Szokujące argumenty dwóch sędziów TK głosujących za aborcją eugeniczną - zdjęcie
22.10.20, 17:37fot. pixabay.com

Szokujące argumenty dwóch sędziów TK głosujących za aborcją eugeniczną

33

Dwóch sędziów Trybunału Konstytucyjnego głosowało za utrzymaniem przesłanki eugenicznej przy zabijaniu nienarodzonych dzieci oraz uznaniu jej za konstytucyjną. Są to Leon Kieres oraz Piotr Pszczółkowski. Szokujące są także argumenty, których użyli tłumacząc swoje motywacje przy głosowaniu.

Kieres jako przyczynę podał fakt, że wniosek został złożony przez grupę posłów. Powiedział też, że posłowie mieli „wielokrotnie możliwość uchylenia zaskarżonych przepisów w drodze legislacyjnej”.

Stwierdził także:

- W mojej ocenie uprawdopodobnione jest domniemanie, że zaostrzenie ustawy aborcyjnej nastąpiło z pominięciem rygorów procesu legislacyjnego i bez ponoszenia związanych z tym konsekwencji politycznych. Nie zgadzam się na taką postawę wobec Trybunału

Z kolei sędzia Pszczółkowski utrzymywał, że problem, którym zajmował się TK nie miał związku z aborcją i jej nie dotyczył.

Powiedział:

- Jeśli nie prawa do aborcji, to czego dotyczy zaskarżona regulacja? Moim zdaniem, prawa kobiety do podejmowania decyzji - decyzji, czy będzie w stanie unieść ciężar ponadstandardowych obciążeń losu, czy podoła takiemu macierzyństwu, które poza wszelkimi znanymi innymi matkom radościami w sposób pewny będzie się łączyć z heroicznymi wyzwaniami. Jest to decyzja, czy jest gotowa na dożywotnią, często samotną walkę z obojętnością bliskich, brakiem adekwatnego wsparcia ze strony rodziny, społeczności, państwa

 

mp/pap/niezalezna.pl

Komentarze (33):

