Terlecki: Tusk BYŁ poważnym konkurentem, ale tylko był - zdjęcie
03.07.21, 10:56Fot. screenshot - YouTube (Polskie Radio)

Terlecki: Tusk BYŁ poważnym konkurentem, ale tylko był

34

Donald Tusk wrócił do polskiej polityki. Swoim pierwszym wystąpieniem dał już popis pogardy i nienawiści, z jakiej został zapamiętany. Objęcie przez Tuska funkcji p.o. przewodniczącego PO komentują politycy. Poza Platformą ciężko jednak znaleźć głosy radości.

Wicepremier Piotr Gliński zwrócił w mediach społecznościowych uwagę na agresję, z jaką Tusk wystąpił dziś na Radzie Krajowej.

- „Niepokoi trochę stan emocjonalny p. Tuska, cały czas z nienawiścią i pogardą… Facet, który uciekł z rozkradanej przez mafię VAT-owskie Polski, żeby zarabiać 70 tys. zł miesięcznie, mówi o złodziejstwie i broni samotnych matek… Zawsze miał tupet…”

- napisał polityk.

- „Jedyna prawdziwa fraza z całego przemówienia to była ta o ciepłym miejscu w Brukseli (to pewnie nawiązanie do polityki klimatycznej…). Polacy zapamiętają…”

- dodał prof. Gliński.

Dziś trwa również kongres Prawa i Sprawiedliwości. Przed jego rozpoczęciem o powrót Tuska dziennikarze zapytali wicemarszałka Ryszarda Terleckiego.

- „Kto to jest Tusk?”

- pytał szef klubu PiS.

- „(Tusk) z pewnością był poważnym konkurentem, ale był. Myślę, że jest nim już znacznie mniej”

- dodał prof. Terlecki.

Jak będzie wyglądał program byłego premiera? Jego najważniejsze punkty przewiduje minister Michał Wójcik:

- „Likwidacja 500 plus, podniesienie wieku emerytalnego dla Polaków i natychmiastowy powrót do polityki zgiętego karku. Tak może wyglądać ambitny program p. Tuska na najbliższe 100 dni”

- napisał na Twitterze.

Entuzjazmu nie widać też w Lewicy.

- „W Platformie Obywatelskiej powrót taty Donalda Tuska i jeszcze ostrzejsza retoryka antyPiS. Czas pokaże, czy to dobra linia, bo silna PO to silniejsza opozycja. Lewica idzie niezmiennie swoją drogą i kibicuje, a tymczasem podziękowania za współpracę dla Borysa Budki

- napisał na Twitterze szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Do sprawy odniósł się również Robert Biedroń, który prognozuje kolejną odsłonę „wojny polsko-polskiej”.

- „Dobrze wiemy, że nadejście tego zbawiciela na białym koniu wróży wojnę domową między Polkami i Polakami, czyli odgrzanie tej wojny polsko-polskiej, ale także wewnątrz, w Platformie Obywatelskiej, między Borysem Budką, Rafałem Trzaskowskim a Donaldem Tuskiem”

- powiedział dziennikarzem Biedroń.

kak/PAP

Komentarze (34):

