do Polski ale już widać, że zupełnie nie wypaliło i teraz Tusk leci na oparach. Gęba wykrzywiona złością, na niej piana wściekłości i kłamstwa. Strofowanie dziennikarzy o czym maja pisać i jakie pytania zadawać rozpaczliwe. Nie witają go tu oczekiwane szpalery ludzi z kwiatami. Za to wszędzie gdzie się pojawi zwykli ludzie od razu spontanicznie wytykają mu patologię lat jego rządów. Naród pamięta i OFE, i podwyższanie wieku emerytalnego, i drożyznę, likwidację stoczni, i tylko ciepłą wodę w kranach dla zwykłych Polaków etc. I zapewnienia Kopacz, że bratersko wraz z sowietami przekopuje ziemię w poszukiwaniu szczątków ofiar na miejscu katastrofy w Smoleńsku a potem jej zdjęcia z kieliszkiem szampana w kostnicy z sowieckim wytatuowanym lumpem. I to, że jego czołowy finansista Rostowski uważał, że "piniendzy ni ma i nie bedzie" a wszyscy wiedzieli, że ich [podatki są rozkradane. A teraz okazuje się, że jest odwrotnie i wystarczyło jedynie nie kraść. Tak więc to się dla bandy z PO w końcu bardzo źle skończy i widać to na każdym kroku. Dowody w sprawie Nowaka od skrytek na pieniądze w nogach od stołów - jak widać w kolejnych konferencjach - nie tyle twarde co wręcz stalowe. Czeka nas interesujący spektakl z pogrzebem PO włącznie. Tusk zresztą już wygląda jak potencjalny nieboszczyk, ślepia wytrzeszczone, grymas na pysku. Tak na pewno nie wygląda człowiek mający cokolwiek ożywić. Tak jedynie wygląda zwiastun pogrzebu. I po hucznych latach rozwrzeszczanej PO teraz pora na jeszcze bardziej huczny jej pogrzeb.
jle_ffm2021.07.7 16:35
Powrót syna marnotrawnego to pasuje idealnie ale do posła Czartoryskiego. Gdy odszedł z pisu, to natychmiast wyciągnieto na niego haki i nasłano kontrole. Dzisiaj, po powrocie, znowu jest kryształowy a haki znowu schowano do szuflady prezesa. Ot, państwo pis w pigułce :)
Nie boimy się Tuska!2021.07.7 16:26
Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! Nie boimy się Tuska! hehehe
pipipi2021.07.7 16:38
15 sekund i to wszystko? Szybko dochodzisz...
jawny2021.07.7 16:41
https://natemat.pl/245151,czemu-starsi-ludzie-uzywaja-tak-czesto-wielokropka
pipipi2021.07.7 16:48
A skąd wiesz, że jestem starszy? A poza tym biorąc pod uwagę, że naukowcy ostatnio stręczą broń biologiczną jako panaceum na problemy zdrowotne to wiesz gdzie mam Twoje preferencje? W głębokim niepoważaniu... Acha. "I na drugą nóżkę"...
Foster2021.07.7 16:23
Sakiewicz - ty nie jesteś obiektrywny.
Anonim2021.07.7 16:17
dziaders Tusk, wielki wodz kontrewolucji lipcowej w PO, odpowiedzialny za marginalizacje Trzaskowskiego, depresje Nowackiej i upokorzenie Kopacz, pochyle drzewo na ktore kazda prawicowa koza od lat skacze
harry2021.07.7 17:13
Tusk to paranoik więc siłą rzeczy skupia wokół siebie takich samych. Taki element swoje życie w paranoi traktuje jak najbardziej poważnie, normalnych ludzi traktuje zaś jako chorych. By ten element mógł w ogóle funkcjonować, ze schizofrenicznym uporem stosuje odwrócenie znaczenia wszelkich normalnych pojęć co jest trwaniem w permanentnym kłamstwie. Element robi to po to, by zgadzała mu się rzeczywistość. I tak na przykład Nowak to dla Tuska więzień polityczny terroryzowany przez oprawców z PIS. Ani słowa o "twardych" dowodach jakie Nowak sam na siebie dostarczył. Podobnie z 500+, programu nie zdążył wprowadzić a PIS mu go ukradł. I ani słowa o tym, że jego Rostowski podkreślał, że "piniendzy ni ma i nie będzie". No i Tuskowi i jego wyznawcom taka niby - rzeczywistość zupełnie się zgadza. Problem w tym, że to rzeczywistość rodem z psychiatryka, a dla normalnych ludzi psychiatryk przecież nie jest miejscem do życia.