Gangus2020.10.23 6:47
Oszalałe lewactwo chce by w Polsce było jak w starozytnej Sparcie gdzie zabijano słabych i kalekich
Desdemona2020.10.23 6:46
Wybitny socjalista Adolf już dawno temu wprowadził eugenikę w życie jego następcy tj lewactwo dzielnie kontynuuje jego dzieło
Patton2020.10.23 6:44
Wprowadzić przepis że matka po urodzeniu kalekiego dziecka może je własnoręcznie zabić.Dlaczego lekarz ma zabijać je ,niech ona zrobi to sama
lechu2020.10.23 6:09
jeden to stary komuch uniowolnościowy, a drugi ma żal że nie został prezesem TK. Thats all
Adam2020.10.23 6:06
Niestety, skutkiem tej deczyji będzie legalizacja aborcji na życzenie i to w bliskiej przyszłości. Tak działa radykalizacja.
ruisdael2020.10.23 5:01
Pytanie- pamiętam sędziego Pszczółkowskiego (z sumiastym wąsem) po katastrofie smoleńskiej- teraz obserwuję jakąś metamorfozę. Czy to ta sama osoba?
MT(*)2020.10.23 3:37
Podobnie mogliby argumentować na potrzeby Hitlera i Stalina. Zbrodniczy dr Mengele aż zacierałby ręce. I to ma być ten lewacko - tęczowy niby - postęp?
polacke2020.10.22 20:33
A to paradne, czy nie było tak, że ten Pszczółkowski to był nominat PiS? To sędzia bez wyrazu i chyba mocno na wyrost.
Randka już teraz, teraz ...2020.10.22 19:45
Mam kamerkę w mojej odbytnicy podłączoną do internetu. Zobaczysz nie tylko moje hemoroidy ale i obrzezanego chüja w mojej düpie. . . . Zajrzyj tu: [email protected] i umów się. ========================= I słowo od mojego sponsora: Spółka Państwowa GM offeruje poprawioną formułę znanego i znakomitego produktu: "Albert extra VERGIN oil do smarowania odbytnic i do spożycia".
Jezus, ten prawdziwy.2020.10.22 19:43
Ludzie tracą życia, bliskich, zdrowie, energię, czas - na kłótnię na to co nie istnieje. Religia to zło, którę spotkało ludzkość. Gdyby nie ona bylibysmy o 500 lat do przodu. Za towojego zycia się o tym nie przekonasza, ale za jakies 250 lat nie będzie żadnej religii, bo ludzkość osiągnie wiekszy stopień nauki. Dalej się mordujcie głupie małpy.
salamandra2020.10.22 19:51
Ty TŁUKU to byś był już na marsie a nie na ziemi.
jurek2020.10.22 19:32
Życie
as2020.10.22 19:23
Jeśli kobieta nie chce dziecka, z powodu jego kalectwa, może je oddać pod opiekę państwa, zakonów czy do adopcji. Kropka.
Anonim2020.10.22 19:28
Jest cała masa takich dzieci roślin których nikt nie chce ! To może byś tak zaadoptował jak to dla ciebie wazne
Adam2020.10.22 21:42
No, ale nikt tych dzieci nie pyta, czy chcą żyć - może jednak chcą żyć? Skoro życie dla niewierzącego humanisty jest najwyższym dobrem? Warto się zastanowić, co ważniejsze, życie - czy posiadanie zdrowia i pełnej rodziny.
Gazda2020.10.23 6:50
Takimi dziecmi zajmuje się ten "zły" Kosciół na który tak plujecie .
Jezus2020.10.22 19:22
Ludzie tracą życia, bliskich, zdrowie, energię, czas- na kłótnię na to co nie istnieje. Religia to zło, którę spotkało ludzkość. Gdyby nie ona bylibysmy o 500 lat do przodu. Za towojego zycia się o tym nie przekonasza, ale za jakies 250 lat nie będzie żadnej religii, bo ludzkość osiągnie wiekszy stopień nauki. Dalej się mordujcie głupie małpy.
Ja, Szatan2020.10.22 19:15
ANEKS nr 2 do INSTRUKCJI DLA MOICH WIERNYCH PACHOŁKÓW – pogrobowców faryzeuszy, wrogów Kościoła i Polski, czcicieli trupa Lenina, wyznawców poglądów masonów i brukselskich neomarksistów, marionetek Sorosa, które w amoku szaleją na Frondzie: „katolicka kretynizacja polski”, „Po 11…”, „ladychapel”, „Natalja Siwiec”, „Polak Ateista Dumny Gej”, „Maria Błaszczyk”, „Klejnot Nilu” i wielu innych z tej samej szajki, choć pod innymi nickami ***** No dobra, widzę, że nie pojęliście moich ostatnich instrukcji. Myślicie, że się wykpicie jakimiś prymitywnymi złośliwościami w tych waszych komentarzach? Może was to cieszy, ale mnie nie. Pora więc wyłożyć karty na stół. Przypominam: Moim celem jest złapanie jak największej ilości dusz do piekła na całą wieczność. I nie zauważyłem żadnych efektów w tym kierunku od tej waszej durnej pisaniny. Katolicki motłoch śmieje się z tego i tylko umacnia w przekonaniu, że jesteście bandą przygłupów! Oni, że zacytuję mojego ulubieńca, Jurka Urbana, mają to wszystko w ᵭůᵱįě! ***** Powtarzam: Jesteście jak polska opozycja: totalnie skompromitowani i nieskuteczni! Nie zyskaliście mi ani jednej duszy! Ale dla was, durnie, piekło zawsze stoi otworem. Do zobaczenia zatem! ***** (–) Szatan, strącony z Nieba ex-cherubin, „Non serviam!”
Propozycja2020.10.22 19:12