odp2021.07.4 6:00
Krzysztof Daukszewicz o v-ce marszałku Ryszardzie Terleckim: - "robi wrażenie jakby narajał się 30 lat temu i tak go do dzisiaj trzyma".
Wojciech2021.07.4 9:42
Pan Daukszewicz to przebrzmiały satyryk może coś tam jeszcze skleci ale to ani śmieszne ani straszne. Byle jakie.
Anonim2021.07.3 22:43
Interesującą inicjatywą społeczną jest Ustawa Zakrzewskich. Ciekawy artykuł w tym temacie: https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/550552-prof-karski-o-edukacji-domowej-i-ustawie-zakrzewskich
jle_ffm2021.07.3 16:49
Panie Terlecki - to nie jest pogarda ani nienawiść ze strony Tuska- to realna ocena sytuacji w Polsce pod waszymi rządami.
AAAtomek2021.07.3 16:24
Tusk = PiS + strach + gacie pełne (...)
Saki Faki2021.07.3 20:09
Lubisz w kaku, co?
Anonim2021.07.3 16:19
PSL to jedyna partia ktora moge ale nie musze poprzec, wiec obiektywnie stwierdzam ze PIS ma pelne gacie przed Tuskiem. To nosi znamiona fobii, Skoro Tusk jest taki cienki to czemu sie go boja? Kurwizja ma Polakow za nic wiec nie zrozumie ze przegieta propaganda moze dawac skutki odwrotne. Beda walic do komara z armaty jak ich faszystowski rzad z obostrzeniami przez ostatni rok. Polacy zdaniem PIS to bezmozgie smieci i trzeba im mocnych restrykcji lub mocnej propagandy.
Jawny2021.07.3 17:16
Co może Tusk , że trzeba się go bać ? Może tylko wypowiadać głupie opinie i to wszystko. Nie jest decydentem w żadnej kwestii jeśli chodzi o poważny wpływ na politykę. Nie stanowi ogniwa rządu. A partia PO i tak zawsze jest przeciwna temu proponuje PiS. nie ma strachu i pampersów jak tu niektórzy zmyślacie.Nie ma się czym podniecać.
Anonim2021.07.3 17:26
Moim skromnym zdaniem PISowcy maja przede wszystkim wielki uraz do 1 debaty telewizyjnej z publicznoscia. Fobie zazwyczaj sa na doperele jak np widok pajaka
odp2021.07.4 5:31
Licz się ze słowami, jeden z drugim prymitywie o mentalności wsiowego głupka, co to ani pisaty ani czytaty. Nie mówiąc już o wyciąganiu słusznych wniosków z tego co oczy widzą, uszy słyszą, a du*pa odczuwa. Przerażające, jak nisko w swojej ignorancji można upaść.
Maciej Piwowar2021.07.3 14:14
Nie jestem fanem Tuska, ale moim zdaniem przeora scenę polityczną. Kaczyński ma pełne majty. Zerknąłem na fragment wystąpienia naftalinowego dziadygi. Memlący, zmęczony, stary ramol i rzędy podnóżków o wystraszonych oczętach. Oni już wiedzą, że to ostatnie podrygi. Że ten pociąg z napisem "kasa i bezkarność" bezpowrotnie odjeżdża. Widok wspaniały.
DO M Piwowar2021.07.3 14:33
Nie potrafisz wyrazić własnej opinii nie obrażając nikogo ? Chyba tylko tutaj możesz wypluć swój jad za życiowe niepowodzenia bo z taką kulturą wypowiedzi pewnie nikt z tobą nie chce rozmawiać.
odp2021.07.3 14:48
товарищ Ярослав Качиньский ponownie wybrany na prezesa PIC. Co za niespodziewany zwrot akcji! Emocje jak na grzybach.
Ela2021.07.3 13:21
Dziś już nie ma tego butaprenu co kiedyś, same podróby....
Ola2021.07.3 14:34
Próbowałaś Elu stąd wiesz ?
sisi z WSI2021.07.3 13:12
Hej ty Filip, organizuje "męskie granie" i coś ciepłego do pyska? Będą towarzysze radzieccy katolicy, wszyscy obrzezani.
Filip2021.07.3 13:11
Cytuję słowa Jarosława Kaczyńskiego: "Brak zamiłowania do ciężkiej pracy pana Tuska - u nas dobrze znany, dowcipy o tym są - tam coraz gorzej jest przyjmowany, a na dodatek jego germanocentryczność nie wszystkim odpowiada”. Odnośnie pracowitości chciałbym przypomnieć, że Donald Tusk nauczył się do perfekcji języka angielskiego. Jarosław Kaczyński zaczął uczyć się tego języka w tym samym czasie, co Donald Tusk i się go nie nauczył. Donald Tusk jest pozytywnie oceniany przez Joe Bidena, Manuela Macron, Borysa Johnsona, Angelę Merkel, a Jarosław Kaczyński nie. Jarosław Kaczyński zmusił Beatę Szydło, żeby głosowała przeciwko Polakowi Donaldowi Tuskowi jako kandydatowi na Przewodniczącego Rady Europejskiej i przegrał w stosunku 27:1. Następnie