harry2021.07.7 16:14
Karnowscy : - "Większość senacka proponuje Izraelowi i diasporze układ: jeśli pomożecie obalić rząd, to my zajmiemy się sprawą waszych roszczeń"...no szacunek siostry... na taki i d i o t y z m to nawet towarzysz Gomułka by nie wpadł...a był w tym dobry!!! Nie ma takiego kretynizmu,którego nie sprzedaliby Karnowscy. Czym bliżej wyborów,tym większą sra*czkę będą mieli. Porażka PIS oznacza dla nich utratę dziesiątek MLN rocznie z reklam.
harry2021.07.7 17:00
Tusk to paranoik więc siłą rzeczy skupia wokół siebie takich samych. Taki element swoje życie w paranoi traktuje jak najbardziej poważnie, normalnych ludzi traktuje zaś jako chorych. By ten element mógł w ogóle funkcjonować, ze schizofrenicznym uporem stosuje odwrócenie znaczenia wszelkich normalnych pojęć co jest trwaniem w permanentnym kłamstwie. Element robi to po to, by zgadzała mu się rzeczywistość. I tak na przykład Nowak to dla Tuska więzień polityczny terroryzowany przez oprawców z PIS. Ani słowa o "twardych" dowodach jakie Nowak sam na siebie dostarczył. Podobnie z 500+, programu nie zdążył wprowadzić a PIS mu go ukradł. I ani słowa o tym, że jego Rostowski podkreślał, że "piniendzy ni ma i nie będzie". No i Tuskowi i jego wyznawcom taka niby - rzeczywistość zupełnie się zgadza. Problem w tym, że to rzeczywistość rodem z psychiatryka, a dla normalnych ludzi psychiatryk przecież nie jest miejscem do życia.
Foster2021.07.7 18:59
Karnowscy walczą o przeżycie. Nie odpuszczą.
pipipi2021.07.7 16:14
A tam Tusku. Takie igrzyska dla ubogich... A ja sobie tak pomyślałem, medyków "wyszczepili", nie medyków także... W sumie 50% społeczeństwa ma przynajmniej jedną dawkę. No to jak to zacznie chorować na NOP-y i nie-NOP-y... I umierać... A jeszcze jak dojdą coraz bardziej złośliwe szczepy w skutek presji mutacyjnej wywołanej "szczepionkami"... No bo przecież mRNA też zmodyfikowane i mogące ulegać modyfikacjom, jak już tam w tej zupie cytoplazmy się znajdzie to nie ma "na czole" wypisane: nie integruję się z RNA wiruska... Uj, to to co było jesienią przed szpitalami to się wyda snem nieistotnym... Tak tak, nie ma to jak "szczepionkowa" świetlana przyszłość... A to pani sprzedawczyni nie przyjdzie do sklepu, a to pan kierujący autobusem zasłabnie, a to babcia klozetowa nie otworzy przybytku, itd., itd...
pipipi2021.07.7 16:15
Nie można cofnąć czasu i się odszczepić. Co zostało posiane da plon. Obfity...
zagadka z nagrodą i :) po co Tuskt wrócił ?2021.07.7 16:08
żeby pójść na Urlop , a nagrodą jest ... satysfakcją z rozwiązania zagadki :)))
Anonim2021.07.7 16:07
Chrum, chrum, koryto, chrum, gdzie koryto, kwiiik, tusk zły, kwik, chrum, koryto dobre, Kwik, tusk zły, kwiiiik! prezesie, dorzuć do koryta, chrum, chrum, kwiiiik!
Wicio s...syn2021.07.7 16:07
POwrót trolla