Ja tam się nie będę spierał o tę ustawę. Ale uważam że kilka skrajnych przypadków dzieci urodzonych na przykład bez mózgów trzeba podesłać pani Kai Godek i zmusić ją siłą do otworzenia dla nich "rodzinnego domu dziecka". Oczywiście trzeba tę panią wspomóc lokalowo i finansowo tak jak rodzinne domy dziecka plus jakieś dodatki medyczne. I BEZWZGLEDNIE WYEGZEKWOWAĆ BY SAMA , OSOBIŚCIE SIĘ TYMI DZIEĆMI OPIEKOWAŁA. Jednocześnie naiwnie myślę że Episkopat Polski wesprze ten "rodzinny dom dziecka" pomocą finansową i podeśle do pomocy jakieś zakonnice. A jeżeli nie to zmusić ich do tego.
Golfstrom2020.10.22 21:11
Ojejej, jaki groźny. I jaka miażdżąca logika. Prawdziwy twardziel! Ale im wszystkim wygarnąłeś! :)))))))
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.10.22 18:25
rodzące się potworki z wadami genetycznymi podrzucać kaczyńskiemu, pawłowicz i klechom, niech się nimi opiekują
Ja, Szatan2020.10.22 19:14
Naprawdę chciałbyś być podrzucony klechom, potworku żydowski? Nie wierzę...
Niety2020.10.22 21:44
Nie chcemy cię, potworku! ty nie masz mózgu.
Anonim2020.10.22 17:58
To byli sędziowie z pokolenia Dana.
Kodeks karny mówi, nie kradnij2020.10.22 18:06
A ty ...?
Kto obecnie jest największym zwolennikiem2020.10.22 17:58
"social engineering" albo nieco z niemiecka "Eugenik"? . . . Niespodzianka czy nie, ale to Żydzi! Poczawszy od ich Talmudu -Torah a bliżej naszych czasów Marx - Engels oraz przewodnik Hitlera i doradca po "Eugenik", żydówa z Rosji. A dzisiaj? Sztandarowym "eugenik" to profesor, a jakże, Peter Singer. Żyd oczywiście. Podobnie jak Hartman i Hertrich-Woleński to "etyk i kürwa filozof". Ten jest za: prawem rodziców by dzieciaka żyjącego wypierrdolic do Nilu, i to już kilkuletniego. To taki "spartański" poprawiony sposob na "zdrowsze" społeczństwo wprost z Talmudu i Torah. . . . A JAK MYŚLISZ? Czy lokalny parch, też "kürwa profesor", Jan Hertrich-Woleński nie podziela jego zdania. Każde jego słowo za tym przemawia, na wszelki wypadek, katola, narodowca, mohera ... ZAYEBAĆ!
Nesse2020.10.22 17:52
Szokujące jest, że wy pseudomiłosierni katolicy jesteście tak krótkowzroczni i pozbawieni empatii. Myślicie, że paciorek za donoszenie całkowicie upośledzonego, często pozbawionego ważnych organów dziecka wystarczy. To teraz proszę opiekujcie się tymi dziećmi, patrzcie na ich permamentne cierpienie, na ich powolną śmierć, bo właśnie na to skazujecie ich matki... Gratuluję zwyrodnialcy, właśnie jesteśmy na poziomie trzeciego świata!
Beno2020.10.22 18:04
a ty masz empatię z upośledzonymi? Ty się będziesz opiekować chorym kotkiem, pieskiem, chomikiem, ale miłości do upośledzonego człowieka to już ci brak. Jaki człowiek z ciebie?
CaminoCanis2020.10.22 18:16
A ja się pytam, czy to my, katolicy spłodziliśmy te dzieci nad którymi opiekę nam teraz wciskasz ??? Przecież każde z tych dzieci ma ojca i matkę. I to oni w pierwszej kolejności mają w stosunku do dziecka powinność opieki
Nesse2020.10.22 18:29
Po pierwsze, wcześniej mieli również możliwość wyboru, czy są w stanie poradzić sobie z takim okrutnym losem czy nie, bo państwo, ani ci wszyscy drący mordę prolifowcy (głównie katolicy) jakoś nie byli skorzy pomagać. Ja się zapytam, czy teraz, jak już osiągneliście swoje, to będziecie tym ludziom w tej strasznej tragedii pomagać? Bo sądzę, że wy takze jesteście radzi tej decyzji? Uważam, że każdy, kto zgadza się z decyzją TK i kłamstwami oraz manipulacjami prolifowców, powinien również wziąć sobie do serca, że te dzieci będą teraz wymagać opieki i pieniędzy, a ich rodzice mogą sobie z tym po prostu nie poradzić.
salamandra2020.10.22 19:27
Z twoich wynurzeń wychodzi czysty bolszewizm podlany narodowym socjalizmem .To w tych systemach słabe jednostki i upośledzone eliminowało się ze zdrowego społeczeństwa /EUGENIKA/. Stworzono też ideologię tzw. nadludzi czyli ludzi wyselekcjonowanych rasowo czystych. Ludzie upośledzeni, chorzy, Żydzi, Słowianie mieli zostać wyeliminowani i tylko silne jednostki zdolne do pracy miały w sposób niewolniczy pracować dla rasy wyższej. Eugeniczna selekcja ludzi w Polsce bo tego dotyczy wyrok TK jest niezgodna z KONSTYTUCJĄ RP. I pytanie: Kim są wg ciebie ludzie z zespołem DOWNA? Zasługują na życie czy nie zasługują? Czy jakbyś ty urodził się z tą wadą genetyczną to miałbyś prawo do życia czy nie?
Adam2020.10.22 21:48
No właśnie, znak naszych czasów - naklejka na aucie "nie krzywdź "(psa) ale aborcję to wykonam przy najmniejszym podejrzeniu wady genetycznej! Wiesz, jakim błędem obarczone jest badanie USG? ile zdrowych dzieci rodzi się po zdiagnozowaniu wad?
Anonim2020.10.22 17:45
Ciekawe dlaczego przez 5 lat PiS ani Kaczyński nie chcieli likwidacji aborcji? Musiał ich wyręczyć TK