po upływie kadencji Donalda Tuska, europosłowie z PiS-u popierali kandydaturę Niemki na to stanowisko. Chcąc usprawiedliwić głosowanie przeciwko rodakowi, co w UE nie miało precedensu, propaganda pisowska zarzucała Donaldowi Tuskowi zdradę. Jednak politycy z PiS-u nie potrafili określić na czym ta "zdrada" miałaby polegać. Otoczenie Jarosława Kaczyńskiego urządziło polowanie na Donalda Tuska wzywając jego i jego syna Michała na kolejne przesłuchania przed komisje sejmowe. Donald Tusk jest najbardziej oczernianym politykiem w Polsce. Dla Polski pozbawienie władzy szkodników z PiS-u jest priorytetem, dlatego Donald Tusk dogada się z Borysem Budką i Rafałem Trzaskowskim. Jarosław Kaczyński przynosi wstyd i szkody naszemu krajowi na arenie międzynarodowej, dlatego należy pozbawić go władzy.
Filip2021.07.3 13:03
Propaganda pisowska to ciągły spektakl kłamstw i pomówień w stosunku do Donalda Tuska i Koalicji Obywatelskiej, poczynając od kłamstwa smoleńskiego. Takiego łamania praworządności przez rządzących, jak za rządów PiS-u w Polsce jeszcze nigdy nie było. Mamy Kongres Prawa i Sprawiedliwości, który przypomina zjazd PZPR, a Jarosław Kaczyński w roli przypominającej Pierwszego Sekretarza, wygłasza propagandę sukcesu. Pod względem ilości afer PiS przebił wszystkie dotychczasowe ekipy od 1989 roku. Polska staje się pod rządami Jarosława Kaczyńskiego krajem autorytarnym, dlatego dla dobra Polski należy zmienić władzę. Prezes PiS-u doprowadził do pogorszenia stosunków z wszystkimi ważnymi państwami. Zadłużenie finansów publicznych rośnie jak nigdy do tej pory, inflacje mamy najwyższą w Unii Europejskiej. W związku z łamaniem praworządności przez rządzących Polska może stracić pieniądze z Funduszu Odbudowy. Działania Jarosława Kaczyńskiego mogą doprowadzić do wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Polska w traktacie akcesyjnym przystępując do UE, podpisała zobowiązanie do przestrzegania praworządności.
sisi z WSI2021.07.3 13:01
Hej ty AAAtomek, organizuje "męskie granie" i coś ciepłego do pyska?
AAAtomek2021.07.3 12:13
W PiS strach przed Tuskiem jest ogromny! 😂😂😂😂😂 🙈🙈🙈
BBBBtomek2021.07.3 14:38
To prawda , że Pan Tusk bardzo się zestarzał i z dziadział ale żeby tak bardzo że aż trzeba się bać to już przesada.
AAAtomek2021.07.3 16:23
Niestety ale twój guru już nie dobiera butów do pary. Umrze w samotności?
odp2021.07.4 5:33
Dziadyga, który nie jest w stanie wypastować butów, ani przypilnować własnego rozporka, zszedł o kilka poziomów niżej i ubrał na oficjalne wystąpienie dwa różne buty. Jeżeli już taki typ nie zauważa, że przyodział obuwie nie od pary, oznacza to że przestaje panować nad swoim własnym postępowaniem, zmienia się w bezbronnego starca.
AAAtomek2021.07.3 12:12
"PiS ma pomysł na Polskę jak z drukarki, ja go nazywam "3D". To dług, daniny, drożyzna. Kto będzie za to płacił?"
sisi z WSI2021.07.3 12:28
podobnoś kot prezesa liże się na tą myśl....
Anonim2021.07.3 11:32
Skąd oni wzięli tego przystojniaka ? czy to kochanek konusa ?
Józef2021.07.3 11:24
Ale cały PS wystraszony przez jednego człowieka. Ale jaja.
miki2021.07.3 12:02
Agresywność Donalda mówi o jego strachu ... w końcu "o świecie zdradził"
powiesic zdrajce2021.07.3 11:16
piekna nasza Polska cala ..bez pedalow i rafala bez donaldka vermahcika ,sikorskiego i michnika bez niemieckich pomatolow co zlizuja z cudzych stolow.. PIEKNA NASZA POLSKA CALA .....
sisi z WSI2021.07.3 11:23
Towarzysz widzę z sentymentu do minionych czasów perelowskie pieśni nuci . Taki czas też BYŁ
Anonim2021.07.3 11:08
Ten pokrak też wygląda jak by tylko "był", a potem go PiSdzielce ekshumowali z braku kadr.
pomatolski odpadzie2021.07.3 11:17
PiSda twojej matki wyglada jak spluwaczka
Anonim2021.07.3 11:20
Bawi mnie twoja bezsilność... 😁😁😁😁
sisi z WSI2021.07.3 11:02
tyś człowieku też drzewiej był piękny i młody a nawet przyzwoity trochę - ale tylko żeś BYŁ.